Zeeuwse automobilist V voetgangers Leutseizoen in Goes Zie ginds komt de sneltrein al aan Bijeenkomst van PAK over arme ouderen Jan Willem Simons begint met elf-elf bal LJi a Airier Merits 1 Cedermarkt in Nieuwe Tweern opent deuren Potternacht in Herfstconcert Speed Desig Bijna Winkel van het Jaar Wielerwedstrijd kampioenenrijk Kapels Cederhof Koperen Tuin Verminnen geeft hartkloppingen EijsemoHs Optiek Zwanger zijn is vooruit zien! KCutótOBG^!^iMADMINISTRATIE WGGBNGR huis-aan-huiskranten Weekkrant voor de bevelan, w tjm Woensdag 9 november 2005 wk 45 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Verkeersslachtoffers Bezoek aan (Lees verder op pagina 7) 4? BEDRIJFS/PERSONEELSFEEST BIJ 21 BreedUit Regio Nieuws 7 MacjdalenastriMt n 4461 AL Goes tel. on; - 115 446 Jaarbeurs Utrecht www.speed-design.nl christenen in Syrië indrukwekkend dit jaar herdacht in Zeeland Haagse bluf speelt directe rock in Arsenaal KAPELLE - In zorgcentrum Cederhof aan de Cederlaan in Kapelle is woensdag 16 no vember een markt. GOES - Wie in de nacht van 18 op 19 november langs de Dikke Dame weet te komen, kan één van de eerste Nederlandse exem plaren van de nieuwe Har ry Potter op de kop tikken. Het is niet echt beroerd gesteld met het verkeersgedrag van Zeeuwse automobilisten zo blijkt uit een kleine steekproef van De Be velander. Oversteken op een zebrapad blijkt een mindere beproeving dan gedacht, (foto: Jaap Wolterbeek) GOES - Sint Nicolaas komt in alle dorpen op de Bevelanden aan op zaterdag 19 november. Veelal gebeurt dat met de tra ditionele stoomboot maar in Krabbendijke komt de Spaan se bisschop met de trein. De Bevelander heeft alle kinder- festiviteiten op een rijtje gezet. tocht in Krabbendijke is om 13.30 uur. Sinterklaas en zijn gevolg komen heel modem met de trein aan op het station. Na een welkomstwoord van de bur gemeester in de muziektent, maakt het gezelschap een rond- PAK allemaal tot een toenemen de armoede onder de ouderen. L. Hillebrand, lid van het Pro vinciaal Platform Armoede en Sociale Uitsluiting Splinter en A. Groenenberg va de Cliënten raad Sociale Zaken van de ge meente Goes geven een uiteen zetting over het onderwerp. De bijeenkomst is in de achter zal van de Oosterkerk aan de Bergeweg 88 in Goes. Om 19.35 uur staat de koffie klaar waarna Na de pauze, om 21.00 uur, pra ten de aanwezigen ook over het voortbestaan van de Stichting PAK. Rond 21.45 is de bijeen komst afgelopen. OM» GOES - Lezers van De Beve lander stemmen weer volop voor de verkiezing Winkel van het Jaar. Titelhouder Kre- ahoek uit Ovezande voert de tussenstand aan. Het elf-elf bal in Goes is alvast een voorschot op het feest dat vol gend voorjaar weer losbarst, (foto: Dennis Rijsbergen) De elfde van de elfde is traditio neel de start van het carnavals seizoen. Het is alvast indrinken, de nieuwste camavalshits uit de kast, trekken en de eerste polo naise lopen. Ook wordt al weer volop nagedacht over de te bou- YERSEKE - Oud-mountain- biker Patrick Tolhoek heeft het weer voor elkaar. Hij en zijn wielercomité verwelko men op zaterdag 12 november maar liefst elf Nederlandse en Belgische kampioenen voor de tiende mountainbikewedstrijd in Yerseke. HEINKENSZAND - Hij is de nestor van het chanson in Vlaanderen. Ooit was hij leer meester van Stef Bos en Ray mond van het Groenewoud: Johan Verminnen. Vrijdag 18 november betreedt hij het po dium van De Stenge in Hein- kenszand. WEMELDINGE - Muziek vereniging OKK geeft zon dag 13 november een herfst concert in De Wemel in We- meldinge. Het concert begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. Slagwerkers Albert Gunst en Andreas Snoep spelen het stuk waarmee ze onlangs landskampioen geworden zijn in Leerdam. Zuidamerikaans nestal,r^nt rl GOES - De speciale school voor basisonderwijs De Tweern in Goes heropent op woensdag 16 november officieel de deuren. Die dag is een minisymposium voor mensen uit de onderwijs wereld, maar voor ‘de ge wone man’ is zaterdag 19 november een open dag. GOES - Ouderen met een laag inkomen kunnen maar met moeite het hoofd boven water houden. Deze groep groeit de laatste jaren. Reden voor Stichting Platform Arme Kant Goes (PAK) om dinsdag 15 november een bijeenkomst te houden met het thema oude ren en armoede. Ter plekke worden babbelaars gebakken voor de verkoop. Ver der kunnen bezoekers er terecht voor handwerk, babykleren, ca deauartikelen, bloemstukken