Kenny op bezoek bij de koningin Kleunendisplay k Jan Willem Simons Verbouwingsuitverkoop Geld besparen? Bij ons kan het! (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl i 1-A SMS EN WIN! c Zuigers gooien met modder tips ciit de Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst y Ouderen leren eon's I I Urker Mannen I I in Kapelle Rollators getest I I I I Vrolijke gospel voor Pakistan Kidspraise bij Rafaelgemeente Kortingen van 10% tot 40% Speelgoed voor arme gezinnen Aatjes Optiek bestaat 1 jaar in Kamperland Dit heuglijke feit willen wij graag met u vieren Kijk op pagina 4 voor onze spectaculaire aanbieding!!! Ligier X-TOO Eijserhums Optiek computeren Sint weekje later in Colijnsplaat AH Harry Potter in Paard van Troye WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkrant voor de bevelanden Osrie spotte wb wiriS/ei* I iTI I Woensdag 16 november 2005 wk 46 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 De Sik is al kwart eeuw een jeugdsoos Kortom: Goes is een paradijs als I I I PHILIPS I normaal Beste service, laagste prijs! ZONDER Regio 19 Special N-Beveland PHOTO voor professionele fotografie t_|l Jonge ondernemers en gabbers in Zeeland Kamperlander vaart 12 jaar over de wereld “We vinden dat kinderen niet de dupe moeten zijn van de situatie waarin hun ouders verkeren”, legt Marinus Weulink van de stichting uit. De stichting zamelt normaal gesproken voedsel in voor haar voedselbank, maar is nu ook op zoek naar speelgoed dat nog in goede staat is. Inleve- ren kan tussen 13.00 en 15.00 uur aan de Beatrixlaan 32. Een zwarte piet neemt de spullen in ontvangst. GOES - Stichting De Helpende Hand in Goes zamelt de zater dagen 19 en 26 november ge bruikt speelgoed in. Dat delen de vrijwilligers dan weer uit aan kinderen uit arme gezin nen. Gewetensvraag: heeft Goes ook minpunten? “De files in de stad en overlast van het spoor verdie nen aandacht”, meent de Goese burgervader. “Als we het woon- een leefklimaat goed willen hou den, zullen we daar erg alert op moeten zijn.” 37.000 inwoners op alle fronten zo goed scoort? KAPELLE - Het Urker Man nenkoor Halleluja komt za terdag 19 november naar de NH kerk in Kapelle. Het Ur ker Mannenkoor Hallelujah is het oudste van het voorma lig eiland Urk, opgericht in 1910. Het koor treedt op in Urker klederdracht. Het op treden begint om 19.00 uur en entree kost zes euro. Het benefietconcert is in de NH kerk in ’s-Gravenpolder. Op het programma staan be kende en minder bekende gospelnummers. Het is niet alleen het koor dat zingt ook de bezoekers kunnen de ke len smeren. Het concert be gint om 19.30 uur. De toe gang is gratis maar er is wel een collecte. Kenny is tien jaar en zit op de Prins Willem Alexanderschool in Kamperland. “Ik heb een te kening gemaakt van een boom met een gezicht er in en met een vogel die ik zelf opgevoed heb, een kauw.” Op de achtergrond tekende Kenny een actieve vul kaan en de wereld met een glim lach. De wedstrijd was van het Koninklijk Instituut voor de Tr open. Het thema? “Iedereen heeft recht op onderwijs, water en voedsel en gelijke kansen”, legt Kenny uit. KAMPERLAND - Kenny He- rentals uit Kamperland deed via school mee aan een lande lijke tekenwedstrijd van het tijdschrift Sam Sam en be hoorde tot een van de vijfen twintig winnaars uit een totaal van ruim achtduizend inzen dingen. De prijs? Op bezoek bij de koningin in het Tropen museum in Amsterdam. ZOUTELANDE - Voor de kust van Zoutelande wordt hard ge werkt aan de veiligheid van Zeeland. Twee grote sleephopperzui gers leggen tonnen extra zand neer om de stranden minder steil af lopend te maken. Bijkomend voordeel is dat de stranden daarmee ook een stuk breder worden. Wanneer de kust steiler wordt, ver dwijnt steeds meer zand dat op het strand thuishoort, in het water. GOES - De evangelische ge meenschap Rafael Goes en het Leger des Heils houden zaterdag 19 november de kidspraise. Kin deren zingen en kunnen kijken naar toneelstukjes. Ook staat er wat lekkers klaar. De kidspraise is voor basisschoolkinderen en is van 15.30 tot 17.00 uur in het gebouw van de Rafaelgemeente aan de J.P. Coenstraat in Goes. sterdam, naar het Tropenmusem. “Daar lagen alle tekeningen”, maal mooie tekeningen waren. We mochten haar een hand ge ven en toen ik aan de beurt was liet de koningin mijn tekening aan de hele de zaal zien. Toen gingen alle fotografen flitsen. Ik zei: ‘dank u wel’, en ging weer in de rij staan.” Om half acht waren de Herental- sen weer thuis in Kamperland. Vermoeid na een spannende dag. “Het was mijn eerste be zoek aan Amsterdam”, zegt Kenny. “En ik heb het paleis op de Dam gezien, uit mijn favorie te film Soldaat van Oranje.” voor info: 06-53739319 ’S-GRAVENPOLDER - Gospelkoor Happy Voices uit ’s-Gravenpolder zingt zaterdag 19 november geld bijeen voor de slachtoffers van de aardbeving in Paki