Edisonwinnares staat op podium in Rilland gemeenteOeS Ja RONDJE HET WETEN WAARD BEVELAND BOL ZO/ Met dus! Geven aan een goed doel? c 4,00 C 600 jaar Q stadsrechten nieuws j w f Openbare kennisgevingen W Recensenten: 'Wende Snijders is ster in de maak' Uit de commissies Werkzaamheden aan het spoor Vergadering raadspresidium Vergadering gemeenteraad op 6 september in gebouw RWS Let op dit keurmerk Open Monumentendag in teken van Religieus erfgoed Overrompelend Kaarten Wende Snijders, (foto: Anna de Beus) fis.1 t woensdag 7 september 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk A De Goese CDA-fractie Wij blijven graag met de burger in gesprek. RILLAND - Maar weinig jonge debutanten kunnen een indrukwekkende prijzenlijst tonen. Wende Snijders kreeg voor haar debuut-cd Quand Tu Dors meteen een Edison. En ook haar debuutvoorstel- ling Wende vbiel in de prij zen. Zesentwintig is ze pas en de recensenten liggen al bij kans aan haar voeten. Hét grote Nederlandse muzikale talent staat op donderdag 22 september op het podium van Luctor et Emergo in Rilland. kaanse Guinee Bissau, het Frans was daar de voertaal. "Frans zingt lekker, het is me lodieus, Nederlands is lasti ger", zegt Snijders. 17 TANDARTSEN Spreekuren zaterdag- en zondag morgen van 10.00 tot 11.00 uur: C. de Ruiter, Zonnebloemstraat 46, Goes, 06-53257131. SOS HULPDIENST Dag en nacht bereikbaar 0900- 0767- DIERENAMBULANCE Beveland en omstreken Dag en nacht bereikbaar 06- 23466221 Dierenbescherming haha- BOL ZO! ^BF? Dag en nacht bereikbaar 0900- 7673437 6 BERLINER BOLLEN Kaarten voor de voorstelling zijn te reserveren in het ge meentehuis in Kruiningen (pu blieksbalie Bachten Vaete), het VVV-kantoor in Yerseke en eventueel nog te koop aan de zaal. Kaarten bestellen kan ook via 0113-395326 (bureau soci ale- en burgerzaken, 0113- 571864 (VVV Yerseke) en 0113-551552 (Jacques Boon man) of via de site www.podi- umreimerswaal.nl. i,. APOTHEEK Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. Spoedeisende zaken op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden is de apotheek bereikbaar voor spoedrecepten. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes: Van vrijdag 19.30 uur tot en met zondag 19.30 uur:Maud de Win ter, 0113-224099. Bij geen ge hoor of langdurig in gesprek de alarmcentrale Vlissingen bellen: 0118-414444. Na het gymnasium in Zeist volgde Wende Snijders een op leiding aan de kleinkunstacade mie van Amsterdam. In 2001 won de jonge zanger^ het Con cours de la Chanson in Amster dam. Onlangs kreeg ze een Edison voor haar cd Quand Tu Dors die vorig jaar uitkwam. Recensenten die haar voorstel lingen bezoeken zijn laaiend enthousiast. Zo kopte Het Pa rool: 'Een ster is in de maak: Wende'. En ook de Volkskrant jubelde: 'Snijders zingt chan sons aangrijpend, overtuigend en overrompelend.' DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: De praktijk van de dierenartsen Karelse, Van Dijk - Stokman en van Anrooy wordt zaterdag en zondag waargenomen door M. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kortgene, 0113-302145. De dierenartsenpraktijk Mossel man, Verboom en Boer wordt waargenomen door W. Ver boom, 0113-342486 of 0113- 228866. Praktijk voor gezel schapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113-572756. Za terdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes- Cornelisse en M. Berrevoets afwisselend weekenddienst. Dierenkliniek Goes voor gezel schapsdieren, 's-Gravenpolder- seweg 92, Goes, 0113-270072 zaterdag van 10-15 uur en 24 uur spoeddienst. Snijders heeft zich toegelegd op Franse chansons. Dat ze het Frans als haar 'zangtaal' ge bruikt is terug te voeren naar haar jeugd. Haar vader was ci viel ingenieur en het gezin Snijders heeft in verschillende landen gewoond. Van haar zes de tot haar negende woonde Wende Snijders in het Afri- HUISARTSEN Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, 's-Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785. Van 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Voor patiënten praktijk Fortrie Miermans vrijdag 17.30 tot maandag 8.30 uur 0113-563074. "Wende wordt begeleid door een vijfkoppig orkest waar de muzikaliteit van af spat", zegt Jacques Boonman van Podium Reimerswaal die Wende Snij ders naar Zeeland haalt. Snij ders is ook de persoonlijke fa voriet van Boonman. "Zeker één van de beste voorstellingen van