Weekkrant voor de bevelander Gekke vrouwen zijn erg eigenwijs Jan Willem Simons rcXt Hu jh '^r ^S^NTA ///A DELTAl Z//LJ .oji Gebroederlijk op de foto Jeugd is creatief met natuur Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst F fï/OS’ '//F/ WGGGNGR huis-aan-huiskranten iis-aan-huiskranten "W Kerstmarkt Duurzaam leren en ambachten Overdenken in het Zeeuws Mannenkoor Boomservice Kerstconcert Akkerwinde in winterse sfeer Het Proeflokaal Heijboer met zijn koren in Kapelle Calvijnjeugd heeft snipperdag geeft cursus Optiek ’t Kerkje van Ellesdiek op tv Zwanger zijn is vooruit zien! EijserHians voor goed doel Stammenoorlog in kerstmusical Ijk ben'fe Je 1 -""TT-T F"* -TT11"""1—-1; M in Scoopera JZJfeJl f f j? '^3 ft* 1 Woensdag 7 december 2005 wk 49 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Theatergroep Las Malas: “We willen alleen eigenwijze stukken brengen.” (foto: Marieke Mande- 4 O DELTA N.V +2 Mm «m BEDRIJFS/PERSONEELSFEEST BIJ BreedIIit Boeken N-Beveland Magdalenastraat n 4461 AL Goes tel. oir, -21s 436 -~r#- Flinke whiplash geeft Kapelse schrijversvleugels Vergaderdier krijgt passie bierbrouwen Uit je dak op Christmas Dance Party GOES - Een stammenoorlog woedt, mensen zijn op de vlucht, maar in al die ellende gloort een sprankje hoop. Jeugd-Theater-Koor S G speelt zaterdag de kerstmusi- cal De Vlucht in het St. Willi- brordcollege in Goes. Met de homeparty bereikt Emer- gis veel meer ouders, zegt L. Strijd van Emergis. “Veel ou- NISSE - Zorgboerderij De Akkerwinde in Nisse staat op zaterdag 10 december in het teken van de jaarlijkse winterfair. GOES - De stoomboot van de Sint is nog maar net uit het zicht van de haven, afgelopen weekend had hij nog een gaatje over in zijn agenda om gebroederlijk met de kerstman in de Zeelandhallen in Goes te paraderen. Voor de kinderen die met hun ouders de kerstmarkt daar bezoch ten, bood het een gelegenheid die zich zelden voordoet: samen met ber van 18.30 tot 19.00 Nederland 1 te zien. werd in 1985 lid van de Amateur Comedie Zierikzee en studeerde in 1992 af als middenkader re- GOES - Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden geeft woensdag 14 december voor de jeugd een workshop creatief met groen. Kinderen van vijf tot en met tien jaar gaan aan de slag met dingen uit de natuur. Het re sultaat is uiteindelijk een feeste lijk groenstukje. De workshop is van 13.30 tot 15.30 uur. Opge ven kan via 0113- 252628 en meedoen kost 1,50 euro. KAPELLE - Paul Heijboer zwaait bij heel wat koren het dirigeerstokje. Het bekendste koor is nog wel het christelijk gemengd koor Vox Humana uit Krimpen aan de IJssel. He ijboer neemt al ‘zijn’ koren op zaterdag 10 december mee naar de NH Kerk in Kapelle. Vox Humana krijgt die dag ge zelschap van gemengd koor Crescendo uit Tholen, gemengd koor Sursum Corda uit Gouda en het Regionaal Jongerenkoor Laudate Deum. Kaarten voor het concert kosten vijf euro, kinderen tot twaalf jaar betalen maar één euro. Er wordt die avond gecollec teerd voor ondersteuning van de gezondheidszorg in Bangladesh. De eerste klanken klinken om 19.30 uur. Ko Joosse doet dit keer de over denking en wel in het dialect van Walcheren. Het thema is Wae kiek jie naer uut. De dienst in ’t Kerkje van Ellesdiek begint om 14.30 uur. YERSEKE - Ook stichting Woord en Daad heeft een kerstconcert op het program ma staan en wel op zaterdag 10 december in de NH Kerk in Yerseke. GOES - De Zeeuwse vertolker van de Nederlandse blues en rock and roll, Ronnie Snipper dag, treedt zondag 11 decem ber op in het Proeflokaal in Goes. KLOETINGE - Noten le ren lezen en de stem op een goede manier trainen. Het zijn enkele onderdelen van het project koorscholing dat het Zeeuws Mannen koor in januari voor de vierde keer begint. GOES - In het Ambachtscen- trum in Goes is zaterdag 17 en zondag 18 december een kerst markt. ELLEWOUTSDIJK - ’t Kerk je van Ellesdiek in Ellewouts- dijk is onderwerp van een tele visieprogramma over vrijwilli gerswerk. Een cameraploeg van de NCRV maakte vorige week de opnames. Het Instrumentaal Ensemble en het schoolkoor van het Calvijn College in Goes staan zoals elk jaar op de planken. Het Instrumentaal Ensemble, onder leiding van Jaap Coppool- se, speelt stukken van Mozart. Het groot en klein schoolkoor van het Calvijncollege, waar Kok van Luik de leiding heeft, zingt nummers