Vitamine D belangrijk voor uw botten PUK EN MUK GEBR. DOMINICUS BV gemeente Goes Veilig Uitgaan in Goes Openbare kennisgevingen Vergadering raadspresidium Extra vergadering commissie Middelen Vergadering gemeenteraad op 15 december Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk 600 jaar stadsrechten nieuws ProRail waarschuwt voor gevaren langs het spoor Verkeersregelinstallatie Westhavendijk-Ringbaan De hele maand december GEZOND BEKEKEN KINDERJ ASSEN! Fonds Slachto fferhulp Nederland DUCKY BEAU baby mini voor maar €10,- p/st 50% KORTING op alle 2dehands BABY- en Woensdag 7 december 2005 De Bevelander PH Woensdag 7 december 2005 Goes Activiteiten 600 jaar Goes 01-12 John Lennonlaan 58 Ca2* i 2>E grootste scumoe van Few veRkEfrejoNéeLuk of Hisirfyf is vmk ouZi<JrrgMK. Wij hebben ook veel (dames) feestkleding voor de kerstdagen. Vanaf 23 december tot 10 januari zijn we gesloten. Vrijstellingsprocedure voor kamers boven café Grote Markt 22 Er is een bouwaanvraag ingediend voor het veranderen van de le en 2e verdieping van het pand Grote Markt 22 in Goes (HeartBreak café) voor de verhuur van karders. De aanvraag is niet in overeenstemming met gel dend bestemmingsplan 'Binnenstad-Centrum', maar wel planologisch ac ceptabel. Kappen van bomen Wijziging Standplaatsenplan Meldingen Wet Milieubeheer (art.8.40) Ter inzage Inspraak studie 'uitbreiding oostzijde Wolphaartsdijk' Nieuwstraat 13-15 Hansweert Tel: 0113-381064 Email: info@puk-en-muk.com www.puk-cn-muk.com 13 ■MK Meer maatregelen Ingekomen bouw- en sloopaanvragen 4»» ■r o Goes 30-11 Brugstraat 8 30-11 Dokter Vosstraat 17 01-12 Scheldestraat 91 Vergaderdata welstands/monumentencommissie 12 december 27 december 27 december Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 28-11 t/m 2-12-2005 Westkapelle - Goes www.dominicus.nl HAARDEN - SANITAIR - NATUURSTEEN - TEGELS - HOTTUBS - INFRAROOD MMH Oosterkerk Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie: www.goes600.nl. 29-11 Martinus Nijhofflaan 9 29-11 Martinus Nijhofflaan 7 29-11 Wijngaardstraat 60 29-11 Wijngaardstraat 68 30-11 Langemeet 1 f 4 9 I Dinsdag 13 en woensdag 14 december worden op het kruispunt Ringbaan West-Westhavendijk werkzaamheden uitgevoerd aan de verkeersregelinstalla- tie. De regelkast met automaat wordt vernieuwd en de lantarens worden voor zien van LED verlichting. De verkeersre- gelinstallatie is buiten bedrijf vanaf Op donderdag 8 december a.s. om 17.00 uur is er in de bestuurskamer van het Stadskantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2 een extra vergadering van de raadscommissie Middelen. Op de agenda staat een agendapunt na melijk: Bespreken collegebesluit over de oprichting door Delta N.V. c.s. van een nieuw afval en milieubedrijf en de Lezing geschiedenins van de kerken in Goes 16e - 17e eeuw door M. Quist (forum: M. Quist, A. Barth, j. Adriaanse) Foto's van Zomertentoonstelling Culturele Raad verwerving van aandelen van de Afval Verwerking Rijnmond. Het is de bedoeling dat de portefeuil lehouder de mening van de raadscom missie Grondgebied kan meenemen naar de aandeelhoudersvergadering. Het college heeft op 6 december een standpunt ingenomen. De vergadering is openbaar. een animatie van een treinongeluk, een werkstukhulp en talloze links. Scholen kunnen het lespakket bestel len via www.podiumvooronderwijs.nl. Stadskantoor, bezichtiging op aanvraag www.fondsslachtofferhulp.nl Giro 6700 Den Haag. Op maandag 12 december vergadert het raadspresidium (fractievoorzitters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadskantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2. De vergadering is openbaar. Op de agenda sta'at onder andere: Vaststellen verslag vergadering van 14 november Vaststellen agenda raadsvergadering van 19 januari 2006 Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad Nieuwjaarsreceptie Gezamenlijke verkiezingsmarkt in verband met gemeenteraadsverkiezingen Wat verder ter tafel komt Ter inzage De aanvraag ligt vanaf 8 december 2005 vier weken ter inzage. Geduren de deze termijn kunt u hierover schriftelijk uw zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Het college van burgemeester en wethouders van Goes maakt bekend dat het een kapvergunning heeft verleend voor de volgende gemeentelijke boom: Kapelseweg 31 in Kloetinge: 1 es, wordt