Klezmerfeestje van Di Gojim Cabaretier Helsen biedt publiek zijn veiligheid Nationale countrytop speelt op bestelling Rap, alternatieve rock en dance op tweede voorronde HooiJKoorts Maak kans op een gratis kaartje Avondje uit, maar dan in stijl I Concert in Sint Jacobskerk Minoes levert nieuws voor de voorpagina Geheim van Smit i PODIUM Ouderenmiddag in Cine City Barbershopkoor zingt met pit Ook een gratis kaartje winnen? I5" '1 - i 8 t/m 14 december CINECITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF M’BURG PODIUM T BEEST GOES Woensdag 7 december 2005 King Kong Première Just Like Heaven Première De Griezelbus Legend of Zorro Match Point As it is in Heaven Paradise Now In her Shoes Exorcism of Emily Rose Hany Potter and the Goblet of Fire Paard van Sinterklaas You’ve got Mail Flightplan Moviezone: Dear Wendy Chicken Little Les temps qui changent Sjakie en de chocoladefabriek Avond van de Franse Film: Folie Privée Domino Nederklez Bombón -El Perro ZONDAG Sneak Preview ZATERDAG WOENSDAG De Bevelander 21 Lord of War VRIJDAG HMMMI In dit avontuur, stuit een filmcrew op een legendarisch monster. De zes muzikanten halen fratsen uit en laten film en werkelijkheid door elkaar heenlopen, (foto: Klaas Fopma) Een eenzame architect wordt verliefd op de geest van een vrouw die in zijn appartement rondspookt. Komedie. In deze horrorfilm wordt een angstaanjagend verhaal werkelijk heid. Familiefilm. Woensdag 14.00, 15.30, 18.45, 21.15 uur. Een werkgroep met jongeren uit vooral Serooskerke heeft een formule bedacht om De Zandput in een muziek- en dansarena te veranderen. In die arena treden vrijdag onder andere de bands Dead Leaf en Mute Me op met alternatieve rock en rapacts van $nake RecordZ en BDM enter tainment en de groep Commer- warme- en koude gerechten is vijf euro. YRSEKE - Er is zaterdag 10 december waarschijnlijk geen betere plek in Zeeland om te vertoeven dan in De Zaete in Yerseke. Want zo zegt cabare tier Wim Helsen: ‘Bij mij zijt ge veilig.’ Het is dan ook me teen de titel van zijn voorstel ling. De voorstelling in De Zaete be gint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Senioren kun nen dinsdag (13 december) naar de Ouderenmiddag in bioscoop Cine City in Vlissin- gen. Speciaal voor hen wordt de film You’ve got mail nog eens herhaald. Donderdag t/m dinsdag 16.30, 19.00, 22.00 uur. Woensdag 18.45. 22.00 uur. Donderdag t/m woensdag 13.45, 16.15 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Actiefilm, avontuur met Zorro. Dinsdag 19.00 uur. Een drama, waarin Chris verliefd wordt op de verloofde van zijn beste vriend. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag, maandag, dinsdag 20.00 uur. Hartverwarmende film over een wereldberoemde dirigent die terugkeert naar zijn geboortedorp, tot bezinning komt en besluit het lokale kerkkoor onder zijn hoede te nemen. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Prijswinnende film over twee jonge zelfmoordterroristen. SEROOSKERKE - Met ver schillende rap-ats, alternatieve rock, punkrock en streetdance duikt HooiïKoorts vrijdag (9 december) de tweede voorron de in. Met de verhuizing van de Hooizolder in Westkapelle naar De Zandput in Seroos kerke blijkt de gemeente Vee- re in één klap een jongerenpo dium rijker. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Cabarettier Paul Smit speelt zaterdag 17 december de voor stelling Het Geheim van de Smit in Theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. De voorstelling begint om 20.30 uur, toegangskaarten zijn voor 11.50 euro te koop. Het theater is te vinden aan de Molendijk. Donderdag t/m maandag 13.30, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Dinsdag, woensdag 16.15, 19.00, 21.45 uur. Drama, komedie over twee zussen die na een ruzie weer naar elkaar groeien. Donderdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 22.00 uur. Zater dagnacht 24.00 uur. Horrorfilm over de negentienjarige Emily Rose, die sterft tij dens het exorcisme. Originele versie: donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag 13.30, 15.00, 17.00, 18.45. 20.30 uur. Zondag 13.30, 15.00, 17.15, 18.45, 20.30 uur. Vrijdag en zaterdag ook om 22.00 uur. Woensdag 13.30, 18.45, 20.30 uur. Nederlandse versie: dagelijks 13.30, 15.30, 18.45 uur. Harry Potter beleeft nieuwe avonturen in een fantasiewereld. Dagelijks 14.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Winky wil een paard en besluit om dit aan Sinterklaas te vra gen. Dinsdag 13.45 uur. Kathleen wordt via internet verliefd op een vreemdeling. Zon der te weten blijkt hij haar grootste concurrent te zijn. Kome die. Donderdag t/m dinsdag 19.00, 22.00 uur. Woensdag 22.00 uur. Zater dagnacht 24.15 uur. In deze thriller raakt Kyle Prat haar dochtertje Julia kwijt. Donderdag 20.00 uur. Fascinerende film van Thomas Vinterberg en Lars von Trier over pacifisme versus het heimelijke genot van wapens. Kaarten kosten dertien euro en zijn te bestellen via 0113- 395326, 571864 en 551552 of www.podiumreimerswaal.nl. De voorstelling begint om 20.00 uur. Nederlandse versie: dagelijks 13.30, 16.45 uur. Animatiefilm over het kleine kuikentje Chicken Little en zijn vrienden die een manier zoeken om de wereld te redden. VLISSINGEN - Het Eilanden koor en Jongerenkoor uit Zierik- zee en het Gemengd Koor en Kinderkoor uit Aagtekerke ge ven woensdag 21 december een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het concert begint om 20.00 uur. hebben gezien.’ En alsof alle lof nog niet genoeg is meldt Trouw: ‘Ode aan de verbeelding van Wim Helsen.’ Kaarten voor de voorstelling Bij mij zijt ge veilig kosten twaalf euro. Telefonisch kaarten bestel len kan via 0113-395326, 571864, 551552 of www.podi- umreimerswaal.nl. GOES - Barbershopkoor de Gaggling Ganders Gang geeft op zondag 11 december een kof fieconcert in buurthuis De Pit in De Appelstraat in Goes. Het op treden begint om 12.00 uur en entree kost drie euro. andere Earth, Wind Fire, The Jackson Five, ABBA, Chic en de BeeGees. Tijdens en na het buffet is het X-Mas Performance Duo te horen met kersthits en dansbare easy-listening num mers. Twee professionele danse ressen laten de hele avond zien hoe de danspasjes van destijds ook alweer waren. Ook is er een heuse kerstman die rondswingt en kerstdeuntjes speelt op zijn draaiorgel. Het feest begint om 21.00 uur en gaat door tot in de kleine uurtjes. Kaarten voor de party (17,50 eu ro) zijn online te bestellen via de website www.mo-jo.nl. De toe slag voor het kerstbuffet met In deze romantische komedie spelen Tom Hanks en Meg Ryan de hoofdrollen. De middag be gint om 13.15 uur. Toegangs kaarten kosten vijf euro, inclu sief ontvangst met koffie en cake. De eerstvolgende Ouderenmid dag is op dinsdag 10 januari. Dan draait de bioscoop de film Oliver Twist. Donderdag 13.30 uur, senioren. Donderdag, vrijdag 20.30 uur. Een hectisch gefilmd liefdesdrama met in de hoofdrollen Cat herine Deneuve en Gerard Depardieu. Woensdag 14.00 uur. Verfilming van Roald Dahlboek. Woensdag 20.00 uur. Laat een driehoeksrelatie zien met een tragische ontknoping. cial Distortion