Wereldformaties present op Terra Gotha Nieuw- en Sint Joosland Blauwe gorilla's zijn zwervers, moet heel hard slikken Clash van coverbands Eerder stoppen met werken? Finse sopraan te zien in Burgerzaal Middelburg acteurs en vrolijke muzikanten I Zigeneursprookje met Schubert-liederen CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM T BEEST Ifm Dwarsfluit in de Lindenhof Nits op tournee voor nieuwe cd Utrecht String weer in Zeeland Biograaf geeft lezing in archief PODIUM t; Voorpremière Première De explosieve dark-electroband Funker Vogt is zaterdag 29 oktober te zien in het Arsenaaltheater. (foto: pr) uur. /- PGC Weet wat je waard bent. i, I Plan je pensioen op pggm.nl/pensioenplanner De Bevelander 21 Woensdag 19 oktober 2005 blemen wanneer ze naar de gro te stad gaat en een 'drugsklusje' aanneemt. Nederlandse kinderfilm over Winky, die zich erg alleen voelt in Nederland. Ze wil graag een paard en besluit om dit aan Sin terklaas te vragen. Wallace Gromit Originele versie Dagelijks 22.00 uur. Animatiefilm over uitvinder Wallace en zijn hond Gromit, die een nieuw bedrijf beginnen. De avonturen van het Molletje Vrijdag 14.00 uur. De zeven leukste avonturen van het klassieke animatiefiguur Molletje. Voor de allerklein sten. VLISSINGEN - De internatio naal bekende Amsterdamse popgroep Nits musiceert za terdag 22 oktober in het Arse naaltheater in Vlissingen. De ze band anno 1974 maakt een promotietour voor zijn nieuw ste cd. MIDDELBURG - De Burger zaal van het Stadhuis aan de Markt in Middelburg is vrij dag 21 oktober decor voor een optreden van de Finse sopraan Camillia Nylund, de tenor An ton Saris en de pianist Jobst Scheidera. Ze brengen werken van Sibelius, Fauré en Wolff. De eerdere programma’s van Reijnders en Goedegebure kre gen lovende kritieken. Zo begon het vijfjaar geleden met de jury prijs van het Leids Cabaret Fes- GOES - Twee finalisten uit Zeeland zijn al bekend. Vier andere bands strijden op vrij dag 28 oktober in het Heart- Break Café aan de Grote Markt in Goes om de nog twee resterende plaaten in de finale van The Clash of the Cover Bands 2005. toch weet Bright Blue Gorilla hedendaags te zijn. De band uit Los Angeles tourt door Europa en doet naast ste den als Eindhoven, Maastricht en Den Bosch ook het kleine Een muzikale ode aan Ram ses Shaffy, woensdag in De Mythe in Goes, (foto: pr) A History of Violence Dinsdag 19.00 uur. Tom Stall brengt twee voort vluchtige criminelen, in deze dramathriller, uit zelfverdedi ging om het leven. Zijn helden daad zet hem ongewild 'in de schijnwerpers en hij probeert zo snel mogelijk weer zijn oude leventje op te pakken. Goal Kick Off 1 Donderdag t/m dinsdag 13.30, 19.00, 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Woensdag 13.30, 22.00 uur. Een actiefilm, een unieke mix van voetbal beelden, opgeno men tijdens echte wedstrijden en het persoonlijk drama. Johan Zondag 11.00 uur. Een drama, over Johan die niet van voetballen houdt, maar van zingen en muziek. Wallace Gromit Nederlandse versie Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over uitvinder Wallace en zijn hond Gromit, die een nieuw bedrijf beginnen. Laura's Ster Dagelijks 14.00 ook om 11.00 uur. In deze animatiefilm, vindt Laura, samen met Beer en Min nie, een gevallen ster. Eenmaal thuis strooit ze met sterrenstof, en plotseling gaan alle knuffels bewegen. Kinderfilm. Het Schnitzelparadijs Dagelijks 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. In deze komedie, neemt Nordip een baantje als afwasser en wordt verliefd op de dochter van de baas. Kinderfilm Pelikaanman Donderdag 14.00 uur. Een pelikaan besluit op een dag mens te