Provincie Zeeland Zeeuws Palet Zorg dichtbij 0.99 per Itr: 3.00 Gewijzigde plannen Westerschelde Container Terminal (WCT) Aéathos Uthuiszorg 3.69 r 99 - 'u L i te 5 UK €11,50 Schelde-estuarium 2010 1 7 r Provinciale Staten SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com I SCHLECKER Staat in het zonnetje! STATIONSRESTAURATIE GOES Waar vindt u ons? 1 O418-595333J ‘s-Gravenpolder, ‘s-Gravenstraat 47 ■■Officiële Mededelingen redelijkerwijs niet kan wor den verweten dat hij/zij geen zienswijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Ai Sun BOOSTEN SPANJE REIZEN Actief*""'1^ r het -Milieu Saneringsplan Fruitlaan 20-30 te Goes Vergunning ontgronding Zwaakse Weel Bodem verontreiniging Albert Joachimi- kade 22-24 te Goes Zeeland Seaports heeft op 29 juli het nieuwe ontwerp gepresenteerd voor de WCT, waarmee de duinen van de Kaloot behouden kunnen blijven. Verkeers maatregelen voor prov. weg Kapeile-Nieuwdorp (N666), nabij Ovezande Terugblik Provinciale Staten Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 32/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Uw voordeel 16% o ^Aquarius SENIORENMENU: Andrelon Brieven bus Dames Joggingbroek Hiervoor zijn we beloond met de “Zonnevriendschaal” De Bevelander foto: Windmolens Sloe (Jaap Wolterbeek) C' Foto: bezoek Middelbare School aan Provinciale Staten Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Verkeer en Vervoer «s J 1 Lunteren Rotterdam Zwijndrecht LLORET DE MAR bespaar €5.- 3x 300 ml Gouda) ,Jj "W VCorinchem 11 Nieuws Gebakken visfilet “ravigottesaus geb. aardappelen - sla Eigengemaakte chocopudding advocaat - slagroom In Zeeuws palet worden een aan tal onderdelen van het concept ontwerp nader toegelicht. De luchtkwaliteit bijvoorbeeld verbe tert weliswaar gestaag, maar in de binnensteden en langs drukke vaarroutes moet nog wel wat ver anderen en door het gewijzigde Europese stoffenbeleid komen er nieuwe opgaven bij. De provincie wil onder andere door windener gie bijdragen aan een verminde ring van C02-uitstoot. Om de hori zon zo min mogelijk te "vervuilen” wordt aangestuurd op concentra- Met de uitgave Zeeuws Palet wil de provincie geïnteresseerden op de hoogte houden van de ontwik kelingen rond het Omgevingsplan Zeeland. Vorig jaar oktober heb ben Provinciale Staten de hoofdlij nen van het plan vastgesteld. De afgelopen maanden is druk gewerkt aan een verdere uitwer king van deze hoofdlijnen in over leg met gemeenten, waterschap pen en diverse belangenorganisa ties. Het resultaat is een concept ontwerp van het Omgevingsplan Zeeland 2006-2012, met de nadruk op concept. Als in oktober 2005 het ontwerp beschikbaar is, start ook de inspraakprocedure waarbij ieder een zijn/haar zegje kan doen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onder zoeksrapport en een saneringsplan ontvangen van de gemeente Goes met betrekking tot de bodem verontreiniging op de locatie Fruitlaan 20-30 te Goes. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 11 augustus tot en met 22 september 2005 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 te Goes op werkdagen (behal ve op vrijdag) van 9-17 uur, op donderdagavond van 17-20 uur en vrijdagmorgen van 9-12.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergun ning ingevolge de Ontgrondingenwet ver leend aan de Vereniging Natuurmonumenten te ‘s-Graveland voor het uitvoe ren van ontgrondingswerk- zaamheden ten behoeve van de inrichting van het natuurgebied Zwaakse Weel (le fase), gelegen ten zui den van ‘s-Gravenpolder. Aan de vergunning zijn voor schriften verbonden ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. tie in bepaalde gebieden. Ten aanzien van water moet al het Nederlandse grond- en oppervlak tewater, dus ook het Zeeuwse, voldoen aan de normen van de Europese Kaderrichtlijn Water (EKW). Het huidige waterbeleid moet daarvoor worden aange past. Een van de schoolvoorbeel den van integraal omgevingsbe leid is de aanleg van een zogehe ten landschapsnetwerk. Hiermee kan de landschappelijke structuur worden versterkt, extra capaciteit worden gerealiseerd om overtol lig water te bergen en de toegan kelijkheid van het landelijk gebied voor bewoners en toeristen wor den vergroot. De provincie wil, naast grootschalige vormen van verblijfsrecreatie, ook vormen van kleinschalig plattelandstoerisme behouden en het unieke karakter van deze toeristische producten versterken. Hoewel de provincie meer ruimte wil geven aan