Natuurgeneeskundig Therapeut M.Th.W. Van den Berge B.V. gemeente^jOQS z Giro 70730 International Child Support ...moet je wel een toekomst hebben! Openbare vFA kennisgevingen W 600 jaar stadsrechten nieuwsj Vergadering raadscommissies Asfalteren rotonde Nansenplein G rat is met de bus naar Goes BOL ZO/ •IC Stadsomroepers op de Grote Markt Vergadering gemeenteraad op 15 september in gebouw RWS Herinvulling 'oude' stadskantoor tot appartementencomplex St. Adriaanstraat 14 Goes Tel. 0113-220380 woensdag 14 september 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Erkend door Ziekenfonds De Bevelander 7 Woensdag 14 september 2005 'De NSGK toont al 55 jaar wat kinderen met een handicap wél kunnen. Dat klinkt mij als muziek in de oren.' BOL ZO! \fzecnri/óse/v/'y Praktijk voor Natuurgeneeskunde: Homeopathie-Fytotherapie-Ortnomoleculaire therapie Akupunktuur- B.F.D.-Vegatest I Iriscopie Levendbloedanalyse-Urineonderzoek I Voedingsadviezen Ook gespecialiseerd in: Alle sportbandages/Braces Nu ook diagnose behandeling met het nieuwe concept QXCI space-lap I Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Activiteiten 600 jaar Goes Bedrijvenloop AV'56 Binnenstad Zaterdag 17 september Kunstmarkt En Passant Grote Markt over alle evene- 02-09 Oude Rijksweg 56 26-08 26-08 02-09 Jasmijnstraat 23 01-09 Burg. Hackstraat 19 De Horst 48 02-09 Burgemeester en wethouders van Goes O O www.icsfonds.nl info@icsfonds.nl 4 4 door Raimond van Soest giro 552000 www.nsgk.nl Internet www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Ter inzage De vergunning, voorschriften en andere daarop betrekking hebbende gegevens liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage Beroep Tot I november a.s. kan tegen deze beschikking beroep worden inge steld door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te brengen. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage.Wie beroep tegen de vergun ning instelt, kan bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de vergunning niet van kracht dan nadat op dit verzoek is beslist. Informatie Nadere inlichtingen kunt u krijgen via telefoon 249718. het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de tandartsen- aan de Oostsingel. Tijdens de bijeen komst zullen de gemeente, project ontwikkelaar en architect een toelich ting geven op de plannen. Wilt u deze presentatie bijwonen, meldt u dan vóór 23 september a.s. aan bij de gemeente: Mw. M. Veraart, afdeling Stadsontwikkeling, telefoon 249854 of per e-mail m.veraart@goes.nl. Zondag 18 september 19.30 uur Vrijdag 16 september 19.30 uur 23-08 23-08 25- 08 26- 08 26-08 30-08 30-08 01-09 01-09 Nieuwe Rijksweg 21 Vivaldipad I Muidenweg 225 Oostmolenweg 101 Klassiek concert Autumna met o.a. Euphonia en Zeeuws Mannenkoor praktijk en aanbouw serre het bouwen van een aanlegsteiger het plaatsen van twee afmeerpalen het slopen van de garage het uitbreiden van de woning het slopen van asbesthoudend materiaal het uitbreiden van de bijkeuken en studeerkamer het bouwen van een paviljoen het bouwen van een multifunctioneel centrum het slopen van asbesthoudend materiaal Informatie Johan Jobsen, telefoon 250826 of Adri van Oosten, telefoon 228984. omgeleid. Dit geldt ook voor het ver keer vanuit de Poel II. Het verkeer van en naar de Poel IV wordt, afhankelijk van de vorderingen van het werk, via deA.PIesmanweg of via het terrein Volvo Bleukens/Profile Tyrecenter omgeleid. Bovenstaande omleidingen worden uiteraard met borden aangegeven. Rondom de Stenen Brug 02-09 06-09 07-09 07-09 07-09 07-09 07-09 07-09 07-09 De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. John Lennonlaan 12 Oude Rijksweg 23 De Spinne I 15 Kostersweg I Noordeinde 16 maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 e a Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken 249700. 