Hypermodern urinoir op Grote Markt voor nachtelijke hoge nood middels een afstandsbediening die in het bezit is van Stadsbe heer, de politie en Dick van der Velde van café Pubbles. “Meest al doe ik de toiletinstallatie ‘s avonds omhoog. Stadsbeheer of de politie laat hem ‘s morgens weer zakken,” geeft van de Vel de aan. “Het is in principe een heren-urinoir, maar ook dames kunnen er gebruik van maken wanneer ze een piasgootje bij zich hebben. De praktijk leert dat er weinig dames zijn zie er gebruik van maken, zoals er ook bijna geen dames zijn die wild- plassen. Want daar is het tenslot te om begonnen, het tegengaan en de overlast van wildplassen.” gemeente O 6 S Kunst kijken op platteland ^600 jaar stadsrechten nieuws Show met Zeeuwse trekpaarden RONDJE BEVELAND Ouderenhulp verdubbelt geld Wandeling over de bloemdijken ^Wijkelijkse Berichten ^Openbare kennisgevingen Campagne sirene BOL ZO/ tafia Kruiskwalletjes in Goese Meer en kanaal Goes - Goese Sas 7 De Bevelander woensdag 27 juli 20Ö5 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk A9.¥rl Zeeuwse trekpaarden halen tarwe binnen, (foto: pr) s Alleen ‘s avonds is het urinoir zichtbaar, (foto: Tannie de Jonge) GOES - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp verdubbelt de opbrengst van de in april ge houden voorjaarsmarkt in zorgcentrum Randhof. GOES - Een hydraulisch uri noir ledigt hoge nood. Sinds enige tijd is op, of beter gezegd in, de Grote Markt in Goes een urinoir te vinden om mensen, en dan vooral mannen, met hoge nood op passende wijze van dienst te zijn. VEERE - De eerste Kunst- en Cultuurroute Veere begint za terdag 30 juli. Het is een nieuw initiatief in de dorpen Seroos- kerke en Grijpskerke. Vijfen twintig kunstenaars doen er aan mee. Aan de demonstratie doen vierentwintig Zeeuwse trek paarden mee. Ze laten zien hoe zij een rosmolen en een dorsmachine aandrijven. Ook staan er vier authentieke boe- HEINKENSZAND - Een des kundige gids neemt wande laars op zaterdag 30 juli mee voor een wandeling over de bloemrijke dijken. WOLPHAARTSDIJK Stichting Het Werkend Trek paard Zeeland houdt op dinsdag 9 augustus tussen 16.00 en 21.00 uur een histo rische oogstdemonstratie. 6 DONDERDAG Heinkenszand, Nieuwkamer- seweg 3, wandelingen en ex cursies rond de Zeeuwse schaapskudde, 13.00-16.00 uur. ZONDAG Heinkenszand, Nieuwkamer- seweg 3, wandelingen en ex cursies rond de Zeeuwse schaapskudde, 13.00-16.00 uur. BOL ZO! drie kilometer lang. Unieke collectie De route is fris, er zijn bijzonde re dingen te zien zoals het am bachtelijk werk van de plateel schilder en een unieke collectie rijtuigen en arrensleeën. Andere beeldende kunstenaars tonen hun werk, zoals beeldhouwwer ken, schilderijen, interieurs in miniatuur, glasvorming, foto grafie en ambachtelijk weven. De Kunst- en Cultuurroute wordt op twee zaterdagen ge houden. De tweede route is op 3 september. De route met alle deelnemende kunstenaars is verkrijgbaar bij alle VVV kantoren op Walche ren. Ook ligt de brochure bij de grote campings en hotels. Woensdag 27 juli 2005 WOENSDAG Heinkenszand, Nieuwkamer- seweg 3, wandelingen en ex cursies rond de Zeeuwse schaapskudde. 13.00-16.00 uur Kamperland, voetbal veld, rommelmarkt, vanaf 13.00 uur. ZATERDAG Goes, Ambachtscentrum, Kat- tendijksedijk 27, demonstra tie stamhout zagen, 13.00- 16.30 uur. Heinkenszand, Nieuwkamerseweg 3, wande lingen en excursies rond de Zeeuwse schaapskudde, 13.00-16.00 uur Kloetinge, Geerteskerk, openstelling, 10.00-16.00 uur. GoS. 5^ 6oo VRIJDAG Heinkenszand, Nieuwkamer seweg 3, wandelingen en ex cursies rond de Zeeuwse schaapskudde. 13.00-16.00 uur Kloetinge, Geerteskerk, openstelling, 13.30-16.00 uur. Met dit geld wil Zorggroep Ganzestad het internetcafé voor hun bewoners op locatie Rand hof vernieuwen. De computers in het internetcafé zijn aan ver nieuwing toe. Ook moet de aan kleding van het internetcafé aangepast worden met planten, een grote leestafel en stoelen. De wens om het internetcafé te vernieuwen bestaat al langer. De financiering ervan heeft en vlot te realisatie van de plannen tegengehouden. Een metalen rechthoek in de be strating van de zuidoostelijke punt van de markt is het enige watje er overdag van kunt zien. In het recente verleden stonden op diverse plaatsen in de binnen stad urinoirs, de volksmond sprak van ‘pisbakken’. De twee bekendste waren die bij de Grote Kerk, komende