en oliebollen. Voor de kinderen is er het bal lengooien en staat de sjoelbak klaar. Ook staan er demonstra ties keramiek en bloemschikken op het programma en hangt er een schilderijenexpositie. Ge bruikte spullen liggen op de rommelmarkt op een nieuwe ei genaar te wachten. De Ceder markt is van 13.30 tot 16.00 uur. De Koperen Tuin in Goes geeft dan tussen 0.00 en 1.30 uur een feest voor diegenen die het wachtwoord weten. Het nieuwe boek is dan te koop. In de boekhandel lig gen formulieren waarmee het wachtwoord ontcijferd kan worden. Het formulier is ook op www.koperentuin.nl te vinden. Voor de fans is op het feest gratis snoep en drin ken. Wie verkleed komt, mag met Hagrid of de Dikke Dame op de foto. Sinterklaas en zijn pieten begin nen hun bezoek aan ons land in het Friese Sneek. Daar komt op zaterdag 12 november de Goed- heiligman aan. Op zaterdag 19 november wordt Sint Nicolaas om 13.00 uur verwelkomt op de Turfkade in Goes, door burge meester D. van der Zaag en kin- derburgemeester Jazz de Koene en heel veel kinderen. Daarna rijdt de goedheiligman met zijn pietenorkest een route door het Goese centrum. Ook in Rilland begint het Sinter klaasfeest om 13.00 uur. In dorpshuis Luctor et Emergo kunnen kinderen tot en met twaalf jaar meedoen. Het feest wordt om 14.30 uur onderbro ken voor een tochtje door het dorp. In Hansweert meert de pakjes boot van Sinterklaas rond 13.30 uur af aan de Veersteiger. Schel- degalm zorgt voor de muzikale begeleiding tijdens de rondgang door het dorp. De Sinterklaasin- begint, arriveert Sinterklaas met zijn pieten. Rond 11.00 uur volgt een optocht door het dorp onder begeleiding van EMM. Bij terugkomst in het dorpshuis heet de burgemeester Sinter klaas welkom. Maar het creatieve winkeltje voelt de hete adem van De Fruit- schuur uit Kapelle in de nek. Het verschil in stemmen is miniem. Supermarkt Golff van Boven uit Kapelle heeft ook een grote schare stemmers en staat op een mooie derde stek in de tussen stand. Munnik Schoenenservice uit Goes valt net buiten de top drie en Bloemisterij Wisse uit Heinkenszand bezet voorlopig de vijfde plaats. Stemmen kan nog tot 1 decem ber via de knipbon of met een mailtje naar fabe@whk.wege- ner.nl. Uit de inzendingen wordt de winnaar getrokken van een vakantie in een park van Room pot Vakanties of een van de vier cadeaubonnen. De vaste lasten stijgen, de huur subsidie gaat omlaag en voor al lerlei zorgvoorzieningen moet om 19.45 uur de avond begint, een eigen bijdrage worden be taald. Bovendien is de invoering van de euro niet gunstig geweest voor mensen met een minimum inkomen. Het leidt volgens het ■Mi GOES - Wie is de nieuwe prins en wat is het nieuwe motto van het carnavaleske Goes? Die vragen krijgen vrijdag 11 no vember op het elf-elf bal een antwoord. De school aan de Evertsen- straat in Goes onderging een ingrijpende verbouwing. Twee locaties kwamen na melijk onder één dak. Het nieuwe gebouw biedt nu vol doende ruimte om in te spe len op toekomstige onder wijsontwikkelingen. Drie honderd leerlingen krijgen er les. De opening is ook me teen het afscheid van Con Beun, voormalig directeur van De Tweern. De opendag bij de verbouwde school is van 13.00 tot 15.00 uur. Eén van die nationale coryfeeën is Tim Lemmers uit Anna Pau- lowna. Volgens zijn leeftijd - hij is zestien jaar - mag hij nog bij de oudste jeugd starten, maar hij geeft waarschijnlijk de voorkeur aan de A-categorie. Mogelijk kan Lemmers dan de stunt van Hans Becking herhalen, die ook pas zestien was toen hij de Zeeuwse MTB-top in Yerseke versloeg. In de hoogste klasse, de A-cat- georie, is juniorenkampioen Frank Beemer één van de kans hebbers. De Zeeuwse concur rentie bestaat uit Goesenaar Ruud Rentmeester (winnaar van de Nederlandse topcompetitie bij de espoirs), Edzard van Ewijk en Richard Slabbekoorn uit Kapelle, Jamo Veerhoek uit Ritthem en de ‘in eigen huis’ rij dende Jacco Wagenaar en John ny Hoogerland. Ook de strijd in de B-klasse be looft een spannende te worden. Adrie Jongenelen uit Bosschen- hoofd krijgt genoeg te stellen met de winnaar van 2003 en Belgisch titelhouder Benny Heylen en wereldkampioen masters 45+ Patrick Meerscha- ert, ook uit België. De wedstrijd start om 12.31 uur met een race voor de jeugd tot en met acht jaar. De A-klasse ver trekt om 15.15 uur voor een koers van een uur. De start is bij Autobedrijf Yerseke en de finish is voor café ’t