stan. Veerweg 42, 4493 AT Kamperland, tel. 0113 - 37 37 44 RIJBEWIJS! De senioren leren onder andere e-mailen, internetten en bankza ken via de pc regelen. Senior web is een groep vrijwilligers met een docent en hulpdocenten. Er is plaats voor maximaal ze ventien cursisten per dagdeel. De lessen zijn op computers in Ons Dorpshuis aan de Berg- hoekstraat in Kruiningen. Voor inlichtingen en aanmelden: cur sus seniorweb: 0113-381437 of info@dorpshuiskruiningen.nl. wil wel een poging wagen: “De ondernemers en burgers van Goes hebben een mentaliteit van niet zeuren maar poetsen. Dat is KRUININGEN - Stichting Se niorweb Zuid-Beveland in Kruiningen begint met com puterlessen voor ouderen. De eerste lessen beginnendinsdag 29 november. GOES - Sinterklaas bezoekt Zeeland en dus maakte De Be velander vorige week een over zicht van de plaatsen en tijden waar de goedheiligman voet op Zeeuwsè bodem zet. Helaas zijn daar twee foutjes in geslopen. Allereerst komt Sur render niet naar De Stenge om de Sint toe te zingen. Wel heeft de winkeliersvereniging Winbe- la een leuk programma voor de kinderen in De Stenge in petto. Ook is abusievelijk gemeld dat de Sint komende zaterdag Co lijnsplaat met een bezoekje vereert. De kinderen daar moe ten echter een weekje geduld hebben want hij komt pas zater dag 26 november. 'r'T' t4 ZLM verzekeringen zie pagina 10 Op die manier worden de stranden steeds smaller en dreigt er uit eindelijk zelfs aantasting van de duinenrij. Om deze ontwikkeling tegen te gaan worden stranden regelmatig opgespoten. Twee gi gantische sleephopperzuigers zuigen in de Noordzee het zand op en met een groot ‘kanon’ spugen ze het bij de Zeeuwse kust weer uit. Het werk is in december klaar, (foto: Roland de Jong) GOES - Boekhandel Het Paard van Troje staat zaterdag 19 no vember de hele dag in het teken van Harry Potter. Dan verschijnt namelijk het nieuwe deel Harry Potter en de Halfbloed Prins. De winkel is in Pottersfeer aange kleed. Kinderen kunnen genie ten van eetbare vampiers en ie dere potterklant krijgt een an-, sichtkaart en een magnetische boekenlegger. Het Paard van Troje is die dag ook extra lang open en wel van 7.00 tot 19.00 uur. KAPELLE - In het Cederhof in Kapelle kunnen ouderen op woensdag 23' november gratis hun rollator laten controlleren en zonodig repareren. De actie is tussen 11.00 en 16.00 uur. Ook zijn er allerlei infostands. U Vuil DE1T4 W.IZ GOES - Je tankt nergens goedkoper, zegt het AD, de tiende winkelstad van Neder land, stelt het CBS, een van de we allerlei ranglijsten mogen ge- beste plaatsen om te wonen, loven. Hoe kan het dat een schrijft Elsevier, een veilige Zeeuws stadje met nog geen stad met een politie die goed werk levert, meldt hetzelfde magazine. En jawel... op de Burgemeester D. van der Zaag Haarlemmermeer met zijn Schiphol na, is Goes de econo misch sterkste gemeente van het land, concludeert Bureau Louter deze week als klap op het geheim.” Verder denkt Van de vuurpijl. der Zaag dat de centrale ligging in Zeeland een rol speelt. “Ik ben in ieder geval apetrots, maar dan wel met beide benen op de vloer.” I TELEFOON DECT613-1. Feest Op een goede dag arriveerde op Kenny Herentals uit Kamperland was een van de gasten van koningin Beatrix: “Toen gingen alle school een brief. Kenny bleek fotografen Hitsen.” (foto: Tannie de Jonge) één van de prijswinnaars te zijn die naar de koningin mochten. Dat was feest in huize Herentals. Woensdag 9 november toog de vertelt Kenny, “Eerst kwam Ra- familie met de trein naar Am- bijn Soetendorp vertellen over zijn leven en kwam Brace een liedje zingen. We moesten nog even wachten maar toen kwam de koningin. Ze zei dat het alle- 5 rr> I /NU OPTIEK Het paradijs in Nederland heet Goes i Door Dennis Rijsbergen Advertenties Advertentie Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten STEUTEL KLEEDT DE MAN fzlectro- Meer info of een proefrit: Voor januari 2006 je rijbewijs halen! ook voor uw BROMMOBIELKENTEKEN Z/e de advertentie elders in deze krant. BEL: 0113 - 56 18 12 of kijk op: www.autovermeulen.nl AutoVermeulen Pearyweg 6 GOES (autoboulevard de Poel II) Met de NIEUWE - GROTE www.eijsermans-optiek.nl miniiH BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE De nieuwe collecties zijn binnen! Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ Een proefrit kan ook bij u thuis! Advertenties Knip uit en profiteer! Kijk voor onze vestigingen op I www.mikro.nl de Bevelander Verlicht kleuren display. I Nummerweergave. Perfect geluid. Lijst gemiste gesprekken en berichten. Tele foonboek 200 nummersgeheugen. I Handsfree Polyfone ringtones en wacht- muziek. Uitbreid baar tot 8 handsets. ^DECT I I Lange Kerkstraat 41 I r— lil r— 4661 JG Goes I L—U I i— L_ Tel. 0113 27 00 25 R.S.N. 0900 20 20 778 0.22 p/min) www.rijbewijsservice.nl 33. I 4H).

Bevelander | 2005 | | pagina 1