1 lïëkend van TV[ H De club van Sinterklaas unicef 0.69 l?<0.29 S 2.49 gemeente Goes Openbare kennisgevingen Vogelgriep Alle meisjes moeten naar school Vergadering Raads- presidium 14 november Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Informatiebijeenkomst Brede School Dubbele remming: een nieuwe behandeling van cholesterol N 099 Website ikwilietsleren.nl WORD HULPOUDER Sinterklaas komt 19 november Wijkinfowinkel Goese Polder verhuisd 600 jaar stadsrechten nieuws Expositie Oosterschelde geopend I Uw voordeel 12%. 65 99 99 WWW.SCHLECKER.com Bij aankoop van twee Ferrero Kinder Sint producten ontvangt u een Sint CD cadeau jL ©ICS’ Tel.: (0341) 27 10 90 www.icsfonds.nl SCHLECKER HOME SHOPPING GEZOND BEKEKEN b. Goes kunnen! Kijk op: www.unicef.nl 0 I Wereldwijd gaan 115 miljoen kinderen niet naar school. Meer dan 62 miljoen zijn meisjes. Dat betekent dat wereldwijd 1 op de 5 meisjes niet naar school gaat! Dreft Speculaas brokken 3-pak Esprit Geurkaars diverse soorten Verkade 69 Het schoolgeld van een hele Af ghaanse klas is maar 10,- per maand. Word daarom nu lid van Unicef en zorg ervoor dat (cbfT 20 meisjes naar school Brood- bak- k machine - AFK BM-2N l Ferrero «röMelk chocolade let,ers K Tweedehands Een SCHLECKER winkel bij u in de buurt ^0418-595333 ‘s-Gravenpolder, ‘s-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Soubura. Kanaalstraat 59 International Child Support Giro 70730 Schoen- feg kadootjes Kadopapier Woensdag 9 november 2005 De Bevelander MM Woensdag 9 november 2005 a. Monnikendijk 49 02-11 02-11 Tomatestraat 2 1 Sint Adriaanstraat 21 04-11 Oproep: video's van GoesöOO gevraagd Activiteiten 600 jaar Goes Expositie 700 Jaar wonen Stadhuis Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie: www.goes600.nl Kinder per 100 g: 1.25 SSPRH cholesterol cholesterol www.geredgereedschap.nl 4 13 MHHMHHMI STICHTING VLUCHTELING Wijkinfowinkel Goese Polder is verhuisd van Kuyperlaan 17 naar nummer 287. Postcode en telefoonnummer zijn ongewijzigd. Foto's van Zomertentoon- stelling Culturele Raad Tijdens de Week van het Leren is de nieu we website van de Vereniging van Open bare Bibliotheken geopend. In dit 'digi- Op woensdag 16 november vindt er een informatiebijeenkomst plaats over de Brede School locatie De Spinne. De avond begint om 19.30 uur en wordt ge houden in het wijkcentrum De Spinne aan het Cereshof. Tijdens deze bijeen- komst krijgt u een toelichting op het voorlopig ontwerp door de architect en ontvangt u informatie over het project en het tijdpad. Ook is er gelegenheid om kennis te maken met de medewerkers van het project. Graag tot ziens op 16 november! expositie, een voorwerp dat üw verhaal over de Oosterschelde vertelt. Het Na tionaal Park Oosterschelde biedt ook excursies en dialezingen. tale folderrek' is beknopte informatie te vinden over leermogelijkheden op diver se vakgebieden en opleidingsniveaus. Meer informatie: Runa Kuiler, telefoon 21 16 75 of r.s.kuller@ivn.nL Sinds 24 oktober zijn niet alleen commerciële pluimveehouders maar ook hob- bypluimveehouders in bepaalde gebieden verplicht om hun dieren af te scher men van wilde (trek)vogels. De verplichting geldt alleen buiten de bebouwde kom. Informatie: vogelgriep en pluimvee: www.minlnv.nl of (gratis) telefoon 0800 22 333 22 vogelgriep en volksgezondheid: www.minvws.nl/dossiers/vogelgriep reizen: www.minbuza.nl De intocht van Sint Nicolaas is zaterdag 19 november vanaf 13.00 aan de Turf- kade. Tijdens de activiteiten van Goes 600 zijn in opdracht van de gemeente filmopnamen gemaakt door professionele cameramensen. Het doel is om een dvd te maken met een compilatie. Om het beeld zo compleet moge lijk te maken1, willen we deze opnamen aanvullen met amateurbeelden. Misschien heeft u ook mooie filmopnamen gemaakt van een van de GoesóOO-evenementen en vindt d dat deze een plaats verdienen in een professionele productie. Neem dan contact op met projectgroep Goes 600, telefoon 24 96 17 (Cock van den Wijkngaard of Albert Boonman). U kunt ook een E-mail sturen naar goes600@goes.nl waarin u aangeeft over wat voor materiaal u beschikt. Onze voorkeur gaat uit naar video, maar ook foto's of dia's zijn van harte welkom. Wanneer uw beelden gebruikt wor den, ontvangt u hiervoor een attentie. Natuurlijk krijgt u het originele materiaal weer van ons retour. T/m vrijdag 15 november Stadskantoor, bezichtiging op aanvraag. Werkt u mee? Giro 70020 Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders willen door een vrijstellingsprocedure mede werking verlenen aan de volgende aanvragen. De ontwerp-vergunningen liggen daartoe vanaf 10 november 2006 zes weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen ken baar maken bij burgemeester en wethouders. Tuinmuur achter Nassaulaan 31-39 en 81-89 Goes Marsaki RWS.com bv heeft een bouwaanvraag ingediend voor het plaat sen van een tuinmuur achter de woningen Nassaulaan 31 t/m 39 en 81 t/m 89 te Goes. De aanvraag is niet in overeenstemming met geldend be stemmingsplan "Oost-I", maar wel met het voorontwerp-bestemmings- plan "Hof van Oranje". Af meerpalen Nieuwe Diep 14 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor de plaatsing van twee afmeerpalen op 3 meter buiten de perceelsgrens in het water van Nieuwe Diep 14 te Goes. De aanvraag is in overeenstemming met de criteria voor steiger bouw en afmeerpalen in het Goese Meer. Daarom willen burgemeester en wethouders medewerking verlenen door toepassing van het vrijstellings- artikel in bestemmingsplan Goese Meer-I voor steigerbouw. Reclamebord appartementengebouw Elvis Presleylaan Goes Marsaki RWS.com bv heeft een bouwaanvraag ingediend voor een tijdelijk reclame- en bouwbord aan het begin van de Elvis Presleylaan (bij roton de Van Hertumweg) voor het te bouwen appartementengebouw aan de Elvis Presleylaan 1-79 te Goes. Dit tot aan de voltooiing van het gebouw. De aanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan "Ouverture/Aria". Uitbreiding woning Hemstraat 29 Kloetinge Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding van de woning Hemstraat 29 te Kloetinge aan de achterzijde. De aanvraag is niet in overeenstem ming met geldend bestemmingsplan "Bebouwde Kom Kloetinge", maar wel planologisch acceptabel. Dakkapel Wagnerlaan 4 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Wagnerlaan 4 te Goes. Vanwege het ontbreken van een toepasbaar bestemmingsplan kan er niet zonder meer een bouwvergunning worden verleend. Registratie nieuwe politieke groeperingen Voor de verkiezing van de gemeenteraad kan een politieke groepering die niet al bij het centraal stembureau voor de Tweede Kamer of Provinciale Staten is geregistreerd, aan het centraal stembureau van de gemeente verzoeken haar in een register in te schrijven. De groepering moet een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegdheid. De aanduiding waarmee zij op de kandidatenlijst wil worden vermeld, mag niet meer dan 35 let ters of andere tekens hebben. Verzoeken tot registratie voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart 2006 kunnen uiterlijk op 9 december gedaan worden. Voor de re gistratie moet een waarborgsom van 112,50 worden overgemaakt, waar na een betalingsbewijs wordt verstrekt. Na inlevering van een geldige kandidatenlijst wordt de waarborgsom terugbetaald. E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kap- vergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Jachthuisstraat 15 te Kloetinge: 2 essen en de gemeentelijke bomen: Laan der Verenigde Naties te Goes: 2 elzen Valckeslotlaan te Goes: 5 stuks esdoorn, deze worden vervangen Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 8 november kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: afdeling Stadsbeheer telefoon 24 97 70. 10-10 31-10 31-10 01-11 01-11 02-11 03-11 04-11 05-11 31-10 31-10 31-10 Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de Receptie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Op ver zoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur ter in zage gelegd. Burgemeester en wethouders van Goes 31-10 02-11 04-11 04-11 Brahmslaan 14 Beukenstraat 2 het vernieuwen van schuurdak en raam het aanbrengen van reclame het gedeeltelijk slopen van het gebouw het plaatsen van een raamkozijn aan de zijgevel het aanbouwen van een tuinkamer het slopen van de school en overige opstallen het uitbreiden/verbouwen van bedrijfs woning het slopen van de school en overige opstallen het wijzigen van de entree het vernieuwen van het dakkapel het bouwen van een bijkeuken het uitbreiden van de woning het plaatsen van een dakkapel het verwijderen van asbest houdende vloertegels het verwijderen van een reclamezuil de bouw van een uitvaartcentrum het bouwen van een noodtrappenhuis het verwijderen van asbesthoudende standleiding het slopen van een dwarswand Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur Trainer rolstoelhockey voor jeugdige deelnemers (306) Administratieve duizendpoot bij zorginstelling voor mensen met verstandelijke handicap (305) Technicus, hoofd studio en presentator voor ziekenomroep (302) Individuele werkbegeleid(st)er voor cliënt met verstandelijke beperking (304) Collectanten werven voor het diabetesfonds (303) Coördinator tuinenproject voor het Steunpunt Zorgvrijwilligers (301) Voetbalmaatje (liefst Feyenoordfan) voor jongeman met verstandelijke beperking (298) Verkeersregelaar bij wielertour (295) Muzikale koorbegeleiding voor zorgcentrum (290) Pleegouders voor weekend en/of langdurige opvang (272) Wij zijn verhuisd naar de 's-Heer Elsdorpweg 12. Met ingang van 1 november is ons telefoonnummer 0113-277111. Ook op het nieuwe adres bent u van harte welkom om een kijkje te nemen in de vacaturebank. Op dinsdagmorgen is het inloopspreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daarvoor dagelijks bellen van 9.00 tot 14.00 uur. Organisaties die een vrijwilliger zoe ken, kunnen gratis een vacature plaatsen. E-mail: vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures Afwas middel Original Citroen 1 liter Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale beslelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Best.Nr.: 145971 Inspraak Regiovisie Bevelanden Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenten Borsele, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Goes gezamenlijk een regiovisie hebben opgesteld. Deze regiovisie heeft betrekking op het door de Beve- landse gemeenten gewenste ruimtelijke ontwikkelingsbeeld op het vlak van wonen, werken en recreëren. Op het gebied van wonen wordt voor de regio gestreefd naar een gezonde woningmarkt waarbij vraag en aanbod, zowel kwantitatief als kwalitatief, vrijwel in evenwicht zijn. Op het ge bied van werken wordt gestreefd naar behoud en versterking van de eco nomische positie van de regio. Op het gebied van recreëren wordt ge streefd naar een versterking van het aanbod en versterking van de samenhang. Op grond van de Inspraakverordening Goes ligt het ontwerp met onderlig gende themarapporten vanaf 14 november 2005 zes weken ter inzage. Ook zijn deze te raadplegen via de website van de gemeente Reimerswaal, www.reimerswaal.nl. Tijdens de termijn van terinzagelegging kan iedereen mondeling of schriftelijk een inspraakreactie indienen. Schriftelijke reac ties kunt u richten aan de gemeenteraad van Goes, t.a.v. secretaris Be stuurlijk Platform, Postbus 70, 4416 ZH Kruiningen. Inspraakbijeenkomst 8 december Op donderdag 8 december om 19.30 uur is er voor alle Bevelandse ge meenten een inspraakbijeenkomst in het Stadskantoor in Goes. Degenen die hun reactie mondeling kenbaar willen maken, kunnen zich tot en met 28 november voor de bijeenkomst aanmelden bij de afdeling Publieksza- ken van de gemeente Goes, telefoon 24 96 00. Voor meer informatie over de Regiovisie kunt u tevens contact opnemen met deze afdeling. Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 Op maandag 14 november vergadert het raadspresidium (fractievoorzitters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadskantoor. De vergadering is open baar. Op de agenda staat onder andere: Budgetcyclus 2006 Vaststellen verslag vergadering van 10 oktober 2005 Vaststellen agenda raadsvergadering van 15 december 2005 Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad Vaststellen vergaderschema commissie- en raadsvergaderingen 2006 Vergaderlocatie commissies en fracties Inrichting stadskantoor en verdeling werkplekken (op verzoek fractievoor zitter PvdA) Informatieverstrekking raad(scommissies) (op verzoek fractievoorzitter SGP/CU) Natafelen na commissievergaderingen (op verzoek fractievoorzitter CDA) Stichting Gered Gereedschap biedt kansarmen de mogelijkheid een eigen bestaan op te bouwen! 