De laatste loodjes voor museum Zeeuwse tennistop loopt niet warm voor geld Verstopping? de Bevelander - Stad- en landrit Goes 600 jaar Concert in de Proeven, ruiken, zien en doen Manhuistuin RONDJE HET WETEN WAARD BEVELAND IN DE REGIO Seniorenbingo in Goese Polder Peuterleut opent met groot feest Dienst Leger des Heils in Goes Avondvierdaagse in ‘s-Heerenhoek Wielerwedstrijd Midden-Zeeland Een kijkje op bermen in bloei Wervelende hoedenparade in Goes #1 Woensdag 1 juni 2005 de Bevelander (advertenties) 11 MK COLIJNSPLAAT - Tijdens dé Week van het Platteland, van donderdag 23 tot en met zondag 26 juni, zetten verschillende boeren en tuinders hun deuren open zodat iedereen kan zien wat er op hun erf gebeurt. Eén van de activiteiten is de Agrifair Zeeland in Colijnsplaat. Het thema van de week is ‘Ontdek de streek’. De nieuwe peuterspeelzaal aan de Julianastraat 32a is klaar en bovendien bestaat de speelzaal dertig jaar. Voor de kinderen zijn er allerlei activiteiten te doen: een spring kussen, schminken, grabbelen, spelletjes en een poppenkast. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. Bij minder goed weer wordt uit geweken naar de Maria Magda- lenakerk. dat de brief voor hem de door slag gaf om mee te doen, anders had hij zijn heil elders gezocht. Bij de 3-vrouwen is het huilen met de pet op: de organisatie ontving slechts één inschrijving. “Een drama”, omschrijft Pijpe- link. “Onze formule is dus niet zaligmakend.” Het 3-schema bij de vrouwen wordt verder gevuld GOES - In het Historisch Museum de Bevelanden wordt hard gewerkt aan de laatste loodjes van de verbouwing en de inrich ting. “Het is nu nog een grote puinzooi, maar het wordt schitte rend”, belooft directeur Gerard Heerebout. Geïnteresseerden kunnen vrijdag (3 juni) tussen 13.00 en 17.00 uur even een kijkje komen nemen. met 4- en 5-speelsters. Ook de organisatoren van het 22e Dikke Toren-toernooi in Zierikzee (11 tot en met 17 juli) willen de 3- schema’s weer wat attractiever maken. Alle 3- en 4-tennissers krijgen een persoonlijke brief waarin ze worden geattendeerd op het te winnen prijzengeld en vrijkaartjes voor de finale van GOES - MAC De Bevelanden houdt op zaterdag 11 juni een toer-puzzeltocht voor fietsers en auto’s. De tocht staat in het teken van Goes 600 jaar en voert door het buitengebied van Goes. GOES - De IVN biedt dit sei zoen de cursus Bloeiende ber men en vlinders. De eerste cur susavond is op maandag 13 ju ni. (0118)651461 HUISARTSEN Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, ‘s-Gravenpolderseweg ll 4b, Goes, tel. 0900-1785. Van 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. GOES - In het gebouw van het Leger des Heils in Goes is zon dag 5 juni een bijzondere wel- komstdienst met het thema ‘Wees blij!’ DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: De praktijk van de dierenartsen Karelse, Van Dijk en Stokman wordt zaterdag en zondag waargenomen door H.J. van Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand. De dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer is bereikbaar via 0113-228866. Praktijk voor ge zelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113-572756. Zater dag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes-Cornelis- se en M. Berrevoets afwisselend weekenddienst. DIERENAMBULANCE Beveland en omstreken Dag en nacht bereikbaar 06-23466221 Dierenbescherming Dag en nacht bereikbaar 0900-7673437 VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes: Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarmcentrale Vlissin- gen bellen: 0118-414444. DONDERDAG Goes, Palazzoli