Iets doen voor de Zonnebloem? giro 145Breda gemeente^3 O CS I KATSMAN TUINHOUT - RONDHOUT - GOES Openbore r5\ kennisgevingen W f 600 jaar ,Go^?J00 stadsrechten nieuws^ BOL ZO! Alsnog 250 voor chronisch zieken en gehandicapten Feestweek Goes 600 massaal bezocht Goes verwerft grond voor Aria en Nansenbaan Activiteiten voor jongeren in de zomervakantie wet-cne ve/zscuiweM SORTCK KÜCH&H oei, ^uiWinpse kLANTEN- 9 De Bevelander woensdag 6 juli 2005 I speeltoestellen - picknicktafels etc. altijd scherpe prijzen! meer tegen Woensdag 6 juli 2005 Hardhout: profielplanken - planken - palen in div. afmetingen Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk Groot assortiment van o.a.: tuinchermen - tuinpoorten - schuttingplanken - rabatdelen - profielplanken - tuinpalen - rondhout in div. afmetingen - blokhutten etc. Westhavendijk 3a - Goes Tel.0113-21 1942 - Fax 0113-21 27 80 4 BERLINER BOLLEN BOL ZO! Nieuw: Let op: al ruim 15 jaar toonaangevend op het gebied van tuinhout en rondhout Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip! GRATIS afte halen catalogus tuinhout 2005 en actiefo|der Dit en nog veel 8 o •^5 r ■■■MHMHHMMH Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. Grote Kerk Grote Markt Zondag 10 juli 16-06 Noordhoeklaan 23 23-06 28-06 Schubertlaan 37 28-06 Schubertlaan 39 29-06 De Savornin Lohmanlaan 40 30-06 Oostsingel 88 8 augustus van 3,20 voor 2,60 i- door Raimond van Soest GOEDE DOELEN De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. Anthony Edenlaan I I Kooiweg 9 Maar niet alleen het historisch spek takel werd druk bezocht, ook in de Stadshaven was het een drukte van Gewijzigde tijd ophalen huisvuil Overzuid en Oostmolenpark De huisvuilophaalroute in Overzuid, Oostmolenpark en omgeving vindt woensdag 13 juli a.s. plaats tussen 7.00 en I 1.30 uur (in plaats van tussen 7.00 en 16.00 uur). Bouwplan uitbreiding brandweerkazerne Oranjeweg Goes Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de brandweerkazerne aan de Oranjeweg in Goes. Daarvoor is een bouwplan ingediend. Het bouwplan voldoet niet geheel aan de uitgangspunten van het gel dende bestemmingsplan ‘De Weitjes', waardoor niet zonder meer een bouwvergunning kan worden verleend. Om medewerking te kunnen verlenen aan de uitbreiding van de kazerne is een voorontwerp voor een nieuw bestemmingsplan "De Weitjes, gedeelte Oranjeweg 2004" gemaakt, waarin de bouw wel past. Over het voorontwerp-bestemmingsplan heeft inmiddels inspraak plaats gevonden. Tevens heeft de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid ingestemd met dit voorontwerp bestemmingsplan en daarmee de mogelijkheid geboden toepassing te geven aan de vrijstellingsprocedure als bedoeld in artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Vooruitlopend op de vaststelling en goedkeuring van het bestem mingsplan kunnen de planologische belemmeringen voor het bouw plan worden opgeheven met toepassing van die procedure. Na afronding van de procedure neemt het college een besluit over het verlenen van een bouwvergunning met vrijstelling van het Internet' www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Aanvragen Als u aan deze voorwaarden voldoet, kunt u een aanvraagformulier opvra gen bij het bureau Zorg en Voorzieningen van de afdeling Sociale Zaken, telefoon 249600. Dit formulier moet u volledig invullen.Tevens moeten de volgende afschriften (of kopieën daarvan) worden meegestuurd: loonstrook of betalingsafschrift van uw inkomen (ook evt. van uw partner) over de maand november of december 2004; afschrift van de giro en/of bank waaruit de hoogte van uw vermogen blijkt; kopie van uw legitimatiebewijs; beschikking van de Voorlopige Teruggave Belasting. bestemmingsplan. Het bouwplan voor de uitbreiding van de brandweerkazerne ligt vanaf 7 juli a.s. voor zes weken ter inzage. Eventuele bedenkingen kunt u binnen de termijn van terinzagelegging schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Reacties; afdeling Stads ontwikkeling, de heer J.M. Zandee, telefoon 249679 of e-mail jm.zan- dee@goes.nl. Want alleen fondsenwervende organisaties die op verantwoorde wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving, tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) of kijk op www.cbf.nl 5.065,00 €10.130,00 €10.130,00 1.403,95 1.265,62 999,66 1.336,11 1.202,49 935,27 290,99 452,64 Aanmelden Je kunt je