Nieuw Stadskantoor Open Dag STERTEL Van het kanaal tot voetbalclub gemeente Goes Openbare kennisgevingen Doe de brandtest Vergadering raadsfractie CDA 600 jaar stadsrechten nieuws Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes 2* Uitkomsten onderzoek ouders met jonge kinderen Boek over geschiedenis Wemeldinge U bent van harte welkom! 10.00 - 16.00 uur Sociale Zaken, CWI en UWV (reïntegratiecoaches) vrijdag middag gesloten Zaterdag 29 oktober World Woensdag 26 oktober 2005 7 Woensdag 26 oktober 2005 a Programma Lezingen 600 Jaar kerken druk bezocht Vaststelling bestemmingsplan Goes-Zuid, Tomatestraat 2005 Vrijstellingsprocedure voor bouw loods Tervatenseweg 7 in Kloetinge Vrijstellingsprocedure voor vergroten pand Dorpsstraat 23/25 in Kattendijke Vrijstellingsprocedure voor reclamezuil Stadspoort Goes Ter inzage Vergaderdata welstands- en monumentencommissie w Activiteiten 600 jaar Goes Kappen van bomen De Bevelander jg:' it.. Event WERELDDEAL NU 2 VOOR DV.VJ WERELDDEAL NU 2 VOOR VJ Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 17-10 t/m 21-10-2005 Ingekomen bouw- en sloopaanvragen v"or MM o Goes 18-10 Brugstraat 4 Grote Kerk Burgemeester en Wethouders van Goes Grote Markt 10.00 uur Stadhuis VOOR Niet een fotoboek met beknopte Een gebeurtenis die voor We- GELDIGT/M 29 OKTOBER «ÈKÏÏM V B RIX ON I Ook nieuwsgierig naar de gedachte achter de watertrap in het nieuwe Stadskantoor? Kom dan een kijkje nemen op de Open Dag a.s. zaterdag. Vrijdag 28 oktober vanaf 12.30 uur is de gemeentelijke afdeling Socia le Zaken gesloten. Het CWI en de reïntegratiecoaches van het UWV die in het Stadskantoor gevestigd zijn, zijn vanaf 14.00 uur gesloten. Doorlopend gelegenheid om vrij door het gebouw te lopen en vragen te stellen aan medewerkers van de gemeentelijke afdelingen, het CWI en de reïntegratiecoaches van het UWV. Elke heel uur 11.00, 12.00, 13.00 ,14.00 en 15.00 uur "Het archi tectonisch ontwerp" door projectwethouder Charles Linssen (duur ca. 20 minuten) Op de halve uren 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 uur "De duurzame energie" door projectleider bouw Leo Minderhoud (duur ca. 15 minuten) hierbij ook nog eens om miljoenen euro's schade. U bent van harte welkom bij de fractievergadering van het CDA. De fractie van het CDA vergadert op maandag 31 oktober om 20.00 uur in het Stads kantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2. Wilt u leden van de gemeenteraad spre ken, dan kunt u voorafgaand aan of tijdens de fractievergadering terecht. Dat kan gaan over de begrotingsraad van 10 november, maar ook over-andere onderwerpen die u wilt aan kaarten bij de fractie. T/m zaterdag 29 oktober Vanwege onze verhuizing naar de 's-Heer Elsdorpweg zijn we deze week beperkt bereikbaar. Met ingang van 1 november is ons telefoonnummer 27 71 11. Ook op het nieuwe adres bent u van harte welkom om een kijkje te nemen in de vacaturebank. Op dinsdagmorgen is het inloopspreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daarvoor dagelijks bellen tussen 9.00 en 14.00 uur. Als u als organisatie een vrijwilliger zoekt, dan kunt u bij het Steunpunt (gratis) een vacature plaatsen. E-mail vrij- willigers@smwo.nl, website www.smwo.nl voor meer vacatures. KAPELLE - Wemeldinge, historie van een dorp tussen Kanaal en Kerk, een treffen de titel voor het boek over dit kanaaldorp dat samengesteld is door Gerard Lepoeter, his toricus, en Johan de groene, fotograaf. De presentatie van het boek is op zaterdag 29 ok tober om 14.00 uur in Dorps centrum De Wemel in We meldinge. Het eerste exem plaar wordt aangeboden aan de S. Kramer, burgemeester van de gemeente Kapelle. 17- 10 18- 10 Piet Heinsttaat 31 Sint Adriaanstraat 21 Baalsewegje 0 Henry Dunantstraat 22 Houtkade 26 het aanbrengen van reclame het slopen van een dwarswand het bouwen van een schuilhok voor schapen het bouwen van een carport het plaatsen van een draaihek Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl 20- 10 21- 10 19-10 Anthony Fokkerstraat 8 19-10 Hemstraat 29 19-10 Molendijk 7 18-10 18-10 18- 10 19- 10 Groene Weidje 18 Zuidvlietstraat 21 A.M.G. Schmidtlaan 10 Martinus Nijhofflaan 56 het plaatsen van 12 portacabins het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur werd 50% van de driejarige kinderen wet eens door anderen opgevangen. Nu geldt dit voor 60% van de driejarigen. Kinde ren gaan vooral naar opa, oma, overige familie en vrienden. 