gemeente HOE is DlT MOGELIJK AANBIEDING SEPTEMBER A DOE LAND v. MARIS 19,95/plaat 1,35/m1 1,50/m1 Ook uw adres voor kozijnen+ramen ifi GR001HANDELS L Openbare kennisgevingen W ^600 jaar O stadsrechten nieuws j a. Afscheid van het Stadhuis Vergaderingen raadsfracties Afscheid Judy Hooymeyer 24,50/plaat Lage-rentelening voor restauratie monumentenpanden Invoering Wet Maatschappelijke Ondersteuning Werkzaamheden fietspad 's Gravenpolderseweg PLATTE RIBBEN of VARKENSHIELEN MAGERE VARKENSLAPPEN of VERSE WORST MAGERE FRICANDEAU of VARKENSROLLADE MAGERE RUNDERLAPPEN of HACHEEVLEES VERS GEPANEERDE SCHNITZELS of VERSE KIPFILET 2 KILO Uit de gemeenteraad van 25 augustus ffé //j 7/ woensdag 31 augustus 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk 10 KILO 3 KILO 3 KILO 3 KILO s Ribben 4,5 x 7 cm Geïmpregneerde rabatdelen 1,8 x 13 cm werkend Underlaiment 18 mm O.S.B. 18 mm 3, '1 k. BARBECUE ZIE: WWW.MAROS.NL GoS 5^ 600 I dB V - 4 Al of v uit j Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. es Activiteiten 600 jaar Goes Stadhuis Zaterdag 3 september Boekenmarkt Zondag 4 september Binnenstad Grote Kerk t/m 10 september Fototentoonstelling 15-08 's-Heer Elsdorpweg 18 hii i/an 7 Icfi OOK VOOR KLEINERE HOEVEELHEDEN GELDT DEZELFDE KILOPRIJS 35 A 7 Lengtes 270-300-360-420-480 Lengtes 300-360-420-480 De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - I2.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. Op maandag 5 september start aan- temingsbedrijf "Dostra" met de aatste fase van de asfaltering van het fietspad langs de 's-Gravenpol- derseweg. Het fietsverkeer wordt over de rijbaan geleid. Om de veilig heid zoveel mogelijk te waarborgen Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl WAALWIJK Crotestr. 309 SCHIJNCEL Hoofdstr. 166 ter hoogte van de rotonde aan te duiden; het bij de rotonde behorende vrijliggende pad als fiets-/bromfiets- pad aan te wijzen; het pad ten zuiden van de A. Fokkerstraat vanaf het punt 15 meter ten oosten van de rotonde gesloten te verklaren voor bromfietsen, snorfietsen en gehandicaptenvoertuigen met in werking zijn de motor. Bromfietsen e.d. dienen gebruik te maken van de doorsteek- plaats naar de rijbaan; de rijbaan van de A. Fokkerstraat vanaf het punt 70 meter ten oosten van de rotonde, in de richting van de rotonde gesloten te verklaren voor bromfietsen, snorfietsen en gehandicaptenvoertuigen met in werking zijnde motor. Bromfietsen e.d. dienen gebruik te maken van de doorsteekplaats naar het fiets-/bromfietspad; de rijbaan van de Nansenbaan vanaf het punt 80 meter ten zuiden van de rotonde gesloten te verklaren voor bromfietsen, snorfietsen en gehandicaptenvoertuigen met in werking zijnde motor. Bromfiet sen e.d. dienen gebruik te maken van het fiets-Zbromfietspad; de rotonde aan te duiden als voorrangsweg, met dien verstande, dat de bestuurders op de toeleidende wegen en fiets-Zbromfietspaden, voorrang moeten verlenen aan de bestuurders op de hoofdrijbaan van de rotonde en op het bij de rotonde behorende vrijliggende fiets-Zbromfietspad; en dat de bestuurders die de rotonde verlaten voorrang dienen te verlenen aan doorgaande fietsers en bromfiet sers; het fiets-Zbromfietspad van de rotonde vanaf de aansluiting van het fiets-Zbromfietspad ten oosten van de Nansenbaan tot en met de aansluiting van het fiets-Zbromfietspad naar de fietstunnel onder de N256 aan te duiden als fiets-Zbromfietspad dat in beide richtingen mag worden bereden. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belangheb bende tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam Fotopuzzeltocht door historische binnenstad Reclames geldig t/m zaterdag. en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. Monumentenprocedure voor het vervangen van houten panelen door glas aan de binnenzijde van de Grote of Maria Magdalenakerk, Singelstraat 2 Goes Een monumentenaanvraag is ingediend voor het vervangen van hou ten panelen door glas aan de binnenzijde van de Grote of Maria Mag dalenakerk, Singelstraat 2 in Goes.Vanwege de status van rijksmonu- ment moet voor het vervangen van de panelen een monumenten procedure gevoerd worden bij de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. Alvorens bij die instantie een aanvraag wordt ingediend ligt het plan op grond van artikel I2, lid 2 van de monumentenwet vanaf I september 2005 twee weken ter inzage bij de Publiekszaken. Gedu rende deze termijn kan een ieder zienswijzen over de aanvraag ken baar maken bij burgemeester en wethouders. Subsidiereglement sport In de vergadering van I7 mei 2005 heeft het algemeen bestuur van 122 x 244 cm 122 x 244 cm 6-08 Lange Vorststraat 25 I9-08 Monnetstede 4530 22-08 Hoofdstraat 29 maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag I3.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. het slopen van asbesthoudend materiaal het plaatsen van twee overkappingen tbv. fietsen het wijzigen van de gevel het bouwen van een berging het uitbreiden van winkel en bakkerij het bouwen van een woning het bouwen van een woning het bouwen van een aanlegsteiger het maken van een aanbouw het maken van een aanbouw Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 BREDA-TUINZIGT Cypresstr. 7 wcentrum Tuinzigt MADE Den Deel 4 COES-OOST Kamperfoeliestr. 85 R00SENDAAL-00ST voltastr. 9 OOSTERHOUT-ZUID w centrum Zuiderhout 13 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 wordt een maximumsnelheid van 30 km/uur ingesteld.Tevens worden er tijdelijk twee drempels op de rij baan aangebracht. De werkzaamheden duren naar ver wachting vijf weken. Informatietele foon 249833 of 249832. Publieksbegeleider en toezichthouder tentoonstelling di, do, zat.middag (224) Koffiecorner medewerkster op woensdag en zaterdagmiddag (271 Gastvrouw of gastheer bij museum diverse werkzaamheden (225) Dringend gezocht chauffeurs voor Tafeltje Dekje (137) Enthousiaste leiders voor de scouting (43) Begeleider vriendenkring (volw. met licht verst.handicap) tijdens vrijetijdsbesteding (243) Medewerk(st)er palliatieve afdeling op korte termijn nodig (69) Scholenwerkgroep Amnesty zoekt mensen met ervaring in lesgeven (267) Vrijwilligers voor het anti-discriminatiebureau (273) Bedrijfsbenaderaar Unicef vanaf september tot december (47) Voor meer informatie of vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253171/253157, e-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Dijkwelsestraat 36, Kapelle, tel. 0113-341540, fax 0113-344658 (maandag t/m zaterdag geopend) Ook uw adres voor het maken van ramen, kozijnen, enz. Wet milieubeheer meldingen (art.8.40) Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende meldin gen zijn ontvangen op grond van het: Besluit Horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer: Quang Tran Florastraat 93 Bergen op Zoom voor het in gebruik nemen van een standplaats aan de Frambozestraat te Goes voor verkoop van Vietnamese loempia's. Café de Pompe Grote Markt 20 Goes voor het verbouwen van een reeds bestaande horeca-inrichting. Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer: Scooterservice van der Linden, Burg. Hackstraat 9 Wolphaartsdijk voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het monteren en verkopen van scooteronderdelen. Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer: Maaltijd@Home Albert Plesmanweg 54 Goes, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor opslag en transport van maaltijden. Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer: Fruitteeltbedrijf "De Ring" Ring 33 Oud-Sabbinge voor het uitbreiden/ wijzigen van een reeds bestaand fruitteeltbedrijf. De meldingen liggen van 7 t/m 2I september 2005 tijdens ope ningstijden ter inzage bij Publiekszaken. Er kan ook een afspraak worden gemaakt om de stukken in te zien. Informatietelefoon 249718. de Goese Sportraad besloten om artikel D van het subsidiereglement met ingang van I september 2005 nietig te verklaren. Dit betekent dat geen subsidie meer aangevraagd kan worden voor verbetering van sportaccommodaties en de aanschaf van gebruiksgoederen. PvdA, WD en D66 7 september Op woensdag 7 september verga deren de fracties van de PvdA.WD en D66 in het Stadhuis aan de Grote Markt. De fractie van de PvdA vergadert vanaf I9.30 uur in de burgemeesterskamer. De verga dering is openbaar. De fractie van de WD vergadert in de secretariska mer. De vergadering is openbaar. Als u de fractie wilt toespreken, neemt u dan eerst even contact op met een van de fractieleden. De fractie van D66 vergadert vanaf I9.30 uur in de trouwzaal. De vergadering is openbaar. Voor de agenda zie de internetsite www.d66goes.nl GroenLinks 8 september De fractie GroenLinks vergadert op donderdag 8 september om 20.00 uur in het huis van het GroenLinks- raadslid Floor Köhlen.Wagnerlaan 8 in Goes, telefoon 372788. De verga dering is openbaar. Laat even weten dat u komt, dan staat de koffie klaar. s lijst. De raad wil dat het college met een voorstel komt waaruit blijkt welke prioriteiten gerealiseerd kun nen worden binnen de thans beschikbare middelen en wat erbij zou moeten. Het gaat dan om: aanleg zuidelijke ontsluitingsweg (waaronder: aanleg verbindings weg Nansenbaan-Van Hertum- weg, opwaardering Van Hertum weg met ongelijkvloerse spoor- wegkruising en grotere capaciteit rotondes) aanpak kruispunt Ringbaan- West/Troelstralaan aanleg zuidoosttangent ('s-Gravenpolderseweg - knoop punt Vierwegen) uitbreiden fietsparkeren aanpak kruispunt Oranjeweg/ Patijnweg vervolmaken fietspaden langs ring aanleg randweg Wilhelminadorp aanleg ontsluitingsweg Wolphaartsdijk Raadslid Judy Hooymeyer van de PvdA heeft in augustus haar lid maatschap van de gemeenteraad beëindigd. De reden daarvoor is haar benoeming tot statenlid voor de PvdA in de provincie Zeeland. Zij nen wonen, zorg en welzijn? Is een eigen bijdrageregeling voor uitvoe ring van de WMO noodzakelijk? Is de gemeente verantwoordelijk voor een ondersteuningsstructuur voor het vrijwilligerswerk? Moet er een WMO-loket komen? Is de gemeente voorstander van het instellen van een lokaal adviesplat form voor de vormgeving en uit voering van het WMO-beleid? De notitie waarin de vragen aan de fracties gesteld worden, zijn op de website www.goes.nl terug te vin den onder de link Actueel. Heeft u een mening over de WMO en wilt u die kwijt? Dan kunt u terecht bij een van de zes fracties die in de gemeenteraad vertegenwoordigd zijn. In de commissievergadering van 25 oktober wordt een samenvattend overzicht van de fractiestandpun ten besproken om eind 2005 met een kaderstellend voorstel voor invoering van de WMO voor de gemeenteraad te komen. Woensdag 31 augustus 2005 Ruim 285 jaar heeft de gemeente raad vergaderd in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes. De eerste vergadering was daar op 6 juni 1720. De laatste vergadering was 25 augustus 2005.Vanaf oktober verga- per vers vleessoort, excl. reclames Boekenbeurs in het Stadhuis 3 september In het Stadhuis wordt zaterdag een boekenbeurs gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. De beurs wordt geopend door de Goese dichter Kees Jiskoot die als secretaris van Jacoba van Beieren de geletterde Goese- naren toespreekt. In de stand van boekhandel Het paard van Troje sig