vanuit de Korte Kerkstraat, en die bij de Stenen Brug op de Keizers- dijk. Met de komst van een openbaar toilet in de Ostende- straat, voor dames en heren, werden deze onwelriekende pis bakken gesloopt. Afstandsbediening Bij de herinrichting van de Gro te Markt is daar een in de grond verankerd toilet aangebracht dat met een hydraulisch systeem bo vengronds gebracht kan worden. Vrijdag- en zaterdagavond rond 22.00 uur gebeurt dat en dit toi let blijft bovengronds tot de vol gende morgen een uur of zes, ze ven. De ingebruikstelling gaat De dorpen zijn dan met elkaar verbonden door een scala van kunstenaars, die hun werk in ei gen omgeving laten zien. Doel van de route is inwoners en toe risten laten genieten van kunst en cultuur in de dorpen op Wal cheren. De Veerse burgemeester A. de Bruijn opent de Kunst- en Cul tuurroute op vrijdag 29 juli offi cieel. Bezoekers kunnen de rou te het beste fietsend of lopend afleggen. Het traject is ongeveer renwagens en is te zien hoe schoven mennen gebeurt en ploegen, eggen en zaaien. Voor de kinderen staat er een carrousel die door paarden wordt aangedreven. De demonstratie is bij De Schelphoek aan de Muiden weg tussen Wolphaartsdijk en Arnemuiden. Bij slecht weer wordt het programma aange past of het evenement afge last. Overlast nihil Het lijkt een succes. “Heel veel mensen maken er gebruik van, zodat de overlast van wildplas sen nu bijna nihil is.” Het toilet is bijzonder hygië nisch en spoelt om de vier minu ten automatisch door en wan neer het toestel uit de grond naar boven komt wordt het automa tisch gereinigd. De afvoer is aangesloten op de riolering. En wie op andere tijden in de binnenstad nodig naar het toilet moet? “Overdag stelt de horeca zijn toiletten vrijblijvend be schikbaar”, laat van der Velde weten. “Wij zeiken niet over ge bruik van het toilet.” De wandeling begint bij het be zoekerscentrum van de Zeeuwse schaapskudde aan de Nieuwkamerseweg 3 tussen Heinkenszand en Nisse. Elke dijk is een natuurgebiedje op zich, te danken aan het speciale klimaat dat er heerst. De wande ling is tussen 13.30 en 15.30 uur. DINSDAG Kamperland, zomerfeest bij Emelisse, vanaf 19.00 uur Kloetinge, Geerteskerk, openstelling. 13.30-16.00 uur. G o Hoeza? f vöomr jé ner weer pakt I PE PoCiTlg i 9 V’f of- J 'Heerjezoè. Téveel oLiB8o)ien\ eren is ook L \wt Goeo Z. HMM MM MNHMMMMHM Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. door het Activiteiten 600 jaar Goes Exposities en stadswandelingen Hele maand juli 20-07 Grote Markt 16 20-07 Grote Markt 18 20-07 Grote Markt 20 20-07 Grote Markt 22 20-07 Grote Markt 26 S 20-07 Grote Markt 28 20-07 Grote Markt 30 20-07 Grote Markt 32 20-07 Grote Markt 34 20-07 Grote Markt 36 20-07 Grote Markt 38 20-07 Columbusweg 16 Burgemeester en wethouders van Goes «WlMHtWItl door Raimond van Soest IG Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen: www.goes600.nl. ig at Internet www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl 20-07 Marnixflat I I 20-07 Marnixflat 13 20-07 Marnixflat 15 20-07 Marnixflat 17 20- 07 Marnixflat 19 21- 07 Stationspark 6 22- 07 Kloetingseweg 62 Verslag thema-avond Goes-Oost 20 juni Het verslag van de thema-avond over Leefbaarheid in Goes-Oost het wijzigen van een kozijn het uitbreiden van de woning het verwijderen van asbesthoudende dakplaten het slopen van panden het verlengen van de tuinmuur het bouwen van een multifunctioneel centrum het vernieuwen van balkonhekken het vernieuwen van balkonhekken het vernieuwen van balkonhekken het vernieuwen van balkonhekken het vernieuwen van balkonhekken het bouwen van een kantoorgebouw het bouwen van een tuinkamer/ keuken 22-07 Nieuwe Rijksweg 36 het gedeeltelijke slopen van de schuur het plaatsen van een nood- schoolgebouw het aanbrengen van letters op de gevel het aanbrengen van reclame het bouwen van een verhoogde vijver het bouwen van opslagloods en werktuigenberging het bouwen van een bedrijfspand De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Stadskantoor. Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel: (0113) 249 600 Medewerksters voor Interculturele Vrouwendag (268) Dringend gezocht leidinggevende voor de scouting op zaterdag (266) Dringend gezocht chauffeurs voor Tafeltje Dekje (137) Schoolwerkgroep voor Amnesty International (267) Op vrijdag zwemvrijwilligster voor vrouw met verstandelijke beperking (245) Basisschool zoekt conciërge voor het nieuwe schooljaar (252) Fuchsiasiertuin zoekt algemeen medewerkster (260) Kindervakantieweek vrijwilligers diverse wijken Beheerder gebouw, ook voor technische klusjes (54) Volksdansvereniging zoekt muzikant (256) Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 t II! Aanbieding van de week: 6 MINI BERLINER BOLLEN 3,00 Kolveniershof 8,4461 DB Goes Tel: 0113-21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook: www.txjl-en-zo.nl EN 55- de sirene te testen. Als het alarm op een andere tijd klinkt: Ga direct naar binnen of blijf binnen Sluit deuren en ramen Zet radio of televisie aan van Goes aan. Het duurt, heeft vijf top-DJ's Voor meer informatie of meer vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dins dag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwil liger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligers werk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253 171/253157, e-mail vrijwilligers@smwo.nl.Website www.smwo.nl voor meer vacatures Ansichtkaarten van Goes te koop Speciaal voor GoesóOO geeft galerie De Kaai ansichtkaarten uit met tekeningen van Goese monumentenpanden door kunstenaar Mare Joon. De setjes van 6 kaarten zijn a 2,- te koop bij de gale rie aan de J.A. v.d. Goeskade 65. Tweedehandskinderkledingcentrum Voorstad 37 Goes Een verzoek is ontvangen voor gebruik van het pand Voorstad 37 te Goes voor het inzamelen, inkopen, sorteren, repareren en verkopen van tweedehands kinderkleding. Het verzoek is niet in overeenstem ming met geldend bestemmingsplan "Honderd Gemeten", maar wel planologisch acceptabel. Bouw serre Bachlaan 86 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor de bouw van serre aan de woning Bachlaan 86 te Goes. Vanwege het ontbreken van een toepasbaar bestemmingsplan voor Overzuid kan niet zonder meer een bouwvergunning worden ver leend. Buitenberging schoolterrein Evertsenstraat 100 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor de plaatsing van een buitenber ging bij de school aan de Evertsenstraat 100 te Goes. De aanvraag is deels gesitueerd in de gebouwenvrije zone langs de randen van het perceel uit bestemmingsplan West, maar wel mogelijk door een vrij- stellingsartikel uit dat plan. Uitbreiding woning Nieuwe Kraayertsedijk 35 's-Heer Arendskerke Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding van de woning Nieu we Kraayertsedijk 35 buiten 's-Heer Arendskerke. De aanvraag is qua bebouwingsdiepte niet in overeenstemming met geldend bestem mingsplan "Bedrijfsterrein Lewedorp", maar gelet op de locatie wel planologisch acceptabel. ■HM In het Goese Meer en in het kanaal Goes - Goese Sas zitten weer kruis kwalletjes. De gemeente adviseert om voorlopig niet op die plaatsen te zwemmen. De vermoedelijke oor zaak is de omslag naar warm weer. Het warme water en het feit dat kruiskwalletjes een voorkeur heb ben voor brak water maken dat ze zich snel hebben vermenigvuldigd. De wind drijft de kwalletjes momenteel langs het strandje bij van 20 juni is te vinden op de website bij Bewonersavonden 2005 onder de rubriek Leefbaar heid. Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 11-07 t/m 15-07 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709. 18-07 Oostmolenweg 101 18-07 Singelstraat 13 18- 07 Zusterstraat 3 19- 07 IGJ v. d. Boschstraat 35 het plaatsen van een schuur 20- 07 Dorpsstraat 27 20-07 Geldeloozepad 5 Internationale top-DJ’s op de Grote Markt Op zondag 31 juli doet Dancetour de Grote Markt gratis evenement, dat van 13.00 tot 22.00 uur op het programma staan. Achtereenvolgens: local DJ Perry O’Neil, Rank-1, Cosmic Gate met DJ Bossi, Bas&Ram en DJ Fausto. Dancetour zet zich dit jaar in voor kinderen in de derde wereld. Op de Markt worden ‘fortu ne cookies’ en ‘instant party-pics’ verkocht. De opbrengst hiervan gaat naar Unicef. Om over last voor de omwonenden te beperken wordt met een speciaal line-array geluidssysteem gewerkt. Hiermee kan de muziek zo worden gericht dat het hard klinkt op het evenemen tenterrein, maar daarbuiten meteen afneemt. Meer informatie op www.dancetour.nl. 14- 07 De Spinne I 183/ 1184/1185 15- 07 Glenn Millerlaan 21 19-07 Muidenweg 225 Melding verandering inrichting art. 8.19 Wet milieubeheer Op 18 juli 2005 ontvingen wij van KPN OVN SU-TG, Postbus 16300, 3500 CH Utrecht een melding voor het veranderen van de