HOLLANDSE NIEUWE gemeente O ©S ZEEVISHANDEL DE EENDRACHT Meer dan een postzegel - ó1 stadsrechten nieuws Donderdag, vrijdag, zaterdag ^Wijkelijkse Berichten ^Openbare kennisgevingen W Uit de gemeenteraad van 2 juni 600jaar b Zaalvoetbaltoernooi Vergadering raadspresidium Informatiebijeenkomst GWP Ze zijn er weer, de echte: per stuk 1,50 - 4 stuks 5,00 BOL ZO/ (NIEUW, WEKELIJKS IN DEZE KRANT) Vergadering gemeenteraad op 16 juni BOL ZO! Woensdag 8 juni 2005 15 De Bevelander woensdag 8 juni 2005 voor kinderen door kinderen Haring in het land, dokter aan de kant. Hól, OAAP. IK kinder postzegels BINNENKORT GEOPEND: WA* ze& mA/nt Zc> Hoog o i 1 Zeevishandel de Eendracht Winkel Edisonweg 5-7 - Tholen - Telefoon 0166-603923 staan wij met onze verkoopwagen bij Jan Bruins winkelcentrum de Bussel in Goes. Zaterdag geopend tot 15.30 uur. EN (te owwwwwwwW Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. L 1 600 Activiteiten 600 jaar Goes 1I juni 1I juni II juni 1I juni 1I juni Sportpark 't Schenge Groot Goes voetbaltoernooi juni Sportpark De Weitjes 1I juni Korfbaltoernooi Blauw-Wit Diverse locaties 1 11-05 's-Heer Elsdorpweg 18 18-05 van Burgemeester en wethouders van Goes ‘Op 1 1 'a door Raimond van Soest ij De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. Hoedenshow en Hoedenparade Vrijstellingsprocedures De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: Internet www.goes.nl e-moil: stadskantoor@goes.nl Tijdens de raadscommissievergade- ring Grondgebied van 21 maart jl„ is bij het agendapunt 'vaststelling GWP' (gemeentelijk verkeers-en vervoersplan) door de commissie de wens geuit om een informatieve bijeenkomst te beleggen. Daarbij gaat het dan vooral om het kunnen stellen van prioriteiten, waarbij dan ook inzicht moet bestaan in de kosten van beoogde maatregelen. Op woensdag 15 juni 2005 vindt de informatieve bijeenkomst over het GWP plaats in Theater 'de Mythe'. De aanvang is 19:30 uur. sport. De Goese jongens, in de leef tijd van 13 tot en met 15 jaar, strij den om de titel met jongens uit Middelburg, Vlissingen en Etten- Leur. Informatie: SMWO breedte sport, telefoon 237084. 3/-05 31-05 31-05 31-05 01-06 02-06 23-05 26- 05 27- 05 27-05 31-05 31-05 31-05 31-05 02-06 03-06 Benefietconcert Delta Brass Zeeland en Douane Harmonie Nederland Stad- en landpuzzeltocht voor fietsers en automobilisten Goes 600 wieleropstapdagen: mountainbiken Kinderfeestweek met op woensdag Jaarmarkt op de Grote Markt maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. het verbouwen van de woning het bouwen van een tuinkamer het uitbreiden van de woning het herbouwen van de schuur het uitbreiden van de woning het bouwen van 23 appartementen Grote Kerk en binnenstad, 12.00-16.30 uur Café Baarends/ Voorstad, 16.00-02.00 uur Aankomst in Wolphaarts- dijk en bezoek Grote Markt, 15.30-17.15 uur Theater de Mythe, 20.00 uur Grote Markt, 16.00-23.00 uur Oosterschans, Goese Meer 10.00 uur Sportpunt Zeeland, 10.30-12.00 uur Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 13 tlm 17 juni Calcmiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Veerweg 38 Buys Ballotstraat 54 J.P.Coenstraat 3 Oude Rijksweg 14, I4A t/m E, 16, 16 A t/m E, Plein 17 t/m 27 Wilsonstraat 21 Heer Wissestraat 14 J.A. vd Goeskade 75 'ii Kolveniershof 8,4461 DB Goes Tel: 0113-21 49 00 ONLINE BESTELLEN kan ook: www.bol-en-zo.nl Bewonersavond in Goes-Oost Samen met de werkgroep Wijkbe langen Goes-Oost organiseert de gemeente op maandag 20 juni om I9.30 uur een avond voor alle inwoners van Goes-Oost. De bij eenkomst wordt gehouden in wijk centrum Jan Ligthart, Bergweg 12. Het thema van de avond is leef baarheid in Goes-Oost. Dit thema wordt ingeleid door wethouder mevrouw D. van Ewijk die informa tie geeft over voorzieningen voor ouderen en jongeren in de wijk. De heer M. Sas, directeur van de RWS legt uit wat de visie op wonen in Vrijstelling bestemmingsplan "Landelijk Gebied" Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn vrij stelling te verlenen van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Het plan heeft betrekking op de bouw van een woonboerderij op een perceel Tervatenseweg 42A in Kloetinge. Met ingang van 9 juni 2005 liggen de stukken vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u een schriftelijke zienswijze op het plan indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Informatie: de heer A. Markusse, telefoon 249679 of de heer R. Stremme 249677. Verslag thema-avond Goes-Zuid 9 mei Het verslag van de thema-avond over (Blijven) Wonen in Goes-Zuid is te vinden op de website www.goes.nl/leefbaarheid/bewo- nersavonden/bewonersavonden 2005. een dakkapel Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. 