23-08 Arendstraat 35 23-08 Kloetingseweg 48 o 0 o Calamiteitentelefoon: (0113)249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 02-09 02-09 N.W.R- PRAKTIZUN Kolveniershof 8,4461 DB Goes Tel: 0113-21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook: www.bol-en-zo.nl Vaststelling Procedureregeling planschadevergoeding 2005 Burgemeester en wethouders hebben op I september jl. een proce dureregeling voor het indienen van aanvragen om planschadevergoe ding uit artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) vastgesteld. Deze regeling treedt op I5 september 2005 in werking. Het vaststellen van deze regeling houdt verband met de wijziging van de WRO per I september jl. Vanaf deze datum is het college en niet langer de gemeenteraad bevoegd om over planschadevergoeding te beslissen. De gemeente heeft voor het indienen van planschade een formulier vastgesteld. Dit maakt het indienen van en het besluiten op een aan vraag om planschadevergoeding makkelijker. Aan het indienen van een aanvraag om planschadevergoeding is vanwege de wijziging van de WRO per I september jl. een drempelbedrag van 300,- verschul digd. Dit bedrag wordt teruggestort indien een bedrag aan planscha de wordt toegekend. Daarnaast wordt de termijn voor het indienen van een aanvraag om planschadevergoeding beperkt tot vijf jaar na de planologische wijziging of het schadeveroorzakende besluit. Deze ter mijn van vijf jaar geldt in ieder geval voor alle planologische wijzigin gen die na I september 2005 zijn ontstaan. Ter inzage De procedureregeling ligt vanaf I5 september a.s. met de daarbij behorende stukken ter inzage. Vastgesteld bestemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële her ziening Zusterstraat' Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeenteraad op 25 augustus jl. het bestemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat' overeenkomstig het ter inzage gelegde ont werp heeft vastgesteld. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de noordzijde van de Zusterstraat en een aansluitend deel van de Wijngaardstraat in Goes en voorziet in de mogelijkheid de Zusterstraat te versmallen. Ter inzage Met ingang van donderdag I5 september a.s. ligt het bestemmingsplan vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u bij gedepu teerde staten van Zeeland, postbus 165. 4330 AD Middelburg, schrif telijke bedenkingen tegen het vastgestelde plan indienen. U moet als belanghebbende kunnen aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad in te dienen. o 0 een wandeling maken over de wal len van Goes. De route van deze wandeling is gebaseerd op het nieu we bomenboekje 'Bomen op de wallen in Goes'. De start is om 10.30 en 13.30 uur. Met een ervaren VW-gids kunt u om 13.00 en I4.30 uur een historische wandeling door Goes maken. De rondleidingen star ten op de Grote Markt voor het stadhuis. Van maandag I9 september tot en met donderdag 22 september wor den de rotonde Nansenplein, de Fok- kerstraat en een gedeelte van de Nansenbaan, vanaf de Livingstoneweg tot de rotonde Deltaplein geasfal teerd. De werkzaamheden vinden 's avonds van 19.00 uur tot 's morgens 7.00 uur plaats. Help kinderen in Afrika en Azië naar school en bied zo hulp aan en Azië die graag naar school willen. Hun ouders kunnen het niet betalen. Via ICS bieden hulpouders hulp die helpt, al 25 jaar! Postbus 252, 8070 AG Nunspeet Tel.: (0341) 27 10 90 ZO [Qq o 'o o o ^BFs o t> O t de hele dorpsgemeenschap. ICS zoekt hulpouders voor kinderen in Afrika ^BFE roeper van Zeeland uit deze drie rondes werd Klaas Koper uit Zandvoort. Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie menten is te vinden op www.goes600.nl. Deestraat 3 Pr. Bernhardstraat 14 02-09A. Fokkerstraat 79 Martinus Nijhofflaan 56 Noordhoeklaan I I Spoorstraat 34 Mozartlaan 7 Mozartlaan 9 Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Vogelzangsweg 68 in Goes: I roodbladige kers Prins Bernhardstraat 32 in Wolphaartsdijk: I populier en voor de volgende gemeentelijke bomen: Klein Frankrijk I in Goes: I els Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op dinsdag 13 september 2005 kunnen belanghebbenden een schrif telijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is inge steld, tot op het bezwaar is beslist. Meer informatie bij de afdeling Stadsbeheer, telefoon 249770. /LkSéfM TW€e\ /2EST DE6FW TföftV 5AUAMEN IN J 's Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. De stukken die te maken hebben met milieu liggen bij de afde ling Milieu,Westsingel 58 ter inzage tot het einde van de beroepster mijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Het Stadskantoor aan de Oostsingel wordt na de verhuizing van de gemeente herontwikkeld tot een appartementencomplex. De Walcher- se Bouw Unie gaat daarvoor zorgen. De presentatie voor omwonenden en andere geïnteresseerden vindt plaats op maandagavond 26 septem ber om 19.30 uur in het Stadskantoor nederlandse stichting voor het