gemeente O 6 S Jumpin’de Weel is goed alternatief voor Jumping Zeeuws-Vlaanderen Kunst en natuur in pakhuis Goes op postzegelvelletje 1 l t 600 jaar stadsrechten nieuws Openbare kennisgevingen W i I Of '"Ül a Historisch museum geopend Zakkenrollers actief BOL ZO/ Foto-expo van erfgoed overzee Stippen op Grote Markt geven hoogteverschil aan I 3 Jt woensdag 13 juli 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk 27-06 01-07 07-07 Programma De Bevelander 9 De Vries was vooral onder de in druk van de ganzen die in deze plaats rondlopen. Het dier heeft dan ook een prominent plekje op de postzegel gekregen. Verder viel haar op dat Goes zo rustig is. Ze waande zich bijna terug in de tijd. De oude stoomtrein die nog steeds van Goes naar Borse- le loopt, staat daarom groot op het vel. Op het velletje links staat het stadhuis van Goes, naast de Gro te of Sint Magdalenakerk (15e eeuw). Het gebouwtje op de voorgrond is de oude visafslag, de zogenaamde visperk waar in vroeger tijden onder toezicht van de stedelijke overheid vis uit de Noordzee of de Schelde werd verhandeld. Molen de Koren bloem is op het velletje verscho len achter het groen. De velletjes zijn verkrijgbaar op verkooppunten in Goes. Er staan vijf dezelfde gegomde postze gels op van 39 eurocent. 05-07 05-07 05-07 05-07 07-07 07-07 Inspiratie hiervoor deed hij, on der andere, op tijdens een speur tocht naar de oorsprong van de tatoeage tijdens zijn reis over Borneo. MIDDELBURG - Nog tot half augustus is er in pakhuis Bor neo aan de Kuiperspoort een expositie van tattoo-kunste1- naar Henk Schiffmacher te bewonderen. q BOL ZO! MIDDELBURG - Bij de Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland in Middelburg is een foto-expo- sitie te zien met als thema erf goed van overzee. De expositie is een selectie van foto’s met de blik gericht op de kleurrijke mo numenten in Willemstad op Cu rasao. De tentoonstelling kreeg de titel mee ‘Lichtheid van het erfgoed overzee’ en duurt tot en met 12 augustus en is te bezoe ken van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. De expositieruimte is te vinden aan de Groenmarkt 13. Fonds voert dit jaar campagne om het publiek te wijzen op de gevaren die de natuur van Bor neo bedreigen, zoals houtkap, bosbrand en illegale handel in dieren. Borneo kent een unieke flora en fauna, waarvan veel soorten alleen op Borneo voor komen. Het WNF wil bescher ming van grotere stukken van dit eiland en stimuleert duurza me ontwikkeling. Meer over de tentoonstelling is te vinden op www.borneo.nu Verdere infor matie over de Borneo campagne van het WNF is na te lezen op www.wnf.nl. Te zien zijn onder andere objec ten zoals houten beelden, foto’s, tattoo-gereedschap, kleden en zeefdrukken. Het Wereld Natuur Het leger springruiters komt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juli voornamelijk uit Zuid-West- Nederland. Enkelen laden hun paard in de trailer in Zuid-Hol- land en er is een handvol Belgen dat zorgt voor het internationaal tintje aan de wedstrijd. De Bart meent dat Jumpin’de Weel per jaar meer allure krijgt. Favorieten moeten nu eindelijk eens van die Brabanders winnen”, hoopt Marleen de Bart. GOES - Omdat Goes 600 jaar bestaat in 2005, is er een speci aal postzegelvelletje gemaakt. Ontworpen door Esther de Vries. vele overnachtingen. “We heb ben voor een groot aantal paarden een overnachting moe ten regelen. Dat gebeurt elk jaar meer.” Onder de favorieten in de diver se klassen is een groot aantal uit Zeeland zelf. Sandy den Exter uit Kortgene is een veel ge noemde naam omdat de Noord- Bevelandse regelmatig voor aansprekende triomfen zorgt. Ook Dennis Evertse uit Nieuw en Sint Joosland zal een gooi naar één van de bekers doen. De Walcherse combinatie is mo menteel pico bello op orde. Maar ook uit andere gebieden komen ruiters met een prima staat van dienst. De Bart noemt jeugdkampioenen van Neder land en