HRRIJEN5 ^^Schildersbedrijf A. v.d. VELDE ijsk gemeente Goes Openbare kennisgevingen 600 jaar Grote Kade afgesloten 5 Inelheidscontroles op West- lavendijk en Oostmolenweg Afsluiting wegen De Poel maart-mei Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Besteding wijk- en dorps- budgetten Gladheidbestrijding 2005-2006 stadsrechten nieuws èèfca 7W5 W HUISSCHILDERS KLEURADVIES PER COMPUTER koud kunstje JACHTSCHILDERS MEUBELSPUITERS WANDDECORATEURS F v I I winterschilder.nl De WinterSchilder brengt WinterWinst GOES TEL. 220 800 www.baaijensdeschilder.nl Go^J^_600 <9 De Bevelander 11 Vbensdag 23 november 2005 Woensdag 23 november 2005 Slotspektakel Goes 600 op 28 en 29 december 1. 2. 3. Burgemeester en wethouders van Goes Wi rit e r DE WINTERSCHIIDER Neem contact met ons op voor WinterSchilder-advies. I ^oor particuliere opdrachtgevers winterschilder.nl 0900 - 33 66 366 (€o,io/min.) liet zuidelijk deel van de Westhavendijk wordt het hardrijden door de aanleg v twee plateaus aangepakt. De plannen hiervoor liggen ter inzage. De maxi- rmsnelheid op het Westhavendijk is 50km/uur. Ongeveer een vijfde van het aoverkeer overschrijdt deze grens. In combinatie met het laden en lossen bij cbedrijven ontstaan hierdoor onveilige situaties. Op verzoek van de gemeen- tcal de politie zes maanden lang extra handhaven op de Westhavendijk en de Bgstraat te Wilhelminadorp. Ook op de Oostmolenweg vinden snelheidscon- ties plaats, naar aanleiding van een melding via het Meldpunt Verkeersonvei- lieid Zeeland. Een verzoek om handhaving van de maximumsnelheid op de Wlaan, Noordhoeklaan en Zomerweg is in behandeling bij de politie. Om de zoveel tijd is uw woning of bedrijfspand aan de binnenzijde toe aan een fris en nieuw gezicht. Vanwege onderhoud of omdat u gewoon zin hebt in een andere kleur of nieuw behang. U wilt uiteraard dat het werk snel en professioneel wordt uitgevoerd. Denk dan aan de WinterSchilder. Wij bieden niet alleen gemak en vakwerk, maar ook WinterWinst: in de wintermaanden biedt de WinterSchilder particuliere en zakelijke opdrachtgevers een aantrekkelijke korting per man per dag! En u hebt ondertussen uw handen vrij voor andere activiteiten! Trainer rolstoelhockey op woensdagavond (306) Handige decorbouwer voor theatergezelschap op zaterdags (121) Presentator voor de ziekenomroep (302) Individuele begeleid(st)er voor verstandelijk gehandicapte medewerker kopieerwinkel (304) Gastvrij gastgezin voor buitenlandse studenten (258) Project "JIJ en JIJ" zoekt maatje voor het individuele kind (281) Klusjesman bij verhuizing van Angolese vrouw met 2 kleine kinderen (308) Zorgcentrum zoekt kapsalonassistente (289) Begeleid(st)er bewonersraad van Emergis in Zierikzee (294) Medewerk(st)er kinderpersbureau vanaf januari (293) Wij zijn verhuisd naar de ‘s-Heer Elsdorpweg 12. Nieuw telefoonnummer (0113) 27 71 11. U bent van harte welkom om een kijkje te nemen in de va caturebank. Op dinsdagmorgen is het inloopspreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daarvoor dage lijks bellen van 9.00 tot 14.00 uur. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. E-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Het spoorwegviaduct aan de N254 bij 's-Heer Arendskerke wordt vernieuwd. Dit veroorzaakt oponthoud voor het verkeer, waardoor sluipverkeer zal ontstaan. Om fietsers in De Poel een veilige route te bieden, sluit het waterschap de Wis- sekerkseweg en de Sinoutskerkseweg gedurende twee maanden afin de spits op werkdagen (uitgezonderd landbouwverkeer). Als blijkt dat veel verkeer over de Gerbernesseweg door 's-Heer Abtskerke gaat rijden, wordt ook een gedeelte van deze weg gesloten. Wijzigingsplan voor twee burgerwoningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat het college op 15 novem ber 2005 de '3e Wijziging van het bestemmingsplan Landelijk Gebied' overeenkomstig het ontwerp heeft vastgesteld. Het wijzigingsplan omvat het veranderen van de bestemming zomerwoning van het perceel Oude Zeedijk 8 te Kattendijke in burgerwoning en de wijziging van de bestem ming agrarische dienstwoning in burgerwoning van het pand Oude Rijks weg 87 te 's-Heer Arendskerke. Het plan bestaat uit twee kaarten, een toelichting en voorschriften gericht op de aanwijzing van deze percelen tot burgerwoning. Het vaststellingsbesluit en het wijzigingsplan met bijbehorende toelich ting liggen van 24 november 2005 tot en met 4 januari 2006 voor ieder een ter inzage. Het wijzigingsplan is vrijgesteld van goedkeuring volgens artikel 11, lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Op grond van artikel 54, lid 2 sub c van deze wet en artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk bezwaar maken bij burgemeester en wethouders. Tevens kan degene die bezwaar heeft gemaakt en een spoedeisend belang heeft een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De Wijkvereniging Noordhoek heeft het plan om in de waterpartijen nabij Dwarsewei en De Stelle in totaal twee fonteinen te plaatsen, als bijdrage aan de waterkwaliteit en aan de sfeer in de wijk. De kosten zijn 15.000,-, te vol doen uit het wijkbudget 2003-2005. Wilt u als belanghebbende op deze be stedingsvoorstellen reageren, dan kan dat binnen vier weken via telefoon 24 98 71 of e-maila.vander.wel@goes.nl. E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Frans den Hollanderlaan 13 te Goes: 1 kastanje De Spinne te Goes: 4 populieren Spaakstede te Goes: 1 esdoorn Adenauerstede 43 te Goes: 4 elzen Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 22 november kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstre ken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Infor matie: afdeling Stadsbeheer, telefoon 249770. 31-10 01-11 15-11 15-11 15- 11 16- 11 Vergaderdata welstands-/monumentencommissie WelstandscommissieMonumentencommissie 12 december 27 december De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de welstand-/monu- mentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. 16- 11 17- 11 15-11 17-11 17-11 17-11 17-11 17-11 17-11 17-11 17-11 17-11 Zusterstraat 2 L. Kerkstraat 28 Huyssenstraat 12 Schalklaan 10 Golfzichtlaan 4 Klein Frankrijk 2 Leliestraat 104 Zomerweg 61 Oude Veerdijk 8 Tomatestraat 2 Westwal 75 Zuidweg 12 Houtkade 26 Kreukelmarkt 17 Oranjeplaatweg 4A een slopen van de school en overige opstallen het plaatsen van een draaihek het aanbrengen van reclame het slopen van opslagruimte voor verpakkingsmateriaal het herbouwen van de woning het slopen van de school en overige opstallen het verbouwen van de woning het slopen van de woning Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur Citact Vreersonveilige situaties kunt u melden bij de gemeente, telefoon 24 96 00, ptie, telefoon 0900-88 44 of Meldpunt Verkeersonveiligheid Zeeland, tele- fci 0800-83 75 33 7 (gratis). [politie pakt onveiligheid aan in woongebieden Oangs presenteerde de politie een aanpak die het mogelijk maakt óm binnen 3m-zones op te treden'. Op basis van meldingen vanuit het Meldpunt Ver- krsonveiligheid Zeeland, gemeenten of politie zelf, maakt de politie een pri- oeitenlijst. In een latere fase besteedt de politie ook extra aandacht aan het vceer rondom de scholen. Na een melding van (subjectieve) onveiligheid be kt de politie de situatie en verricht snelheidsmetingen (objectiveren). De po li; neemt contact op met de wegbeheerder als de klacht gegrond is. Ontheffing aanvragen Ontheffing kan worden verleend aan iedereen die in het gebied woont, werkt of daarbinnen pachter, huurder of eigenaar