25% van de kinde ren die worden opgevangen, gaat naar het kinderdagverblijf. Vergeleken met vier jaar geleden nemen meer ouders deel aan het arbeidsproces. Meer moe ders zijn gaan werken, vooral in deeltijd. De arbeidstijd van mannen is ongeveer gelijk gebleven. Van hen werkt 90% een volledige werkweek. De uitkomsten be vatten interessante informatie voor de gemeente. De gemeente gaat dan ook dit najaar een gesprek voeren met de Jeugd- monitor Zeeland. Voor meer informatie zie: www.jeugdmonitorzeeland.nl of neem contact op met Paulette de Kraker van Scoop, tel. (0118) 68 25 00. Enkele honderden mensen bezochten zaterdagavond in de Grote Kerk het symposium '600 Jaar kerken' en luisterden naar de lezingen over de geschiedenis van de katholieke kerk in Goes, de plaats van enkele be langwekkende Goese predikanten van de orthodox-protestante stro ming (de nadere reformatie) en de veranderende verhouding tussen kerk en maatschappij in de twintigste eeuw. Een muzikale tocht langs zes eeuwen kerkmuziek (orgel en Cantorij) en een levendige discussie over de toekomst van de kerk completeerden het gevarieerde program ma van dit symposium waaraan vele Goese kerken deelnamen. LANGE KERKSTRAAT 41 GOES TEL. 0113-270025 Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 13 oktober 2005 het bestemmingsplan Goes-Zuid, Tomate straat 2005 heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de herinvulling van het terrein van de leegstaande Beatrixschool met wonin gen van maximaal drie bouwlagen hoog. Het plangebied wordt begrensd door de Tomate-, Brame-, Wilgen- en Bessestraat in Goes. Ten opzichte van het ontwerp-plan zijn geen wijzigingen aangebracht. Met ingang van 27 ok tober ligt het bestemmingsplan zes weken ter inzage. Tijdens deze termijn kan een schriftelijke bedenking op het plan worden ingediend bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg door een be langhebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze tijdig bij de gemeenteraad in te dienen. Er is een bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van een loods bij het agrarische bedrijf aan de Tervatenseweg 7 in Kloetinge. De aanvraag is niet geheel in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 'Landelijk Ge bied' vanwege de afstand van vijf meter tot de perceelgrens. Er is een bouwaanvraag ingediend voor vergroting van het pand Dorpsstraat 23/25 in Kattendijke met een atelier en keuken. De aanvraag is niet geheel in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 'Kattendijke' doordat de maximale maat voor het uitbouwen van het bebouwingsvlak buiten over schreden wordt, maar is wel planologisch acceptabel. Er is een bouwaanvraag irigediend voor een reclamezuil aan de Piet Hein- straat bij de ingang van de Stadspoort in Goes. De aanvraag is niet geheel in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 'Bekhof' vanwege de hoogte van 2,5 meter. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan bovenstaande aanvragen door toepassing van een vrijstellingsartikel uit het geldende bestemmingsplan. Hiervoor ligt de ontwerp-vergunning vanaf 27 oktober zes weken ter inzage. Tijdens deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn/haar zienswijzen hierover kenbaar maken bij Burgemeester en Wethou ders van Goes. Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de Publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage gelegd bij de Publieksbalie. Welstandscommissie Monumentencommissie 31 oktober 31 oktober De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de welstands- en mo numentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Stationspark 25 Beukenstraat 190 t/m 250 en Watertorenstraat 70 t/m 88 Barmedewerkster voor wijkvereniging (210) Handige, creatieve decorbouwers voor theatergezelschap op zaterdag (121) Technicus: studiohoofd en presentator voor ziekenomroep (302) Vrijwilliger groepsverzorging in verzorgingshuis (276) Scheepsschilder (213) Chauffeurs voor Tafeltje Dekje (137) Sportieve spelbegeleid(st)er voor basisschoolkinderen (282) Enthousiaste PR medewerkster voor museum (225) Dringend gezocht leiding voor scoutingclubs op zaterdag (266) Inkoper voedselpakketten voor de noodlijdende medemens (235) SUIT roo WOL. 2"??. WERELDDEAL NU 6 Dit voorjaar ontvingen alle ouders met een kind geborerf in 2001 een vragen lijst. In totaal vulden 60% van de ouders in Zeeland de vragenlijst in. De gemeen te stuurt alle ouders een themarapportje met de uitkomsten. De belangrijkste uit komst is dat Zeeuwse ouders activiteiten voor hun kind, een veilige en hygiëni sche speelplaats en mogelijkheden om alleen buiten te spelen in hun buurt missen. Hoewel men wel eens zegt dat kinderen tegenwoordig niet meer buiten spelen, is dit in Zeeland niet het geval. Het peuterspeelzaalbezoek in Zeeland is afgenomen. 70% van de driejarige peu ters bezoekt de peuterspeelzaal, terwijl dat in 2001 nog 80% van de peuters be trof. Landelijk gaat 60% van de kinderen naar een peuterspeelzaal. In de opvang is juist een toename te zien. In 2001 De brandweer erkent dat elektri sche apparatuur door de jaren heen veiliger is geworden, maar conclu deert dat de hoeveelheid elektri sche apparaten in een gemiddelde woning in vergelijking met vroeger enorm is toegenomen. Meer appara ten betekent ook meer kans op falen, bovendien is niet iedereen op de hoogte hoe apparaten onderhou den moeten worden. De brandweer is er van overtuigd dat het aantal woningbranden zal dalen als men sen beter geïnformeerd worden over het onderhoud aan elektrische ap paratuur en roept mensen op zich aan te melden voor een brandtest. Wanneer u vindt dat er een goede reden is dat de brandweer juist bij u thuis de brandveiligheid van elektrische apparaten komt beoor delen en u daarover vrijblijvend ad viseert, dan kunt u uw interesse kenbaar maken via de website van de brandweer Goes www.brandweer- goes.nl of telefoonnummer 27 66 00. p* o De brandweer Goes organiseert tij dens de Nationale Brandpreventie week van 5 tot en met 12 november een gratis huisactie. De actie 'Doe de brandtest' wordt bij bewoners thuis gedaan om samen met hen de elektrische apparatuur te inspecteren. Met deze voorlich tingscampagne wilt de brandweer bereiken dat het aantal branden in woningen, dat ontstaat door het niet goed functioneren van elektri sche apparaten, fors afneemt. En hoewel menigeen denkt dat elektrische apparatuur alleen maar veiliger wordt, liegen de cijfers er niet om. Maar liefst 6.000 keer per jaar rukt de brandweer uit voor wo ningbrand, voor circa 50 mensen per jaar met fatale afloop. Zieken huizen behandelen jaarlijks ruim 1.300 slachtoffers met brandwon den. Als we hier ook nog de duizenden brandjes die mensen zelf blussen en kleine brandwonden die thuis wor den behandeld optellen, dan is al snel te concluderen dat het om enorme aantallen gaat, elk jaar weer. Naast menselijk leed gaat het Zaterdag 29 oktober, Korenfestival Goes zingt 10.45 uur 4 Goes met om 17.00 uur finale met gezamenlijk optreden alle koren onder begeleiding van brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke en de brassband van het Leger des Heils Zaterdag 29 oktober, Presentatie scoutinggroep Hertog van Beijeren-Gosaha 'met optuigen bouwwerk, speurtocht, broodjes bakken en (foto)materiaal Tentoonstelling 700 jaar wonen in Goes: 600 jaar terug- en 100 jaar vooruitkijken Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen: www.goes600.nl. Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij kapver- gunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Postweg te Lewedorp: 27 Iepen met herplantplicht t.b.v. werkstrook aanleg Sloelijn Nassaulaan 149 te Goes: 1 Wilg Oostsingel 80 te Goes: 1 Esdoorn Jachthuisstraat 15 te Kloetinge: 1 Kastanje Nazareth 5 te Wolphaartsdijk: 1 Kers Meuleweie 35 te Wolphaartsdijk: 1 Kers Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 25 oktober kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. De werking van de kap- vergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld op het bezwaar is beslist. Als u vragen heeft of na dere informatie wilt over de kapvergunningen kunt u contact opnemen met de afdeling Stadsbeheer, tel. 249770. NMMMMMMMHMMHHMMMMMMMMMMMMMMMMMMMH^ •■J..' i m* Tel.: (0113) 24 96 00 CalamiteitenteL: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 I Goes goo meldinge van het grootste be lang is geweest. Maandag 15 oktober 1866, de dag dat het kanaal voor de scheepvaart werd opengesteld, kan aange duid worden als de belangrijk ste datum in de dorpsgeschiede nis. In het begin lag de mon ding van het kanaal een eind buiten de bebouwde kom van het dorp, maar dat veranderde snel. In een beperkt aantal jaren groeide het dorp naar het kanaal toe. Maar er zijn meer jn het oog springende onderwerpen zoals de oesterteelt in Wemeldinge die rond 1875 opgestart werd. Slechte jaren in de landbouw waren een extra stimulans om 1 naar oestercultuur om te zien. De situatie voor de kust in We meldinge leende zich er voor en Cornelis Lindenbergh werd een ‘voorname oesterteler’ (1881). Aanvankelijk leek alles zich goed te ontwikkelen maar di verse tegenslagen, de strenge winter van 1890-1891 en de nog strengere winter van 1962- 1963 betekenden het einde van de oesterteelt. Veel onderwerpen passeren de revue zoals de bierbrouwerij, de kerken in Wemeldinge waar bij vermeld wordt dat de pa rochie van de Heilige Martinus van Tours, sint Maarten, ge sticht rond het jaar 1000, de oudste parochie op Zuid-Beve- land is. Het onderwijs, armen en bejaardenzorg, de perikelen rond het Post- en Telegraafkan toor, de autobusdiensten, het dorp in de oorlogsjaren 1940- 1944, de Oranjevereniging, boogschutterij, de voetbalclub, de naam van het dorp en nog veel meer hebben een plaats in het boek. Wemeldinge, historie van een dorp tussen Kerk en Kanaal, wordt in eigen beheer uitgege ven door G.J. Lepoeter en J.C. de Groene en kost 29.50 euro. Het boek is bij fotograaf Johan de Groene in Wemeldinge te koop. bijschriften. Ook niet een inge wikkelde geschiedkundige ver handeling met een opsomming van dorre feiten en cijfers. Wel een prettig leesbaar naslagwerk met veel op de verschillende onderwerpen afgestemde af beeldingen, zoals het ontstaan van het dorp en zijn omgeving. Maar ook de negentiende- en de twintigste eeuw waar velen nog nauwe banden mee hebben, zowel uit eigen ervaring als uit de verhalen van ouders en grootouders. Een centrale plaats is ingeruimd voor de beschrijving van de tur bulente periode van de aanleg en de ingebruikname van het Kanaal door Zuid-Beveland. 0p afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten Een aantal jaren geleden spra ken fotograaf Johan de Groene en Gerard Lepoeter met elkaar over foto’s van Wemeldinge publiceren, maar het moest niet zo maar een boekje foto’s zijn. “Een boek over Wemeldinge met een goede beschrijving van een aantal onderwerpen. Johan is een echte Wemeldingenaar en ik zou de tekst verzorgen”, memoreert Gerard Lepoeter. “Het was een goed idee en zo is de samenwerking ontstaan. Hij vroeg dat overigens al in 1994 en ik gaf aan dat ik toen even weinig tijd had, maar het is ge komen zoals je ziet.” Wemeldinge, historie van een dorp tussen Kerk en kanaal is een thematisch opgezet kijk- en leesboek over Wemeldinge. t □(VERSEDR€SS-SHIRÏ$39.9' CAAC OIVERSET^S 39.95 4A AC Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Te vens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bou wen en Wonen, bureau Bouwen, tel. 24 97 09. het uitbreiden van het Wilhelmi nahuis het bouwen van een pergola het uitbreiden van de berging het uitbreiden van de woning het bouwen van een hobbyruimte en schuur het bouwen van een schoolgebouw het bouwen van 50 appartementen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bu reau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken, tel. 24 97 00. 28- 09 29- 09 14-10

Bevelander | 2005 | | pagina 7