Nog weinig Zeeuws smikkelen en smullen toeristen in Zeeland Vijftig jaar jeugd: van nozem tot hanekam laatste ronde uit- verk J||ll’ Parket Vloeren WBSWIBHw Jac. Valckestraat 11 Goes (bij stenen brug), Tel. 0113-212041 Navelpiercings en joelende fans a$ r 69,95 p/m2 www.jwparket.nl 1 Goed geholpen in de bus! verkoop! NU IN DE MAAND JULI Teakhouten planken in stroken onbehandeld, 15 cm breed, 17 mm dik Avondconcert in Wemeldinge Excursie over de Welkomstdienst Maranathakerk nu Superbingo in Goese Polder Wemeldinge is ‘Hemeldinge’ Reddingspost op Banjaardstrand Goes krijgt een internetcafé Zeeuwse inlagen freelance correspondenten EijserHums Optiek Rectificatie Wethouder stopt W’-" WGGGNGR huis-aan-huiskranten "W Weekkrant voor de Bevelanden je aardbeien wek 1 32 55 <5 Woensdag 6 juli 2005 wk 27 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Kunstwerken Rebel en relnicht aarends goes een typisch Zeeuwse brood. Allemaal rechtsreeks van Zeeuwse bodem. De kraampjes DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. A A .4 Cultuur 3 Regio Goes van zand op Neeltje Jans bij Grootste Goesenaren Jonge talenten op Pastorale in Nisse Wil jij de journalistiek in? De redactie van De Bevelander zoekt nieuwe u heeft gewinkeld en er zit een lelijke kras op uw deur: wat nu? Ook een korting van €210,60 op thuiszorg? WISSENKERKE - De typisch Zeeuwse landschapselementen die herinneren aan de strijd te gen het water zijn woensdag 27 juli te bekijken. Het thema wordt verder uitge werkt door Dominee M. Mulder. Medewerking wordt verleend door Jeugdvereniging Het Kom pas en organist Andries West- huis. Er is oppas aanwezig voor de kinderen. De kerk is te vinden aan de Bergweg 43-A. GOES - In de Maranathakerk in Goes is zondag 10 juli vanaf 10.00 uur een welkomstdienst met het thema ‘God bestaat niet?’ ook dat er heel laat wordt ge boekt. Wie wil zien hoe hemels de kunstenaars geïnspireerd werden, kan vanaf maan dag 11 juli een kijkje ne men in het gemeentehuis van Kapelle. Daar wordt die dag de expositie ‘He meldinge’ geopend. De deelnemende kunste naars zijn aan de slag ge gaan en - volgens het be stuur - is er een zeer gevari eerde collectie kunstwer ken ontstaan. Hemelse din gen zijn immers veelvuldig onderwerp geweest voor kunst. De derde en vierde voorronde van de Miss Zeeland-verkiezing afgelopen zondag was er een van grote verschillen. Verschillen in lengte, maten, haarkleur en uit straling. Ondertussen discussieert het pu bliek hevig over de plus- en de minpunten van de meisjes. De jury, onder andere bestaande uit nironde het meest. Op luide dansbare muziek lijkt, door de eerste kandidate in biki ni, de lucht zich met een zonne- brandgeur te vullen. Opvallend is dat in vele navels een glitte rend piercing huist. Jury Sanne de Regt, Miss Nederland maakt koortsachtige aantekenin- 2004, haar opvolgster Miranda gen tijdens de rondgang in biki- Slabber en Omroep Zeeland-pre- ni. sentratrice Carolijn Lilipaly, (Lees verder op pagina 3) GOES - Van hippie tot hane kam, van mini-rok tot mobiel tje, van nozems tot navelpier- cing, van petticoat tot punker, van vetkuif tot veejay...Hoe was het om jong te zijn in Zee land in de periode 1955 - 2005? En wat is daar van bewaard gebleven? Het concert begint om 19.30 uur bij stichting In de Vrijheid aan de Molenstraat. Medewerking wordt verleend door de fanfare, de slagwerkgroep en het jeugd orkest. Het concert is gratis toe gankelijk. CC LU I O CO LU Q WISSENKERKE/GOES - De campings, vakantiehuisjes en WEMELDINGE -Toen een leerling van de basis school in Wemeldinge haar dorp ‘Hemeldinge’ noemde, was dat voor het bestuur