DONKERSTEEG ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK fpë club vaiTsïntêrkiaas} 2 1 s 3.89 8" ...w •<5 MFI 74 Openbare kennisgevingen Baggerwerkzaamheden Intocht Sint Nicolaas Winnaars prijsvraag Open Monumentendag kinderen Bewonersavond Wolphaarts dijk en Oud-Sabbinge gemeente GOSS 12.49 f D 0 SCHLECKER HOME SHOPPING I Vergadering raads commissies Wilt u extra verdienen? Uit de gemeenteraad van 10 november ’s-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes - Tel. 0113-251720 99 2 49 Wake voor slachtoffers Schiphol-brand www.SCHLECKER.com f i 600 jaar stadsrechten nieuws //X De Bevelander Erkend leverancier ziekenfonds Sanex 99 f2 jaari LGarantiej Andrelon Kadopapier Sanex Douche 750 ml Dermo hydra of Protector elders 4.39 therapeutische elastische kousen orthopedisch schoeisel (A B) reuma- en diabeticischoeisel voet- en onderbeenprotheses en -ortheses steun- en gemakschoenen steunzolen, supplementen en inlays orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel gratis advies bij voetklachten Dames nachthemd Woensdag 16 november 2005 L Wli».4ü Dames fleece badjas Blauw diverse maten 9." I Best.Nr.i 870576 1 Leifheit “Power Max” Accu veger F pi® W Schoen- kadootjes £99 Een SCHLECKER winkel bij u in lie buurt 0418-595333 ‘s-Gravenpolder, ‘s-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 incl. 3 styling platen voor o.a. meer volume of trendy haarlook “stijl haar” 22 Watt elders I Styling tang r i ioes Woensdag 16 november 2005 31-10 Monumentencommissie 28 november 27 december 07-11 r N Hobbyhal de Graaf t per 100 ml: 0.66 Ingang Wilhelminastraat 84A A 5 Expositie Goes 600 in bibliotheek Tot 1 januari 2006 kunt u in de bibliotheek Goes een kunstexpositie be- wonderen. Voor 'Goes 600' hebben leerlingen van de Kohnstammschool diverse vierluiken gemaakt. Het zijn vier bij elkaar horende schilderij- en/tekeningen die verschillende onderwerpen uit de Goese geschiede- l nis verbeelden. We vinden natuurlijk de Gans terug, maar ook de molen, het oude mannenhuis, de haven etc. Leerlingen uit groep 6A en 6B hebben een prachtig beeld weergegeven. De vierluiken zijn opge- t hangen in de jeugdbibliotheek tegen een achtergrond van golven, die de beweging in Goes weergeven. Op zaterdag 19 november komt Sint Nicolaas met zijn pieten om 13.00 uur aan op de Turfkade in Goes. Bur gemeester Drs. D.J. van der Zaag zal hem samen met kinderburgemeester Jazz de Koene als eerste welkom heten. Na de ontvangst maakt Sint Nicolaas met zijn pietenorkest een korte rondrit door de binnenstad van Anne Ruis waren de winnaars. De wat grotere kinderen moesten een bouw plaat van een historisch huisje in el kaar zetten en deze zo mooi mogelijk maken. De prijzen gingen naar Nina Huisson, Judith Teeuwisse en Kim- chau Nguygen. De kleur- en bouwpla ten waren verspreid onder alle basis scholen in de gemeente. Ook konden de kinderen meedoen aan een ballon nenwedstrijd. De ballon van Femke Gorsse had de grootste afstand afge legd en zij kreeg de prijs. De ballon was terechtgekomen in Scharendijke en had een afstand van 37,7 kilome ter afgelegd. De Goese raadscommissies vergaderen over onderwerpen die in de raadsver gadering van 15 december aan de orde komen. De raadscommissies brengen advies uit aan de gemeenteraad. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het Stadskantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2. U kunt tijdens de commissievergaderingen het woord voeren over onderwerpen die tot het takenpakket van de commissie behoren, het zogenaamde spreekrecht. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij de Pu blieksbalie. In Goes-Zuid worden de waterpartijen onder handen genomen. Naast het bag- gerwerk worden op sommige plaatsen ook 'natuurvriendelijke oevers aange legd en beschoeiing vervangen. De oude beschoeiing en afrastering worden weg gehaald en op de waterlijn komen zoge naamde aquamatten. Hieruit zullen allerlei waterplantjes groeien. Het talud wordt flauwer, waardoor het niet nodig is nieuwe afrasteringen te plaatsen. De struiken gaan weg en de bomen blijven staan. De bagger wordt afgevoerd. Het werk maakt deel uit van een groot schalig vietjarig baggerproject, waar mee vorig jaar is gestart en waarvoor de gemeente en waterschap Zeeuwse Ei landen een grote rijkssubsidie hebben Vluchtelingenorganisaties en politieke partijen hebben het initiatief genomen tot een wake om de slachtoffers van de brand te gedenken. De gemeente Goes sluit zich hierbij aan. De wake is op donderdag 17 november van 19.50 tot Op dinsdag 29 november organiseert de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk samen met de gemeente een bewoners- avond voor Wolphaartdsijk en Oud-Sab- binge. De avond wordt gehouden in dorpshuis de Griffioen en begint om Vrijstellingsprocedures voor schuilgelegenheid voor schapen aan Baalsewegje Er is een bouwaanvraag ingediend voor een schuilgelegenheid voor schapen op een weiland aan het Baalsewegje in 's-Heer Arendskerke. De aanvraag is niet zondermeer in overeenstemming met geldend bestem mingsplan 'Landelijk Gebied', maar wel mogelijk door een vrijstellings- artikel uit dat bestemmingsplan. voor reclamezuil Pearyweg 27 Er is een bouwaanvraag ingediend voor de plaatsing van een reclame zuil van zes meter hoog op het bedrijfsterrein aan de Pearyweg 27 in Goes. De aanvraag is niet zondermeer in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 'De Poel-II', maar wel door een vrijstellingsartikel uit dat bestemmingsplan. voor tijdelijk bord 's-Heer Hendrikskinderendijk 117 Er is een bouwaanvraag ingediend voor een tijdelijk bord op het voor terrein van 's-Heer Hendrikskinderendijk 117 in Goes. De aanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 'Klein-Frank- rijk-III', maar wel tijdelijk (een jaar) acceptabel. Burgemeester en wet houders zijn van plan medewerking te verlenen door toepassing van een tijdelijke vrijstellingsprocedure. De ontwerp-vergunningen liggen vanaf 17 november a.s. zes weken ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u hierover schriftelijk uw ziens wijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Kijk op www.extraverdienen.com Uw code: 574123 gekregen. Op de bodem van iedere sloot of water partij verzamelt zich in de loop der tijd een laag bagger, onder andere door ge vallen blad en plantenresten. Om te voorkomen dat de waterlopen ondieper worden, moeten ze regelmatig worden gebaggerd. Dat komt zowel de kwan titeit (beperking wateroverlast) als de kwaliteit van het water ten goede. In de eerste fase is gebaggerd in 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen, Eindewege, Goese Polder en Goes-Oost. Nu start de tweede fase van het bagger plan en zijn Goes-Zuid, Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge aan de beurt. Om de salamanders niet te verjagen moet het werk voor de winter klaar zijn. 20.05 uur bij het Stadhuis op de Grote Markt. Burgemeester D.J. van der Zaag zal het woord voeren. Na het luiden van de klokken van de katholieke kerk om 20.00 uur worden twee minuten stilte in acht gehouden. 