ruiters die al internatio naal de sporten van de ladder naar roem een eind hebben be treden. Ze lepelt zo zes namen op die kunnen winnen. Belang rijk noemt ze daarnaast de Bra bant Zeeland competitie waarin van de niveaus L, M en Z van el ke provincie twee ruiters worden afgevaardigd. Simon den Exter uit Kortgene is voor de Zeeuwen aangewezen als coach. “We De wedstrijden beginnen elke dag om negen uur. Tegen 19.00 uur moeten dagelijks de prijzen verdeeld zijn. Vrijdag komen combinaties in de ring van de ni veaus B tot en met ZZ. De zater dag is ingeruimd voor ruiters met minstens een L-niveau. “Belangrijk”, denkt De Bart, “is dat we zondag wedstrijden in de ponyklasse van B tot en met ZZ hebben. De pony’s worden nog wel eens overschaduwd door de paarden. Maar er komen gewel dige jonge ruiters en amazones naar Nisse die het bekijken meer dan waard zijn.” Verder noemt ze nog dat zondag ook menwed strijden met één- en tweespan nen op het programma staan. Natuurlijk is er bij dit evene ment ook vertier. Vrijdagavond is er feest met band in de tent en zaterdag wordt het evenement gesierd met een boerenmarkt, waarbij allerlei streekeigen pro ducten worden verkocht. 04-07 04-07 04-07 NISSE - Maar liefst tweehon derd combinaties met paarden en pony’s worden het derde weekeind van juli verwacht in Nisse. Daar wordt dan voor het vierde achtereenvolgende jaar Jumpin’de Weel gehou den. De belangstelling stijgt, stelt Marleen de Bart vast na mens het wedstrijdsecretari- aat. “Voorheen werd Jumping Zeeuws Vlaanderen elk derde weekeind van juli gehouden. Wij hebben die plaats ingenomen”, meent ze. Dat ze daar in Nisse het hiaat uit Zeeuws-Vlaanderen vullen, blijkt volgens het lid van het wedstrijdsecretariaat uit de Woensdag 13 juli 2005 Ir Mr Openingstijden Gemeente Publiekszaken: i Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Activiteiten 600 jaar Goes Bibliotheek 29-06 Grote Markt Singelstraat 13 06-07 Oude Rijksweg 48 Oude Rijksweg 56 06-07 06-07 's-Heer Elsdorpweg 12 07-07 08-07 Brugstraat 13 08-07 Burg. Hackstraat 19 Burgemeester en wethouders van Goes o “I door Raimond van Soest Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Ontwerp-milieuvergunning perceel Gebr. Spykerstraat I te Goes Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter inzage is gelegd het ontwerp-besluit op een aanvraag om milieuver gunning van HubroVleesprodukten B.V., Gebr. Spykerstraat I te Goes. De aanvraag betreft een vleeswarenfabriek op het adres Gebr. Spykerstraat I te Goes. De aangevraagde vergunning: een vergunning voor het plaatsen en in gebruik nemen van een 1000 liter tank (voor vloeibare stikstof) en een tumbler t.b.v. het invriezen van producten. Wij hebben het voornemen om - onder voorschriften ter bescher ming van het milieu - deze vergunning te verlenen. Bedenkingen De aanvraag, de ontwerp-beschikking met de daarbij behorende voorschriften en andere van belang zijnde stukken liggen tot 10 augustus 2005 ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schrifte lijke, gemotiveerde bedenkingen bij het gemeentebestuur worden ingebracht; in linkerbovenhoek van envelop vermelden: "Bezwaar schrift". Wie bedenkingen inbrengt, kan tegelijkertijd verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken.Wie dat uitdrukkelijk wenst, kan bedenkingen mondeling naar voren brengen. Tot 3 augustus 2005 kunt u dat via onderstaand telefoonnummer kenbaar maken. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld hierbij aanwe zig te zijn.Alleen wie tijdig bedenkingen heeft ingébracht tegen de ontwerp-beschikking kan later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij men aantoont daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn 'geweest. Meer informatie: afdeling Milieu,telefoon 249718. Aanwijzing en opheffing algemene gehandicaptenparkeer plaatsen Marconistraat Burgemeester en wethouders hebben op 4 juli 2005 besloten: zes algemene gehandicaptenparkeerplaatsen aan te wijzen in de Marconistraat; drie gehandicaptenparkeerplaatsen op te heffen op het parkeerter rein van Marconistraat 2 (supermarkt). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belangheb bende tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. 30Km-zone in kernen Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge Burgemeester en wethouders hebben op 4 juli 2005 besloten de ker nen Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge aan te wijzen als 30km-zone. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belangheb bende tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. gingsplan van de aanwezige riolering. Al de gegevens van de riolering worden bijgehouden in het zogenaamde rioolbeheersysteem, zodat het stelsel effectief kan worden beheerd. 05-07 08-07 Bankertstraat I t/m 47, Couwervestr. 59 t/m 80, Jacob Catsstr. 2A t/m 16, Joost de Moorstr. 2 t/m 31 Lange Achterweg 27 Boomdijk I I Lange Kerkstraat 14 Fluitekruidstraat 40 het uitbreiden van het tuinhuis het wijzigen van de entree het uitbreiden van de berging/schuur het gedeeltelijk slopen van de schuur het slopen van dak, gedeeltelijk voor en zijwand het verbouwen van het kantoor gebouw het verwijderen asbesthoudende tegels het verbouwen van de woning en plaatsen tuinhuisje het uitbreiden van het Wilhelminahuis het uitbreiden van de bijkeuken en studeerkamer het verbouwen van de woning het wijzigen van de voorgevel het bouwen van een kamer op het dakterras het uitbreiden van de bijkeuken Vorige week heeft de gemeente witte stippen op de randen van de nieuwe bestrating van de Grote Markt geplaatst. De stippen geven een extra attentiewaarde aan het hoogtever schil tussen het trottoir en het plein. Het hoogteverschil is bij de herinrich- Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. I? i2 «b Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel: (0113) 249 600 Colamiteitentelefbon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 ABN.AMRO Singelstraat TI Kolveniershof 8, 4461 DB Goes Tel: 0113-21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook; www,bol-en-zo.nl kunstschilder Sam Drukker werd onthuld en in het museum gehangen naast dat van Isaac Fransen van de Putte, een Goesenaar die in de tweede helft van de negentiende eeuw enige tijd minister-president was. Het museum onderging onder leiding van directeur G. Heerebout een grondige verbouwing en facelift. Het resultaat mag er zijn! Voor meer informatie of meer vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrij williger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. SteunpuntVrijwilligers- werk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253171/2531577, e-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Sinds dinsdag 5 juli is het Historisch Museum de Bevelanden aan de Singelstraat weer open voor publiek. De opening werd verricht door minister-president J.P’ Balke nende, gedeputeerde cultuur H. van Waveren en wethouder cultuur C. Linssen. Een portret van premier Balkenende door de bekende, oor spronkelijk uit Goes afkomstige t/m half augustus Expositie Jacoba van Beieren t/m half augustus Expositie archeologische vondsten Slot Ostende Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie www.goes600.nl. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. Nieuwstraat 70 Vliedbergstraat 26 J.Antonides vd Goeskd 75 het plaatsen van een dakkapel Jasmijnstraat 23 het verbouwen van de woning Vlasmarkt 6 het wijzigen van de zonwering het verbouwen van de hoofden- kamer/hobbyruimte het plaatsen van diverse zonne schermen het aanbrengen van letters op de gevel Koningin Wilhelminastr 17 het uitbreiden van de woning Krommemeet 7 Noordhoeklaan I I 's-Gravenpolderseweg 54 De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. as: Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de volgende