uit het repertoire Duitse en Nederlandse kerstlie deren. Sander Zwiep en Lona van Rui- tenburg bespelen de piano, Kir sten Dingemanse en Irene Reijn- oudt laten de hobo klinken en de organisten zijn Jaap Coppoolse en Gertjan van Luik. Het optreden in Yerseke begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. >L BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE i ^ange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021 >4 Ronnie speelt gitaar en zingt. Hij brengt het Nederlands lied met hier en daar Engelstalig. Levens liederen, blues en rock and roll zijn Sbnipperdagmuziek Snip perdag nodigt het publiek uit tot het meezingen en het meedoen. Het optreden begint om 19.00 uur in het Proeflokaal aan de Magdalenastraat 9 in Goes. GOES - De nieuwe theater groep Las Malas uit Zierikzee is hard aan het oefenen voor hun eerste avondvullende voorstelling ‘Kaatje is ver dronken’. Het stuk gaat op 28 januari in première in Bro- gum in Zierikzee. Daarna reist het gezelschap door heel Zee land en doet daarbij ook ‘t Beest in Goes aan. Lara Andrès-Reuser uit Middel burg is één van de oprichters van het gezelschap. “Wij willen geen geijkte stukken op de planken zetten, maar eigenwijze produc ties zoals een muzikaal theater, eenakters of een klassieker uit de Griekse mythologie”, legt La ra ze uit. Samen met haar moe der Marijke Reuser uit Zierikzee richtte zij begin dit jaar de Theaterstichting Las Malas (de gekke vrouwen, red.) op. “Mijn moeder heeft mij vanaf m’n zes de jaar meegesleurd naar allerlei toneelvoorstellingen.” Na allerlei toneelcursussen, een studie en een verblijf van zeven jaar in Spanje stortte de Middel burgse zich weer volledig op het maker) toneelspelen. Haar moeder be gon op achttienjarige leeftijd als lang in het buitenland. Reuser figurante bij de Haagse Come die, volgde toneelopleidingen en verbleef net als haar dochter de twee ‘klaasen’ op de gevoelige plaat. Volgens de organisatie van Nederlands grootste kerstmarkt was Sint Nicolaas geenszins ontstemd over de vroege komst van de kerstman. De Zeelandhallen waren dan ook twee dagen lang in kerstsferen gehuld, compleet met kleurige ballen, lichtjes, dennen bomen, kerstklokken en muziek, (foto: Jaap Wolterbeek) Bij de stands zijn kralenwerk, producten van zwarte bessen, sieraden, kaas, handwerk uit de Filippijnen en nog veel meer te koop. Ook is er een glasgraveer der aanwezig. Verder zijn de ateliers open voor het publiek. De kerstmarkt is van 13.00 tot 17.00 uur in het Ambachtscentrum aan de Kat- tendijksedijk 27 in Goes. De toe gang is gratis. Zo’n tien jaar geleden werd kin derkoor De Suzen en de Guzen opgericht. De kinderen van toen zijn de tieners van vandaag. Het is een club jongeren die die niets liever doet dan zingen, swingen en toneelspelen. Kaarten voor de kerstmusical kosten 7,50 euro, scholieren betalen vier euro. Ze zijn te koop in de mediatheek van de school en aan de zaal. Er zijn voorstelling om 16.00 en 20.00 uur. Tijdens deze conferentie presen teren Zeeuwse organisaties pro jecten die zij uitvoeren in het ka der van het provinciale beleids programma Leren voor duurza me ontwikkeling. Aan de orde komen de vragen als ‘Wat houdt het in?’, ‘Waar staat het voor?’, ‘Welke organi saties zijn in Zeeland actief op dit terrein?’ en ‘Wat willen deze organisaties bereiken?’. Het programma van de startcon ferentie is van 19.00 tot 22.00 uur. theaterproductie van Las Malas is het muziektheater ‘Kaatje is verdronken’. Het gaat over drie mensen in een huis achter de dijk. In het gezin waar Ka op groeit moet iedereen steeds op nieuw zijn plekje veilig stellen. Het stuk is vijf keer in Zeeland te zien: ook in ’t Beest in Goes op 9 februari. I I '’h KAPELLE - Je kerstboom thuis laten bezorgen en daar mee het goede doel steunen. Met dat idee zamelt interker kelijke jeugdgroep 16+ van 18- Hoog uit Kapelle-Biezelinge geld in voor kindertehuis Rod- zinka in het Poolse Wal- brzych. Wie zijn kerstboom bij tuincen trum De Keijzer in Biezelinge koopt hoeft zijn handen niet vuil te maken. De jongeren van de interkerkelijke groep brengen de boom voor twee euro thuis. Voor datzelfde bedrag komen ze de eerste zaterdag na 6 januari de bomen weer ophalen. Het geld dat de jongeren met on der andere de kerstboomservice ophalen brengen ze zelf in mei naar Polen. In het tehuis