lande lijk wonen, mag dit niet ten koste gaan van de groenblauwe open heid van het landschap. Van 11 augustus tot en met 22 september 2005 kunnen belanghebbenden tegen het verlenen van de vergunning beroep instel len bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunning houder voor zover betreft de aan de vergunning ver bonden voorschriften. en met vrijdag van 8.30- 12.30 uur, op donderdag avond van 17-20 uur. De vergunning wordt op 23 september 2005 van kracht, tenzij overeenkom stig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onder zoeksrapport ontvangen van Tankopslag Midden- Zeeland B.V. te ‘s-Heerenhoek met betrek king tot de bodemverontrei niging op de locatie Albert Joachimikade 22-24 te Goes. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen (artikel 29 Wet bodem bescherming). De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking De veiligheid wordt vergroot door dijkverhogingen in stedelijk en industrieel gebied en door vóór 2030 gecontroleerde overstro mingsgebieden aan te leggen. De toegankelijkheid van de haven van Antwerpen wordt beter door de vaargeul geschikt te maken voor grote (container)schepen. De vaargeul wordt verdiept naar 13,1 meter (was 11,85 meter) om doorvaart mogelijk te maken, ongeacht het tij. Met flexibele startlocaties voor baggermateriaal wordt getracht de dynamiek van de Schelde te behouden en te versterken. Nederland en Vlaanderen gaan meer ruimte maken voor natuur. Grensoverschrijdend wordt De Vlakte van de Raan als zeereser- vaat aangewezen, het Zwin wordt uitgebreid met minstens 120 en mogelijk 240 hectare en in de Hertogin Hedwigepolder en de Prosperpolder wordt 440 hectare intergetijdegebied ontwikkeld. In Nederland zal circa 300 hectare estuariene natuur ontwikkeld wor den op nader te bepalen locaties. In Vlaanderen wordt de Durme heringericht. Er wordt 125 hecta re natuur ontwikkeld in overstro mingsgebieden en in de Kalkense Meersen wordt 600 hectare wet land ingericht. Er zal nog 210 hectare natuur ingericht worden op nader te bepalen locaties. De brochure is te verkrijgen bij het informatiecentrum van de provincie. De hoofdlijnen van de besluiten, die de regeringen van Vlaanderen en Nederland hebben genomen ten aanzien van het Schelde-estu- arium 2010, zijn door de project- directie ontwikkelingsschets Schelde-estuarium (Proses) samengevat in een brochure. hebbende stukken, ligt van 11 augustus tot en met 22 september 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 te Goes op werkdagen (behal ve op vrijdag) van 9-17 uur, op donderdagavond van 17-20 uur en vrijdagmor gen van 9-12.30 uur. Gedeputeerde Staten heeft op verzoek van Provinciale Staten aan Zeeland Seaports gevraagd de mogelijkheden te onderzoe ken van een kleinere WCT. Een grootschalige containerter minal in Vlissingen-Oost is alleen mogelijk als het streekplan Zeeland wordt aangepast. Provinciale Staten heeft in 2002 ingestemd met die aanpassing, maar dat besluit is door de Raad van State in juli 2003 vernietigd. Provinciale Staten heeft vervol gens in oktober 2004 besloten om de haalbaarheid van een nieuwe procedure te laten onder zoeken. Eén van die onderzoe ken is van het Waterloopkundig Laboratorium Delft-Hydraulics. In samenwerking met Arens Bureau voor Strand- en duinonderzpek, Svasek Hydraulics, Royal Haskoning en Ecologsich Adviesbureau B. Kruijsen is het concept-rapport tot stand geko men. In de loop van dit jaar zullen ook de onderzoeksresultaten beschik baar zijn van de milieueffectrap- portage en de maatschappelijke kosten-batenanalyse. Opdracht De opdracht vanuit de provincie Zeeland was te onderzoeken of het mogelijk is om een container terminal met een kadelengte van 2000 meter aan te leggen langs het strand van de Kaloot zonder schade aan te richten aan beschermd natuurgebied in het kader van de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen. Het onderzoek heeft zich toege spitst op het behoud en, indien mogelijk, versterking van de Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de volgende verkeersmaat regelen te treffen op een gedeelte van de provinciale weg Kapelle - Nieuwdorp (N666), nabij Ovezande: Het vaststellen van een maximumsnelheid van 60 km/h voor de hoofdrijbaan tussen de bebouwde kom van Ovezande en de ‘s- Heerenhoeksedijk. Hiertoe dienen verkeersborden Al en A2 (met opschrift “(zone) 60”) van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens (RW) 1990 te worden