aanvragen. Daartoe liggen de aanvragen vanaf 14 juli 2005 vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burge meester en wethouders. Wijziging bewoning Ringbaan-West 2 te Goes Een verzoek is ingediend voor gebruik van de woning Ringbaan-West 2 te Goes als burgerwoning. Het verzoek is niet in overeenstemming met de geldende bedrijven- bestemming uit bestemmingsplan Klein-Frankrijk III, maar wel met de feitelijke situatie. Schoonheidssalon Glenn Millerlaan 6 te Goes Een verzoek is ingediend voor de vestiging van een schoonheidssalon in een deel van de woning Glenn Millerlaan 6 te Goes. Het verzoek is niet zonder meer in overeenstemming met het geldende bestem mingsplan Ouverture/Aria, maar wel mogelijk door toepassing van een vrijstellingsartikel uit dat plan. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende boom: Burgemeester van Oeverenstraat 15 te Wolphaartsdijk: I prunus en voor de volgende gemeentelijke bomen: Rozemarijnstraat 26 e.o. te Goes: I es en I haagbeuk Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 12 juli kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Nadere informatie: de heerT. Kapoen of de heer G. Goedegebuure, telefoon 249770. Met ingang van woensdag 13 juli tot woensdag 10 augustus 2005 ligt het Gemeentelijk Riolerings Plan 2005 - 2012 van de gemeente Goes ter inzage en is daarnaast te raadplegen op de website. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk reageren op dit plan. Goes heeft de zorgplicht voor de riolering, wat betekent dat zij moet zorgen voor doelmatige inzameling en transport van het afvalwater afkomstig van o.a. woningen en bedrijven. Deze zorgplicht is in de Wet milieubeheer geregeld. Het nieuwe Gemeentelijk Riolerings Plan is een beleidsvisie voor de periode 2005 - 2012. In dit plan is aange geven wat is uitgevoerd en wat nog uitgevoerd moet worden met een doorkijk naar de verdere toekomst. Het GRP bevat een over zicht van alle aanwezige rioleringsvoorzieningen inclusief de staat ervan en de te verwachten vervangingsperiode. In het plan wordt ook inzicht gegeven in de wijze waarop de riolering wordt beheerd, welke effecten er zijn voor het milieu en hoe het beheer van de rio lering wordt gefinancierd. Goes voldoet aan basisinspanning In de afgelopen tien jaar zijn veel maatregelen genomen binnen de gemeente. Er zijn dertien randvoorzieningen aangelegd om de vuile- missie vanuit overstorten op het oppervlaktewater te reduceren, daarnaast zijn o.a. de overstorten op de vesten en de vijvers in Goes- Zuid gesloten, zodat hier geen rioolwater meer op kan lozen. De ongezuiverde lozingen in het buitengebied zijn gesaneerd er zijn ruim negentig lozers aangesloten op de drukriolering. In Goes-Oost en - West zijn maatregelen uitgevoerd om de frequentie van water op straat en vochtoverlast in woningen te reduceren door o.a. rioolver- ruiming, afkoppelen van verhard oppervlak, aanleg van schoonwaterri- olen en drainage. Goes voldoet hier als een van de weinige gemeen tes aan de basisinspanning. Regenwater In het nieuwe GRP wordt er rekening mee gehouden dat vaker extreme weersituaties optreden in Nederland. Het oppervlaktewa- terpeil mag o.a. niet zo hoog stijgen dat de lozing uit de riolering via de overstorten wordt belemmerd. Dit betekent dat het waterschap ervoor moet zorgen dat er voldoende bergings- en afvoercapaciteit in het oppervlaktewater aanwezig is. De grootste belasting op de rio lering vormt het regenwater. Al dit relatief schone water moet uitein delijk naar de zuivering afgevoerd worden. Door het afkoppelen van de regenpijpen van de woningen en bedrijven van het riool wordt het rioolstelsel gedeeltelijk ontlast. Gezien de hoge kosten die hier aan verbonden zijn wordt alleen afgekoppeld bij rioolvervanging, herbe- strating, revitalisatie en inbreidingen. Het is de verwachting dat in 2050 binnen Goes vijftig procent verhard oppervlak is