Koele helden helpen in brandend huis Pfffde redactie kan veilig tikken Borsele laat Pakistan niet in de kou staan Jan Willem Simons eek VUURWERK BESTELLEN! de Bevelander LScottweg «ANT4 Optiek Eijseri+ians 1 Goes scoort met scholen Kerstmarkt voor de WOENSDAG 21 DECEMBER DONDERDAG 22 DECEMBER VRIJDAG 23 DECEMBER ^lüirk Dronkersweg Poppen logeren in ziekenhuis Bericht voor onze adverteerders U ziet in één oogopslag waar u moet zijn,.. Moord na 10 jaar wellicht opgelost Zwanger www.goespromotie.nl Kr GRATIS BUSVERBINDING naar hartje stad en weer terug Zuidawierifcaans goede doelen ddj? fat niet i/irtd-f- de de dtf&en WGGGNGR huis-aan-huiskranten "W-W Weekkrant voor de bevelanden aarendsgoes Woensdag 21 december 2005 wk 51 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Stadsmens is Vader vecht voor Rij-instructeur Mark Schipper bedacht zich geen moment en rende een brandend huis aan de Schaepmanstraat in om mensen te helpen. De planken $oor de ramen zijn de getuigen van de uitslaande brand, (foto: Dennis Rijsbergen) f W6GGNGR huis-aan-huiskranten «few OM» 4MB 83 I a F 18 N-Beveland Regio Muziek Maytelenastraat n 446:1 AL Goes zeZ 01.13 - 213 436 VERVROEGDE AFSLUITING KERST KOOPAVONDEN IN GOES huis gehandicapte dochter Rabya Over The Edge gaat voor een afgeladen Paradiso na veertig jaar Noord-Bevelander GOES - De expositie Poppen- vlucht, bekend van het Am- bachtscentrum op de Holland se Hoeve, is van 15 december tot 15 februari in het Ooster- scheldeziekenhuis te bewonde ren. GOES - Tien jaar na dato lijkt de moord op Goesenaar Sam Blokpoel alsnog te worden op gelost. De politie heeft in Goes een vijftigjarige man opgepakt die verdacht wordt van be trokkenheid bij de geweldda dige dood van Blokpoel. GOES - Goes kan weer een goede score op haar conto schrijven. De beste vmbo- school van Nederland staat namelijk in Goes, zo oor deelt dagblad Trouw. Kunnen die opslagtanks pal naast het kantoor ontploffen? De risicokaart van Zeeland brengt po tentiële rampenbronnen in beeld, (foto: Ellen de Dreu) De gemeente maakt het geld over aan Stichting Send a Tent. In het gebied dat enkele maan den geleden door een aardbe ving werd getroffen, dreigt een nieuwe ramp. De strenge winter staat voor de deur, dat terwijl heel wat mensen geen dak boven hun hoofd hebben. De meeste tenten zijn niet winterbestendig. De tenten die de gemeente gaat kruipen. De redactie heeft, als die de kaart mag geloven, wei nig te vrezen. Goes is veilig, ligt zelfs niet in een overstromings gebied. Gelukkig staat het kan toor niet in Borssele of omge ving. Dat is blijkens de roodge kleurde kaart toch wel de ge vaarlijkste hoek van Zeeland. GOES - Wanhopige kreten, verstikkende walmen, gulzig vretende vlammen. Wat begon als een gezapige rijles in de Schaepmanstraat in Goes ein digde in een heldhaftige po ging mensen uit een brandend huis te redden. Rij-instructeur Mark Schipper en zijn leerling Thiemo van Damme bedach ten zich geen moment. Doeland Heinkenszand Doeland Krabbendijke Tel. 0113-561255 Tel. 06-51050269 HEINKENSZAND - De ge meente Borsele laat de slacht offers van de aardbeving in Pakistan letterlijk niet in de kou staan. Ze trekt 25.000 eu ro uit voor de aanschaf van de broodnodige wintertenten. KraamzorgïntadministrahE GRATIS PARKEREN op het transferium Mortiere uit Middelburg en daarna U bent van harte welkom in MIDDELBURG! Bestel op wrww.devuurwerkwinkel.nl of via de bestellijst bij de vuurwerkspecialisten op Zuid-Beveland GOES - Zit je veilig in je huis of kunnen die voorbij razende treinen een kilometer verder op een gevaar zijn? En die fa briek aan de rand van het dorp? Wie wil weten of hij in een potentieel rampgebied woont, kan een kijkje nemen op de risicokaart van Zeeland. Vorige week