worden. Erik of het klein insectenboek Woensdag 14.00 uur. Avontuurlijke verfilming van het beroemde boek van God fried Bomans. MIDDELBURG - Stichting De Luie Vrouwe staat zater dag 23 oktober in de Middel burgse Concertzaal. Ze is er met het zigeunersprookje 'De Koning van al wat je zief. Hét verhaal gaat over de persoon Iemand, die de wereld rond trekt. Het begint om 19.00 uur. Last Days Donderdag, zaterdag 20.30 uur. Nieuw meesterwerk van Gus van Sant (Elephant) over de laatste dagen van Nirvanazan- ger Kurt Cobain. Ice Princess Dagelijks 13.30, 16.15 uur. Woensdag niet om 13.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Casey Howard droomt ervan om schaatskampioene te wor den. Komedie. NIEUW- EN SINT JOOS LAND - Hard Slikken. Dat is de titel van het cabaretpro- gramma van Reijn Goed, bestaand uit Renate Reijnders en Kim Goedegebure. Vrijdag 21 oktober speelt het duo deze try out in Theater De Wegwij zer in Nieuw en Sint Joosland, aanvang 20.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND - De muziek klinkt zoals de mu zikanten er uitzien: vrolijk, kleurrijk, bont. Zodra de eer ste klanken van de cd schallen, waant de luisteraar zich terug in de hippiejaren zestig. En Legend of Zorro Woensdag 13.30, 16.00, 19.00, 21.45 uur. Een actiefilm, en een nieuw avontuur met Zorro. ZONDAG Veere, Grote Kerk. Gesualdo Consort o.l.v. Harry van der Kamp, oude muziek, 15.30 uur MAANDAG Goes, De Mythe, Catherine ten Bruggencate en Wivine- ke van Groningen, 'Frozen', theater, 20.00 uur Four Brothers Dagelijks 16.15, 18.45. 21.30 uur. Maandag niet om 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. De moeder van de gebroeders Mercer wordt vermoord en ze besluiten, op hun geheel eigen wijze, de moordenaar op te sporen. Thriller. DINSDAG Vlissingen, café De Concur rent, live muziek, 22.30 uur Nightwatch (Nochnoi Dozor) Zaterdagnacht 24.00 uur. Actiefilm, fantasiethriller, over de strijd tussen goed en kwaad, in Moskou. The 40 Year Old Virgin Dagelijks 16.00, 21.30 uur. Za terdagnacht 24.00 uur. Komisch verhaal over een vrij gezel die nog nooit sex heeft gehad. tival. Een j aar later kwamen de beide aan de toneelschool in Arnhem opgeleide vrouwen met hun eerste avondvullende pro gramma. ‘Grofgebek? en snel van de tongriem gesneden', luidde één van de kritieken op het programma Glad IJs. Ook de tweede productie Alarmfase 2 kreeg lauweren als kritiek. Hard Slikken is nog in de uitpro- beerfase, zodat de critici nog niet hebben gesproken. Kaarten zijn te bestellen via tele foonnummer 0118-602741Ze kosten twaalf euro. My Architect: A Son's Journey Dinsdag 20. 30 uur. Louis Kahn, één van de be langrijkste architecten van de vorige eeuw, wordt dood aan getroffen in Penn Station, New York, 1974. Sneak Preview Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Moviezone: Maria, Full of Grace Donderdag 20.00 uur. Vrolijke energieke meid van het platteland komt in de pro Bewitched Donderdag t/m dinsdag 16.00, 19.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Woensdag 19.30 uur. Een komedie, over de naïeve, goedgehumeurde heks Isabel, die vastbesloten is haar boven natuurlijke krachten nooit meer te gebruiken. De groep laveert sinds haar be staan tussen klassieke en experi mentele pop. Het streven van de groepsleden is steeds de perfec tie zoeken en vinden. Zo ook weer in deze nieuwste uitgave, die overigens de titel Year of the birth 1974 draagt. Naast nieuwe nummers worden ook nog wat oude hits opgepoetst uit de kast gehaald tijdens het concert. Het optreden begint om 20.15 uur, kaarten kosten achttien euro. Het zijn MeltDown!, Bad Hair Day, FRONS! en Defence die de muzikale strijd met elkaar aan binden. Twee van hen voegen zich bij Over The Edge uit Goes en Tears of Blood uit Sint-Anna- land MeltDown! is een 4-mans rock- en funk coverband uit Ab- belrbroek. Bad Hair Day uit Zierikzee, bestaat uit zeven man en speelt Top 100 muziek. FRONS! uit Bruinisse brengt pop en rock op het podium en het vierkoppige Defence uit The Brothers Grimm Dagelijks 13.30. 