telecom- municatietoren, gelegen Cornelisweg 10 te Goes. De verandering houdt in dat apparatuur voor analoge televisie wordt vervangen door apparatuur voor digitale televisie. De veranderingen zijn niet in overeenstemming met de voor het bedrijf verleende milieuvergunning d.d. 05-03-2003, met reg.nr. 2002/6478. Echter, in de stukken behorende bij de melding is naar ons oordeel voldoende aangetoond dat de veranderingen geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu, zodat de milieuvergunning dan ook niet gewijzigd hoeft te worden. Bezwaar/beroep Tijdens de bezwaar-Zberoepstermijn liggen de stukken ter inzage. Belanghebbenden kunnen bezwaar en beroep instellen tot zes weken na de datum van publicatie. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders onder vermelding van “bezwaarschrift”. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelij kertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrecht van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra- venhage. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders van Goes maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Hoofdstraat 26 te Wolphaartsdijk: 2 kastanjes Van Dusseldorpstraat 78 te Goes: I acacia Lindenstraat 18 te Goes: I kastanje Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 26 juli kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Meer informatie: de heerT. Kapoen, de heer G. Goedegebuure of de heerT. Smits, telefoon 249770. Vergaderdata welstands-fmonumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie 8 augustus 8 augustus Bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de vergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendma king. De stukken die te maken hebben met milieu liggen bij de afdeling Milieu. Westsingel 58 ter inzage tot het einde van de beroepstermijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij de publieksbalie. Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders zijn van plan door een vrijstellingspro- cedure medewerking te verlenen aan de volgende aanvragen. Daartoe liggen deze vanaf 28 juli 2005 vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen ken baar maken bij burgemeester en wethouders. Over leefbaarheid in wijken en dorpen door Léon Janssens Bank I Cosiimc Gatn BnsCHam I l’orry n noil .luiv rntii i:i on 72 nu Grata Markt Monumentenprocedures Voor de volgende aanvragen moet een monumentenprocedure gevoerd worden bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg.Voordat bij die instantie aanvragen worden ingediend, liggen de plannen op grond van artikel 12, lid 2 van de Monumentenwet vanaf 28 juli 2005 twee weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen ziens wijzen over de aanvragen kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders. Sloop archiefruimte Wijngaardstraat 3 Goes Een monumentenaanvraag is ingediend voor het slopen van de archiefruimte van het pand Wijngaardstraat 3 te Goes.Vanwege de status van rijksmonument moet hiervoor een monumentenprocedure gevoerd worden. Plaatsen hekwerk en vernieuwen stoep Grote Kade 26 Goes Een monumentenaanvraag is ingediend voor het plaatsen van een hekwerk en vernieuwen van de stoep, Grote Kade 26 te Goes.Van wege de status van rijksmonument moet hiervoor een monumenten procedure gevoerd worden. het Goese Meer en kanaal. Bij aanraking van de kruiskwalletjes ontstaat jeuk, prikkeling en een rode huid. Bij mensen die last heb ben van overgevoeligheid, kunnen de huidreacties wat heftiger zijn. Bij klachten is het gewenst om de huis arts te raadplegen. De gemeente heeft waarschuwingsborden geplaatst op het strandje bij het Goese Meer. ■HM het verbouwen van de woning het bouwen berging en kaartverkooploket het plaatsen van.diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen het plaatsen van diverse zonneschermen 20-07 IGJ v. de. Boschstraat 19 het bouwen van een schuur 20-07 Indira Gandhilaan 18 het plaatsen van een garage 20-07 Noordhoeklaan 23 20-07 Zuidvlietpolderweg I Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. 11-07 Keizerstraat 7 13-07 Maartensweg 3 13-07 Sportweg 3 Deze week wordt via radio en tv een campagne van het ministerie van BZK over het maandelijkse luide alarm gevoerd. Het luide alarm is elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur te horen om ■MMMMMHHMHK:i_JI SS? X www cartoonurHimiled nl 7 v

Bevelander | 2005 | | pagina 7