Beleggingsmaatschappij vraagt gemeente ^3 O6S ONRUSTIGE BÉNEN? f 600 jaar Go^ stadsrechten nieuws ZWijkelijkse Berichten F Openbare kennisgevingen]^ Bekendmaking uitslag referendum Sociale zaken gesloten Geluidsschermen langs het spoor? Stap voor Stap op de fiets, de cursus waar je als volwassene kunt leren fietsen Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes viert driejarig bestaan Grote Markt weer officieel in gebruik genomen Zeelandhallen officieel overgedragen aan Libéma Vergadering gemeenteraad op 2 juni a d j! woensdag 25 mei 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk www.stichting-restless-legs.org ir StfACER'Jl Datum: Plaats: zaterdag 11 juni 2005, 14.00-16.00 uur Middelburg, Best Western Hotel Arneville Buitenruststraat 22 (vlakbij het station) Triside Vastgoed B.V. Westersingel 49 3014 GV Rotterdam Tel: 010-436.36.48 Fax: 010-436.98.18 e o z K’ Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. e-mail Activiteiten 600 jaar Goes Zeeuws Vocaal Ensemble 28 mei 12-05 Ganzepoortstraat 22 TE KOOP Entree vrij i A A A i Woensdag 25 mei 2005 Programma: voordracht door Dr. J.H.M. de Groen, neuroloog met speciale belangstelling voor slaap- en waakstoornissen en medisch Hoofd van het Centrum en Waakstoornissen Kempenhaeghe te Heeze. Na de voordracht is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Geerteskerk, Kloetinge 20.00 uur Goes 600 ontbijt Meld je nu aan voor het Goes 600 ontbijt op de Grote Markt op zater dag 2 juli via telefoon 249954 of de website www.goes600.nl. Dan bent u één van de zeer vele Nederlanders die aan deze aandoening lijdt. Omdat zowel artsen als patiënten veelal niet op de hoogte zijn van wat de ziekte veroorzaakt en wat er aan te doen is, organiseert de Stichting Restless Legs Nederland een voorlichtingsbijeenkomst: Melding verandering inrichting (art. 8.19 Wet milieubeheer). Op 29 april 2005 ontvingen wij van ProRail, regio Zuid, Postbus 624 te Eindhoven een melding voor het veranderen van het spoorwegem placement te Goes (doodlopend spoor (515) ter hoogte van km. 49.650. De verandering betreft het saneren van de tankplaat, de ondergrondse slibvanger, ondergrondse olie-afscheider en het coale- scentiefilter. De veranderingen zijn niet in overeenstemming met de voor het bedrijf verleende milieuvergunningen van 13 maart 1992 en 13 juni 1997. Echter in de stukken behorende bij de melding is naar ons oor deel voldoende aangetoond dat de veranderingen geen dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu en dat de milieu vergunning naar ons oordeel ook niet gewijzigd hoeft te worden. Bezwaar! beroep De stukken liggen vanaf vandaag ter inzage. Belanghebbenden kunnen bezwaar en beroep instellen tot zes weken na de datum van publica tie. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders onder vermelding van "bezwaarschrift”. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de ting kan de nieuwbouw per sep tember 2006 in gebruik worden genomen. Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl voorzitter van de afdeling Bestuursrecht van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Ontwerp-Rampbestrijdingsplan Hoogwater Zeeland De burgemeester van Goes stelt het Rampbestrijdingsplan Hoogwa ter Zeeland vast. In dit plan staat beschreven op welke wijze een (dreigende) ramp of zwaar ongeval door hoog water in de provincie Zeeland wordt bestreden door het bestuur en de hulpverleningsdien sten. Alvorens tot vaststelling over te gaan ligt het ontwerp-rampbe- strijdingsplan vanaf I juni 2005 vier weken ter inzage. Gedurende deze periode kan een zienswijze over het ontwerp-rampbestrijdings- plan worden ingediend bij de burgemeester. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders van Goes maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: De Wilhelminapolder in Wilhelminadorp: 29 populieren, met herplantplicht Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 24 mei kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Meer informatie: de heer T. Kapoen of de heer G. Goedege- buure, telefoon 249770. referendum bekend gemaakt in het stadskantoor aan de Oostsingel 2. Alle uitslagen van de verschillende stembureaus komen hier binnen en worden op volgorde van binnen komst bekendgemaakt. De stembure aus sluiten om 21.00 uur. Omdat in Goes via de computer gestemd wordt verwachten we de eerste uit slagen om 21.15 uur. Via de televisie zijn de landelijke uitslagen en de uit slagen in overig Zeeland te volgen. U bent van harte welkom bij de bekendmaking van de uitslagen. Op I mei jl. bestond het Steunpunt Vrijwilligerswerk precies drie jaar. In de afgelopen drie jaar is er veel gebeurd. Door steeds het belang van De afdeling sociale zaken is donder dag 2 juni 2005 op alle locaties geslo- 12-05 Huyssenstraat 18 12- 05 Nobelweg 6 13- 05 Boomdijk I I 8-05 Kostersweg I 18-05 Oude Rijksweg 56 Mooi mals rundergehakt 1000 gram 4,54 ACTIE - ACTIE Argentinasteak 4 VOOR 5,00 ACTIE - ACTIE het plaatsen van twee schuurtjes het plaatsen van een berging Het uitbreiden van de schuur/berging het aanbr. neon en lichtreclame, veranderen pui het aanbr. neon en lichtreclame, veranderen pui het verbouwen van de berging het plaatsen van een reclamemast het verbouwen van de woning het bouwen van een bedrijfsloods het herbouwen van de schuur ten. Het gaat om de locaties stadskan toor, CWI en het Landbouwcentrum. 19- 05 Jasmijnstraat 23 20- 05 Brugstraat 34 12-05 Lange Kerkstraat 28 12-05 Singelstraat I I maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. het verbouwen van de woning het bouwen van een serre donderdag 16 juni is er geen les en het tijdstip van de les op 23 juni wordt nog bekend gemaakt. Donderdag, vrijdag 2 versgegrilde kippen voor 5,00 GEZOCHT Winkelpanden op A-locatie te Goes, Middelburg en Vlissingen. Verhuurde woningen en winkels, ook grote objecten komen in aanmerking. Vlotte afwikkeling. Wordt discreet behandeld. Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Diverse locaties Goes en dorpen, 10.00-18.00 uur Beleidsplan Sociale Zaken 2005 Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 29 maart 2005 besloten het Beleidsplan Sociale Zaken 2005 vast te stellen. In 2005 is de belangrijkste ontwikkeling de invoering van de Wet De Bevelander De volgende stappen zijn: renovatie van de bestaande hallen, de bouw van een derde hal (5800 m2) die tevens geschikt is voor muziekeve nementen, en de bouw van een lei surecentrum (7800 m2) met daarin een ‘servicebioscoop’ (I650 m2), een health centre, een bowling en een wokrestaurant. Naar verwach- Vleeswaren 200 gram naar uw keuze Gebraden gehakt Palingworst Leverkaas Schouderham Ook 4x 50 gram 200 gram voor 2,25 Vleessalade speciaal UIT EIGEN KEUKEN 150 gram 0,99 Hausmacher boerenpaté UIT EIGEN KEUKEN 150 gram 0,99 BBQ Party groot of klein, buffet, div. hapjes uw slager André De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag I3.3O - I6.00 uur. De verzamelplaats voor de cursus is de Wijkinföwinkel in de Goese Pol der aan de Kuyperlaan 17, telefoon 251254. Het meenemen van een eigen fiets is noodzakelijk om te kunnen deelnemen. Zowel vrijwilligers als deelnemers kunnen zich, tijdens kantooruren van maandag tot en met donderdag vóór I juni a.s. opgeven voor de gratis cursus via telefoon 237082 of mail sport@smwo.nl. (Maximaal 15 deelnemers) Op woensdag I juni 2005 wordt in Nederland een raadplegend referen dum gehouden over het Europees grondwettelijk verdrag. Burgers die gaan stemmen moeten de vraag beantwoorden: Bent u voor of tegen instemming door Nederland met het Verdrag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa? U kunt op die dag vóór of tegen het Verdrag stemmen. U mag ook blanco stem men. Op woensdagavond I juni wordt vanaf 21.00 uur de uitslag van het Op donderdag 26 mei houdt Pro- Rail een informatieavond (inloop van 17.00 tot 22.00 uur) in Hotel Terminus over de Planbeschrijving Zeeuwse Lijn. Op dit plan kan tot 20 juni ingesproken worden. Het meest in het oog lopende onder deel van het plan is het idee om langs het spoor schermen te zetten om geluidsoverlast tegen te gaan. Op deze avond van ProRail, de eige naar van het spoor, speelt de gemeente geen rol. De gemeente is echter niet onverdeeld gelukkig met dit plan, omdat alléén de geluidshinder wordt aangepakt.Tril- lingshinder, de verkeersproblema- Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl. 13-05 Beukenstraat 215 13-05 Hoogewei 14 13-05 Langeweg 6 20-05 Etty Hillesumlaan 24B 20-05 Oosthavendijk 9 20-05 Zwanenburg 2 20-05 van der Baanstraat 15 Op donderdag 2 juni vergadert de gemeenteraad van Goes in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint om 13.30 uur en is openbaar. Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeenteraadsle den. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit tenmin ste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier (tele foon 249730) onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Agendapunten: Vaststellen van de bouwgrondexploitatie 2004. Beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van de brandweerkazerne. Vaststellen van de Perspectiefnota 2005, mede aan de hand van het voorwerk van de werkgroep kerntakenonderzoek. In de Perspectief nota (voorjaarsnota) doet het college van burgemeester en wethouders voorstellen voor de begroting 2006. Ook de gemeente Goes ontkomt dit jaar niet aan bezuinigingen daarom heeft een werk groep vanuit de gemeenteraad een kerntakenonderzoek gedaan. Daar over zal de totale gemeenteraad zich nu uitspreken. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij Publiekszaken. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. burgemeester en wethouders van Goes Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 12-05 t/m 20-05-2005 Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709. 12-05 Huyssenstraat 20 12-05 Jan Greshofflaan 40 Op maandag 23 mei heeft de gemeente Goes de Zeelandhallen officieel overgedragen aan leisure concern Libéma uit Rosmalen. Met de ondertekening van een over eenkomst voor de bestaande hal len en voor de percelen van de nieuwe hal, het leisurecentrum en het parkeerterrein is de over dracht een feit. Conciërge voor het beheer van een gebouw (54) Cateringmedewerk(st)er bij activiteitencentrum (248) FietscursuS voor(allochtone)volwassenen zoekt begeleiders m/v (49) Ragnarock, festivalmedewerkers (250) Rijdend winkeltje, medewerkster op woensdagmiddag (40) Backstage jongeren Poppodium, medewerker op I I juni (253) Wijkhoofd voor collectanten van het reumafonds (255) Fruit en bloemenverzorging (z.g. gastendienst) bij revalidatiecentrum (237) Klusjesman (conciërge) voor een basisschool (252) Begeleider muzikale activiteit van verstandelijk gehandicapten (254) Voor meer informatie en vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwiliger zoe ken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 2531711253157, e-mail vrijwilligers@smwo.nl.Website: www.smwo.nl. het uitbreiden van de woning het maken van een dakopbouw op de garage het wijzigen van de gevel en reclame het plaatsen van hardstenen palen t.b.v. entree het bouwen van een carport het bouwen van een afdak het uitbreiden van de woning het veranderen van de dakkapel en bouwen berging het bouwen van een schuur het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woonkamer Voorstel wijkbudget Goes-West Voortaan worden de door bewo nersorganisaties voorgestelde bestedingen van het wijk- of dorpsbudget in deze rubriek gepubliceerd. De gemeente is van plan de onderstaande aanvraag te honoreren. Wilt u er als belang hebbende op reageren, dan kan dat binnen vier weken via tele- vrijwilligerswerk onder de aandacht van de mensen te brengen, heeft het Steunpunt een bestand kunnen opbouwen van meer dan 300 vrijwil ligers, bijna 300 vacatures en een netwerk van meer dan 80 vrijwilli gersorganisaties. De verwachting is dat dit er alleen maar meer zullen worden in de toekomst. Meer infor matie, Steunpunt Vrijwilligerswerk, Zaagmolenstraat 3,telefoon 253171, vrijwilligers@smwo.nl of www.smwo.nl. Dinsdag 17 mei is de Grote Markt officieel weer in gebruik genomen. Wethouder Sophie van 'tWestein- de trok symbolisch de