'Wp 2. via de darmen wordt cholesterol erolW opgenomen dat A— afkomstig is uit de voeding of uit de lever KINDEREN EERST 4» b Goes c. d. bronnen leveren elk ongeveer 50% van het cholesterol in ons lichaam. Als het cholesterolgehalte te hoog is, zijn er verschillende manieren om dit te verlagen. Ten eerste is het belangrijk om op de voeding te let- rol niet voldoende wordt verlaagd. Sinds kort is er voor deze groep mensen een nieuwe behandeling beschikbaar. Met Inegy (stofnaam ezetimibe/simvastatine) wordt door behandeling met één tablet naast de aanmaak van het cholesterol in de lever, ook de opname van choleste rol in de darmen geremd. Het is daarmee het eerste en enige medi cijn dat door dubbele remming de twee bronnen van cholesterol in het lichaam aanpakt met één tablet. In onderzoek daalde door deze dubbele remming bij meer dan 80% van de patiënten het ‘slechte’ LDL- cholesterol al bij de aanvangsdose- ring tot het gewenste niveau. Zowel bij een aanpassing van de levensstijl als bij het gebruik van medicijnen is het belangrijk om ook na de start van de behandeling regelmatig de cholesterolwaarde te laten controleren. Tot en met 30 januari is in het Stads kantoor de reizende expositie Nationaal Park Oosterschelde te bekijken. Burge meester Van der Zaag opende de expo sitie op 1 november door een schaaltje mosselen in een vitrine te plaatsen. Zelf kunt u ook wat toevoegen aan de ten en regelmatig te bewegen. Als dit niet genoeg helpt, kan de arts cholesterolverlagende medicijnen voorschrijven. De meest gebruikte cholesterolver lagers zijn de zogenoemde statines, waarbij de aan maak van het choles terol in de lever wordt geremd. Uit recent onderzoek blijkt echter dat bij meer dan de helft van de mensen die statines gebruiken, het choleste- Olympiastraat 2 Nieuwstraat 34 Abel Tasmanstraat 47 Bij het verzoek moeten worden overlegd: een afschrift van de notariële akte waarin de statuten van de vereni ging zijn opgenomen; een bewijs van inschrijving in het register van de Kamer van Koop handel en Fabrieken; een bewijs van betaling van de waarborgsom; een verklaring van de politieke groepering met aanwijzing van haar gemachtigde en plaatsvervangend gemachtigde bij het centraal stem bureau. Nadere inlichtingen: Bureau Verkiezingen, telefoon 24 96 63. f-\cholesterol 1de lever maakt cholesterol aan, slaat het tijdelijk op of geeft het, via de gal, weer af aan de darmen Sint Nicolaas chocolade letters 135 gram Melk of Puur Word vriend van een vluchteling www.vluchteling.org Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. I Volautomatische broodbakmachine Ivoor maximaal 900 gram brood. I Anti-aanbak-bakvorm, 112 programma's, incl. timer, kneed- I haken, maatbeker en maatlepel 600 Watt elders 39.99 ons Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 20 ct min. Tel: (0113) 24 96 00 Calamiteitentel.: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 S3 29 81 41 I i Sint Kindersuprise Jjf voor in de per 100 g: 0.73 Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bu reau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 24 97 00. Oude Rijksweg 56 Piet Heinstraat 37 Zusterstraat 2 Krommemeet 4 Vergaderdata welstands-/monumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie 14 november 28 november 28 november De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de vergadering wor den ingediend bij het bureau Bouwen. Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 31-10 t/m 04-11-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 24 97 09. Arendstraat 35 Hoogewei 49 Kamperfoeliestraat 87, 89, 95, 97, 101 t/m 1W Nobelweg 6 Fluitekruidstrapt 6 De Spinne 1150 J.D. van Mellestraat 35 Een te hoog cholesterolgehal te komt veel voor in Neder land. Hoewel cholesterol in een bepaalde mate noodzake lijk is voor ons lichaam, leidt een teveel ervan tot hart- en vaatziekten. Hart- en vaat ziekten zijn in ons land nog steeds doodsoorzaak nummer één. Jaarlijks overlijden onge veer 50.000 Nederlanders aan deze ziekten. Het is dus geen overbodige luxe om een ver hoogd cholesterol goed te behandelen. Waarom is een te hoog cholesterol gehalte nu gevaarlijk? Als de hoe veelheid cholesterol in het bloed te hoog is, ontstaat er verdikking van de slagaders, een proces dat ook wel aderverkalking genoemd wordt. Hierdoor neemt het risico op bijvoorbeeld een hartinfarct of een beroerte flink toe. Als u diabe tes heeft of al hartproblemen heeft, is het van extra belang dat uw cho lesterolgehalte niet te hoog is. In dat geval is een goede controle van het cholesterol van levensbelang. De huisarts kan op eenvoudige wijze de waarde van het cholesterol meten. Cholesterol komt op twee manie ren in ons lichaam: het wordt deels aangemaakt in de lever en deels in de darmen opgenomen. Beide Via ICS kunt u arme schoolkinderen in Afrika en Azië helpen. SCHLECKER M. de la Rivière, arts Advertentie geldig vanaf 09.11.2005 t/m 15.11.2005 I zolang de voorraad strekt. K' Prijswijzigingen voorbehouden.

Bevelander | 2005 | | pagina 13