10 juni Bezoek koningin Beatrix aan Goes in het kader van haar 25-jarig ambtsjubileum het bouwen van een garage het bouwen van een berging het plaatsen van Goes-Oost is. Vervolgens gaat de heer L de Kraker in op de ontwik kelingen van het onderwijsaanbod en is er een bijdrage van een ver tegenwoordiger van de politie Zeeland. Laat horen wat u vindt van de leefbaarheid in Goes-Oost! Kunstroute HandelWandel geopend Enkele honderden mensen maakten zaterdag de wandeling Handel Wandel, de route langs kunstwerken op historische handelplaatsen in Goes in het kader van GoesóOO. De tentoonstelling is een initiatief van de Culturele Raad Goes. Goese kunstenaars zijn uitgenodigd zich te laten inspireren door de handelsgeschiedenis van Goes en hebben op hun beurt kunstenaars van buiten de stad uitgenodigd. Dat heeft zo'n twintig werken in de hele binnenstad opgeleverd. De werken blijven tot 28 augustus staan. De routebeschrijving is verkrijgbaar bij het WV, in het Cultuurhuis en bij de meeste boekhandels in het centrum. 10 juni ODP-evenement 600 minuten muziek Poppodium voor jonge bands door jongerenplatform Young Goes Active een dakopbouw op het pand Reigerstraat 10 in Goes. een garage op het perceel Wilsonstraat 21 in Goes De bouwaanvragen zijn niet in overeenstemming met de bebouwings- voorschriften uit resp. bestemmingsplan Oost-I en bestemmingsplan Goese Polder, maar wel planologisch acceptabel. Daarom zijn burgemeester en wethouders van plan medewerking te verlenen middels een vrijstellingsprocedure. De aanvragen liggen vanaf 9 juni 2005 voor vier weken ter inzage. Gedurende deze ter mijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken. Zondag 12 juni a.s. vindt van I 1.00 tot 14.00 uur het eerste Sport- buurtwerk zaalvoetbaltoernooi plaats in Sportpunt Zeeland. Het toernooi wordt georganiseerd op initiatief van Miloud Azzagari met ondersteuning van SMWO Breedte- Op maandag 13 juni vergadert het raadspresidium (fractievoorzitters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staat onder andere: Vaststellen verslag vergadering van 17 mei 2005. Vaststellen agenda raadsvergadering van 7 juli 2005. Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad Functie raadscommissie als hoor/adviescommissie voor bezwaar- en beroepschriften. Thema voor septembernummer Samenspel t.b.v. gemeenteraad. Agendapunten voor overleg raadspresidium/college/mt. Inrichting raadszaal nieuwe stadskantoor. De vergadering is openbaar. 1 Postzegel voor jarig Goes Goes krijgt op 14 juni een eigen postzegel. Deze zegel maakt deel uit van de postzegelserie ‘Mooi Nederland’, waarmee TPG Post dit jaar tien Nederlandse woonplaatsen in het zonnetje zet. Dat Goes dit jaar zijn jubileum 600 jaar stad viert, is reden waarom TPG Post Goes de postzegel voor Goes uitgeeft. De postzegels zijn verkrijgbaar bij de bekende verkooppunten in Goes. De oplage is beperkt. De serie ‘Mooi Nederland’ bestaat uit tien postzegelvelletjes met elk als onderwerp een Nederlandse woonplaats. De postzegelvelletjes tonen steeds bekende en karakteristieke gebouwen en locaties. Wan neer je alle tien velletjes op volgorde van uitgiftedatum naast elkaar legt, vormen zij samen één lang panorama. Medio oktober verschijnt de gehele serie van tien verschillende postzegels ‘Mooi Nederland’ op twee postzegelvelletjes van elk vijf zegels. De hele serie ‘Mooi Neder land’ wordt ontworpen door Esther deVries. Zij heeft zelf alle steden en dorpen bezocht. De andere steden in de serie zijn Nijmegen, Steen- wijkerland, Rotterdam, Weesp, Monnickendam, Amsterdam, Bolsward, Roermond en Papendrecht. ruzie met mijn i beter met me. park aan bij voel ik me erg thuis.’ Over leefbaarheid in wijken en dorpen Inspraak voorontwerpbestemmingsplan 'Goese Sas en omgeving 2005' Met ingang van 9 juni 2005 ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan 'Goese Sas en omgeving 2005' voor de periode van vier weken ter inzage. Met dit bestemmingsplan wordt een juridisch-pla- nologisch kader geboden om de nieuwbouw van een vrijstaande bedrijfswoning tussen Het Sas I en 3 in het Goese Sas mogelijk te maken. Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en belanghebben den. Gedurende de periode van terinzageligging kunnen schriftelijke of mondelinge reacties op het voorontwerpbestemmingsplan kenbaar worden gemaakt aan het college van burgemeester en wethouders. Voor een reactie kunt u contact opnemen met de mevrouw F.E.W. van Dijk, telefoon 249673 of e-mail f.van.dijk@goes.nl. 's-Gravenpolderseweg 80 Ridderhof 10 F. den Hollanderlaan 2 .1 LÉKKE* Elke maand vindt u op deze pagina een greep uit de besluiten van de gemeenteraad. Een meerderheid van de gemeenteraad heeft ingestemd met het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanpassing van de brandweerkazerne aan de Oranje- weg in Goes. De fractie van de PvdA stemde tegen. De PvdA was van mening dat uitbreiding en aanpassing van de kazerne goedkoper kan dan het huidige krediet van 854.00,-. De gemeenteraad besprak donder dag ook de perspectiefnota (voor heen de voorjaarsnota) en de uit gangspunten voor de begroting 2006. Dat is nodig om de begroting van 2006 op te stellen en voor de meerjarenbegroting tot en met 2009. Omdat de meerjarenbegroting tot en met 2008 sluit met een tekort moet er flink bezuinigd wor den. Een werkgroep uit de gemeen teraad heeft een lijst met bezuinigin gen aangeboden aan de raad waarmee ongeveer I miljoen euro kan worden bespaard. In hun alge mene beschouwingen gaven de frac ties van CDA, PvdA, WD, SGP/ ChristenUnie, GroenLinks en D66 een reactie op de voorgestelde bezuinigingen. Unaniem waren de fracties het eens over het feit dat het te vroeg was om een keuze te maken uit de lijst met bezuinigingen te praten omdat een aantal financië le gegevens er nog niet is. Zo ont brak de jaarrekening 2004. Na de zomer moet het college met een bezuinigingsvoorstel komen. Over de voorgestelde bezuinigingen waren de meningen verdeeld. De PvdA wil niet bezuinigen op minder heden, sport en sociale zaken. GroenLinks en D66 zijn voor het buiten beschouwing laten van de bezuiniging op het onderhoud van wegen, straten en groen. De WD is geen voorstander van de bezuiniging op de bibliotheek.WD en CDA zien wel kans om enkele tonnen te bezui nigen op de organisatie van sociale zaken. Voor het stopzetten van de ambtelijke ondersteuning aan de Sport- en Culturele Raad lijkt geen meerderheid te bestaan. Ook kwam er een motie van GroenLinks aan de orde over de hoogte van de algemene reserve van Delta NV. In het kort kwam de motie er op neer dat de dividenduit kering van 2004 van 45% naar 70% opgetrokken moet worden en met het extra dividend de afvalstoffen heffing te verlagen. De motie werd met veertien tegen acht stemmen verworpen.Tenslotte werd een motie van CDA over de hoogte van de algemene reserve van Delta NV met vijftien tegen zeven stemmen aanvaard. De motie ging over het instellen van een onderzoekscom missie en eenmalig 70-80% van het dividend uit te keren. Op donderdag 16 juni vergadert de gemeenteraad van Goes in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeenteraads leden. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit ten minste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier (telefoon 249730) onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Agendapunten: Voorstel van de Rekenkamercommissie over het "Onderzoek naar de tot standkoming van de Brede School in Ouverture". Voorstel betreffende te onderzoeken alternatieven voor de MER Sloeweg. Vaststellen van een voorbereidingskrediet voor het herstructureren van de Spaakstede. Vaststellen van de exploitatieberekening van de locatie voormalige Prinses Beatrixschool.Tomatestraat 2. Wijzigen van de samenstelling van de welstands/monumentencommissie. Aanpassen van de Bouwverordening gemeente Goes 1993 aan de 