gehandicapte kind Milieuvergunning perceel Gebr. Spykerstraat I in Goes Voor de vleeswarenfabriek Hubro Vleesprodukten B.V. aan de Gebr. Spykerstraat I in Goes is een aanvraag om milieuvergunning inge diend. Het betreft een veranderingsvergunning voor het het plaatsen en in gebruiknemen van een 1000 liter tank (voor vloeibare stikstof) en een tumbler voor het invriezen van producten. Burge meester en wethouders hebben besloten - onder voorschriften ter bescherming van het milieu - deze vergunning te verlenen. De ver gunning wijkt niet af van het ontwerp, zoals wij dat eerder ter inzage hebben gelegd. Stationspark 30 in Goes. De verga dering begint om 19.30 uur en is openbaar. Voor agenda en voorstel len zie www.goes.nl "Boeren, burgers en buitenlui", klonk het zaterdag luidkeels op de Grote Markt. Acht stadsomroe pers uit verschillende delen van Nederland openden hiermee hun boodschap en probeerden ieder op hun eigen manier de aandacht van het publiek te trekken. Zo ver staanbaar en origineel mogelijk werden de unieke kenmerken van Goes en vervolgens de eigen woonplaats van de omroepers aan elkaar gedicht. De Oisterwijkse stadsomroeper Henk van de Nieuwenhuizen slaagde hierin het best en ontving hiervoor de eerste prijs. Eerder vonden al wedstrijden plaats in Vlissingen en Philipinne. De uiteindelijke beste stadsom- Besluit Administratieve Bepalingen inzake het wegverkeer Burgemeester en wethouders hebben op 9 september jl. besloten een voetgangersoversteekplaats aan te leggen aan de Wilgenstraat, tussen de Bessestraat en de Fruitlaan bij de tijdelijke huisvesting van het Sint Willibrord College. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. Informatie Voor overige informatie kunt u terecht bij Kees van Belzen van het Ingenieursbureau, telefoon 06- 53298079. Vrijstellingsprocedures Nieuw gebruik terrein Nieuwe Rijksweg 25 's-Heer Hendrikskinderen Er is een verzoek ingediend voor gebruik van het perceel Nieuwe Rijksweg 25 in 's-Heer Hendrikskinderen (voormalig perceel Rijkswa terstaat bij afslag naar Wolphaartsdijk) te gebruiken voor binnenop- slag en stalling van een vrachtwagen in de weekeinden. Het verzoek is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan Landelijk Gebied, maar wel planologisch acceptabel. Bedrijfswoning Het Sas la in Wilhelminadorp Watersportbedrijf Hansa BV heeft een bouwaanvraag ingediend voor een bedrijfswoning aan Het Sas la in Wilhelminadorp. De bouwaan vraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan Het Goese Sas, maar wel met voorontwerp-bestemmingsplan Goese Sas en omgeving 2005. Stationspark 27 Er is een bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van een school gebouw. De bouwaanvraag is niet geheel in overeenstemming met het geldend bestemmingsplan Stationspark 2003, maar wel middels een vrijstelling uit dat plan. Ter inzage Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen door toepassing van een vrijstellingsprocedure. De aanvragen liggen vanaf 15 september a.s. vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u hierover schriftelijk uw zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Rectificatie De aanvraag voor de vrijstellingsprocedure van de noodgebouwen voor het Pontes College liggen niet zoals vorige week vermeld voor zes, maar voor twee weken ter inzage tot 22 september a.s. ”Als je de toekomst bent... Op zaterdag 17 september a.s. organiseert de Werkgroep Auto vrije Dag Goes een promotiedag voor het openbaar vervoer in Goes. Op deze dag kunnen reizigers gratis met alle buslijnen inclusief lijn 50 (Middelburg-Terneuzen) naar Goes. Op de Grote Markt is een ov-informatiemarkt van Connex- xion, ROVER, Fietsersbond en IVN. Wandeling over de wallen en stadswandeling Op bovengenoemde dag kunt u onder leiding van IVN natuurgidsen In de Info Goes van vorige week stond vermeld dat de gemeenteraad op 16 september vergadert. Dit moet zijn op donderdag 15 septem ber in de vergaderzaal van de RWS, Mosselbank I I Nieuwe Diep 14 Groene Weidje |8 Bertiusstraat 26 v. Dusseldorpstraat 29 het slopen van asbesthoudende standleidingen v. Dusseldorpstraat 3 I het slopen van asbesthoudende standleidingen v. Dusseldorpstraat 35 het slopen van asbesthoudende standleidingen het slopen van de fietsenstalling het uitbreiden van de woning het aanbrengen van reclame het bouwen van een hobbyruimte en schuur het uitbreiden van de berging