dit seizoen." DONDERDAG Kamperland, Marina Sophiaha- ven, dagtocht Roompot, 11.00 uur Kamperland, Marina So- phiahaven, rondvaart Ooster- schelde, 11.00 en 14.30 uur Kloetinge, Amicitia, bijeen komst, Postzegelvereniging De Bevelanden, 19.30 uur VRIJDAG Goes, Pake Sake, Westwal, play boy night, 22.00 uur Goes, De Pit, seniorenbingo, 14.00 uur ZATERDAG 's Heer Hendrikskinderen, Heer Hendrikhuis, gezellige middag. Nationale Ziekendag, 14.00 uur Goes, Museumhaven, Houtkade, open dag, boegbeeldenproject, 10.00-17.00 uur Goes, Sport punt Zeeland, fruitwandeltocht, 30 km 8.30 uur, overige afstanden 10.00 uur Goes, Pontes College, Dusseldorpstraat, open brouw- dag, Deltabrouwers, 8.00-17.00 uur Heinkenszand, Blasiuskerk, fancy fair, 10.00-14.00 uur ZONDAG Yerseke, Vrije Evangelische Ge meente, welkomstdienst, 'God zoekt jou!', 14.30 uur DINSDAG Kloetinge, Geerteskerk, open stelling, 13.30-16.00 uur z De Bevelander Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Activiteiten 600 jaar Goes Grote Markt Taptoe Stadhuis Burgemeester en wethouders van Goes door Raimond van Soest www.cbf.nl Woensdag 7 september 2005 Zaterdag 10 september is het Open Monumentendag. Dit jaar is het lande lijk thema "Religieus erfgoed". Ook in de gemeente Goes staan deze dag allerlei gebouwen centraal die een link hebben met een religieuze of spi rituele stroming. Natuurlijk zijn het niet alleen kerken die te bezichtigen zijn.Vele panden openen hun deuren voor belangstellenden en er zijn tal van activiteiten. Programma De folder met het programma is ver krijgbaar bij de publieksbalie in het Stadskantoor, het VW-kantoor, de bibliotheek, Theater de Mythe en op de dag zelf in het Stadhuis aan de Grote Markt. Het programma is ook te vinden op de website www.goes.nl. Internet' www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Vrijdag 9 september 20.30 uur 23.45 uur tot zondag 1 I septem ber 21.00 uur. Overweg Zuidvlietweg: zondag I I september van 5.00 uur tot 0.00 uur. De gemeente zorgt voor omlei- dingsroutes. Informatie: ProRail, tel. (040) 23 29 56 2 of e-mail info- zuid@prorail.nl. Goes en dorpen Beëdiging mevrouw H. Luijt tot lid van de gemeenteraad Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeenteraad sleden. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit ten minste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier, tel. 24 97 30 onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Op donderdag vergadert de gemeenteraad van Goes in de vergaderzaal van de RWS, Stationspark 30 in Goes. De vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. Troelstralaan, de Europalaan, De Spinne en de Stikkerstraat. Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kunnen binnen de termijn van ter inzagelegging schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165,4330 AD Middel burg, door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Vergaderdatum Welstandscommissie De Welstandscommissie vergadert op maandag 19 september. De bouwplannen hiervoor moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de wel- standvergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij kapvergunning(en) heeft verleend voor de volgende bomen: Christinastraat 29 in Wilhelminadorp I ceder Frambozestraat 4 in Goes I lijsterbes Op maandag 12 september vergadert het raadspresidium (fractievoorzit ters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering is openbaar. Op de agenda staat onder andere: Vaststellen verslag vergadering van 22 augustus Vaststellen agenda raadsvergadering van 13 oktober Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad Wat verder ter tafel komt Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. De stukken die te maken hebben met milieu liggen bij de afde ling Milieu,Westsingel 58 ter inzage tot het einde van de beroepster mijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij de publieksbalie. maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 &oL- Kolven iershof 8,4461 DB Goes Tel: 0113-21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook: www.bol-en-zo.nl een vrijstellingsprocedure. Hiervoor liggen de aanvragen vanaf 8 sep tember zes weken ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen ken baar maken bij burgemeester en wethouders van Goes. Tentoonstelling Grote Kerk In de Grote of Maria Magdalenakerk is deze week een tentoonstelling over