20.00 uur. Tijdens de bewonersavond wordt de gehouden enquête gepresen teerd en besproken. De inwoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge wor den binnenkort schriftelijk uitgenodigd voor deze avond. Begroting 2006 Elke maand vindt u op deze pagina een greep uit de besluiten van de ge meenteraad. De raadsvergadering van vorige week donderdag stond zo goed als helemaal in het teken van de gemeentebegroting 2006. Uit deze begroting komen de belastingtarieven voor het komende jaar voort. De gemeenteraad stemde al eerder in met een stijging daarvan, hoewel de belastingbetaler een aanzienlijk lagere aanslag zal krijgen omdat het ge bruikersdeel van de onroerendezaakbelasting is afgeschaft. De discussie ging vooral over de mate van stijging van het tarief afvalstoffenheffing: 5% of 10% stijging. Het collegevoorstel (10%) kreeg alleen steun van de VVD, waarmee de meerderheid van de raad koos voor een stijging van 5% en dat gebeurt dan ook. Naar aanleiding van de begroting kwamen verschillende onderwerpen aan de orde die later ter bespreking en/of besluitvorming terug zullen komen, zoals de vacaturestop bij de gemeente en de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning. Een motie van de VVD om de begrote personele meerkosten van de afdeling Sociale Zaken te bevriezen totdat een benchmark (vergelijkend onderzoek met andere gemeenten) is uitge voerd en vervolgens hierover opnieuw te besluiten, kreeg alleen steun van het CDA en redde het dus niet. Dat onderzoek komt er overigens wel, zegde het college toe: in februari 2006. Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 15 november kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De wer king van de kapvergunningen wordt opgeschort totdat de bezwarenter- mijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Meer informatie: de heer T. Kapoen, de heer G. Goedegebuure of de heer T. Smits, tel. 24 97 70. 07-11 07-11 09-11 09-11 08-11 10-11 10- 11 11- 11 Klaasputhoek 5 Zuidweg 12 Noord weegseweg 16A Noordweegseweg 16 Stationspark 39 Nassaulaan 79 Binnenhof 2 Kuyperlaan 29 het verbouwen van het pand tot amusementshal het uitbreiden van de woning het slopen van de woning het veranderen van het bedrijfsgebouw het gedeeltelijk slopen van gevels en wanden het uitbreiden van de slaapkamer het verbouwen van de school en wijkgebouw Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur ERKEND ORTHOPEDISCH SCHOENTECHNISCH BEDRIJF Maandag 21 november om 19.30 uur Commissie Grondgebied Agenda 2e bestuursrapportage 2005 Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie: a. Informatie over masterplan binnenstad; b. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen Voorstel tot het vaststellen van de beleidsnota voor het aanlichten van gebouwen en cultuurhistorische objecten Portefeuille wethouder ‘t Hart Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Informatie over stand van zaken ontwikkeling Havenge bied Goes; c. Collegebesluit m.b.t. voorontwerp bestemmingsplan Binnenstad-Zuid; d. Collegebesluit m.b.t. voorontwerp planherziening Nieuwe Economische Dragers; e. Collegebesluit m.b.t. voorontwerp be stemmingsplan Oud-Sabbinge; f. Collegebesluit m.b.t. voorontwerp be stemmingsplan Wilhelminadorp; g. Collegebesluit m.b.t. voorontwerp be stemmingsplan Oostsingel (kavel voormalig stadskantoor) Onderhoudsplanning straten en wegen 2006 Portefeuille wethouder Van 't Westeinde Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Nieuwsbrieven Voorstel tot het vaststellen van het gemeentelijk rioleringsplan en ge meentelijk waterplan Binnenspeeltuin Holtandsche Hoeve Notitie over afvalinzameling Besloten gedeelte Stand van zaken spoorlijnproblematiek Donderdag 24 november om 19.30 uur Commissie Middelen Agenda: Portefeuille wethouder Linssen Toelichting op stand van zaken project publieksbalie Mededelingen en informatie: a. Informatie over stand van zaken nieuw bouw stadskantoor; b. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in bestu ren Portefeuille wethouder Van 't Westeinde 2e bestuursrapportage 2005. Mededelingen en informatie: Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen Voorstel tot aanpassing van diverse belastingverordeningen 2006 Voorstel tot het vaststellen van het rechtmatigheidsnormenkader 2005/2006 Voorstel tot het vaststellen van de 93e en volgende begrotingswijzigin gen 2005 Portefeuille burgemeester Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Brief VNG inzake 'Veiligheid in ontwikkeling' en het pro ject Veilige Gemeenten, 20 oktober 2005 Voorstel tot het vaststellen van de gemeenschappelijke regeling veilig- heidsregio Zeeland Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Noordhoeklaan 9 in Goes: 1 kersenboom Garnaetwei 7 in Goes: 1 els Zomerweg 35 in Kloetinge: 2 berken Bessestraat 21 in Goes: 1 berk en 1 conifeer Beukenstraat 205 in Goes: 1 sierkers en 1 berk Stationspark 39 in Goes: 10 stuks zwarte elzen DEKKEND 750 ml voor 18,95 27? Itr. voor 59,95 Bernhardstraat 36 Kortgene 0113-306030 Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 6 HM Shampoo 300 ml diverse soorten elders 2.09 S»f«re tMlcriw E Dinsdag 22 november om 19.30 uur in het Stadskantoor Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling Agenda 2e bestuursrapportage 2005 Portefeuille wethouder 't Hart Toelichting namens de werkgroep uit het onderwijsveld op het advies over de door decentralisatie onderwijsgelden Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Informat-ieover stand van zaken Brede School Goese Polder; c. Verslagen vergaderingen Cliëntenraad 7 september, 19 septem ber en 5 oktober 2005; d. Collegebesluit m.b.t. uitgangspunten reïnte- gratiebeleid 2006; e. Verzamelbrief Ministerie van SZW, september/okto- ber 2005; f. Nieuwsbrieven. Onderzoeksrapport Splinter/Scoop 'Ik worstel en kom niet boven' Kwijtschelding gemeentelijke belastingen Gebruiksvergunning Pontes scholengroep Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Nieuwsbrieven. Portefeuille wethouder Van Ewijk Mededelingen en informatie: a. Informatie vanuit vertegenwoordigingen in besturen; b. Collegebesluit m.b.t. subsidieverzoek extra middelen Se niorenraad; c. Brief Goese Sportraad m.b.t. verhuur buitensportaccom modaties; d. Brief Recreatieteam De Pit d.d. 3 november 2005 inzake speeleiland Ouverture; e. Nieuwsbrieven Fractiestandpunten over de WM0 Verhuursysteem buitensportaccommodaties (collegebesluit volgt) Jaarrekening SMWO-Welzijn 2004 en herziene voorlopige beschikking SMWO-Welzijn 2005 >per 100 ml: 0.52 Goes-West Op de concept-Stedenbouwkundige visie Goes-West kon afgelopen voor jaar schriftelijk ingesproken worden. Er zijn acht reacties hierop binnen gekomen, die echter niet hebben geleid tot wezenlijke aanpassing van de visie. De raad benadrukte in het algemeen dat terughoudend en zorgvul dig moet worden opgetreden wat betreft de sloop van woningen. Het ver zoek van veel fracties om direct een definitieve fiets- en voetgangers brug over de Westvest (ter hoogte van de Zwakestraat) te bouwen, in plaats van eerst een tijdelijke in verband met de bouwactiviteiten op het Bleekveld/Kolveniershof, wordt door het college niet haalbaar geacht. Verder stemde de raad in met het wijzigingsvoorstel over de verordening Wet voorziening gehandicapten en met het wijzigen van de gemeen schappelijke regeling van het Reïntegratiebedrijf Midden-Zeeland. Een initiatief van GroenLinks om, net als begin dit jaar bij de tsunami in Azië, één euro per Goesenaar voor hulpverlening in het rampgebied in Pakistan te schenken, kreeg steun van alle partijen. Binnenkort wordt bepaald welk project/hulporganisatie deze geldelijke steun uit Goes ontvangt. Vergaderdata welstands/monumentencommissie Welstandscommissie 14 november 28 november 12 december 27 