19.00 uur. Dinsdag niet om 19.00 uur. De gebroeders Grimm beleven nieuwe spannende avonturen, vol actie en humor. Pride Prejudice Dagelijks 19.15 uur. Humoristische, romantische film, over liefde en misverstan den, die zich afspeelt in het klassenbewuste Engeland aan het einde van de 18e eeuw. De twee muzikanten uit Los Angeles speelden meer dan vijftien honderd concerten, (foto: Nancy Jo Gilchrist) DONDERDAG Goes, 't Beest, Bonheur en Productiehuis Rotterd a m/Rotter da m se Schouwburg, 'De zelfmoord van de meisjes', theater, 20.30 uur Vlissingen, café Speyk, Bluesbox, blues en rock roll, 22.00 uur Het Paard van Sinterklaas Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. De hoofdpersoon Iemand zou kunnen worden omschreven als mens zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij heeft zelfs geen naam. Vol wassenen bekijken hem vol wantrouwen. Een mens zonder baan, die niet werkt zal wel ste- De sopraan Nylund wordt inter nationaal gezien als een groot Strauss-vertolker. Kenners om- len, luidt de kwaadsprekerij. Maar hij vertelt aan kinderen verhalen en zingt een lied voor wie het wil horen. Zo vertelt hij het verhaal van de Koning van al wat je ziet en dat van de Le lijke Deugniet. De liedjes die deze bariton zing zijn veelal vertaalde Schubert liederen. Op zijn zwerftocht ontmoet Ie mand een tolronde vrouw. Het is liefde op het eerste gezicht. In de lente krijgt Iemand echter weer de zwerfkriebels. Dat kan. De vrouw zegt: “Het geeft niet. Je hebt mensen die gelukkig zijn als ze blijven en je hebt mensen die gelukkig zijn als ze weggaan. Maar om MIDDELBURG - Het Utrecht String Quartet geeft woensdag 9 november een concert in de Burgerzaal van het oude Mid delburgse stadhuis aan de Markt. terug te komen, moet je eerst weggaan.” De voorstelling is geschikt voor iedereen vanaf zes jaar. Spelers en muzikanten zijn: Maarten Koningsberger - verteller en zang, Sonja van Beek en Marij ke de Bruijn - viool, Marieke Stordiau - fagot, Bokkie Vink - cimbaal, Marjolein Bakker - piano (composities en liedtek sten), Margrit Vrenegoor - re gie en bewerking verhaal. Jan Rot vertaalde de Schubert-lie deren. De Stichting De Luie Vrouwe verzorgde eerder de vierdelige serie 'Sprookjes uit het land van de rijzende zon' voor de VPRO-televisie. GOES - In de hal van revalida tiecentrum Lindenhof aan de 's- Gravenpolderseweg 114a in Goes is op woensdag 26 oktober een optreden van het dwarsflui- tensemble van de Zeeuwse Mu ziekschool. Aanvang: 19.30 uur Krabbendijke is een echte rock band. Net als in de voorrondes en in de eerste halve finale telt ook weer de stem van het publiek mee. Naast de band die door de vakju ry als beste beoordeeld wordt, gaat ook de band met de meeste publieksstemmen door naar de finale van Zeeland. Hoewel in deze finale voor de bands de prestigieuze titel ‘beste cover band van Zeeland’ in het ver schiet ligt, zal het hen meer gaan om het afdwingen van een plaats in de landelijke halve finales in Paradiso. De landelijke finale is zelfs in de Heineken Music Hall. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via www.theclas- hofthecoverbands.com voor 8,50 euro. Kaarten kosten op de avond zelf een tientje. Het eerste optreden begint om 21.00 uur. MIDDELBURG - Onder de titel Persoonlijke Herinneringen geeft prof. mr. dr. Cees Fasseur zaterdag 29 oktober een lezing in het Zeeuws Archief. Hij praat over de betekenis van archiefonderzoek. De lezing begint om 13.00 uur. Last Days Vrijdag, zaterdag 22.00 uur. Zondag 20.00 uur. Nieuw meesterwerk van Gus van Sant (Elephant) over de laatste dagen van Nirvanazan- ger Kurt Cobain. schrijven haar stem als vol en kleurrijk. Anton Saris begon zijn opera loopbaan in Nederland. Hij was te horen in talrijke pro ducties, zowel in het klassieke als in het lichtere genre. Schnei- dera is zowel een veel gevraagd pianist als organist en claveci- nist in kamermuziekgroepen. Muziekpodium Zeeland houdt dit concert in samenwerking met de Finse ambassade. Het begint om 20.00 uur. uur. Zondag The Long Weekend Dagelijks 16.45, 19.00 Woensdag niet om 19.00 uur. Een hilarische komedie over het leven van reclame man Ed Waman. Binnen achtenveertig uur moet hij met een nieuwe campagne komen, anders wordt hij ontslagen. ZATERDAG Vlissingen, De Piek, Martie Peters en Nodal Point, (hard)rock, 22.00 uur Veere, Grote Kerk, Ad de Bont en Fons Merkies, 'De Boevenko- ning', klankspeelplaats, 15.30 uur Vlissingen, Arsenaal theater. De Nits, 20.15 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Muziekvereniging GOV i.s.m. Stichting Dansz. 'Over-Leven', musical, 20.00 uur WOENSDAG Goes, theatertje Ambachtscen- trum, poppentheater Sim Bo lus, 'Wat een schat!', 15.00 uur Vlissingen, café Popeye, Copycat, 22.30 uur Middel burg, café Desafinado, Jazz Sessie Band, 21.00 uur Goes, De Mythe, Vera Mann, Mylene d'Anjou en Frans van Deursen, 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en be wonder', ode aan Ramses, 20.00 uur Middelburg, Stadsschouwburg, Toneel groep Amsterdam, 'Don Car los', 20.00 uur Red Eye Dagelijks 13.30 uur. In deze actiefilm wordt een vrouw ontvoerd tijdens een vliegreis en gedwongen om mee te werken aan een complot tegen een zakenman. VRIJDAG Krabbendijke, De Meiboom, Defence, hardrockcovers en Surrender, 20.30 uur Nw.- en St. Joosland, De Wegwij zer, Reijn Goed, 'Hard Slikken', cabaret, 20.30 uur Vlissingen, De Piek, Zeeuwsch Gebroedt, 21.30 uur Middelburg, voormalig Stadhuis, Burgerzaal, Camilla Nylund, Anton Saris en Jobst Schneidera, werk van Wolff, klassiek, 20.00 uur Middelburg, Stadsschouw burg, Cas Jansen, Tygo Ger- nandt en Alwien Tuiner, to- neelthriller, 20.00 uur Just Like Heaven Woensdag 20.00 uur. Elizabeth krijgt op weg naar huis, tijdens haar autorit een zwaar ongeluk. Later kan ze hier niets meer van herinneren en dan blijkt ook nog dat er een man haar appartement is inge trokken. Eeva Koskinen en Katharine Routley (viool), Sven Ame Telp (altviool) en Sebastian Koloski (cello) zijn als Utrecht String Quartet regelmatig te zien op buitenlandse festivals. Het vier tal speelt graag onbekende wer ken uit de periode tussen 1880 en 1940. In Middelburg brengt het strijkkwartet een werk van Willem Kes, de eerste dirigent van het Concertgebouworkest, en het elfde kwartdl van Sjostak- ovitjs. Het optreden begint om 20.00 uur, kaarten zijn te koop via 0118-650892. Hooligans Donderdag t/m dinsdag 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Dramatisch verhaal over de stu dent Matt Buckner, die van de universiteit wordt gestuurd om dat hij ten onrechte verdacht wordt van het dealen in drugs. Via zijn zwager wordt hij geïnt roduceerd in het voetbal en te vens de gewelddadige wereld ingezogen van de relschoppen- de hooligans. Dit prachtige drama geeft een uitdagende blik op discrimina tie. Het bewandelt de grijze lijn tussen zwart en wit en daagt de kijker uit om stil te staan bij zijn eigen