religieus erfgoed in Goes en omge ving te zien. De tentoonstelling bestaat uit twee delen: het ene deel uit foto's van Limit Fotografie geba seerd op religieuse onderwerpen in de Goese geschiedenis, het andere deel uit foto's van het Gemeentear chief. Ook de tentoonstelling "30 jaar persfotografie" van Willem Mieras en "Goes in oude ansichten" van Hans Lindenbergh zijn nog tot en met I0 september in de Grote Kerk te bezichtigen. De foto's zijn geprint op zes meter hoge banieren en hangen in de boogportalen van de kerk. De kerk VOOR GOEDE DOELEN Vaststelling bestemmingsplan "Goese Polder, gedeelte Bechstede" Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 augustus het bestemmingsplan "Goese polder, gedeelte Bechstede" heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmings plan ligt vanaf donderdag 8 september voor vier weken ter inzage. Dit bestemmingsplan betreft de herstructurering van de Bechstede bestaande uit een renovatie van woningen en een aanpassing van de verkeersstructuur. Het plangebied wordt grofweg begrensd door de Begeleid(st)er huiskamerproject activiteiten voor ouderen (276) Ambassadeur voorlichtingsmateriaal voor de Nederlandse hartstichting (277) Gastvrouw of gastheer bij museum (225) Gastvrouw in het ziekenhuis, 's morgens van 9.00 tot I I.00 uur (274) Enthousiaste leiders voor de scouting (43) Ouderwetse Sinterklaas (273) Medewerk(st)er palliatieve afdeling, op korte termijn nodig (69) Gepensioneerde bedrijfsadviseur voor trajectbemiddeling allochtonen (270) Vrijwilligers voor het anti-discriminatiebureau (273) Begeleider van de Inloop voor mensen met een verstandelijke beperking(269) Voor meer informatie of meer vacatures kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 14.00 uur bellen. Om zelf in de vacaturebank een kijkje te nemen kunt u elke dinsdag tussen 9.30 en 12.00 uur op het Steunpunt terecht of anders op afspraak. Indien u als organisatie een vrijwilliger zoekt, dan kunt u bij het Steunpunt (gratis) een vacature plaatsen. SteunpuntVrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3, 4461 BK Goes, tel. 25 3I 7I/57, e-mail vrijwilligers@smwo.nl, website www.smwo.nl voor meer vacatures. Agendapunten: Vaststellen van de eerste bestuursrapportage 2005 en wijziging van de begroting 2005 Voorstel over de verzoeken om planschadevergoeding van bewoners van de J.A. van der Goeskade Vaststellen van het verweerschrift voor het beroep van de heer j.A.M.M. Geurts Instemmen met de ontwerp regiovisie van het Bestuurlijk Platform de Bevelanden Vaststellen van de exploitatieberekening van de locatie van de voormalige de Casembrootschool Vaststellen van de exploitatieberekening voor de locatie Aria Vaststellen van het bestemmingsplan Zuid-Oost te 's-Heer Arendskerke Beschikbaarstellen van een krediet voor de herinrichting van de Trumanstede Beschikbaarstellen van een krediet voor de herinrichting van het middengebied Goese Polder Beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet voor de herinrichting van de locatie van de Brede School aan de Kuyperlaan Voorstel tot het opheffen van de IZA-regeling Voorstel over het kerntakenonderzoek Diverse begrotingswijzigingen Initiatiefvoorstel van de fractie van Groenlinks over het wijzigen van het Reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad Initiatiefvoorstel van de fractie van D66 over het deelnemen aan het project "Stemmen in een willekeurig stemlokaal bij de gemeenteraads verkiezingen van 7 maart 2006" is dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van I9.00 tot 21.00 uur geopend. De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag I3.3O - 16.00 uur. Zaterdag 10 september Tentoonstelling 700 jaar t/m november wonen: 600 jaar terug- en 100 jaar vooruitkijken t»-' 1 Zaterdag 10 september Open Monumentendag 10.00-17.00 uur met o.a. tentoonstelling Religieus Ergoed en Zeeuws Kampioenschap Stads- en Dorpsomroepen Aanbieding van de week: In september werkt ProRail 's nachts aan het spoor om de dwarsliggers tussen Roosendaal en Middelburg te vernieuwen: Overweg Dwarsweg: zaterdag 10 september van 19.00 uur tot zondag I I september 16.00 uur. Overweg Sinoutskerkseweg: zaterdag 10 september van Bessestraat 31 in Goes I lijsterbes Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunning(en) op dinsdag 6 september kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er op het