aanmelden bij de SMWO de 's-Gravenpolderseweg is hier mee een grote stap dichterbij geko men. Ook verwerft de gemeente hiermee gronden in Mannee. Op haar beurt verkoopt de gemeente haar eigendommen in Aria aan ABC. Deze woonwijk wordt vanaf eind volgend jaar in ontwikkeling geno men. In juli en augustus op dinsdag en vrijdag, 14.00 en 15.00 uur Donderdag 7 en vrijdag 8 juli, 19.30 uur toepassing worden van dit Besluit op een reeds bestaande natwasserij. Besluit mestbassins milieubeheer: Fa. Janse.Westerlandpolderweg I in Wolphaartsdijk voor het vervangen van het huidige mestbassin door een mestzak (inhoud 1250 m3) op het perceel Westerlandpolderweg I te Wolphaartsdijk. Inzage en informatie De meldingen liggen van 6 juli tot en met 20 juli 2005 ter inzage. Informatietelefoon 249718. 27- 06 28- 06 29- 06 01-07 28-06 28-06 30-06 30-06 Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. burgemeester en wethouders van Goes 01-07 01-07 01-07 01-07 Bob Marleylaan 21 IGJ van den Boschstraat 35 Mecklenburglaan 42 Inlaag 13 Gratis stadswandeling o.l.v. een gids Korenconcert 'Gans Goes Festival' Concert Blof, Di-rect, Pillars en Guus Meeuwis. Uitverkocht! maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. het bouwen van een berging het verbouwen van de woning het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het tijdelijk plaatsen van een nood-schoolgebouw het bouwen van een verhoog de vijver het uitbreiden van de woning het plaatsen van een schuur het wijzigen van de gevel het uitbreiden van een vakantiewoning VW-kantoor, Singelstraat Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel: (0113) 249 600 Vrijdag I juli ondertekenden wet houder M.L. 't Hart en M. Loosen, directeur ABC Vastgoed Goes B.V. een ruil- en samenwerkings-over- eenkomst, waarmee de gemeente vrijwel alle gronden verwerft die zij nodig heeft voor de verdere ont wikkeling van De Poel II. Het door trekken van de Nansenbaan tot aan Oostsingel 160 Oude Rijksweg 14 t/m I4E, 16 t/m I6E, Plein 17 t/m 27 Heer Wissestraat 14 Ridderhof 10 Vinkenlaan 8 Bob Marleylaan 21 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Aanbieding van de week: Kolveniershof 8.4461 DB Goes Tel; 0113 - 21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook www.bol-en-zo.nl Maatschap de Wilhelminapolder. De aanvraag is op het onderdeel van de maximale dakvoethoogte niet zondermeer in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan Landelijk Gebied. wijzigingen aan het bijgebouw in de achtertuin van Lewestraat 37 in Kloetinge. Aangezien het gebouw met vrijstelling is mogelijk gemaakt kan er niet zomaar een wijzigingsvergunning worden verleend. Stichting Autocross Zeeland heeft een verzoek ingediend voor een tweedaags autocrossevenement (20-8-'05 en 10-9-'05) aan de Meer- koetweg (onderaan de Nieuwe Kraayertsedijk) in het westelijk bui tengebied in Goes. Het verzoek is niet in overeenstemming met de agrarische bestemming uit plan Landelijk Gebied. Het college van burgemeester en wethouders is van plan medewer king te verlenen aan bovenstaande aanvragen middels een vrijstel lingsprocedure.Voor de Lewestraat 37 in Kloetinge wordt een nieu we vrijstellingsprocedure gestart voor het hele bijgebouw en de oude vergunning ingetrokken.Voor het tweedaags autocrossevenement is een tijdelijke vrijstellingsprocedure van toepassing. Ter inzage De aanvragen liggen vanaf 7 juli a.s. vier weken (verzoek st. Autocross Zeeland twee weken) ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u hierover schriftelijk uw zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Wij verzoeken u het aanvraagformulier en de bijgevoegde bewijzen vóór I augustus 2005 toe te sturen aan: Gemeente Goes Bureau Zorg en voorzieningen, Antwoordnummer 52, 4460 VB Goes. Informatie tijdens kantooruren (behalve vrijdag): mevrouw M. de Graaf, telefoon 249749. Vrijstellingsprocedures Er zijn bouwaanvragen ingediend voor: het plaatsen van dakkapellen op de woningen Mozartlaan 7 en 9 in Goes. Er is geen toepasbaar bestemmingsplan voor Overzuid. uitbreiding van de woning Spoorstraat 34 in Eindewege. De aanvraag is op het onderdeel van de bijgebouwruimte niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan Eindewege-I, maar wel in overeenstemming met de tegenwoordig gangbare per- ceelsbebouwingsvoorschriften. een opslagloods aan de Kooiweg 9 in Wilhelminadorp