Veerhuis. Hartklop heet zijn programma. De muzikale Vlaming speelde met het Metropole Orkest, zong met Rob De Nijs en Liesbeth List en werd vijfendertig jaar ge leden ontdekt door Toon Her mans. Verminnen viert dus zijn jubileum en heeft daarom zijn mooiste klassiekers in een nieuw akoestisch jasje gestopt. De mu ziek smeedt hij aaneen met sap pige en pakkende verhalen. Kaarten kosten twaalf euro. Re serveren kan via Vrijwilligers Huis, 0113-311999 op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur en op woensdag van 9.00 tot 12.00 uur of via in- fo@vrijwilligershuis.nl. De voorstelling begint om 20.00 uur. In het kader van de verkeers- campagne ‘I lovedie tot en met 15 november loopt, was de Bevelander nieuwsgierig naar het gedrag van verkeersdeelne mers en nam de proef op de som bij de voetgangersoversteek- plaatsen tegenover het Goese station en de twee wegversmal lingen voor en na Wilhelmina- dorp. Hoewel de meeste voetgangers zich ervan bewust zijn dat ze voorrang hebben op een zebra pad, steken ze niet zomaar over. Liever een keer extra kijken en de aankomende auto voorbij la ten rijden dan bij wijze van spre ken overreden te worden. Bij sommige voetgangers zie je ze zich afvragen of aankomende wagens hen wel zien. En ande ren steken bijna verontschuldi gend hun hand op als teken van dank dat bestuurders van de au to’s hen voorrang geven. Het komt ook af en toe voor dat automobilisten fietsers voor la ten gaan op zebrapaden terwijl tweewielers daar geen voorrang hebben. Braafheid alom dus. De enkele keren dat automobi listen geen voorrang verlenen aan voetgangers, is er van agres sie geen sprake. Althans de ke ren dat de Bevelander een oogje in het zeil hield. Voetgangers re ageren heel gelaten: ze worden niet boos of maken evenmin een wegwerpgebaar. “Zij moeten wachten”, verwijst een oudere vrouw uit Wemeldinge naar een auto die haar geen voorrang ver leende. “Maar ik heb er niet zo’n probleem mee. Ik heb de tijd.” Zowel de politie Zeeland als het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (RVOZ) zijn blij verrast met het goede gedrag van het merendeel van de auto mobilisten. “Het is alleen maar mooi dat ze dat doen”, refereert E. Boot van politie naar het feit dat de meeste bestuurders voor rang geven. “Dat valt me mee”, reageert H. Rhebergen namens het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). “Ik heb de in druk dat het in Nederland geen geweldig nageleefde regel is. In een land als Portugal wordt wat steviger gereden en tot mijn stomme verwondering stopt daar bijna honderd procent van de au tomobilisten voor een zebra pad.” (Lees verder op pagina 3) wen wagens. Stichting Arti Car naval opent het nieuwe leutsei zoen in De Spinne in de Goese polder met een elf-elf bal. Dweilbands Oor Ons Noe, Te Zot en Vals Alarm vereren het zotte feest met een bezoek en zorgen voor de feestelijke noten. Het bal wordt om 20.30 uur geo pend. Om 23.11 uur is de nieu we prins bekend en wordt het nieuwe motto onthuld. Het feest duurt tot 01.00 uur en de entree is gratis. GOES Het is allerminst slecht gesteld met het gedrag van automobilisten op de ze brapaden bij het station en het ROC aan de Fruitlaan in Goes. Slechts enkelen hebben lak aan de geldende verkeers regels of de voetgangers, zo blijkt uit een onderzoekje van De Bevelander. Eén van de ‘overtreders’ was een bus van Connexxion. Sinterklaas maakt veelal gebruik van de traditionele vervoersmiddelen als stoomboot en schim mel, maar in Krabbendijke komt hij met de trein, (foto: Ellen de Dreu) gang door Krabbendijke. Vanaf 14.45 uur is er in De Meiboom een sinterklaasfeest en een Zwarte Pieten kinderdisco. De intocht in Kruiningen wordt voorafgegaan door een voorstel ling voor de kinderen in Ons Dorpshuis. Ter afsluiting van de voorstelling, die om 10.00 uur Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ Door Peter Godrie Advertenties Advertenties Voor januari 2006 je rijbewijs halen! www kroomz0tjz.M»!ond m 10-1 1-12-13 NOVEMBER 2005 Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 (c0.22p/min) www.rijbewijsservice.nl www.eijsermans-optiek.nl Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 af E-mail: info@spkez.nl DE SPORTIEFSTE AUTO MOTORBEURS de Bevelander BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Wij zijn naar Parijs geweest!... de nieuwe collecties druppelen binnen. 1

Bevelander | 2005 | | pagina 1