van de Kunst- en Natuurroute Wemeldinge meteen een thema voor 2005. BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE WEGENS VAKANTIE GESLOTEN OP 9 JULI T/M 25 JULI Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 GOES - Vooral toeristen kunnen er van profiteren. Daarom kan worden aan genomen dat het kersverse Internetcafé aan de Ko ningstraat in Goes meer dagen wordt geopend in de zomermaanden. Nu zijn het er nog twee. Gisteren (dinsdag 5 juli) was de eer ste dag. De kunstwerken zijn tot en met 5 augustus te zien. De Kunst- en Natuurroute staat voor zaterdag 20 en zondag 21 augustus op het programma. streekproductenmarkt in Colijnsplaat. Van appels en bessenjam tot schapenkaas, mosselen, groenten en Gemeenschappelijke eigenschap deze middag is de spanning op de gezichten van de kandidates en ook de gang van hun over de met groen gedecoreerde catwalk, alsof ze over eieren lopen. Bikini Vijftig jaar Zeeuwse jeugd- en jongerencultuur is te zien, te ho ren, te lezen en te beleven met een gevarieerd activiteitenpro gramma dat vandaag, woensdag GOES - De Stichting buurtwerk Goese Polder houdt op vrijdag 8 juli een superbingo met verlo ting in Goes. De bingo is in wij- klocatie De Spinne bij de ZLM en begint om 20.00 uur. Loco-burgemeester J. Meulen- berg vertegenwoordigde zater dag het college tijdens de offi ciële openingshandeling. Zij loofde de samenwerking die was ontstaan tussen de reddingsbri gades van Goes en Domburg en de gemeente Noord-Beveland. Tijdens een raadsvergadering begin vorig jaar besloot de raad een reddingsbrigade in het leven te roepen. Eerst werd alleen die in Goes benaderd, later sloot de brigade uit Domburg zich aan bij het gezelschap. Snel werden spijkers met koppen geslagen en spraken de brigadeleden hun in tentie uit om de post gedurende de zomermaanden dagelijks te bemannen. De reddingspost is nog tot zondag 4 september ac tief, dagelijks van 11.00 en 19.00 uur. Hoewel het volgens organisator Jacco van Boven voornamelijk om de galaronde, waarin vragen moeten worden beantwoord, draait, lijkt dat alleen voor de ju ry te gelden. Het publiek waardeert, als vanouds, de biki- 6 juli, begint in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Initia tiefnemers SCOOP Zeeland, Zeeuwse Bibliotheek en Zeeuws Archief kijken terug op een hal ve eeuw moderne geschiedenis en de invloed daarvan op Zeeuwse jongeren. De kandidates presenteerden zich ieder op hun eigen manier, maar zenuwachtig waren ze allemaal, (foto: Jaap Wolterbeek) Een gids vertrekt om 19.15 uur bij het informatiepunt aan de Keihoogteweg in Wissenkerke. Te zien zijn inlagen die zowel door het zoute als het zoete wa ter een gevarieerde plantengroei hebben gekregen. In en rondom de inlagen leven vele vogelsoorten. Een verrekij ker komt in de vogelobservatie- hut van pas. Duur van de excur sie is twee uur. en de Pinksterdagen. “Die waren goed bezet, maar veel minder druk dan in voorgaande jaren.” Die tendens zet zich volgens Sommen voort in de zomervak antie. “Er zijn al veel boekingen binnengekomen. In het hoogsei zoen, van 23 juli tot 15 augustus, zijn veel huisjes, appartementen en campings goed bezet, maar nog absoluut niet vol. Ook begin juli en eind augustus is er nog veel plek voor toeristen. (Lees verder op pagina 3) MIDDELBURG - Overdreven, ietwat stijfjes en schuchter. De kandidates presenteren zich ie der op hun manier op het po dium. Gelikt commentaar en joelende fans complementeren de sfeer. Vlak voor hun op komst krijgen ze achter de schermen enkele laatste aan wijzingen en dan worden ze voor de leeuwen gegooid en moeten de dames zich figuur