door de Kon. De Woodvision-speeltoestellen voldoen aan de CE-norm. Rectificatie bouwplan De Schans In de kennisgeving van woensdag I juli jl. over de bouwaanvraag van het woongebouw aan de Beukenstraat/Watertorenstraat staat gepu bliceerd dat het bouwplan niet in overeenstemming is met het voor ontwerp bestemmingsplan 'Goes-Zuid, gedeelte Beukenstraat 84, 2004'. Het bouwplan is echter wel in overeenstemming met het bestemmingsplan. Inkomensgrens Gehuwden/samenwonenden (beiden 2I* jaar of ouder) Alleenstaande ouder (2I* jaar of ouder) Alleenstaande (2I* jaar of ouder) (2I jaar zijn (geworden) in 2004) Voor ouderen (65+): Gehuwden/samenwonenden (één partner of beiden 65 of ouder) Alleenstaande ouder Alleenstaande Bij verblijf in inrichting: Alleenstaande of alleenstaande ouder Gehuwden/samenwonenden Vermogensgrens Het vermogen (niet zijnde overwaarde in onroerend goed) mag niet meer bedragen dan: Alleenstaande Alleenstaande ouder Gehuwden/samenwonenden Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl. k www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl Activiteiten 600 jaar Goes belang tijdens de Smaeck van Goes. Zeeuwse lekkernijen, muziek op het water, markten en 45 historische schepen zorgden voor een gezellige sfeer op en rondom de kades. Tij dens het openluchtontbijt op zater dagochtend serveerden raads- en collegeleden aan meer dan 900 mensen een smakelijk ontbijt. De Grote Markt was omgetoverd tot een grote ontbijtzaal met kraampjes en in het midden een kookeiland. Zondagmiddag vulden klassieke geluiden de Grote Markt tijdens het concert van het Zeeuws orkest. Ook de Academische Zitting in de Grote Kerk, de fototentoonstelling 30 jaar persfotografie, de rondlei dingen in voormalig Slot Ostende met meer dan 200 bezoekers en de demonstraties van het weven van vlaggen die met meekrapverf zijn gekleurd werden druk bezocht. Kortom, de stad Goes heeft in de week dat het 600 jaar geleden stadsrechten kreeg zijn jubileum uit bundig gevierd met kleine en grote activiteiten. Maar hiermee houdt het niet op, Goes blijft de rest van het jaar nog doorfeesten. Kijk voor meer activiteiten op www.goes600.nl. Ben je in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar! Kom dan op 12, 13, 19 en 20 juli van 13.30 tot 16.00 uur naar het sportveld achter Sportpunt Zee land en de camping in Goes. SMWO Welzijn (Breedtesport en Brede Scholen) organiseert per middag verschillende sport en spel activiteiten zoals: “vissen in de drinkput” met het Milieu Educatief Centrum, workshop Djembé, knut selen in het Ambachtscentrum en Ballonfiguren maken met clown Ballie. Meer informatie (tijdens kantooru ren): Judith van Meeteren (SMWO Wel zijn Breedtesport), telefoon 237084 Monique Copper (SMWOWel zijn Brede Scholen), telefoon 251254. WET MILIEUBEHEER meldingen (art.8.40) Burgemeester en wethouders maken bekend dat, de volgende mel dingen zijn ontvangen op grond van het: Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer: Kruidvat, St.Adriaanstraat 4-6 Goes, voor het van toepassing worden van het Besluit op een reeds bestaande detailhandel. Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer: Piet Vogelaar Auto’s, Livingstoneweg 44 Goes voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor verkoop reparatie en verhuur van auto's. Besluit voorzieningen en intallaties milieubeheer: ZES Goes B.V., Pearyweg I Goes, voor het van toepassing worden van dit Besluit voor een cv installatie groter dan 130 Kw. Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer: BouwbedrijfVan Loo.Veerweg 55 Wolphaartsdijk, voor het van toepassing worden van dit Besluit op een reeds aanwezig bouwbedrijf. Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer: Koole Controls VOF, Scottweg 29 in Goes voor het van toepassing worden van dit Besluit voor een bedrijf in elektronica (ontwerpen en inbouwen van besturingssystemen). Besluit textielreinigingsbedrijven milieubeheer: Lips Goes B.V.,Verrijn Stuartweg 30 in Goes voor het van Ontwerp bestemmingsplan Goes-Zuid, gedeelte Tomatestraat 2005 Burgemeester en wethouders maken bekend dat het ontwerp- bestemmingsplan Goes-Zuid, gedeelte Tomatestraat 2005 met ingang van 7 juli gedurende zes weken ter inzage ligt. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op de herinvulling van het terrein van de leegstaande Beatrixschool met woningen van maximaal drie bouwlagen hoog. Het plangebied wordt begrensd door de Tomate-, Brame-, Wilgen- en Bessestraat in Goes. Het vooront werp wijkt slechts in geringe mate af van het geldende bestemmings plan Goes-Zuid. Gedurende de genoemde termijn kunt u een schriftelijke zienswijze op het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. Een mondelinge ziens wijze toelichten is mogelijk opwoensdagmiddag 13 juli a.s. bij de heer J. Huisman. Aanmelding hiervoor uiterlijk 12 juli a.s., telefoon 249682. De feestweek voor de viering van 600 jaar stadsrechten is afgelopen week massaal bezocht. Meer dan 10.000 mensen bezochten het historisch openluchtspektakel 'Rogier en de 7 plagen'. Zeven keer werd dit muziek-, dans-, toneel- en zangstuk opgevoerd op de Grote Markt. De eerste middag werd het optreden nog geplaagd door een flinke regenbui, maar tijdens de andere opvoeringen is het droog gebleven en zaten de tribune en bankjes bomvol.Verbazende en ont roerende reacties waren er toen er bij het uitspreken van de vloek door heks Keye een gier laagscherend over het publiek vloog, er brand in de zouterijen uitbrak, turnsters bij de Olymische spelen lenige kunstjes uitvoerden, bij de scène over de Tweede Wereldoorlog legerjeeps het voorpodium opreden en bij klokkengelui de watersnoodramp zich voltrok. Meer dan 200 ama teurs en professionals hebben mee gewerkt aan deze productie om de Goese geschiedenis uit te beelden. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. van Dusseldorpstraat 78 Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat chronisch zieken en gehandicapten met een laag inkomen, die hun aanvraag begin dit jaar niet tijdig hebben ingediend alsnog met terugwerkende kracht over het jaar 2004, voor de vergoeding van 250,00 in aanmerking kunnen komen. Hiervoor moet worden aangetoond, dat u gebruikmaakt van een of meer van de volgende regelingen: toekenningsbeschikking WAO/WAJONG/WAZ-uitkering met een arbeidsongeschiktheidspercentage van 80 - 100% (tot maximaal I 16% van het wettelijk minimumloon); WVG-beschikking; vervoerspas voor WVG-gerechtigden; bewijs van indicatiestelling door het RIO voor een of meerdere vormen van AWBZ-zorg; leenovereenkomst of leenbewijs voor een hulpmiddel dat is opgenomen in de regeling hulpmiddelen 1996 en waarvan gedurende langere tijd gebruik gemaakt moet worden; gehandicaptenparkeerkaart; diabetes-paspoort; doktersrecept waaruit blijkt dat chronisch gebruik van bepaalde medicij nen noodzakelijk is, die niet voorkomen op de vergoedingslijst van het zie kenfonds en waarvoor geen individuele bijstand wordt verstrekt. Daarnaast mag het (gezins-)inkomen en vermogen eind 2004 niet hoger zijn geweest dan de bedragen in de onderstaande tabel (nettobedragen incl. vakantietoeslag). Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 27-06 tlm 1-7-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Informatie: afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 249709. het plaatsen van een dakkapel het bouwen van een opslagloods het bouwen van een verdieping op de woning het bouwen van een verdieping op de woning het plaatsen van twee dakkapellen het bouwen van de bijkeuken en vervanging berging het uitbreiden van de woning het wijzigen van de kozijnen Vergaderdata welstands!monumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie I I juli I I juli 25 juli 8 augustus 22 augustus De bouwplannen moeten uiterlijk zeven werkdagen voor de wel- stand-Znionumentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende gemeentelijke bomen: Elvis Presleylaan te Goes: 41 diverse bomen i.v.m. nieuwbouw appartementen complex Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunning(en) op 5 juli kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: de heerT. Kapoen of de heer G. Goedegebuure, telefoon 249770. bus op het sportveld. Er zijn geen kosten aan verbonden, op het uit stapje naar het Ambachtscentrum na, dat kost 4,- per kind (max. 20 kinderen). We raden iedereen aan sportschoenen te dragen, wat te drinken en eventueel wat te eten mee te nemen. Deelname is op eigen risico. Weekmarkten terug naar Grote Markt Door de festiviteiten van de viering van 'Goes 600 jaar' was de week markt tijdelijk verhuisd naar de Oostwal. Met ingang van zaterdag 9 juli a.s. vindt de weekmarkt weer plaats op de Grote Markt. O O o I

Bevelander | 2005 | | pagina 9