met op drum ‘n bass en funk gebaseerde muziek. Dance On uit Zierikzee is één van de deelnemende dansacts. Punkrockband Seyno uit Wal cheren speelt tijdens het jurybe raad. In de nieuwe formule van Hooi!Koorts spelen jongeren ook bij de organisatie een grote re rol. Het podiumproject van de gemeente Veere en C-Culture van de provincie staat op die manier meer midden in de he dendaagse jeugdcultuur. Steven Lukas uit Serooskerke heeft voor Hooi!Koorts een nieuwe website (veerejeugd.nl) ontwor pen met steeds actuele informa tie over onder andere program ma, uitslagen busroutes en deel nemers. kanten maakten zich de unieke mix van Oost-Europese volksmu- ziekstijlen, zigeunermuziek en Joodse muziek van de klezmer ei gen en hadden dit succesvolle concept nog vele jaren vol kunnen reltjes gedestilleerd. Deze zijn met een aantal nieuwe nummers sa- houden. Maar ze voelden sterk de behoefte om een eigen invulling mengesmeed tot een concert van formaat. De theatrale lijn van de te geven aan deze muziekstroming. afgelopen jaren wordt weer wat verlaten ten gunste van de mu ziek. Di Gojim staat op het toneel met wat deze mannen het beste kunnen: muziek maken. Dagelijks 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Thriller, actiefilm over Domino Harvey die haar luxe leventje opgeeft en premiejager wordt. De Boogie Wonder Band is één van de publiekstrekkers, (foto: pr) Zo werd in 1999 een nieuwe weg ingeslagen. De ‘nederklez’ zag De aanvang is vrijdag 9 december om 20.00 uur en de entree be- het licht: een combinatie van traditionele melodieën met authen- draagt 17 euro (met CJP 14,75 euro). Kaarten zijn te reserveren tieke, vaak zelfgeschreven Nederlandse teksten. op telefoonnummer 0900-33300033. Heden Soup! was het eerste so- loprogramma van Wim Helsen. Hij won hiermee De Cabaret Prijs 2004 van de VSCD (Ver eniging voor schouwburgdirec teuren). Hij was finalist op het Leids Cabaret Festival in 2002. Voordien vulde hij zijn dagen als schoonmaker, bankbediende, handwerker, opluisteraar van Tupperware-avonden, sociaal werker, bouwvakker, museum- gids, leraar Nederlands voor an derstaligen, redacteur bij Radio 1 en cafébaas. Tegenwoordig doet hij zich dus voor als cabare tier, sinds 2003 zelfs fulltime. Angst regeert de wereld. Maar niet bij Wim Helsen. Hij is de remedie voor mistroostig. Hij laat de mensen weer lachen. De pers is unaniem lovend obder de getalenteerde cabaretier. De Volkskrant schrijft: ‘Met Bij mij zijt ge veilig heeft hij een nieu we inhoudelijke norm gesteld. Het is werkelijk belachelijk goed.’ Het Algemeen Dagblad deelt die mening: ‘Iedereen moet deze Vlaamse cabaretreus minstens één keer in zijn leven Dinsdag, woensdag 20.30 uur. Juan Villegas repareert de auto van een jonge dame. Als belo ning krijgt hij een Dogo Argentine, genaamd Bombón. Goes, De Mythe, Turks Fruit, musical, 20.00 uur Goes, ‘t Beest, Katinka Polderman en Brokstukken, dubbelcabaret, 20.30 uur Vlissingen, CineCity, Duo Chimaera, Cineconcert, 11.30 uur Middelburg, ‘t Spiegel- theater. Theatergroep Duin- art, ‘Minoes’, 14.30 uur Vlissingen, Open Hof, kinder koor De Vrolijke Noot, kerst- musical, ‘De Sterrenkijker’, 15.00 uur Goes, De Mythe, The Celtic Tenors, opera, Ier se folk, 14.00 uur Vlissingen, Arsenaaltheater, Fagan, Kerr New Scorpions Band, dub belconcert, 15.00 uur Veere, Protestantse Kerk, Vocaal En semble Elancore, 15.00 uur Goes, ‘t Beest, Jsan The Analogue Sons, Reggaeparty, 21.00 uur Kloetinge, Geer- teskerk, Vrouwenkoor Ca dans en Zeeuws Mannenkoor, kerstconcert. 