lijk en bijna letterlijk blootge ven. Het programma is een reis door 50 jaar vertolkt door een live- band, verschillende tentoonstel lingen, een boek, radio- en tele- visie-programma’s en diverse muziekfilms. In het artikel over de nieuwe cd’s van FP Productions/Fluit Praxis, vorige week in De Bevelander, zijn enkele fouten geslopen. Zo kost de cd geen 12,50 euro maar 18,50 euro en is het juiste e- mailadres om de cd te bestellen: julesbit@zeelandnet.nl. Voor meer informatie over de nieuwe cd’s met als thema Nehalennia: www.fluitpraxis.com. RE1MERSWAAL - Wethouder John Jansen van de gemeente Reimerswaal heeft zijn werk zaamheden per 1 juli neerge legd. Reden is de toegenomen werkdruk in combinatie met de door hem gevoelde politieke druk van de laatste maanden. Ook heeft het vertrek met ge zondheidsredenen te maken. Bé DELTA N.V Het internetcafé is een initia tief van de Stichting Zuid wester. De organisatie houdt zich bezig met verstandelijk gehandicapten. Omdat de Koningstraat centraal in het toeristenverkeer ligt, leek het een gat in de markt om juist daar diensten te verlenen met het moderne medium. Ge mikt wordt op booteigenaren en andere toeristen. Naast internetten serveren de medewerkers van het inter netcafé ook een kopje koffie of thee. Het internetcafé van de Stichting Zuidwester is voorlopig alleen open op dinsdag en woensdag van 09.30 tot 16.00 uur. Afhanke lijk van het aantal bezoekers worden de openingstijden uitgebreid. De ruimte aan de Koningstraat is tevens expo sitieruimte. KAMPERLAND - Met de komst van een reddingspost op het Banjaardstrand bij Kam perland is tijdens de zomer maanden alle noodzakelijke professionele hulp voorhan den. De post werd afgelopen zaterdag geopend. weken gaat driekwart van de Nederlanders op vakantie, de hotels in Zeeland zijn ondanks rest blijft thuis. “Door de huidige het hoogseizoen nog lang niet economische situatie gaan men vol. Veel Nederlanders blijven sen kritischer met hun geld om”, dit jaar thuis en dat heeft zijn zegt Nico Sommen van de Va- weerslag op de toerismesector kantie Boekingscentrale op Wal in de provincie. Opvallend is cheren en Noord-Beveland, die bemiddelt in de verhuur van een groot aantal bungalowparken, hotels, appartementen, campings en particuliere vakantiewonin gen. Dat was volgens hem ook al De zomervakantie begint deze merkbaar tijdens de meivakantie week in Zeeland. De komende WEMELDINGE - O.K.K. houdt als afsluiting van het seizoen op vrijdag 8 juli een zomeravondconcert in Wemel dinge. COLIJNSPLAAT - Wie zijn gasten eens een typisch Zeeuwse brood. Allemaal rechtsreeks van Zeeuwse bodem. De kraampjes maaltijd wil voorschotelen, kan zijn hart ophalen op de nieuwe staan deze zomer elke donderdag van 11.00 tot 16.00 uur opgesteld aan de Oude Haven. De laatste markt is op donderdag 8 september, (foto: Jaap Wolterbeek) 17 jaar GOESE NACHTMARKT Vrijdag 8 JULI VAN 20.00 UUR TOT 00.30 UUR stel Door Ellen De Vriend Door Jacco van Maldegem (advertenties) Tel. (0113)27 36 36, www.zorgstroom.nl 1111 IIII Wat verwachten we van jou? - Je hebt een vlotte pen - Je kent Noord-Beveland van binnen en van buiten - Je hebt affiniteit met journalistiek - Je bent enthousiast Is je interesse gewekt, solliciteer dan voor de functie van correspon dent. Stuur binnen 14 dagen een brief met c.v. aan: D. Rijsbergen, postbus 5, 4460 AA Goes. Met 130 marktkramen en bekende standwerkers in de regio Noord-Beveland. www.eijsermans-optiek.nl GroteMarkt II-I3 446IAHGoes Telefoon: OH3 227607 Zie de advertentie elders in deze krant. AUTOSCHADETEAM de Bevelander (advertenties)

Bevelander | 2005 | | pagina 1