Huis, ontmoe- tingsmiddag nabestaanden, 14.00-15.30 uur Medewerking komt van het koor The Message uit Bruinisse en het muziekkorps en zangkoor van korps Goes. De dienst be gint om 10.00 uur en duurt tot 11.30 uur. Mensen die niet op eigen gele genheid kunnen komen, kunnen bellen naar: 0113-212814. Het Leger des Heils is gevestigd aan het Ravelijn de Groene Jager 72. SOS TELEFONISCHE HULPDIENST Dag en nacht bereikbaar 0900-0767. GOES - Advendo uit Wolp- haartsdijk geeft zondag 5 juni een concert in de Man huistuin. De Agrifair Zeeland is op vrijdag 24 en zaterdag 25 juni bij proef- boerderij de Rusthoeve in Colijnsplaat. Ondernemers uit verschil lende sectoren presenteren hun bedrijven in de schuren en op het erf. Er zijn rondleidingen langs de biologische gewassen en bezoe kers kunnen kennismaken met agrarisch natuurbeheer. Verder ko ken professionele koks op een kookeiland Zeeuwse gerechten die geproefd kunnen worden. Er is een uitgebreide markt met streek producten, kunst uit de streek en keramiek. Er zijn westemshows met paarden, demonstraties schapendrijven en vlassers in kleder dracht demonstreren hoe vroeger vlas werd verwerkt tot linnen. Voor de kinderen is er een speelstad met verschillende springkus sens. Ook is er veel levende have te bekijken zoals lammetjes, gei tjes, kuikentjes en kalljes. De Ierse folkband The Druids verzorgt de muziek. De Agrifair Zeeland is op vrijdag 24 juni van 14.00 tot 21.00 uur open en op zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur. Vanaf de Zeelandhallen (transferium) in' Goes, camping de Schots man Banjaardpark, Noordzee Residence, Camping Anna Friso en Roompot recreatie is een fietsroute uitgezet naar de Agrifair in Co lijnsplaat. Beide routes zijn op de transferia beschikbaar. GOES - De Grote kerk in Goes zal zaterdag 11 juni heel wat weg hebben van Prinsjesdag. Dan is een wervelende hoedens- how te zien van eigenzinnige, creatieve en excentrieke hoeden. Het evenement is één van de festiviteiten rond het zeshonderd jarig bestaan van Goes. TANDARTSEN Spreekuren zaterdag- en zondagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur: R.W. de Bruin, Vermetstraat 15, ‘s-Heer Arendskerke, 06- 53257131. Tandartsen de Pijlers uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit, Tel. 0113-259882. Vanaf 12.00 uur worden de gasten en genodigden ontvangen in de Grote kerk in Goes. Een uur later begint een hoedenshow met kunstzinnige creaties en draagbare hoeden speciaal ontworpen voor het zeshonderdjarig bestaan van Goes. Na een korte pauze volgt een hoedenparade door het centrum van Goes, waaraan ie dereen die een hoed draagt deel kan nemen. De stoet wandelt langs monumentale panden en typerende plekken, vesten en winkelstra ten via de Grote Markt terug naar de Grote kerk. Om 16.30 uur is de parade ten einde. De hoedenshow en aansluitende parade worden georganiseerd door hoedenatelier Art Of Mook in samenwerking met de Ge meente Goes. Het idee is van Monique Dommanschet, eigenaresse van Art Of Mook. “Hoeden geven mij altijd een goed gevoel. Het zien, dragen en maken van hoeden maakt mij vrolijk.” Zij ontwerpt hoeden op een ambachtelijke manier, daarbij gebruik makend van diverse mallen, variërend van antieke tot eigentijdse modellen. De ontwerpster maakt ook hoeden ‘uit de hand gevormd’. Dat zijn unieke modellen die niet na te maken zijn. Dommanschet haalt haar inspiratie uit andere landen en culturen, uit de natuur en uit andere kunstvormen. Hoedenontwerpers uit het binnen- en buiten land laten tijdens de hoedenshow hun creaties zien. “Er is een hoed met zeshonderd