is van gronden; een zorgrelatie heeft met een persoon of een dier; een economisch belang heeft; en aan spoedeisend verkeer (bijvoorbeeld medisch). U kunt een ontheffing aanvragen door een for mulier te downloaden van de website van het waterschap (www.wze.nl) of te bellen met 0118-621000. Een ontheffing wordt op kenteken afgegeven (gratis). Bij meerdere auto's moet u meerdere formulieren invullen. Vrijstellingsprocedure reclamezuil Deestraat 3 's-Heer Arendskerke Een bouwaanvraag is ingediend voor de plaatsing van een reclamezuil van 3 meter hoog bij het bedrijfsverzamelgebouw aan de Deestraat 3 te 's- Heer Arendskerke. De aanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan '"s-Heer Arendskerke", maar wel planologisch accepta bel, gelet op de locatie onderaan de dijk. De ontwerp-vergunning ligt vanaf 24 november zes weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan ie dereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij bur gemeester en wethouders. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kap vergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Albert Joachimikade 18 te Goes: 2 dennenbomen en het knotten van diverse essen Johnsonlaan 70 te Goes: 2 coniferen Fruitlaan 3 te Goes: 22 elzen i.v.m. dunwerkzaamheden Buys Ballotstraat 25 te Goes: 1 den M.D. de Grootstraat 87 te Goes: 1 kronkelwilg, met herplantplicht En voor de volgende gemeentelijke bomen: Postbus 2118 4460 MC Goes Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de receptie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 7^ De winter staat weer voor de deur. Dit betekent dat verschillende wegen en fietspaden de komende maanden worden gestrooid als het glad is of gladheid wordt verwacht. De gemeente is aangesloten op een meetpunt van de provin cie in 's Gravenpolder en na alarmering via WeerOnline wordt besloten te gaan strooien. Meestal wordt in de vroege ochtenduren gestart om circa 4.30 uur, zodat met de ochtendspits bijna alle routes gestrooid zijn. Afhankelijk van de situatie kan er eventueel ook 's avonds en/of overdag gestrooid worden. In eerste instantie worden de doorgaande wegen, ontsluitingswegen van wijken en kernen gestrooid. Daarna volgen diverse andere belangrijke wegen in woon wijken en ook parkeerterreinen in het centrum zijn in de routes opgenomen. Gelijktijdig worden ook vele fietspaden gestrooid met kleinere auto's en tracto ren met strooiunits. De door bewonersorganisaties voorge stelde bestedingen van het wijk- of dorpsbudget worden in deze rubriek gepubliceerd. Wijkbelangen Goes-Zuid heeft een voorstel ingediend voor het vervan- gen/verbeteren van de geluids- en lichtinstallatie in buurthuis De Pit. Het gaat om een bedrag van 11.600,- te voldoen uit het wijkbudget 2005. Maandag 28 november start de aanleg van een verkeersplateau op de krui sing Albert Joachimikade/Oostsin- gel/Grote Kade. Dit duurt naar ver wachting twee weken, als de weersomstandigheden gunstig zijn en zich geen onvoorziene moeilijkheden voordoen. De Grote Kade wordt vanuit deze richting voor autoverkeer afge sloten. In de eerste week kan het ver keer A.J. Kade-Oostsingel v.v. nog doorgang vinden. Voetgangers en fietsers kunnen gedurende de hele pe- riode doorgaan. Om‘de bereikbaarheid te waarborgen wordt tijdelijk het een richtingsverkeer opgeheven. De kaden zijn bereikbaar via de Ossenhoofd- straat/s-Heer Hendrikskinderenstraat en de Grote Markt/Opril Grote Markt/Koningsstraat. Op maandag 5 december wordt het asfalt op de krui sing opgebroken en is de kruising af gesloten t/m vrijdag 9 december. Het verkeer wordt omgeleid via de Ring baan Oost, op dezelfde manier als re centelijk tijdens de dinsdagmarkten. I Na een feestjaar vol met activiteiten voor en door Goesenaren organiseert