ging hij de lucht in, via internet welteverstaan. De lancering van de kaart op www.risicokaart.nl prikkelde de nieuwsgierigheid van de re dactie van De Bevelander. Kan die nog met gerust hart in het kantoor aan de Goese Fruitlaan stukjes tikken? naar risico’s gaat verder. De - soms sissende - opslagtanks van Hero pal naast het kantoorge bouw lijken onschadelijk. De ri sicokaart meldt niets over ont ploffingsgevaar - de fabriek staat er überhaupt niet op - en dus blijft het zo nu en dan bij een onschadelijke aardbeienjam- lucht. De afstand naar de kern centrale is 14,5 kilometer, zegt de kaart. Bij geval van een kem- ongeluk zitten we'in de schuil- zone. Geen evacuatie, geen jodi umpillen. Gewoon ramen en deuren dicht en onder de tafel “In het Ambachtscentrum heb ik een briefje opgehangen dat de poppen uit logeren zijn”, zegt Connie Polfliet van Poppen- vlucht. Op de expositie staan Afrikaan se dames, sculptures en baby- poppen met een knipoog naar Anne Geddes en fantasiepop- pen. Polfliet is al twaalf jaar be zig met haar poppencreaties. Zij kreeg in 2000 op de Internatio nale Poppenbeurs in Ahoy Rot terdam, uit tien genomineerden de Poppenring toegekend. Alle poppen van de expositie zijn te koop. De redacteuren staan er nauwe lijks bij stil maar de digitale kaart meet de afstand van het kantoor naar het station met spoor op 165 meter. Een ongeval met een goederentrein vol gifti ge dampen en de mensen van De Bevelander zijn wellicht het haasje. Die LPG-opslag op 192 meter, daar lette geen enkele collega op. Toch loopt de cirkel van de zogenaamde risicocon- tour akelig dicht langs het be drijvenpark. De kans dat de boel daar ontploft en er doden vallen is volgens de kaart echter één op een miljoen. Pfff, da’s een op luchting. De virtuele speurtocht Het Goese Lyceum verslaat volgens de krant alle andere vmbo’s. Trouw bekeek de re sultaten van de scholen over een periode van vijf jaar. Ook het Calvijn College komt met de havo goed uit de bus. In 2004 was die havo zelfs de beste van Nederland en over vijf jaar gezien be hoort die school ook tot de top. Overigens blijkt dat veel middelbare scholen matig presteren. Eén op de tien scholen krijgt van de onder zoekers een onvoldoende. bekostigen wel. “De bodems zijn geïsoleerd en je kunt er ka chels in branden omdat het doek onbrandbaar is”, legt wethouder A. van Opdorp uit, “Het zijn ei genlijk bijna huisjes.” Van het geld van Borsele kunnen vijftien tenten worden aangeschaft. Die vijftien tenten representeren de dorpen van de gemeente. Eerder kocht Borsele al vijftien vissers boten voor de getroffenen van de tsunami. Van Opdorp hoopt dat de tenten snel het gebied be reiken. “Hopelijk staan ze er volgende maand. De stichting Send a Tent stuurt mensen die er op toezien dat alles op de juiste plaats terechtkomt.” «N» autorijden zonder rijbewijs “We waren bezig met het oefe nen van een bochtje achteruit, toen een man naar de auto kwam gestormd. ‘Brand!’, riep ‘ie. ‘Er staat een huis in brand.’ We schrokken ons rot”, kijkt Schip per terug naar dië vrijdagoch tend. De twee rennen naar het huis. Vlammen flikkeren achter de ruiten en zwarte walmen vul len de woning. “We bonkten op de voordeur en hoorden dat er nog iemand binnen was.” De schrik slaat de twee om het hart. Maar ze aarzelen niet. Met een bezem meppen ze een ruit van de voordeur in. “En voor ik het wist kroop Thiemo naar binnen. Ik dacht nog: ‘Wat doet hij nou?’ Maar ik ben hem meteen gevolgd.” De rook is Zo zwart en vet dat ze geen hand voor ogen zien. “Het was aardezwart. Op de tast zochten we naar een lichtknopje maar konden die niet vinden. Ik kreeg bijna geen adem.” De hitte, de verstikkende rook is een onneembare muur. “Ik zag nog net de eerste twee treden van de trap, verder niets. Ik durfde niet naar boven te gaan.” Wat de twee ook probe ren de brand dwingt ze uiteinde- lijk terug naar buiten, zonder ook maar één bewoner te kun nen helpen. Ze proberen met een tuinslang de boel nog enigszins te blussen maar het haalt weinig uit. “Buiten hoorden we tot onze opluchting dat een man en zijn kind aan de achterkant van het huis naar buiten zijn geholpen.” De toevallig aanwezige Giel Nijsse, lid van de vrijwillige brandweer, is daar de heid. De chaos is intussen compleet. De wijk loopt uit en kijkt ver bouwereerd toe. De vrouw des huizes komt terug van de super markt en valt gillend in de ar men van een agent. “Er zit nog een hond in het huis”, roept ie mand. Sirenes loeien en flitsen en de inmiddels toegesnelde brandweermannen duwen de twee amateur helden opzij. Zwartgeblakerd stappen Mark en Thiemo de auto weer in. “Thiemo moest de auto tussen de brandslangen en de brand weerauto’s manoeuvreren. Een goede oefening”, zegt de in structeur van rijschool Dek nuchter. Alle ophef rond zijn heldhaftige actie vindt hij maar niks. “Zoiets doe je toch ge woon?” Ongemakkelijk poseert Mark voor het dichtgetimmerde huis aan de Schaepmanstraat. Het is voor een foto in de krant. “Even snel dan. Die mensen hebben al zo veel meegemaakt.” WAARDE - Bij basisschool D’n Bogerd in Waarde is vandaag (woensdag) een wintermarkt. In de school aan de Groene Kruis straat staan kraarhpjes waar kerstspulletjes en boeken te koop zijn. De opbrengst gaat naar de Stichting Onyame in Ghana en naar Danzumah, een doofstom jongetje van vijf jaar. De markt is van 19.00 tot 20.30 uur. De bejaarde man werd op 19 au gustus 1995 aan de Oostwal in Goes zo ernstig mishandeld dat hij na enkele dagen aan zijn ver wondingen overleed. Dit mis drijf is destijds niet opgelost. Eind 2004 heropende de politie de zaak omdat nieuwe informa tie over het misdrijf was binnen gekomen. Met de recente aanhouding hoopt politie en justitie een doorbraak te hebben in het on derzoek. Tegen de verdachte be staan volgens de politie vol doende aanwijzingen, maar wat zijn exacte rol is geweest moet verder onderzoek uitwijzen. V l fa»rvd Zenk/ee g/ - ‘H.-. I I Advertenties Door Dennis Rijsbergen F Door Dennis Rijsbergen I, www.minicrutser.nl Advertentie 83 4 BEDRIJFS/PERSONEELSFEEST BIJ AUTOSCH ADETEAM www.kraamzorg zeeland nl In verband met de nieuwe vormgeving van onze titels per 1 januari verzoeken wij u uw advertentiemateriaal gedurende de eerste drie weken in 2006 24 uur eerder aan te leveren ten op zichte van de sluittijden 2006 Schouwersweg 10 Dorpsstraat 46a Scottweg 2 Goes 01 1 3 21 5567 www.autoschadeteam.nl Wij zorgen er dan voor dat uw advertentie optimaal tot haar recht komt zijn is vooruit zien! ONDERNEMERS ORGANISATIE GOES (OOG) Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail; info@spkez.nl Elke 20 minuten op donderdag 9.00 - 18.20 uur zaterdag 9.00 - 17.20 uur In verband met de wijziging per 1 januari naar Tabloidformaat is de afsluittijd voor advertenties voor de edities van woensdag 4 januari vrijdag 30 december 12.00 uur. Deze vervroegde afsluittijd van vrijdag 12.00 uur geldt ook voor de edities van 11 en 18 januari. BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Tussen Kerst en Oud Nieuw zijn wij GESLOTEN. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ www.eijsermans-optiek.nl Joosten Minicruiser Dorpsstraat 12, Heinkenszand tel.: 0113-567205 "Ook Aixam dealer" 8 merken op voorraad. -> De nieuwe minicruiser De grootste rijbewijsvrije auto ooit! GEEN rijbewijs nodig, GEEN wegenbelasting, GRATIS rij-instructie - flawiti'ie/i. daZ tue/dz cMjicdti/tciasi, id..Wdt'' mH I R de Bevelander 9 - WGGGNGR huis-aan-huiskranten Jr - A --t s i i

Bevelander | 2005 | | pagina 1