december De bouwplannen moeten uiterlijk zeven werkdagen voor de welstand- /monumentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 7-11 t/m 11-11-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wet houders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden in gediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen 24 97 09 's-Heer Elsdorpweg 18 het plaatsen van 2 overkappingen t.b.v. fietsen het verplaatsen van een fietsenstalling het uitbreiden van de woning Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Burgemeester en wethouders van Goes 7 diverse QQ kleuren 5,0 en maten Goes. De kinderburgemeester en haar wethouders rijden met hem mee. De route voert via de Bierkade, Ko ningstraat, Opril, Noordzijde Grote Markt, Lombardstraat, Vismarkt, Lange Vorststraat, klokstraat, Lange Kerkstraat naar de Grote Markt. Meer informatie: Ad Schuurbiers, tel. 27 12 53 of e-mail: info@goespromotie.nl. SCHLECKER 0p woensdag 9 november 2005 zijn de winnaars van de diverse wedstrijden tijdens Open Monumentendag 2005 beloond met een oorkonde en een prijs. Wethouder Linssen reikte de prijzen uit in het restaurant van het nieuwe stadskantoor, waar de kinde ren getrakteerd werden op poffertjes. Open Monumentendag 2005 op 10 september stond in het teken van Re ligie. Voor de jongste kinderen was er een kleurwedstrijd, de afgebeelde kerk moest op zijn mooist gekleurd en versierd worden. Per leeftijdscate gorie was er een prijs. Manouk Ver meulen, Shanon Jongeneelen en Tel: (0113) 24 96 00 CalamiteitenteL: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 4 I vanaf 1.2005 strekt, tehouden. Winnaars prijsvraag Wonen in 2105 De architectuurprijsvraag die RWS en stichting Maatschappelijk Belan gen uitschreven voor 'Goes 600' heeft drie eerste-prijswinnaars opgele- verd. De jury onder leiding van Frits Palmboom (stedenbouwkundig bu il reau Palmboom Van de Bout, Rotterdam) waarin ook oud-RWSdirecteur Hans Franken en René Scherpenisse (directeur Stuur groep Experimenten Volkshuisvesting, Rotterdam) zitting hadden, onderscheidde drie categorieën. De beste uit elke categorie kreeg de t eerste prijs van 3500 euro, want de categorieën waren zo verschillend en de kwaliteit van de drie winnaars zo gelijkwaardig dat de jury het niet verantwoord vond een keus te maken. Architect Sebastiaan Luiten uit Boskoop won in de categorie 'Vrij spe ll culeren over een vreemde toekomst' de eerste prijs met zijn inzending 'In dienst van de stad' en Janneke van Eek en leke Koning uit Rotter- dam wonnen in de categorie 'Subtiele veranderingen van het alledaag- se' met 'Rondom de tafel'. In de categorie 'Clusters, cohesie en diver- siteit' ten slotte was de eerste prijs voor het bureau Opmaat uit Delft met de inzending 'Een goede buur is beter dan een verre vriend'. De inzendingen zijn de afgelopen tijd te zien geweest in de tentoon- I stelling 700 Jaar wonen in Goes in het Stadhuis en vastgelegd in het t 1 boek Wonen in Goes. Gisteren en morgen. De 20e eeuw/De 21e eeuw. I (verkrijgbaar bij De Koperen Tuin). Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Werkt zonder kabel of stofzak en is geschikt voor alle soorten vloeren. Breedte van de zuigmond b ca 24 cm, ca. 3000 toeren per minuut. Lengte van steel ca 110 mtr Incl. 4.8V accu en net- gedeelte voor het opladen.Xj^y Incl. QDvangbak a ggggEdl Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 20 ct min. ','W' - i| igtéaii Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de af deling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefo nische afspraak maken 24 97 00. Zusterstraat 2 Advertentie geldig 16.11.2005 t/m 29.1 zolang de voorraad Prijswijzigingen voorbt

Bevelander | 2005 | | pagina 7