het verlengen van de termijn voor de tijdelijke lokalen het slopen van dak, gedeeltelijk voor- en zijwand het wijzigen van de garagegevel het bouwen van een schuur het inrichten van het casco t.b.v. horeca het bouwen van een bedrijfsloods het bouwen van een garage met carport het wijzigen van de entree het uitbreiden van de woning het plaatsen van een dakkapel het plaatsen van een dakkapel Omleiding Het verkeer op de Fokkerstraat rich ting Motel Goes en vice versa wordt via de 4e-poot van de rotonde Delta plein, Nobelweg en Livinstoneweg Vrijwilligerscoördinator voor maatjesproject (283) Workshopbegeleid(st)er bij asielzoekerscentrum in Mideelburg (284) Projectgroep t.b.v. het uitgeven van een boek zoekt medewerk(st)er (279) Project JIJ en JIJ zoekt maatje voor het individuele kind (281) Sport en spel begeleiders buitenschoolse pleintjesactiviteiten (282) Stagiaires SPH/MWD voor vrijwillige thuishulp (275) Techniek begeleidsters naschools aanbod (259) Trajectbemiddeling allochtonen zoekt accountmanager (270) Vrijwilligers voor het anti-discriminatiebureau (273) Zwemvrijwillig(st)er voor cliënte met Down syndroom (280) Voor meer informatie en vacatures kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwiliger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253 171/253157, e-mail vrijwilligers@smwo.nl, website: www.smwo.nl. De Goese raadscommissies vergaderen over onderwerpen die in de raads vergadering van 13 oktober aan de orde komen. De raadscommissies bren gen advies uit aan de gemeenteraad. De commissievergaderingen zijn open baar en worden gehouden in het kantoorgebouw van de RWS, Stationspark 30 in Goes en in het gebouw van Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13 in Goes. U kunt tijdens de commissieverga deringen het woord voeren over onderwerpen die tot het takenpakket van de commissie behoren, het zogenaamde spreekrecht. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij Publiekszaken. Maandag 9 september om 19.30 uur in het gebouw van de RWS, Sta tionspark 30 Commissie Grondgebied Agenda Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie over masterplan binnenstad en het college- besluit over de startnotitie archeologiebeleid. Portefeuille wethouder Van ’t Westeinde Mededelingen en informatie. Toelichting op en bespreking van beleidsvisie externe veiligheid. Portefeuille wethouder ‘t Hart Mededelingen en informatie over stand van zaken ontwikkeling Haven gebied Goes, verslag gesprek met Dorpsvereniging Kloetinge over Oostmolenweg, brief van dhr.A. Kamphuis over eenrichtingsverkeer Oostmolenweg en het collegebesluit over het voorontwerp-bestem mingsplan Kattendijke. Vaststellen van het ontwerp-bestemmingsplan Goes-Zuid, gedeelte Tomatestraat. Dinsdag 20 september om 19.30 uur in het gebouw van Historisch Museum De Bevelanden, Singelstraat 13 Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling Agenda Portefeuille wethouder Van Ewijk Toelichting door mevr. M.A. Franssen op de Regionale Meld- en Coördinatiefunctie voortijdig schoolverlaten. Mededelingen en informatie over de collegebesluiten over de briefVWS ontwikkelpilotWMO, onderzoek ouder en WMO en verhuurtarieven sportvelden. Portefeuille wethouder 't Hart Mededelingen en informatie over CWI/UWV. Verslag over de uitvoering WWB, IOAW, IOAZ en Bbz. Programma van eisen voor nieuwbouw Brede School Goese Polder. Donderdag 22 september om 19.30 uur in het gebouw van de RWS, Stationspark 30 Commissie Middelen Agenda Portefeuille burgemeester Mededelingen en informatie over collegebesluiten beleidsvisie externe veiligheid, veilig wonen, brief dhr.J.R.F.M. Blommaart over inspraak- regeling raadsvergadering. Evaluatie landelijke rampenoefening NSOn 2005. Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie over stand van zaken nieuwbouw stadskantoor. Sociaal jaarverslag 2004. Portefeuille wethouder Van *t Westeinde Mededelingen en informatie Gevolgen vervallen OZB-heffing gebruikers woningeh. Herijking claims op reserves en voorzieningen. Aanbieding van de week: 6 DONUTS in verschillende smaken 4,00 Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 29-08 tlm 09-09-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opne men met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen telefoon 249709. 31-08 o b m www.cartoonunlimited.nl Hi'hz VB PONUTS WA&H ween, /eez-s re

Bevelander | 2005 | | pagina 7