vooroordelen. treedt. Deze heren brachten onlangs een nieuwe cd op de markt, met hoorbare invloeden van grootheden als VNV Nation en Cove nant. Het Duitse Zadera en Engelse Swarf completeren het pro gramma. Uiteraard - zo voegt De Nooyer er aan toe - is ook aan plaatselij- Organisator Wim de Nooyer van Terra Gotha XI verwacht veel ke talenten gedacht. Zo krijgt de Vlissingse band XmH met de bezoek aan dit concert. Niet alleen gothic-liefhebbers uit de buurt jonge zanger Benjamin Samson stromen die middag naar de Vlissingse cultuurtempel. Ook van buiten de provincie krijgt hij veel aanvragen voor kaartjes. Lo gisch, meent de Vlissinger. Het zijn internationaal klinkende na men Xymox, die in Vlissingen exclusief op voor de Benelux optreédt. In Amerika en Engeland trekken deze muzikanten volle zalen. “Ook het concert van de Duitse 'elektroterroristen' van Funker i een plaats in het programma naaast de Nederlandse groep Misery, die wordt omschreven als een band met toekomstperspectief. “Maar dat geldt ook voor XmH,” voegt De Nooyer er aan toe. die het podium bestijgen. Headliner is bijvoorbeeld Clan of Wie na het concert nog wil blijven hoeft zich niet te vervelen. Drie Jdj’s en vier danseressen houden de sfeer er in tot de zon weer op komt. Kaarten zijn voor achttien euro te koop bij De Bard in Vlis singen, De Waterput in Middelburg en Theater De Mythe in Goes. Nieuw en St. Joosland aan. En wel op vrijdag 28 oktober in De Wegwijzer. Robyn Rosenkrantz en Michael Glover hebben van muziek maken hun leven ge maakt. In 1990 gaven ze hun baan op en reisden met bijna niets meer dan een gitaar naar Amsterdam. Vijftien jaar later hebben ze de hele wereld be reisd, hebben ze cd's gemaakt en zijn ze op het witte doek ver schenen. Zo zongen ze met Matthew Bro derick en Alec Baldwin in de Disneyfilm The Last Shot. Het inspireerde de twee om hun ei gen film te maken: Sister Sa rah's Sky. Die film is nu op dvd uitgekomen en was ook te zien op het Internationaal Filmfesti val van Brussel. Bright Blue Gorilla brengt fleu rige en vrolijke folk-rock. Het is muziek vol humor maar er staan ook enkele prachtige harmoni euze nummers op het repertoire. Voor kaarten en informatie: 06- 53756781. Crash Donderdag t/m woensdag 19.00, 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Dear Wendy Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag 20.00 uur. Fascinerende film van Thomas Vinterbergh (Festen) en Lars von Trier, over pacifisme ver sus het heimelijke genot van wapens. Knetter 2 Zaterdag 14.00 uur. Geweldig leuke nieuwe Neder landse film, waarin de negenja rige Bonnie door haar moeder wordt verrast met een heel apart huisdier: een olifant! VLISSINGEN - Meer dan een half etmaal lang galmen zater- Vogt is uniek,” vertelt De Nooyer. De band is één van de belang- dag 29 oktober klanken uit de gothic scene door het Arsenaal- rijkste en invloedrijkste van het dark electro-genre, energiek en theater in Vlissingen. Tussen 16.00 en 5.00 uur belegeren vaak explosief volgens De Nooyer. Uitgesproken dansbare muziek kleurrijk of statig uitgedoste fans de Scheldestad. Om gezien komt er uit de luidsprekers als Angels Agony voor het voetlicht te worden, maar vooral om te luisteren naar hun favoriete muziek, waarvan de oorsprong in de metal is te vinden. Docu: My Architect Zondag 14.00 uur. Woensdag 20.00 uur. De zoon van de beroemde ar chitect Louis Kahn, die op mysterieuze wijze in 1974 overleed, gaat op zoek naar het wettelijke leven en werk van zijn vader. - HNMH Voorpremière Première door Ad Hanneman Advertentie o 1 www.pggm.nl I l - eat. KófcMtM - r* -- i~ - r-- 3

Bevelander | 2005 | | pagina 21