champagne fles open waar 500 ballonnen uit te voorschijn kwamen met hieraan kaartjes voor gratis marktproduc- ten. Ook reikte de wethouder manden met marktproducten uit om de bezoekers welkom te heten op de eerste dinsdagmarkt op de vernieuwde Grote Markt. Het hart van de stad is voorzien van nieuwe bestrating en straatmeubilair. De auto's zijn van het plein verdwe nen. Het plein heeft nu een groen- gordel van bomen met terrassen en sfeervolle lantaarnpalen met rondom bankjes. De werkzaamheden voor de aanleg van het parkeerterrein en een aftakking van de rotonde naast de A256 direct naar de Zeelandhallen zijn al eerder begonnen vanwege twee grote evenementen in juni. De werkzaamheden hiervoor moe ten op I juni afgerond zijn, zodat ze beide te gebruiken zijn. Eind 2005 moet de definitieve inrichting van het parkeerterrein met 1.350 plaatsen voor gebruikers van het Zeelandhallencomplex gereed zijn, waarmee er sprake is van circa 1.550 parkeerplaatsen bij de Zee landhallen. tiek bij overgangen en de risico's van het vervoer van gevaarlijke stoffen zijn ook onderwerpen waar in de ogen van de gemeente wat aan gedaan moet worden. Daarom is de gemeente, in nauw overleg met de provincie Zeeland, momen teel bezig naar haalbare alternatie ven te zoeken. Die alternatieven zullen gepresenteerd worden op een avond van gemeente en provin cie: donderdag 9 juni, theater De Mythe, aanvang 20.00 uur. Dit is een vooraankondiging; meer details vol gen in deze rubriek en op www.goes.nl onder 'verkeer en vervoer'. Woensdag 18 mei heeft wethouder Dorith van Ewijk een bloemetje overhandigd aan de 300e vrijwilliger die via het Steunpunt Vrijwilligers werk Goes aan het vrijwilligers)werk is gekomen. Dat gebeurde bij Sportvereniging "De Brug" in Colijnsplaat. Nederland - Fietsland wordt ons land ook wel eens genoemd. In ieder huishouden treft u minimaal een aantal fietsen in de schuur of garage. Als u op het station in Goes loopt breekt u bijna uw benen over al die fietsen, omdat er niet vol doende fietsenrekken aanwezig zijn. Het is dus bijna vanzelfsprekend dat iedereen kan fietsen, maar schijn bedriegt. Daarom organiseert SMWO Welzijn, afdeling breedte sport een fietscursus die bestaat uit zeven lessen en een examenles. De cursus is vanaf 7 juni elke dinsdag en donderdag van 10.00 tot I 1.30 uur en het examen op dinsdag 5 juli. Op Over leefbaarheid in wijken en dorpen Beheerregeling GBA Het college van B&W heeft op I I mei 2005 de GBA-beheerregeling opnieuw vastgesteld. In deze regeling wordt het beheer van de Gemeentelijke Basisadmi nistratie Persoonsgegevens geregeld. De regeling ligt vanaf 25 mei 2005 gedurende een periode van drie weken ter inzage. Maandag Dinsdag Woensdag Zie onze verrassingsaanbieding in de winkel foon 249871 of a. vander. wel @goes. n I Werkgroep Bewonersbelangen Goes-West: speelplek met skate- voorziening, basketbal- en voet- balkooi bij sbo De Tweern, Evert- senstraat, begrote kosten 24.300,-, te voldoen uit het wijk budget 2003 (restant), 2004 en 2005. werk en bijstand (Wwb) en het reïntegratiebeleid als onderdeel van deze wet. In het beleidsplan is onderzocht welke mogelijkheden er zijn om te reserveren voor een mogelijke korting op het inkomensdeel die door het Rijk zal worden toegepast. Ook zijn de mogelijkheden onderzocht om een mogelijk tekort voor de bijzondere bijstand op te vangen. Het beleidsplan bestaat uit twee hoofdstukken: Reïntegratiebeleid en Armoe debeleid. In het hoofdstuk Reïntegratiebeleid komen de hoofdlijnen van dit beleid aan de orde en worden per deelgebied doelstellingen, taakstel lingen en de financiële vertaling ervan vastgelegd. In het hoofdstuk Armoedebeleid worden diverse regelingen (bijvoorbeeld declaratiefonds, collectieve aanvullende ziektekostenverzekering gemeenten) besproken. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een lefonische afspraak maken, 249700. 03-05 Watervlietweg 2 04-05 Friesestraat 21 1-05 J. Roggeveenstraat I 12-05 Ganzepoortstraat 20 28 en 29 mei Atelierroute door En Passant s 600

Bevelander | 2005 | | pagina 7