Swarowski-kristallen, een hoofddeksel geba seerd op de Goese vlag en een andere creatie is handgevilt en stelt het groene hart van Zeeland voor”, somt Dommanschet op. Deze en heel veel andere kunstzinnige hoeden zijn te zien tijdens de hoedenshow en de hoedenparade. Op zolder is de nieuwe presentatie van het Zeeuws Meisje te zien, van streekdracht tot reclame-icoon. Verder is er een museumwinkel annex café en een Koterkot waar kinderen kunnen spejen met ouderwets speelgoed uit de collectie. “Vrijdag 17 juni gaat het museum open. Tijdens de feestweek van 600 jaar Goes, van 28 juni tot en met 3 juli, kunnen we laten zien wat we te bieden hebben”, zegt Heerebout. Hij streeft naar zo’n twaalfduizend bezoekers per jaar, vierduizend meer dan in het oude museum. De officiële opening van het Historisch Museum de Be velanden staat gepland voor 5 juli. ‘S-HEER ABTSKERKE - Trimbelangen Midden-Zee land houdt op vrijdagavond 3 juni een wielerwedstrijd voor trimmers in ‘s Heer Abtsker- ke. de Priority Open in Amersfoort, een internationaal graveltoer nooi. De leiding van een betrekkelijk nieuw evenement, de Yerseke Open dat in de week na het Dik ke Toren-toernooi voor de twee de maal gespeeld wordt, gaat op dezelfde manier te werk als in Zierikzee. Ook dat toernooi VRIJDAG Kloetinge, Geerteskerk, be zichtiging, 13.30-16.00 uur ZATERDAG Kloetinge, Geerteskerk, be zichtiging, 10.00-16.00 uur Hansweert, café Zeelandia, dagtocht Hansweert-Vlissin- gen, 5.30 uur Goes, biblio theek, inloopmiddag, peuters en kleuters, 14.00-16.30 uur ZONDAG Goes, Bethelkerk, Tulpstraat, zangavond, ‘Time Out’, 18.30 uur Kamperland, waterski centrum de Schotsman, open dag, 13.00 uur DINSDAG Kloetinge, Geerteskerk, be zichtiging, 13.30-16.00 uur Goes, Sportpunt Zeeland, avondvierdaagse, 18.30 uur WOENSDAG Goes, Sportpunt Zeeland, avondvierdaagse, 18.30 uur Goes, Maranathakerk, Berg weg, bijeenkomst Aglow Goes, 9.30 uur APOTHEEK Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. Spoedeisende zaken op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden is de apo theek bereikbaar voor spoedrecepten. O AutoTrack.nl Er worden vitrines in elkaar gezet en vrijwel tegelijkertijd inge richt, schoonmakers ruimen voor de zoveelste keer dezelfde ruimte op en schilders en timmerlieden leggen de laatste hand aan ver- bouwingsklussen. “Anderhalf jaar geleden hebben we de datum vrijdag 3 juni geprikt als openingsdatum, maar dat redden we gewoon niet.” Heerebout zit er niet mee. “Mensen kunnen vrijdag wel even komen kijken in de Singelstraat hoe het is geworden, maar ik hoop niet dat daar honderden mensen gebruik van maken.” De bezoeker komt binnen via de entree van de VW/ANWB vesti ging, die begin april in het museumpand opende. In de gang is een Bevelandse Hall of Fame. “Als je op een knop drukt krijg je een korte biografie te horen van de bekende Bevelander die in beeld heeft alle 3- en 4-spelers met een brief persoonlijk benaderd. “Het is niet de bedoeling er een 3- toernooi van te maken”, stelt wedstrijdleider Julien Barbé, “maar we willen het voor de toe schouwers ook leuk maken. We richten onze aandacht vooral op spelers uit Tholen en West-Bra- bant.” De betere Zeeuwse ten nissers zijn namelijk in dezelfde week actief tijdens het goed be zette Maeneblusscherstoernooi in Middelburg. Niet ver van Middelburg, in Oost-Souburg, wordt het sterk ste en beste 3- en 4-toernooi in Zeeland van dit moment - altijd bijna volle schema’s van 32 - ge houden. De grote man achter het succes van het evenement, dat van 4 tot en met 10 juli plaats heeft, is Sven Vermeulen. Maar wat is het