10e serie wijzigingen van de Modelbouwverordening 1992. Uitbrengen van een advies over het voorstel tot uitbreiding van het beschermd stadsgezicht met de Oostsingel te Goes. Vaststellen van het ontwerp-bestemmingsplan Emergis. Afwijzen van een verzoek om planschade ingevolge artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Beslissen op een bezwaarschrift tegen het voorbereidingsbesluit binnenstad-Zuid. Vaststellen van het Huisvestingsprogramma primair en voortgezet onderwijs 2005. Beschikbaar stellen van een krediet voor de tijdelijke huisvesting van het Sint Willibrordcollege. Beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de Ithakaschool. Voorstel over de doordecentralisatie huisvesting onderwijs. Vaststellen van het beleidsplan Sociale Zaken 2005 en het beschikbaar stellen van een krediet voor het bijramen van aanvullende middelen. Aanwijzen van de Zeeuwse ombudsman als ombudsman voor de gemeente vanaf I januari 2006. Beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van het toezicht in de openbare ruimte. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij Publiekszaken. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Goedkeuring bestemmingsplan 'Marconigebied, gedeelte Marconistraat 2002' Burgemeester en wethouders maken volgens artikel 28, lid 6 van de Wet op de ruimtelijke ordening (WRO) bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 10 mei 2005, nr. 0504636/58, dir. RMW goedkeuring hebben verleend aan het op 17 februari 2005 door de raad vastgestelde bestemmingsplan 'Marconigebied, gedeelte Marconistraat 2002'. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de recentelijk uitgebreide bouwmarkt op het perceel Marconistraat I I in Goes en omsluit de kavel gelegen aan de Marconistraat, Pasteurstraat.Van Heemskerk- straat en Braillestraat. De betreffende stukken liggen met ingang van donderdag 9 juni 2005 gedurende zes weken ter inzage. Gedurende de termijn van terinza- gelegging kan tegen het besluit tot goedkeuring beroep worden inge steld door een belanghebbende. Deze belanghebbende moet aanto nen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de WRO tot het college van gedeputeerde staten te wenden. Het beroep wordt ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op grond van artikel 28. lid 8 van de WRO treedt het goedkeurings besluit van gedeputeerde staten in werking de dag na afloop van de bovengenoemde beroepstermijn. Binnen de gestelde termijn kan door degene die beroep heeft ingesteld tevens een verzoek om voor- lopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden ingediend. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak is ingediend, treedt het besluit van Gedeputeerde Staten niet in werking, voordat op dat ver- zoek is beslist. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders van Goes maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Kleine Wei I in Goes: een conifeer en een prunus En voor de volgende gemeentelijke bomen: Bessestraat 8 in Goes: een honingboom en twee esdoorns Europalaan in Goes: twee esdoorns t.h.v. skatebaan Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 7 juni kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld tot op het bezwaar is beslist. Informatie: de heerT. Kapoen of de heer G. Goedegebuure, telefoon 249770. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. Kattendijksedijk 27 het uitbreiden van het ambachts centrum met een smederij het aanbrengen/wijzigen van galerijplaten het vergroten van de schuur het verbouwen van de woning het oprichten van een woongebouw het bouwen van een schuur het uitbreiden van de woning het verwijderen van barakken het wijzigen van de kozijnen Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode 30-05 tlm 03-06-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709 Arendstraat 49 J. van Beierenstraat 39 Oude Rijksweg 23 Oude Rijksweg 56 Landweg 20 Fluitekruidstraat 95 t/m 109 B - - Vaak maakte ik maak ik veel vrienden en bijvoorbeeld voor Marcel: school had ik moeite met leren, ouders. Hier op de pi Na schooltijd leg de boerderij. Zo De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl G o -

Bevelander | 2005 | | pagina 15