herplant Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunning op 6 december kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: de heer T. Kapoen, de heer G. Goedegebuure of de heer T. Smits, tel. 24 97 70. Burgemeester en wethouders hebben besloten het Standplaatsenplan te wijzigen. Het Standplaatsenplan is het beleidsplan voor de vergunning verlening voor standplaatsen op grond van van de Algemene plaatselijke verordening Goes. De wijziging heeft betrekking op: het wijzigen van de standplaatslocatie Lange Kerkstraat(hoek Grote Markt); het schrappën van de locatie Grote Markt verblijfstrook; het toevoegen van een standplaatslocatie voor oliebollenverkoop in de maanden november en december op het parkeerterrein van JUMBO aan de Edisonstraat; het toevoegen van een standplaats in De Spinne; zuivelproducten, eieren en vlees. Vitamine D wordt in Nederland toegevoegd aan margarine. Maar bij mensen boven de 50 jaar zorgen zonlicht en voeding meestal niet meer voor voldoende vitamine D. E-maiL: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl 30-11 Nassaulaan 103 30-11 Schermerhornstraat 2 het toevoegen van een standplaats op camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk. Het gewijzigde Standplaatsenplan is opgenomen in het Register van alge meen verbindende voorschriften onder nummer 370 en ligt ter inzage. het plaatsen van winterscherm het uitbreiden van de woning het plaatsen van een houtopslag en kippenren het maken van een overkapping boven oprit garage het maken van een overkapping boven oprit garage het vernieuwen van boeiboorden en dakgoten het veranderen van boeiboorden en dakgoten het uitbreiden van de woning het vergroten van de woning het plaatsen van een erfafscheiding het aan brengen van reclame het verbouwen van de woning het plaatsen van een reclamebord het plaatsen van een dakkapel het bouwen van een carport het gedeeltelijk slopen van gevels en wanden het wijzigen van de voorgevel Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 De volgende meldingen zijn ontvangen: Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer: Gemeente Goes M.A. de Ruyterlaan 2 Goes voor het oprichten en in wer king hebben van een kantoorgebouw met vergaderruimten, bedrijfsrestau rant en parkeergarage. Besluit detailhandel- en ambachtsbedrijven milieubeheer: Bakkerij De Koster De Blaeij v.o.f. Hoofdstraat 29-31 Wolphaartsdijk voor het uitbreiden van een reeds bestaande inrichting. Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer: A&G Milieutechniek Taxandriaweg 8b Waalwijk voor het oprichten en in werking hebben van een In-situ saneringsuni.t gelegen Geldeloozepad 30 Goes (Begraafplaats) Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer: Nissenhut Jacob Valckegroep Houtkade 20 Goes voor het van toepassing worden van het Besluit op een reeds opgerichte inrichting. Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer: Baarends Goes Autoschadeteam Scottweg 2 Goes voor het uitbreiden van een reeds bestaande inrichting. Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer: J. Harinck Bredeweg 9 Kloetinge voor het oprichten en in werking heb ben van een akkerbouw- of tuinbouwbedrijf met open grondteelt. Ter inzage De meldingen liggen van 6 tot en met 20 december 2005 ter inzage. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met tel: 24 97 18. Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Burgemeester en wethouders van Goes Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Met ingang van 8 december ligt de studie 'uitbreiding oostzijde Wolp haartsdijk1 voor de periode van zes weken ter inzage. In de studie wordt een eerste voorstel gedaan voor uitbreiding van het dorp aan de oostzij de tussen de Noorddijk en de Lage Weg. De studie is naast de publieks balie ook in te zien bij het dorpshuis de Griffioen en in het zorgcentrum Meulenweie. U kunt de studie ook downloaden via de website www.goes.nl/bouwenenwonen/nieuwbouwactiviteiten. Reacties Gedurende de periode van terinzageligging kunnen belanghebbenden schriftelijke of mondelinge reacties op de studie 'uitbreiding oostzijde Wolphaartsdijk' kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Voor een mondelinge reactie kunt u contact opnemen met de heer Van Klaveren, tel. 24 96 85. Een e-mail reactie kunt u sturen naar stadskantoor@goes.nl. Ook indien u behoefte heeft aan een