van Rodzinka wonen zevenendertig kinderen in armoedige omstan digheden. Deelnemers krijgen les in muziekschrift en partituur le zen, stemgebruik, meerstem mig zingen en ritme. De na druk ligt op samen met ple zier zingen. Het Zeeuws Mannenkoor wil met het project nieuwe leden werven, maar benadrukt dat deelname aan het project vrijblijvend is. De koorscholing begint op dinsdag 17 januari en duurt tot begin mei. De cursus be staat uit twaalf lessen. Die zijn in verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge. De cursus koorzang is be stemd voor mannen vanaf zestien jaar en kost 35 euro. Opgeven kan via 0113- 342553, 0113-214723, ctoorenaar@zeelandnet.nl of jajomeul@zeelandnet.nl. De eerste negen lessen zijn op dinsdagen, daarna zijn er nog drie lessen op donderda gen van 19.15 tot 21.00 uur. gijsseur. Uit onvrede over de gangbare producties richtten de twee vrouwen Theaterstichting Las Malas op. “Mensen kunnen zich niet bij ons aansluiten zoals bij andere theatergroepén. Wij kiezen een productie die we op de planken willen zetten en no digen spelers uit om bij ons te komen spelen.” De eerste MIDDELBURG - Het Zeeuws Instituut voor sociale cultu rele ontwikkeling houdt woensdag 14 december een startconferentie over ‘Leren voor duurzame ontwikkeling’ in de Scoopera op het adres Achter de Houttuinen 8 in Middelburg. Van 11.00 tot 16.00 uur opent de boerderij, waar mensen met een beperking werken, de deuren. De wer kers laten de bezoekers zien ze op de boerderij allemaal doen. Maar er is ook van alles te koop. Zo is er een winkel met kerst- en winterdecora- ties voor binnen en buiten. Kaasboerderij Ter Nisse heeft er ook een stand. Daar kunnen bezoekers proeven van de zelfgemaakte kazen. Daarnaast staat er een glaasje glühwein klaar. De thee- schenkerij heeft koffie, thee, fris en oliebollen in het as sortiment. Voor kinderen is er genoeg te doen. Ze kunnen grabbe len in de ton of meedoen aan de kinderworkshop kerst stukje maken. Zorgboerderij De Akkerwin de is te vinden aan de Lage- weg 6 in Nisse. Wie meer in formatie wil, kan bellen naar 0113-351144 of 06- 15425463. /H* Het programma volgt een groep je vrijwilligers die aan het kerkje werken. Zo waren vrijwilligers bezig om de zolder van het kerk je te isoleren, waren anderen de deuren van de nieuwe toilet groep aan het schilderen en werd er schoongemaakt. Verder zijn opnamen gemaakt van de voor bereidingen van de meezingmid- dag en van een oecumenische bijeenkomst. Het programma Zoekt en gij zult vinden is zondag 11 decem- uur op ottët /ofe locrf rw HEINKENSZAND - De home party van Emergis? Het heeft niets met verkoop van tupper- ware te maken. Op initiatief van de gemeente Borsele gaat- de sector Verslavingszorg van Emergis namelijk ouders voorlichting geven over drank- en drugsgebruik bij de jeugd, gewoon thuis in de woonkamer. ders zijn toch bang in grote ge zelschappen, op bijvoorbeeld ouderavonden, vragen te stellen. Met de homeparty zit je als ou der met een klein clubje ouders aan de keukentafel in een ge moedelijke sfeer. De drempel is laag.” In Tholen was het project van de homeparty een succes, zegt Strijd. Voorlichting is volgens haar hard nodig. “Landelijk - en Zeeland loopt daarmee in de pas - is de tendens dat het alcoholge bruik bij de jeugd van tien tot vijftien jaar toeneemt.” In de huiselijke bijeenkomsten vertelt een medewerker van Emergis ouders hoe ze met drank- en drugsgebruik van hun kind kun nen omgaan en - nog belangrij- ker - hoe die te voorkomen. Overigens gaat de voorlichting op de Borselse basisscholen ook op een hoger pitje. “Juist kinde ren die naar het voortgezet on derwijs gaan, moetje goed voor bereiden en voorlichten.” ELLEWOUTSDIJK - In ’t Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk klinkt zondag 11 de cember de oecumenische dienst in een Zeeuws dialect. ?2TT C -LJ-Cj JLfVj V C1_jx>19 V oorlichting drugs gaat de huiskamer in Advertenties Advertenties ',r Advertentie f A Voor februari 2006 je rijbewijs halen! www kfOQmzorgzeelond.nl Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0.22 p/mm) www.rijbewijsservice.nl Zie de advertentie elders in deze krant. www.eijsermans-optiek.nl n Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl f/ 'I Tussen Kerst en Oud Nieuw zijn wij GESLOTEN. i 1 - t. .j n

Bevelander | 2005 | | pagina 1