15.00 uur Goes, De Pit, bar bershopkoor De Gaggling Ganders Gang, koffieconcert, 12.00 uur positief ontvangen studioalbum Deliverance in 2002. Op het po dium voelt de band zich echt thuis. De eigen songs worden dan aangevuld met een grote va riatie aan covers van onder an dere Patsy Cline, Tammy Wy- nette, Vince Gill en Lee Roy Parnell. ast: Ruud Hermans, de nestor van de Nederlandse countrymu- ziek komt enkele nummers mee zingen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefhebber. Minoes is gebaseerd op het ge lijknamige en beroemde boek van Annie M.G. Schmidt. Mi noes is een poes, maar ze ziet er uit als een mens. Ze komt in contact met Tibbe. Als journalist is hij mislukt, maar de redactie geeft hem nog één kans. Doordat Minoes met poezen kan praten, kan ze veel nieuwtjes doorspe len aan Tibbe. Bijvoorbeeld over de plaatselijke weldoener: meneer Êllemeet, die in werke lijkheid een boosdoener is. De ‘kattenpersdienst’ levert via Tib be voorpaginanieuws op. Maar als hij de waarheid schrijft over Êllemeet raakt het hele dorp Kil lendoorn in paniek en krijgt Tib be zijn ontslag. Dan zet juffrouw Minoes een slim plan in elkaar om te bewijzen dat Tibbe de waarheid schrijft. De voorstellingen van Minoes zijn te zien in ’t Spiegeltheater aan de J.V. Sprengerlaan 6. Kaarten reserveren kan via 0900-3300033, ze kosten een tientje. MIDDELBURG - In het Spie geltheater in Middelburg gaat op zaterdag 10 december de voorstelling Minoes van Theatergroep Duinart in pre mière. In de media krijgt de Vlaamse cabaretier Wim Helsen loven de kritieken, (foto: Koen Broos) Middelburg, ‘t Spiegeltheater, Theatergroep Duinart. ‘Mi noes’, 20.00 uur Vlissingen, Open Hof, kinderkoor De Vrolijke Noot, kerstmusical, ‘De Sterrenkijker’, 19.30 uur Goes, De Mythe, Moordspel, toneel van Ira Levin, 20.00 uur Vlissingen, café Groen Licht, Trivia, poprock, 21.30 uur Yerseke, De Zaete, Wim Hel sen, ‘Bij mij zijt ge veilig’, 20.00 uur Vlissingen, Vest- zak99, De Zeeuwse Komedie, ‘Boven het dal’, 20.15 uur Vlissingen, De Piek, The Steel Breeze, Tribute to Pink Floyd, 22.00 uur Vlissingen, Sint Ja cobskerk, Zeeuws Byzanijns koor Sretenje en Hulster Ge mengd Koor, concert 20.00 uur Kapelle, Ned. Hervorm de Kerk, diverse koren o.l.v. Paul Heijboer, concert, 19.30 uur Yerseke, Hervormde Kerk, Instrumentaal Ensem ble en schoolkoor Calvijn College Goes, concert, 19.30 uur Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, Ensemble Flicor- ni, Beatles programma, 10.00- 12.00 uur Goes, theatertje Ambachtscen- trum, poppentheater Sim Bo lus, ‘Wat een schat!’, 15.00 uur Vlissingen, café Popeye, Copycat, 22.30 uur Vlissin gen, café - restaurant Soif, live muziek, Jazz Blues, 21.00 uur Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, De Compagnie van Brederode, optreden, 14.00-16.00 uur Wemeldin- ge, Hervormde Kerk, duo Gavotte, orgel en panfluit, ad- ventsconcert, 20.00 uur. VLISSINGEN - Onder de lezers van deze krant mogen we tien vrijkaarten voor de Christmas Party verloten. Wilt u kans ma ken op deze prijs, stuur dan een sms’je met de tekst WIN BEV XMAS naar 4141. U ontvangt dan een bericht terug (0,55 cent p.o.b.), waarmee uw deelname bevestigd is. Prijswinnaars ont vangen persoonlijk bericht. YERSEKE - De band wordt beschouwd als een van de bes te in Nederland op countryge- bied. Cash on Delivery, ofwel COD, maakt vrijdag 9 decem ber zijn opwachting in De Zae te in Yerseke. Na het grote succes van de Countryavond in het vorige sei zoen heeft Podium Reimerswaal weer zo’n avond op touw gezet. COD