succes eigenlijk? Ver meulen: “In het eerste jaar heb ik alle trainers met hun groepjes benaderd. En omdat ik zelf op dat niveau speel, heb ik veel contact met iedereen. In Kapelle is er weinig persoonlijk contact. Verder mail ik expres veel. Elke week kom ik met iets anders: over een tribune of een feest. Het zijn van die kleine dinget jes”. Natuurlijk weet Vermeulen als geen ander dat het aan het evenement gekoppelde A-toer- nooi een extra aantrekkings kracht heeft op 3-spelers. Die willen hun krachten graag meten met sterke jongens buiten de provincie. Maar ook zonder A- toernooi heeft Vermeulen een fraai toernooi in handen. “Maar”, zegt hij”, de A erbij helpt-zeker.” Van Terheijden Te zien zijn de ontwikkelingen van het platteland met aandacht voor het huidige cultuurland schap, zoals dat zich in 600 jaar heeft ontwikkeld. Onderweg stoppen de deelnemers bij am bachtelijke bedrijven en instel lingen die gratis bezocht kunnen worden. Bij sommige bedrijven zijn producten te proeven. Over de bedrijven en karakteristieke locaties worden vragen gesteld. Voor de fietsers is een route van 25 kilometer uitgezet. Inschrij ven voor de rit kan bij Sportpunt Zeeland in Goes. De start is tus sen 10.30 en 12.00 uur. Wat ook helpt, is het prijzen geld. In Souburg strijkt de win naar van de 3-klasse tweehon derd euro cash op, in Yerseke ligt het te winnen geldbedrag rond de honderd euro en in Kapelle ligt het te winnen bedrag tussen Souburg en Yerseke. Pijpelink: “We hebben alle categorieën op gewaardeerd. We werken niet met geldprijzen maar met bon nen. Ik weet zelf wel wat de hoogte van die bonnen is en zo heb ik het ook met de penning meester afgesproken. Zoiets ligt gevoelig hè?” is.” In de grote zaal op de begane grond geeft de presentatie ‘Met man en Macht’ een beeld van de verdediging van Goes en omstre ken. Het grootste deel van de eerste verdieping is ingenomen door ‘Blinken en Verzinken’, een gedeeltelijk audiovisuele presentatie van hoogtijdagen en overstromingen. Er is een wisselexpositie over ‘600 jaar Goes’ en de tijdelijke expositie 100 jaar sparen op de Be velanden’ ter gelegenheid van het eeuwfeest van Rabobank Beve land. Een groot roze spaarvarken staat al klaar om zijn buik te laten vullen. Reclame-icoon ‘S-HEERENHOEK - De Don Boscoschool in ‘s Heerenhoek houdt tussen 20 en 23 juni de jaarlijkse avondvierdaagse. Deelnemers kunnen 5,5 of 11 ki lometer lopen. De start is bij de kantine van De patrijzen. Het decor voor de webstrijd is een vijf kilometer lang parkoers langs poelgebied en boom gaarden in en rond ‘s-Heer Abts- kerke. Er wordt gestreden in vier categorieën. De amateurs-B bij ten het spits af om 18.30 uur voor een wedstrijd van acht ron den. Daarna volgt de S/P klasse, een nieuwe opstap categorie voor plaatselijke renners. De amateurs-A rijden vanaf 19.45 uur voor een wedstrijd van der tien ronden. Kort daarna starten de veteranen voor elf ronden. De finish is in de Gerbernesseweg. De cursusavonden zijn op maandagen 13 juni, 4 juli en 19 september. Excursies zijn op de zaterdagen 18 juni, 9 juli en 24 september. Onderwerpen die aan bod komen zijn de bloemdijken, vlinders en bermen. Informatie is verkrijgbaar via: 0113- 301883. Naar een echte reden over de zeer gebrekkige animo voor de Zeeuwse 3- en in minder mate de 4-schema’s is het gissen. Er zijn er toch genoeg want sla de actuele ranglijsten van het district er maar op na: 80 man nen en vrouwen in de 3-klasse en 137 in de 4-categorie. Op de toernooien zie je er de afgelopen seizoenen slechts een fractie van terug. Waar zijn ze gebleven? Waar hangen ze in