geplaatst; door het aanbrengen van onderbroken strepen en fietssymbolen op het weg dek, het onder I genoemde weggedeelte ter weerszij den aan te duiden als fiets strook. Toelichting: De provinciale weg Kapelle - Nieuwdorp (N666), gedeelte tussen de bebouwde kom van Ovezande en de 's-Heerenhoeksedijk, is in het kader van de wegen- categorisering aangewezen als erftoegangsweg. Dit houdt in dat op dit type weg een snelheidsregime van 60 km/h dient te gel den. In 2003 is in overleg met andere wegbeheerders besloten op dit wegvak Foto: Kaloot: (Aerolin) natuurlijke kenmerken van drie locaties, waar jonge duinvorming plaatsvindt. De eerste locatie is in de buurt van de EPZ-centrale (A), de tweede tussen de inlaat en de uitlaat van de centrale (C) en de derde in de buurt van de Oosthavendam (D). Bovendien zijn verschillende variaties beke ken met een- en tweezijdige inkortingen van de terminal. deels een maximumsnel heid en deels een advies- Snelheid van 60 km/h in te stellen, met aanleg van fietssuggestiestroken. In de praktijk blijken deze maat regelen voor de weggebrui kers niet voldoende duide lijk te zijn. Uit oogpunt van verkeers veiligheid is het derhalve gewenst om voor het gehe le weggedeelte tussen de bebouwde kom van Ovezande en de 's-Heerenhoeksedijk een maximum snelheid van 60 km/h in te voeren en de suggestiestroken om te vormen tot (rode) fietsstro ken. Het betreffende verkeers- besluit ligt met ingang van 11 augustus tot en met 21 september 2005 ter inza ge bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer B3.10, op werkdagen van 9 -16 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voor zieningenrechter te Middelburg om een voorlo pige voorziening vragen. Onderzoek en conclusies Ten behoeve van het onderzoek is eerst de historische ontwikke ling van de gebieden in kaart gebracht. Vervolgens zijn de belangrijkste randvoorwaarden onderzocht voor de processen van duinvorming en erosie op de Kaloot. Om een voorspelling te kunnen doen over de ontwikkelin gen en effecten na aanleg van de WCT, is een zogeheten morfolo gisch model samengesteld. De conclusie van het effect- onderzoek is dat het mogelijk is een Westerschelde Container Terminal aan te leggen met een kadelengte van ongeveer 2000 meter, indien de terminal tweezij dig ingekort wordt. De jonge dui nen in de deelgebieden A en D blijven zo volledig gespaard. Ook de processen die voor duinvor ming van belang zijn kunnen in stand gehouden worden, als de voorspelde achteruitgang van het strand wordt voorkomen door zandsuppleties. Overigens zou den deze ook zonder WCT nodig zijn, in verband met de Habitat- richtlijn, die instandhouding ver plicht. Informatie Dinsdagavond 6 september wordt het rapport tijdens een informatieavond over de WCT toegelicht. Deze avond in Hotel Arneville in Middelburg is toegan kelijk voor alle belangstellenden. De samenvatting van het onder zoek kan nagelezen worden op: www. wctvlissingen. nl De 47 leden van Provinciale Staten komen maandelijks bijeen tijdens de statenvergadering, leder lid van PS is ook lid van een politieke partij. Deze partij- en/fracties organiseren diverse bijeenkomsten om met elkaar maar ook met hun achterban en doelgroepen van gedachten te wisselen over actuele zaken. Daarnaast maken deze leden deel uit van een of meerdere sta tencommissies. Tijdens deze ver gaderingen worden voorstellen behandeld die in de statenverga dering aan de orde komen. In Zeeland werken we met vier statencommissie: Economie en Mobiliteit, Ecologie en Water, Ruimte en Sociale en Bestuurlijke Zaken. De commissieleden verga deren eveneens maandelijks. Om goed geïnformeerd te zijn leggen de leden regelmatig werk bezoeken af en nemen ze deel aan bijeenkomsten waar uiteenlo pende onderwerpen ter discussie worden gesteld. Statenleden informeren op hun beurt weer belangen-organisaties, overheden en andere doelgroepen. Naast alle reguliere vergaderin gen hebben de Statenleden in de eerste helft van dit jaar o.a. deel genomen aan: - een bezoek aan het Buys Ballot college te Goes. Onze politici gingen in de trailer in discussie met jongeren van deze middel bare school; - de voorrondes van het Nationaal Jeugddebat; - een werkbezoek aan de Eerste Kamer; - de opening van de fietsbrug over de Sloeweg; - een werkbezoek van de com missie Ruimte aan de gemeente Terneuzen; - een werkbezoek van de com missie Ruimte aan het Spieghelkwartier in Vlissingen; - een werkbezoek van de com missie Economie en Mobiliteit aan de Hogeschool Zeeland; - een schoolbezoek van 160 leer lingen van het CSW aan Provinciale Staten. Leerlingen gingen met statenleden in dis cussie over kernenergie; - een bezoek van de Tweede Kamer Commissie Verkeer en Waterstaat aan Zeeland i.v.m. de Ontwikkelingsschets Schelde-estuarium 2010; - een werkbezoek aan het Klaverblad. De statenleden hebben ook ver schillende hoorzittingen en gedachtewisselingen gehouden waar inwoners en maatschappe lijke organisaties hun stem kon den laten horen: - gedachtewisseling over het omgevingsplan Zeeland; - hoorzitting over het Schelde- estuarium. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Alleen zij die zienswijzen naar voren hebben gebracht over de ontwerp-beschikking en belanghebbenden aan wie Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot dhr. G. Schrage (tel. 0118-631736). De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 11 augustus tot en met 22 september 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot Zeeuws palet kan besteld worden bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stuk ken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tele foon 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 september 2005 tegen dit verkeersbe- sluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM MIDDELBURG. Best.Nr.: 752271 Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrif telijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Alleen zij die zienswijzen naar voren hebben gebracht over de ontwerp-beschik king en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij/zij geen zienswijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, monde linge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot dhr. G. Schrage (tel. 0118-631736). Zeeland mbbbbbbbb yypensdag 10 augustus 2005 Abdij SCHLECKER Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Perform j 0,33 liter elders 1.29 PINEDA DE MAR iswbiw Verse tomatensoep Shampoo IGratis aids, boek online en Zit u psychisch in de knoop en komt u er niet meer uit? Bel Agathos voor psychosociale zorg bij u thuis. Wij verlenen zorg vanuit onze f reformatorische grondslag: Psychiatrische begeleiding Psychosociale hulpverlening Maatschappelijke begeleiding Begeleiding bij maatschappelijke opvang Opvoedingsondersteuning Geriatrische zorg. Via de Agathos Zorglijn 010 264 07 77 krijgt u onze zorgmanager in Zeeland aan de lijn. T 010 264 07 77 I www.agathos-thuiszorg.nl Zorg met een eigen kleur Wij zijn trots op de prijs die ons toegekend is door de Stichting Natuur en Milieu en Milieudefensie naar aanleiding van de “Zonnebrandtest 2005” Ons sterke huismerk is in de categorie “Drogisterij Huismerk” als beste artikel uit de bus gekomen. Tel.: 0113-227 482 jlk Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Ook de 2e plaats in deze categorie was voor SCHLECKER - dus zon veilig en “Zon gifvrij” met AS Sun. Zonne- balsem Factor 24 250 ml 4?9 /per 100 ml: 2.00 Koyal Class (toeslag €25) met bar, toilet, dvd/videi Met cilinderslot, appart krantenvak en naamplaat, incl. bevestigingsmateriaal. Brievenbus is gemaakt van zilver gelakt metaal. Dij e,ders HOTEL COPACABANA*** HP, buffet, 500m strand, zwembad Kamers, douche/ J| bad, toilet tv, balkon, le kind tof lOj op kamer 2 vol bel €99 aug 8 €275 aug ’5 €265 aug 19 €285 oug 22 €229 aug 26-29+$eptj €215 sept 9712-16-19-23 I W W| AANBIEDING 10 dgn MALGRAT DE MAR DUO verfjaltliing Bestel nu oer telefoon: 0900-7777444 20 ct min. Advertentie geldig vanaf 10.08.2005 t/m 23.08.2005 zolang de voorraad strekt. I Prijswijzigingen voorbehouden. diverse soorten elders 4.18 per 100 ml: 0.62 Navy of f'*’’J' Grijs melange diverse W QQ maten HOKl PEVMAk is een leuk 3 Sterren hotel V,a.«|(jyl oo de gezellge boutewc tegenover hét stad. De tóe» zijn voorzien ron oitco, televisie, balkon, aad/douche, toilet: Hotel Hermar”* heeft; receptie, bor, lift kluisje, lowge en mooi zwembad. Incl. 14x bullet moall ijd. aug 12 €285 aug 15 €265aug 19 6249 sepï 9 6199 sepM2+ 16 ei85sept 196165 okf 14 6175 sept 23-26+<*t3-7-10-17€149 te kind - ■«- •L~~ ">^■1- - 10 dgn AANBIEDING 10 dgn ^verl^ri^i^urnoci e I i j k IOTEL MERCE** HP. buffet, 15Öm centrum, 600m strand, zwembad Kamers. J )ad/douche, tollet, le kind tof ój bij 2 volw op kamer bet €99 aug 5-8 ;299 aual2 £290 aua 15 €265 aua 19 £236 aua 22 €225 aua 26-29-j-sept 2 GOES Goes

Bevelander | 2005 | | pagina 11