informatie avond kunt u dit kenbaar maken. Redaktie: M. de la Rlvière, arts 13 december 20.00 uur Belangrijkste bron van vitamine D is zonfiebf. Daarnaast vitamin» D vooral tn vatte vis. Vitamine D is nodig om eafcium uit de voeding tn het bloed en de botten te krijgen. Begeleid(st)er rolstoeldansen (21) Secretaris voor het Platform voor mensen met een functiebeperking (308) Stichting Platform Arme kant zoekt bestuursleden (78) Begeleid(ers) zwemmers met handicap (115) Hobbyclub begeleid(st)er voor licht verst.gehandicapte kinderen (29) Begeleid(st)ers dameswielrenteam div. werkzaamheden (297) Coördinator vrijwillige thuiszorg (310) WNF braderiemedewerk(st)er (165) Medewerk(st)er uitleen speelgoed (10) Medewerker kinderpersbureau (293) Nieuw adres 's-Heer Elsdorpweg 12. Nieuw tel. (0113) 27 71 11. U bent van harte welkom om een kijkje te nemen in de vacaturebank. Op dins dagmorgen is het inloopspreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daarvoor dagelijks bellen van 9.00 tot 14.00 uur. Indien u als organisatie een vrijwilliger zoekt, dan kunt u bij het Steunpunt (gratis) een vacature plaatsen. E-mail vrijwilligers@smwo.nl, websi te: www.smwo.nl voor meer vacatures. Op donderdag 15 december vergadert de gemeenteraad van Goes in het Stads kantoor, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes. De vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden van de gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeenteraadsleden. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamenlijk ge durende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onder werpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier, de heer J. Adriaanse, tel. 24 97 30 onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Agendapunten: Vaststellen van de 2e bestuursrapportage 2005. Aanpassen van diverse belastingverordeningen voor 2006. Vaststellen van het gemeentelijke rioleringsplan en het waterplan. Vaststellen van de beleidsnota voor het aanlichten van gebouwen en cul tuurhistorische objecten. Vaststellen van het rechtmatigheidsnormenkader 2005/2006. Benoemen van een lid namens de raad in de auditcommissie. Diverse begrotingswijzigingen. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij de recep tie. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Afgelopen dinsdag presenteerde bur germeester Van der Zaag het rapport 'Veilig Uitgaan'. Het rapport bevat de resultaten van het onlangs gehouden onderzoek naar veilig uitgaan in Goes. Ruim duizend jon geren in de leef tijd van 16-26 1 jaar hebben de vra genlijst ingevuld. Dat is een respons van 31%. Omdat veel uitgaande jeugd afkomstig is uit de omliggende gemeen ten zijn ook de ge meenten Borsele, Ka- pelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Middel burg (Arnemuiden) bij het onderzoek betrokken. De vragen gingen onder meer over hoe vaak jongeren uitgaan Deze voorlichtingscampagne maakt deel uit van een breed pakket aan maatregelen om de veiligheid te ver beteren en vertragingen in het trein verkeer terug te dringen. Langs het spoor worden surveillanten ingezet en zijn campagneborden en camera's op gehangen. Omwonenden en bedrijven langs het spoor ontvangen brieven over de gevaren en gevolgen van spoorlopen. Ook plaatst ProRail hek ken om het spoor af te schermen van de openbare weg. Het afgelopen voor jaar hebben 4000 basisscholen in Nederland informatiemateriaal ont vangen over de gevaren van spelen bij het spoor. Door de maatregelen is in 2004 het aantal door vandalisme en onverantwoord gedrag veroorzaakte treinvertragingen met 16 procent af genomen. Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de af deling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, 24 97 00. 