het comité Goes 600 een groot slotspektakel op 28 en 29 december in de IZeelandhallen. Nadat Libema, de nieuwe eigenaar van dé Zeelandhallen tribune en podiumfaciliteiten aan de organisatie van Goes 600 ter he rschikking stelde, is in Agrimarkt Supermarkt een enthousiaste hoofdspon- •sor voor het programma gevonden. Deze hoofdsponsor maakt een grandi- loos spektakel mogelijk, waarbij veel Goesenaren op de bühne staan, en Idat gratis toegankelijk is. Er komen twee avondvoorstellingen en een ma- ;tinee met in totaal ongeveer 7500 zitplaatsen. Het programma wordt op •25 november bekend gemaakt. IDe vele positieve reacties en de enthousiaste stemming onder veel Goe- Jsenaren op alles wat er in Goes dit jaar is gebeurd, was voor het comité ;Goes 600 reden voor de organisatie van het eindevenement, Het vertrek- punt hiervoor was hetzelfde als voor het spektakel Rogier en de 7 plagen lin de feestweek in juli: voor en door Goesenaren en voor een groot pu- Jbliek. Inmiddels maken dezelfde artistiek leiders, Koen Schyvens en Lia jSorber, een plan voor dit grote slotspektakel met daarin behalve een com- pilatie van hoogtepunten uit het feestjaar ook nieuwe acts. Bevoegdheid afsluiten contracten inzamelen bedrijfsafval Burgemeester en wethouders en de burgemeester hebben op 15 november 2005 besloten om de bevoegdheid tot het aangaan (en beëindigen) van overeenkomsten voor het ophalen van het zogeheten HDO-afval van kantoren, winkels en de dienstensector te mandateren aan het hoofd van het bureau Groen en Reiniging van de gemeente Goes; te bepalen dat dit mandaat slechts geldt voor zover het gaat om de inzameling van bedrijfsafvalstoffen die, wat hoeveelheid, aard en samenstelling betreft, vergelijkbaar zijn huishoudelijke afvalstoffen en het hoofd van het bureau Groen en Reiniging volmacht tot het onder tekenen van de overeenkomsten zoals hier bedoeld te verlenen. Dit besluit ligt ter inzage. 's-Heer Hendrikskinderen 0113-220723 Werkplaats: Houtkade 10 Goes 0113-233031 www.avdvelde.nlwww.jachtschilders.nl Tel: (0113) 24 96 00 Calamiteitentel.: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 Uitgebreide strooiroutes De strooiroutes in de gemeente zijn de laatste twee jaar flink uitgebreid. Er wordt gestrooid via twaalf routes met een lengte variërend van 17 tot 40 km. Meestal vanuit de locatie Geldeloozepad; twee routes starten in Wolphaartsdijk en in 's Heer Arendskerke. Het is helaas niet mogelijk om alle wegen in de gemeente te strooien. Hiervoor zijn onvoldoende middelen beschikbaar. Alleen bij langdurige gladheid kan er nog enige uitbreiding plaatsvinden. Het strooien van voetpaden zit niet in de gladheidbestrijding. Alleen bij sneeuwval worden een aantal voetpaden en looproutes door Stadsbeheer vrij gemaakt. Dit gebeurt echter alleen overdag en in de omgeving van openbare gebouwen. Het sneeuwvrij maken van het trottoir voor uw woning is aan te be velen, denkt u alleen maar aan ouderen en gehandicapten. Informatie: afdeling Stadsbeheer, telefoon 0113 249770. Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. Goes Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bu reau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 24 97 00. het gedeeltelijk slopen van het gebouw het wijzigen van de winkelruimte het slopen van de werkplaats het verbouwen van de woning het bouwen van een serre het maken van een nieuwe ingang aan zuidgevel het samenvoegen van twee woningen het plaatsen van een huisliftinstallalatie Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 14-11 t/m 18-11-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 24 97 09. Heernisseweg 17 het wijzigen van de zijgevel A. Fokkerstraat 79 het aanbrengen van reclame Beukenstraat 2 ..I

Bevelander | 2005 | | pagina 11