afgekoppeld. Door afkoppelen kan niet voorkomen worden dat bij zeer extreme neerslag water op straat optreedt. Het is gezien de kosten maat schappelijk niet verantwoord een rioolstelsel te ontwerpen dat der gelijke buien kan bergen. Beheer In het nieuwe GRP wordt veel aandacht besteed aan het beheer van de riolering. Het reinigen van de riolen en kolken om verstoppingen te voorkomen is van groot belang om de afvoer te waarborgen. Aan de hand van rioolinspecties wordt een reinigingsprogramma opge steld. Daarnaast worden deze inspecties gebruikt voor het vervan- Gemeentelijk Riolerings Plan 2005 - 2012 ter inzage over alle evenementen: ting van de Grote Markt met opzet aangebracht om te zorgen voor een goede afwatering. De afgelopen weken zijn er echter diverse valpartij en geweest, waardoor de gemeente als oplossing tot het aanbrengen van de stippen is overgegaan. Ook in Goes zijn af en toe zakkenrollers actief. Drukke plaatsen zoals markten, winkelstraten en evenementen zijn aantrekkelijk voor zakkenrol lers. Spreekt een onbekende u aan? Wees dan alert! Een medeplichtige slaat dan vaak zijn of haar slag. Bedenk dat iedereen een zakkenroller kan zijn, man, vrouw, jong en oud. Zakkenrollers werken meestal in teams en geven de buit door aan handlangers. Wat zijn de bekendste trucs van zakkenrollers? Iemand vraagt om een vuurtje of vraagt of u geld kunt wisselen. Eén of meerdere mensen vragen u de weg. Iemand kijkt over uw schouder mee als u geld pint, terwijl een medeplichtige ondertussen uw portemonnee rolt. Wat kunt u doen om dit te voorkomen? Zorg dat niemand kan meekijken tijdens het pinnen. Ga zo dicht mogelijk en recht voor de geldautomaat staan, zodat meekijken wordt voorkomen. Bewaar het briefje met uw pincode niet samen in uw portemonnee. Stop de portemonnee niet in een boodschappentas of in een (afgesloten) vakje aan de buitenkant van een tas of in een tas die aan de kinderwagen of rollator hangt. Stop uw portemonnee niet in de achterzak. Draag uw tas met de schouderriem om één schouder en de hals, zodat de tas voor u hangt en met de klep/sluiting naar uw lichaam toegekeerd. Draag een tas niet aan de straatzijde. Zet tijdens het winkelen de tas niet onbeheerd op de grond. Plaats uw tas niet in de fietsmand of in de auto op de bijrijdersstoel of achterbank wanneer het portier niet op slot is. Wat te doen als u het slachtoffer wordt? Blokkeer onmiddellijk na ontdekking van diefstal uw bankpas. Neem direct contact op met de politie en doe aangifte! Telefoon 0900 - 8844. Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 4-07 t/m 8-07-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen (0113-249709) Taartje voor jarig Goes Ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van de stad Goes hebben patisserie Van Opdorp en Carels Goes BV een speciaal taartje ontwik keld: Zeeuwse Bluff. Tijdens de laatste raadsvergadering kregen de Goese raadsleden als eersten de kans om het taartje te proeven. De taart is verkrijgbaar bij patisserie Van Opdorp in de Korte Kerkstraat. liMfe Begeleid(st)er kinderactiviteiten op I9 juli bij de Hollandse Hoeve (264) Dringend gezocht serieuze leidinggevende voor de scouting (266) Dringend gezocht chauffeurs voor Tafeltje Dekje 137) Sport- en spelbegeleid(st)er voor kinderen van 6-I2 jaar op I9 juli (264) Sportieve voorrijder tandem voor visueel gehandicapte vrouw (249) Steunpunt Zorg Vrijwilligers bestuurslid en/of penningmeester (261) Restaurant-medewerker voor diverse werkzaamheden (265) Collega’s wijkvereniging zoeken gezellige barmedewerk(st)er (2I0) Zwemvrijwillig(st)er op de vrijdag of zaterdag voor verstandelijk gehandicapte vrouw (245) Gastvrij gastgezin voor buitenlandse studenten (258) Aanbieding van de week: 5 DONUTS in verschillende smaken 4,00 o 600 wwwcartoonunlimited.nl Z-fuk hook spaeTo/ '"MAAR HOEZO "JS KAN BRTEKGAM tiNG/RyDCM? y

Bevelander | 2005 | | pagina 9