bezwaar is beslist. Als u vragen heeft of nadere informatie wit over de kapvergunningen, kunt u contact opnemen met Tom Kapoen, Gert Goedegebuure of Toon Smits, tel. 24 97 70. Commissie Grondgebied 29 augustus De commissie nam, na diverse informatieve vragen, genoegen met de door het college uitgebrachte Ie bestuursrapportage over 2005. In meerderheid stemde de commissie ook in met de ontwerp regiovisie van het Bestuurlijk Platform de Bevelanden. Uitvoerig beraadde de commissie zich over de tij delijke verkeersmaategelen voor Wilhelminadorp. Wethouder 't Hart zei toe nog eens serieus aandacht te besteden aan de door de wijkbelangen- groep en de commissieleden gedane suggesties. Besloten werd bespreking van de binnenspeeltuin Hollandsche Hoeve en de gescheiden inzameling oud papier te verschuiven naar de volgende vergadering i.v.m. de afwezig heid van wethouder Van 'tWesteinde. Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling 30 augustus Tijdens de vergadering van deze commissie is gesproken over het beschik baar stellen van een voorbereidingskrediet voor de herinrichting van de Brede School aan de Kuyperlaan in Goes. Het voorstel was om in de Kuy perlaan ruimte te creëren voor Stichting Kinderopvang de Bevelanden. Daarvoor is het noodzakelijk om de wijkinfowinkel naar een andere loca tie te verplaatsen. De heer A. van de Ven, coördinator van de Oosterscheldewerf, gaf de com missie inzicht in de ontwikkelingen van de werf. Daarbij kwamen onder andere de toenemende professionalisering.de aangepaste doelstellingen.de huidige personeelsopbouw en de bestaande toekomstverwachtingen aan de orde. Naast een bespreking van de stand van zaken over de WiW- en ID- banen en de beantwoording van opmerkingen van de Cliëntenraad over het beleidsplan Sociale Zaken 2005 vormden ook een aantal brieven van scho len over preventieve logopedie onderwerp van bespreking. Daarbij bleek onduidelijkheid te bestaan over een al dan niet daaraan ten grondslag lig gende brief van het college. Commissie Middelen I september Tijdens de commissie heeft mevrouw F. van Overbeeke-Verschuur inge sproken over de op zaterdag 17 september te houden kunstmarkt op de Grote Markt in Goes. Zij heeft haar verontwaardiging uitgesproken over het feit dat er naast de zaterdagmarkt erg weinig ruimte op de Grote Markt overblijft voor de kunstmarkt. Ook de medewerking laat te wensen over. In de commissie is de nieuwe huisstijl van de gemeente, die in eigen huis ontworpen is, gepresenteerd. Om financiële redenen zal de oude huisstijl geleidelijk door de nieuwe worden vervangen. Dit zal ongeveer een jaar in beslag nemen, een uitzondering hierop vormen de voertuigen. Verder is in de commissie gesproken over een kerntakenonderzoek. Doelstelling van dit onderzoek is om te bezien op welke taken er bezuinigd kan worden om uit eindelijk in 2006 een bezuiniging te realiseren van 821.500,-. Contact? bel (0113) 215708 of e-mail: aug.kok@planet.nl Goes: een fractie vol vertrouwen Vrijstellingsprocedures voor noodgebouwen Pontes Het Goese Lyceum Het bestuur van de Pontes Scholengroep, locatie Het Goese Lyceum heeft tijdelijke bouwaanvragen ingediend voor noodgebouwen op het schoolterrein aan de Van Dusseldorpstraat 78 te Goes, namelijk op de locatie hoekVoorstad/Van Dusseldorpstraat en aan deVogelzang- seweg. De bouwaanvragen zijn niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan "Oost-H", maar gelet op de tijdelijkheid van plaat sing van de noodgebouwen zijn burgemeester en wethouders van plan om voor drie jaar medewerking te verlenen door toepassing van Zeeuws Kampioenschap Stadsomroepen Het programma van Open Monu mentendag wordt de hele dag door bekendgemaakt door stadsomroe pers, die strijden om het Zeeuws Kampioenschap. Een stads- of dorps- omroeper is iemand die vroeger aller lei goede en slechte berichten door gaf aan de bevolking. Dat gebeurde met een ratel, bel of gong op onder andere de hoeken van straten en de markt. In Zeeland zijn er verschillende concoursen gehouden. Uit deze con coursen wordt op 10 september de Zeeuws Kampioen 2005 gekozen. Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evene menten: www.goes600.nl. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij de publieksbalie. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. ML it HEERLijK pat S-rRftNDVteE(Z ifj c I

Bevelander | 2005 | | pagina 17