hemelsnaam uit? Zijn ze tennismoe? Hebben ze geen zin? Kunnen ze het niet combineren met hun dagelijks leven? En zo zijn er tal van oor zaken. Maar naar dé reden blijft het raden. De organisatoren van de tiende editie van de Kapelle Open we ten het antwoord evenmin, maar zijn wel op zoek gegaan om de 3-schema’s wat meer impuls te geven. Ze stuurden vele tennis sers een brief en beschreven daarin aantrekkelijke voor waarden om het toernooi van 4 tot en met 12 juni meer cachet te geven. Werken met rondegeld, een racketpakket naar keuze voor de winnaar en elke wed strijddag een gratis maaltijd- en consumptiebon, zo luidden de condities om op de tennisbanen van TV Kapelle je kunsten te ko men vertonen. Ook omdat de Kapelle Open dit jaar een nieuwe hoofdsponsor, heeft werd de brief verstuurd. Wedstrijdleider Jan Pijpelink: “We willen het toptennis in Zee land stimuleren en promoten, maar we hebben nu alle catego rieën opgewaardeerd, want ie dereen doet zijn best. Hiermee wil ik benadrukken dat de 3 en 4 niet alle prijzen wegkapen.” Alle goede bedoelingen ten spijt, de brief heeft nauwelijks effect gehad. Ter vergelijking: in 2004 schreven drie 3-spelers zich in, nu zijn het er een kleine tien. Slechts één van de deelne mers van 2005 heeft laten weten GOES - Stichting buurtwerk Goese Polder houdt op donder dag 2 juni een seniorenbingo. De bingo is in de wijklocatie bij de ZLM en begint om 14.00 uur. WISSENKERKE - Peuter speelzaal De Peuterleut opent zaterdag 11 juni de nieuwe speelzaal met een groot feest tussen 14.00 en 16.00 uur. KAPELLE - Om het ten nistoernooi van TV Kapelle wat extra glans te geven dacht de wedstrijdleiding er goed aan te doen de betere Zeeuwse spelers onder aantrekkelijke voorwaarden naar het evene ment, dat zaterdag 4 juni be gint, te halen. Het lokkertje le verde weinig op en bevestigt het beeld van de laatste seizoe nen. De goede 3-tenniss(t)er in Zeeland loopt niet meer warm voor een toernooi in zijn of haar regio. Op een enkele uit zondering na dan. Geld is niet zaligmakend, denkt de Zeeuwse tennistop blijkbaar, want zelfs een aardige prijzenpot lijkt geen extra deelnemers naar toernooien in de provincie te trekken, (foto: Dennis Rijsbergen) Museumdirecteur Gerard Heerebout: “Anderhalf jaar geleden hebben we de datum vrijdag 3 juni geprikt als openingsdatum, maar dat redden we gewoon niet.”(foto: Tannie de Jonge) FM Door Ellen De Vriend Door Peter Godrie i* Kantoor Fruitlaan 4c, postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Maandag 09.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Bevelander niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Twente 24-uurs service www.riooltechniek.com Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheijen Chef redactie Ellen de Dreu Eindredactie Dennis Rijsbermen 0113-274021 red .be vel ander whk .v. egener.n I Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Henk Mallekote 0113-274031 (privé 0113-342535) De Bevelander is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concern. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzjoek kosteloos toegezon den. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, tM.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus, 692, 7500 AR Enschede. De allergrootste autosite van Nederland VOOR AL UW RIOOLPROBLEMEN gg Riooltechniek bv BERGEN OP ZOOM MIOOfi.BURG Verschijnt in een oplage van 43.200 elke woensdag huis-aan-huis op Noord- en Zuid Beveland. Cora Slot 0113-274030 (privé 06-53671555) Hellen van Tol 0113-274032 of 06-53810750 0 X y.h- VOLVO V70 2001 rood

Bevelander | 2005 | | pagina 11