neert de Goese tekenaar Danker Jan Oreel zijn Tijdreis door de geschiedenis van Goes. Zaterdag 3 september Ganzetrek zwem- Kanaal wedstrijd met o.a. Wilhelminadorp 600 meter prestatietocht t V 4 w k dert de gemeenteraad in het nieu we stadskantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2. Met een groepsfoto van de aanwezige huidige raadsle den werd afscheid genomen van het stadhuis. Elke maand vindt u op deze pagina een greep uit de besluiten van de gemeenteraad. Van het vragenuur tje voor de gemeenteraad maakten de WD en het CDA gebruik. Zij stelden vragen over de gedeeltelijk afsluiting Oostmolenweg. In de commissie Grond worden deze vra gen beantwoord. Van het spreek recht voor burgers maakten mevrouw Scheele, van de Belangen vereniging Wilhelminadorp en de heer Visser van de actiegroep "Weg knip" uit Kattendijke gebruik. Zij gaven de gemeenteraad hun mening over onderdelen van het Gemeen telijk Verkeers- en Vervoersplan. Mevrouw Scheele pleitte voor een randweg bij Wilhelminadorp. De heer Visser hield een betoog tegen een knip in de Krukweg en overhan digde de voorzitter van de raad ruim 700 handtekeningen van tegenstanders, De gemeenteraad discussieerde uit voerig over het GWP. In overleg met de commissie Grond had het college van burgemeester en wethouders een prioriteitenlijstje voorgelegd aan de raad. Met name de fracties van D66 en de WD wil den voor de rondweg Wolphaarts dijk en de randweg Wilhelminadorp een hogere prioriteit. Daarvoor diende D66 een amendement in. Uiteindelijk werd het amendement ingetrokken omdat alle fracties in de gemeenteraad er mee instemden geen scheiding aan te brengen in de U bent van harte welkom bij de fractievergaderingen. Wilt u leden /an de gemeenteraad spreken, dan kunt u voorafgaand aan of tijdens de fractievergadering terecht. Dat kan jaan over agendapunten voor de raadsvergadering van 15 september, tnaar ook over andere onderwer pen die u wilt aankaarten bij de fracties. De fracties vergaderen vol gende week. CDA en SGPIChristenUnie h september Op dinsdag 6 september vergade ren de fracties van het CDA en de $GP/ChristenUnie in het Stadhuis tan de Grote Markt. Het CDA ver gadert in de burgemeesterskamer. 3e vergadering is openbaar en >egint om 19.30 uur. De fractie van 3e SGP/Christen Unie vergadert in de secretariskamer. Van 19.45 tot ?0.45 uur kunt u de fractievergade ring bijwonen.Vanaf 20.45 uur is de vergadering besloten. den is een monumentenvergunning nodig. Op de gemeentelijke website www.goes.nl vindt u onder 'Bou wen en wonen' informatie hiero ver en kunt u een aanvraagformu lier downloaden. Meer informatie: www.cultuurfondsvoormonumen- ten.nl, www.restauratiefonds.nl en www.cultuurfonds.nl. was vanaf 2002 raadslid bij de gemeente Goes De opvolgster van Judy Hooymeyer is Helbertijn Luijt. Zij wordt in de raadsvergadering van 15 september geïnstalleerd als raadslid voor de PvdA. Besluit Administratieve Bepalingen Wegverkeer rotonde Ringbaan-Oost Omdat de rotonde Ringbaan-oost/Noordhoeklaan/L. de Colignylaan inmiddels klaar is, hebben burgemeester en wethouders besloten tot de volgende verkeersmaatregelen: de verplichte rijrichting op de rotonde en op de toeleidende wegen ter hoogte van de rotonde aan te duiden; het bij de rotonde behorende vrijliggende pad als verplicht fietspad aan te wijzen; de rotonde aan te duiden als voorrangsweg, met dien verstande, dat de bestuurders op de toeleidende wegen en fietspaden, voorrang moeten verlenen aan de bestuurders op de hoofdrijbaan van de rotonde, de op het bij de rotonde behorende vrijliggende fietspad en aan voetgangers op de voetgangersoversteekplaatsen, die ter hoogte van de aansluitingen op de rotonde zijn aangebracht op de toeleidende wegen, en dat