28- 11 Houtkade 7 29- 11 Blokjesplaat 15 29-11 Brugstraat 6 ProRail heeft voor jongeren het les pakket 'PazzUP!' ontwikkeld. Met dit pakket wil ProRail jongeren wijzen op de gevolgen van levensgevaarlijk ge drag bij het spoor, zoals lopen in de spoorberm, 'zigzaggen' bij overwegen en vandalisme plegen aan het spoor. Het lespakket richt zich op scholieren van twaalf tot twintig jaar van alle middelbare scholen en MBO's in Nederland. De eerste bestellingen worden deze week bij de scholen afge leverd. Het lesmateriaal confronteert leerlin gen op verschillende manieren met de gevolgen van gevaarlijk gedrag bij het spoor. Het heeft tot doel hun houding te beïnvloeden en daarmee ongeval len en vandalisme bij het spoor terug te dringen. Het lespakket bestaat uit een docentenhandleiding, een websi te (www.pazzup.nl) en het leerlingen magazine PazzUP (ook via de site te bekijken). De website sluit nauw aan bij het magazine en biedt interactieve onderdelen als een remsimulatie en een kennistest. Verder heeft de site dinsdagochtend 9.00 uur tot woensdag eind van de middag. De linksaf-stroken op de Ringbaan zijn tijdens deze dagen afgezet, waardoor fietsers in twee ge deelten de Ringbaan over kunnen ste ken. Een snelheidsbeperking van 30km/u is van toepassing. Inlichtingen: afdeling Stadsbeheer, tel. 24 97 70. m Tel.: (0113) 24 96 00 Calamiteitentel.: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 Veel Nederlanders hebben een vitamine-D-tekort. Een groot deel van hen weet dit echter niet. Het is belangrijk dat er voldoende vitamine D in het lichaam is om het risico op botbreuken te verminde ren. De schatting is dat onge veer 800.000 Nederlanders aan botontkalking lijden. Zo’n 83.000 mensen per jaar lopen een botbreuk op. Botont kalking (medische term is osteoporose) komt zowel bij mannen als vrouwen voor. Het lichaam heeft vitamine D nodig voor stevige botten. Vitamine D zorgt ervoor dat calcium uit de voe ding beter in het bloed en in de botten wordt opgenomen. Vaak wordt aan extra calcium gedacht om botontkalking te voor komen. Maar in Nederland is de zuivelconsumptie relatief hoog waardoor we genoeg calcium bin nen krijgen. Dat een tekort aan vita mine D gepaard kan gaan met ver sneld botverlies, is veel minder bekend. Vitamine D is een van de weinige vitamines die het lichaam zelf kan aanmaken. Onder invloed van zonlicht wordt in de huid vita mine D gevormd. Daarnaast zit vita mine D vooral in vette vis zoals haring, zalm en makreel. In veel mindere mate treffen we het aan in in Goes, naar welke uitgaansgelegen heden ze gaan, welk vervoermiddel ze gebruiken en of ze zich wel eens on veilig hebben gevoeld de afgelopen drie maanden. Daarnaast ggSjjJi is een aantal vragen ge- steld over de politie, cameratoezicht, por- Bk tiers en toegangsbe leid. Tot slot is ge vraagd naar ideeën over veiligheid en of uitgaan in Goes veiliger moet. Onder de inzenders van de vragenlijst is een aantal prijzen verloot. Het volledige rapport is vanaf 7 december in te zien bij de receptie in het stads kantoor en te raadplegen via www.goes.nl/veiligheid. Met het ouder worden is de huid minder goed in staat om zonlicht in vitamine D om te zetten. Vitamine osteoporose moet vitamine D D tekorten komen op oudere leef tijd dan ook frequent voor. Bijna één op de twee 65-plussers heeft een vitamine-D-tekort. Een tekort aan vitamine D kan ook gepaard gaan met spierpijn en spierzwakte, waarmee kans op vallen toeneemt. Moeite met traplopen, een zwaar gevoel in de benen en moeizaam uit een stoel omhoogkomen, kunnen door vitamine D-tekort worden veroorzaakt. Vitamine D wordt aanbevolen voor alle patiënten die voor botontkalking worden behan deld en een kans hebben op een tekort aan vitamine D. Om het risi co op botbreuken te verminderen is het belangrijk dat u voldoende calcium inneemt en de concentratie vitamine D in het lichaam voldoen de is. Het heeft geen zin om alléén vitamine D te nemen als u osteopo rose heeft. Voor de behandeling van wor den gecombineerd met osteoporo- segeneesmiddelen als bijvoorbeeld bisfosfonaten. Sinds kort is er een nieuwe wekelijkse behandeling beschikbaar van een bisfosfonaat gecombineerd met vitamine D. Voor meer informatie over botont kalking en vitamine D kunt u terecht op de website: www.stopbotontkalking.nu Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. 30-11 IGJ van den Boschstraat 2 het uitbreiden van de Stamperius school het verbouwen van garage naar hobbyruimte uitbreiding van de woning het plaatsen van een fietsenover- kapping 30-11 Schimmelpenninckstraat 34 het plaatsen van een garage 30-11 Mahlerlaan 15 30-11 Columbusweg 10 01-12 Stationspark 6 Welstandscommissie Monumentencommissie De bouwplannen moeten uiterlijk zeven werkdagen voor de welstand-/mo- numentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen 24 97 09. 28-11 Donkerstraat 70 01-12 Henry Dunantstraat 22 01-12 Noordweegseweg 16 P -

Bevelander | 2005 | | pagina 13