heeft al heel wat cd’s op zijn conto staan. De band won ook de nodige prijzen en ook in het buitenland hebben de Neder landse countrymuzikanten een flinke schare fans. Al sinds 1996 timmert COD aan de weg met als voorlopig hoog tepunt de release van het zeer De nieuwe serie Hooi!koorts be gon in november met overwin ningen voor de death metalband Xtortion en de britrock van The Straits. De dansgroep SVS scoorde in hun categorie het hoogste puntenaantal. Vrijdag 9 december treden weer enkele dansacts op om mee te dingen naar een plaats in de finale. Die wordt gehouden op donderdag 13 april in Veere’s nieuwe rock en dansarena: De Zandput. Er zijn ook nog voorronden in janu ari, februari en maart. Zoals al tijd is de entree en het busver voer van en naar de Zandput gratis. Informatie daarover staat op de nieuwe website www.vee- rejeugd.nl.De HooilKoorts voorronde op vrijdag 9 decem ber begint om 20.00 uur. “Eindelijk weer eens een reden om écht werk te maken van je outfit met een net pak of een mooie jurk. Iedereen loopt al ge noeg in z’n spijkerbroek.” Woordvoerder Peter Wisse ziet het al helemaal voor zich: een chique feest in de grote zaal van het Arsenaal Theater met kroon luchters en metershoge kerstbo men. Op de eerste Dance Party vorig jaar kwam zo’n vijfhon derd swinglustige Zeeuwen af, een avond in het teken van de ja ren zeventig en tachtig. “Ieder een ging vorig jaar uit z’n plaat en vond het feest gezellig, toch hoorden we vaak dat de échte kerstsfeer een beetje werd ge mist. Dus dit keer doen we het anders en hebben we alles in kerstkleuren en geuren onderge dompeld.” In het Arsenaal Theater is plaats voor dik vijfhonderd feestgan gers. De avond wordt opgeluis terd door live optredens van de Boogie Wonderband en dj Boeddha, die discoklassiekers uit de jaren zeventig en tachtig ten gehore brengen van onder MIDDELBURG - Di Gojim viert het 15-jarig bestaan met een De muzikale mix wordt gekruid met veel virtuositeit, humor en speciale jubileumvoorstelling. Vrijdag 9 december staan de emotie. Deze nieuwe vorm van klezmer is eigentijds, minder ge- mannen van Di Gojim op de planken van de Stadsschouwburg drenkt in nostalgie en sluit aan bij de nuchtere aard van de Hollan- Middelburg aan het Molenwater 99 in Middelburg. Zes muzi- der. kanten op 25 instrumenten. Di Gojim begon in 1990 als traditionele klezmerband. De muzi- Pareltjes Vijftien jaar samen op het toneel vraagt om een feestje. Voor dit ‘best off programma zijn uit alle voorgaande programma’s de pa- VLISSINGEN - The Christ mas Dance Party in Vlissingen is niet zomaar een dansfeest, het is een gala en een avondje uit in kerststijl. Het feest wordt voor de tweede keer ge houden op Kerstavond, zater dag 24 december, in het Arse naal Theater. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag 18.45, 21.30 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. Maandag en woensdag 18.45 uur. Dinsdag 21.30 uur. Wapenhandelaar ontmoet onverwachte vijand: zijn geweten. Middelburg, Stadsschouw burg, Di Gojim, 15 jaar klez mer, 20.00 uur Goes, de My the, Nuevo Ballet Espanol. moderne flamenco, 20.00 uur Yerseke, De Zaete, Cash on Delivery, country, 20.00 uur Vlissingen, De Piek, Girls of Moon The Crones, 21.30 uur Goes, Heartbreak café. Clash of the Coverbands, fi nale, 21.00 uur Heinkens- zand, Barbesteinkerk, Den Bergmuzikanten en zang- kwartet Splendid, concert, 19.30 uur Serooskerke, De Zandput, Hooi! Koorts, diver se bands, rap, rock en dance, 2e voorronde, 20.00 uur Broos

Bevelander | 2005 | | pagina 21