de bestuurders die de rotonde verlaten voorrang dienen te verlenen aan doorgaande fietsers en voetgangers; het verplichte fietspad van de rotonde tussen het fietspad aan de oostzijde van de Noordhoeklaan en het fietspad dat aan de noord zijde van de Ringbaan-oost, westelijk van de rotonde, is gelegen, aan te duiden als fietspad dat in beide richtingen mag worden bereden. Besluit Administratieve Bepalingen Wegverkeer rotonde Fokkerstraat/Nansenbaan Omdat de rotonde A. Fokkerstraat/Nansenbaan inmiddels klaar is, hebben burgemeester en wethouders besloten tot de volgende ver keersmaatregelen: de op het kruispunt geldende voorrangsregeling in te trekken; de verplichte rijrichting op de rotonde en op de toeleidende wegen Eigenaren van monumenten kun nen een lage-rentelening ontvan gen voor de restauratie van hun pand. Het gaat om gemeentelijke monumenten en beeldbepalende panden in een beschermd stads en dorpsgezicht en geïnventari seerde historische boerderijen. De restauratie mag nog niet zijn begonnen. Voor de werkzaamhe- De Bevelander X o m Goes a AL*. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. De stukken die te maken hebben met milieu liggen bij de afde ling Milieu,Westsingel 58 ter inzage tot het einde van de beroepster mijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Burgemeester en wethouders van Goes De Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) wordt naar ver wachting per I juli 2006 gefaseerd ingevoerd. Met de invoering van de WMO wordt de verantwoordelijk heid voor de maatschappelijke ondersteuning bij de gemeente gelegd. In september of oktober behandelt de Tweede Kamer het voorstel tot invoering Van de WMO. De gemeente wacht niet tot de nieuwe wet is vastgesteld. Dit is niet wenselijk in verband met een zorgvuldig invoeringstraject. Eind mei is de commissie Maat schappelijke Ontwikkeling geïnfor meerd over de komst van de nieu we wet. Aan de fracties zijn vragen uitgereikt voor een nadere invul ling van dit onderwerp in Goes. Het is de bedoeling dat de fracties door middel van intern fractiebe- raad de vragen van antwoorden voorzien.Vragen die hierbij een rol spelen zijn: wil de gemeenteraad tijd en geld investeren in een samenhangend beleid op de terrei- Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evene menten: www.goes600.nl. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. 15-08 De Horst 48 22-08 Zuidweg 12 22- 08 Zuidweg 12 23- 08 Mosselbank I I 23-08 Pinksterbloemstraat 59 23-08 Pinksterbloemstraat 61 Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 22-08 t/m 26-08-2005 Binnen'zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opne men met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 249709. 25- 08 De Spinne I 183 t/m I 185 het slopen van 3 winkels 26- 08 Westhavendijk 32 het herbouwen van een garage Verder ging de raad akkoord met het vastellen van de beleidsnota aanlichten gebouwen en cultuur historische objecten, stelde hij de discussienota voor het bestem mingsplan "bebouwde kom Oud- Sabbinge" vast en de bestem mingsplannen Binnenstad-Centrum Zuster straat en Goese Polder Bechste- de vast. F’ Landbouwtoondag groot succes 'Dat zouden ze elk jaar moeten doen', was een veelgehoorde uit spraak tijdens de drukbezochte Landbouwtoondag op vrijdag 26 augustus. De Grote Markt tot aan de Zusterstraat was de hele dag het domein van landbouwwerktuigen en boerderijdieren. Jong en oud vergaapte zich aan antieke landbouwma- chientjes en moderne kolossale machines. Kinderen mochten dieren aaien. Een oude traditie is hier- mee in ere hersteld. Vroeger was er elk jaar beestenmarkt in Goes. En net als vroe ger waren er ook nu de bekende toondag- koeien van speculaas.

Bevelander | 2005 | | pagina 7