Jaaroverzicht Hooien bij de kerk Zeeland ook in boekvorm Het oh ja gevoel van Willem Mieras Jan Willem Simons F Boekenbeurs Leger des Heils speelt in de open lucht a’^.’vnta 2?’ lifec^arden Hik "Wij vinden het geweldig!" 1 I u Vcifi Leeuwen &r’ De. Waard I Optiek Derde keer Theo Middelkamprit Proefdiervrij zoekt vrijwilligers Blauwalg zorgt voor zwemverbod uw huis op www.huislijn.nl Speciaal gedicht op boekenbeurs Digitale foto's afdrukken op formaat 13x18cm* van 0,25 voor 0,18 cent Zwanger zijn is vooruit zien! Het 15e jazzfestival met uitzicht op zee: Webprint(5)nl J? fymiHe de /(ffpenrech/en denk Ik Zuibamerikaans WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkrant voor de Bevelanden Filmfestival in Zeeland (advertenties) GOES - De goede oude tijden herleefden afgelopen vrijdag in (foto s: Willem Mieras) het werk dan ook een reis door (advertenties) (advertenties) V A O C T D E A N 1 t L 13 t/m 18 september 2005 J I DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. is BEDRIJFS/PERSONEELSFEEST BIJ Goes Special 13 Regio Ma^daletuistnial n 4461 AL Goes lel. on? - 2.1^436 Kortingscode: whk5we3b8 'Z Een hele pagina rond moord terug naar Zeeuwse bodem Monumenten in Goes uit de anonimiteit in het Stadhuis op de Grote Markt Tijd: 10.00-17.00 uur Toegang gratis Organisatie Antiquariaat Laarmans Meer dan 19.000 woningen. Zaterdag 3 september 2005 ter gelegenheid van Goes 600 jaar GOES - De Goese dichter Kees Jiskoot opent zaterdag 3 sep tember al dichtend de boeken markt in het Stadhuis aan de Grote Markt van Goes. Daarmee blaast Verkamman het Zeeuws jaarboek nieuw leven in. Het is meer dan tien jaar ge leden dat het laatste jaarboek in de winkels lag. “In het dun bevolkte Zeeland GOES - Zeeland krijgt zijn ei gen jaarboek. Uitgever Matty Verkamman uit Kats wil de belangrijkste gebeurtenissen in Zeeland jaarlijks aan de hand van nieuwsfoto’s bunde len in een fotoboek. GOES - Zang, muziek en pop pentheater, dat zijn de ingredi ënten van het openluchtspek takel van het Leger des Heils op zaterdag 3 september op de Grote Markt in Goes. het programma. De jeugd van het Leger des Heils brengt zelf een dramastuk op de planken. Dienst Kijk op www.webprint.nl HEINKENSZAND - Toerclub Theo Middelkamp houdt zon dag 4 september voor de derde keer de Theo Middelkamp Classic. Vertrouwde dienstverlening BUSINESS ENGLISH? Zie www.ebc.nl óf bel 0164-265679 GOES - Blonde lokken, een kalme maar spiedende blik naar dat ene juiste moment, een toeter van een camera die onafscheidelijk aan zijn nek bungelt. PZC-fotograaf Willem Mieras is een bekende ver schijning waar hét ook maar gebeurt in Goes. Drie decennia van nieuwskiekjes schieten zijn onlangs gebundeld in een lijvig fotoboek met de enige juiste titel: Door het Oog van Willem Mieras. Götte, maar Mieras vereeuwigde vooral de gewone momenten. “Dat is de grootste uitdaging van het vak. Als je bijvo.orbeeld voor het tiende jaar op de Kade- feesten komt, moet je oppassen datje niet in herhaling valt.” (Lees verder op pagina 3) Speciaal voor het evenement is een koor gevormd dat verschil lende liederen zingt. Daarnaast is er een optreden van een mu ziekkorps. Voor de jeugd staat een voorstel ling van een poppentheater op GOES - Vereniging Proefdier vrij Zeeland is dringend op zoek naar vrijwilligers die zich willen inzetten bij de kraam of bij an dere acties. Belangstellenden kunnen contact opnemen met C. de Waardt via 0113-639254. cente geschiedenis van de Gan- zestad. Een ‘oh ja gevoel’ zal hem daarbij ongetwijfeld bekrui pen. Het zijn de gebeurtenissen die tot de verbeelding spreken zoals de overval op de Goese Apotheek, de BP-moord en de uitvaart van Blof-drummer Chris RILLAND - Zwemmen in het Zoommeer ter hoogte van de Speelmansplaten bij Tholen en het bufferbek- ken van de Kreekrakslui- zen bij Rilland mag even niet meer. De provincie Zeeland heeft er een zwem verbod ingesteld omdat blauwalg het water daar verontreinigt. Dishoek Domburg Meliskerke Neeltje Jans Oostkapelle Het openluchtspektakel begint om 13.00 uur. Een dag later is om 10.00 uur een dienst in het gebouw van het Leger des Heils aan Ravelijn de Groene Jager 72. Hieraan doet het jongerenkoor Together mee. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij een gedicht geschreven met de titel ‘Ik, Jacoba van Beie ren’. Jiskoot declameert zijn po ëzie op de treden van het Stad huis zal declameren. Ook de Goese illustrator Danker Jan Oreel is op de beurs aanwe zig. Hij signeert in de stand van boekhandel Het paard van Troje zijn strip Tijdreis door de ge schiedenis van Goes. De Boe kenbeurs is van 10.00 tot 17.00 uur. TuincjfHtrum Life Garden Goes Het zeshonderdjarig bestaan van Goes vormt dit jaar al vele malen de aanleiding om iets te organi seren. En zo gebeurde het dat Mieras werd benaderd voor een fototentoonstelling in de Grote Kerk. Journalist en uitgever Matty Verkamman uit Kats kreeg er lucht van. “Ik vond het een bijzonder ambitieus idee en vond dat er eigenlijk ook een boek van moest komen.” Mieras dook zijn archief in om uren en uren duizenden foto’s door te spitten. “Tegenwoordig is alles digitaal, maar ik heb ook Stapels oude negatieven in zakjes”, legt Mieras uit. De fotograaf leverde de mooie de tijd en bladert die door de re- platen, de uitgever maakte er een gelikt boek van. Voor de lezer is lopen erg veel goede fotografen rond”, stelt Verkamman. “Ik voel er veel voor om een stuk Zeeuwse geschiedenis jaarlijks vast te leggen.” Elk jaar moet er een boek van zo’n driehonderd pagina’s in de winkel liggen. Een boek vol Zeeuwse persfoto’s. Verkamman wil die via zijn eigen uitgeverij De Buitenspelers uitbrengen. “Rond de jaarwisseling wil ik met een groep Zeeuwse persfo tografen om de tafel gaan zitten. Ik denk dat zij wel enthousiast zullen zijn. En ik denk dat er een groot publiek is voor een Zeeuws jaarboek.” Verkamman hoopt het eerste exemplaar ‘ergens in 2006’ van de drukkerij te zien rollen. Het eerste jaarboek is waarschijnlijk een overzicht van de belangrijk ste gebeurtenissen van de laatste tien jaar in Zeeland. Daarna volgt elk jaar een boek met het belangrijkste nieuws van het jaar ervoor. Het gaat om een tocht van ze ventig kilometer door Zuid-Be- veland en een tocht van hon- derddertig kilometer door Zuid- Beveland, Tholen en Schouwen- Duiveland. De start is om 11.00 uur in Heinkenszand. Na afloop is er live muziek bij de Geertrui- da Hoeve. Prachtige grote Bol Chrysant ca. 0 50 cm in diverse soorten Van 4.99 voor Wie op die locaties toch een duik waagt, riskeert huidirri- tatie en oog-, oor-, maag- en darmklachten. De hoge wa tertemperaturen bevorderen de ontwikkeling van blau walg. In het Zoommeer en bij de Kreekraksluizen is de concentratie van de alg hoog. Ook zijn er dode vissen en vogels gevonden wat de kans op ziekten vergroot. In de overige gecontroleerde zwemplaatsen in Zeeland is vooralsnog geen gevaar. De provincie heeft een web site, www.zeeland.nl, waarop de kwaliteit van de Zeeuwse zwemwateren vermeld staat. Gezondheidsklachten na het zwemmen in open water kunnen worden gemeld bij de GGD in Zeeland via 0113-248400. BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE ...aantrekkelijke zonnebrilkortingen... Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ GOES - De goede oude tijden herleefden afgelopen vrijdag in jaar samen op de Goese jaarmarkt. Maar het gebruik van de toon- Goes. Alsof de landbouwtoondag nooit was weggeweest uit hartje dag verloor in de vorige eeuw zijn glans totdat het helemaal ver- Ganzestad. Schapen, koeien, paarden en ganzen, de bezoekers kon- dween. Nu Goes zeshonderd jaar bestaat, mocht de toondag echter den ze voor één keer naar hartelust bekijken en zelfs aanraken. Al niet ontbreken en dus togen boeren nog eenmaal met hun spullen, wat het boerenleven te bieden had, kwam eeuwenlang één keer per levende have en machines naar Goes, (foto: Dennis Rijsbergen) Veere Vlissingen Vrouwenpolder Westkapelle Zoutelande Haal het programmaboekje of kijk op: www.jazzbythesea.nl DELTA\ IIILA DELTA N.V. Woensdag 31 augustus 2005 wk 35 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 r j Door Dennis Rijsbergen LUU l www kroomzorgzeeland.nl zoek Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Zie de advertentie elders in deze krant. Stationspark 34 Postbus 75 4460 AB Goes Telefoon: 0113-211666 Fax:0113-252100 internet: www.leeuwenadvo.nl Iedere le woensdag van de maand: gratis spreekuur op afspraak! Van 19.00tot21.00uur. Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl formaat 13x18 of 13x17,3 Foto's afdrukken met het gemak van internet. Nieuwe Rijksweg 2d 4472 AD 's-Heer Hendrikskinderen 0113-215395 Donderdag koopavond www.eijsermans-optiek.nl de Bevelander '.y b

Bevelander | 2005 | | pagina 1