gemeente HOPELIJK HEEFT U ONS NOOIT NODIG. Politiesamen werking in België MAAR STEL DAT... o Meer dan 100 occasions op voorraad al vanaf 950,- o_ ZLM verzekeringen ^Openbare kennisgevingen W C 600 jaar stadsrechten nieuws Bestratingswerkzaamheden Vergadering raadspresidium Europese Grondwet ti rl ABS Informatieavond herinrichting Kolveniershof en Bleekveld 1 Fietswrakken act ie in de omgeving van het NS station Vergadering gemeenteraad op 2I april woensdag 13 april 2005 Goes Voor- vroegschoolse informatiemarkt r Woensdag 13 april 2005 VAN DOORNESTRAAT 11 GOES TELEFOON (0113) 22 35 49 dsa@zeelandnet.nl Autobedrijf W.J. Sonke B.V. Industriestraat 8-10 Goes - Tel. 0113-215415 Ook wij staan op: www.autozeland.nl 6 unicef® AUTOSCHADE De Bevelander ■■■■■■■■■■■■Ml r ïps V oor Nederlandse, Belgische en Luxemburgse politieagenten zijn er bijna assooat geen grenzen meer. De politiediensten van de drie landen gaan nog meer samen werken aan meer veiligheid. éiw - I 7 Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. 20:00 uur 20:I0 uur het tijdelijk plaatsen van een schutting 06-04 Troelstralaan I 06-04 v. d. Baanstraat 33 Burgemeester en wethouders van Goes maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag I3.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. S, I: Activiteiten 600 jaar Goes Vrijdag I5 t/m zondag I 7 april Balletstudio Free '600 jaar Goes', (uitverkocht) Theater de Mythe Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl. Het recept van Loesje Zaterdag was Loesje in Goes en gaf aan de twintig Goesenaren die op de Goesje- workshop afgekomen waren het recept voor het maken van Loesje-affiches, natuurlijk in de variant Goesje. Veertien Goesje-affiches leverde dat op. De affiches zijn te zien in de binnenstad en op de site van GoesóOO. Internet www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Op maandag 18 april 2005 begint de straatploeg van de afdeling stadshe er/5 uur 19:30 uur 19:40 uur van de woning Zuidvlietstraat 30 te Goes. De bouwaanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan "West", maar wel met de meest recente perceelbebouwingsvoorschriften. Grote Markt 17 Goes Er is een verzoek ingediend voor vestiging van een winkel op de begane grond van het pand Grote Markt 17 te Goes. Het verzoek is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan "Binnenstad- Centrum", maar wel planologisch acceptabel. Oostmolenweg 101 te Kloetinge Stichting Emergis heeft een bouwaanvraag ingediend voor een multi functioneel centrum aan de Oostmolenweg 101 te Kloetinge. De bouwaanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmings plan "Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland", maar wel met ontwerp- bestemmingsplan "Emergis". lenden die een gedrukt exemplaar willen ontvangen kunnen de ant woordkaart bij de publieksbalie invullen of aanvragen via e-mail: referendumeuropesegrondwet@m inbzk.nl. Op maandag 18 april vergadert het raadspresidium (fractievoorzitters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staat onder andere: Vaststellen verslag vergadering van 14 maart 2005. Vaststellen agenda raadsver gadering van 19 mei 2005. Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad. Planning behandeling perspectief- nota, algemene beschouwingen en begroting 2006. Bestemming bijdrage voor hulp verlening aan zuidoost Azië. Bezichtiging nieuw stadskantoor gunning van j.D. Wagenaar, Noordeinde 8 in Kloetinge. De aanvraag betreft het oprichten en in werking hebben van een paardenhouderij op het adres Noordeinde 8 in Kloetinge. Wij hebben het voornemen om - onder voorschriften ter bescherming van het milieu - deze vergunning te verlenen. Bezwaren/bedenkingen De aanvraag, de ontwerpbeschikking met de daarbij behorende voor schriften en andere van belang zijnde stukken liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage. Schriftelijke (gemotiveerde) bedenkingen kunnen tot en met 10 mei 2005 bij het gemeentebestuur worden ingebracht; in linkerbovenhoek van envelop vermelden: "Bezwaar schrift". Degene die bedenkingen inbrengt kan tegelijkertijd verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie dat uitdrukke lijk wenst, kan bedenkingen mondeling naar voren brengen tijdens een gedachtenwisseling. Tot en met 3 mei 2005 kunt u dat via onder staand telefoonnummer kenbaar maken. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Alleen wie tijdig beden kingen heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschikking kan later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij men aantoont daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest. Informatie: afdeling milieu, telefoon 249718. Help mee in de strijd tegen kindersterfte J Op donderdag 21 april vergadert de gemeenteraad van Goes in het stad huis aan de Grote Markt. De verga dering begint om 19.30 uur en is openbaar. 06-04 Oranjeplaatweg 4A 06-04 Stalstraat 8 De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. het uitbreiden van de woning het verbouwen van de woning het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning Geïnteresseerden kunnen de agen da en de vergaderstukken inzien bij Publiekszaken. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stuk ken in de ruimte voor het publiek. Calamiteitentelefoon: (0II3) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 98I 4I Stadskantoor. Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Afdeling Publiekszaken Tel.: (0113) 249 600 e-mail: stadskantoor@goes.nl KINDEREN EERST wtoschadê- I, s DSA DEALER SCHADE ASSOCIATIE door gemeenteraad. Voorstel tot wijziging van de Verordening voorzieningen wethouders, raads- en commissie leden m.b.t. kinderopvang. Voorzitterschap commissie Middelen bij behandeling rapport van de Rekenkamercommissie op 28 april 2005. Procedureafspraak voor vervolg op eerste onderzoekproject van de Rekenkamercommissie: opgave externe opdrachten over 2004; aanpak aanbevelingen. Instemming met derde onder zoekproject van de Rekenkamer commissie. De vergadering is openbaar. Goes n Op vrijdag 8 april 2005 hield de politie Goes in samenwerking met de stadswachten en stadsbeheer een fietswrakkenactie. Op het Stati onsplein de Lijnbaan en stalling zuid werden in totaal 64 fietswrakken verwijderd. De gemeente slaat de wrakken op en registreert ze ook. De politie controleert of er sprake is van gestolen fietsen. Deze worden bij de rechtmatige eigenaar terugbezorgd. Rechtmatige eigenaren van fietsen kunnen bij de gemeente kijken of hun tweewieler ertussen staat. Zij Op woensdag I juni 2005 wordt en referendum gehouden over het Europees grondwettelijk verdrag. Een exemplaar van de Europese Grondwet ligt ter inzage bij de afdeling Publiekszaken. Belangstel- in het kader van de WE. Ook ouders die nog geen gebruik maken van de peuterspeelzaal zijn van harte welkom om te komen. Zij kunnen dan zien op welke wijze de kinderen van de basis scholen en de peuterspeelzalen bezig zijn. Er is informatie over de taalme thodes‘Puk en Ko’ en‘Ik en Ko’ en het registratiemodel ‘Kijk’. Voor meer informatie kunt u terecht bij Monique Copper (coördinator Brede Scholen Goes), telefoon 0113- 251254/06- 12450425 of m.copper@smwo.nl moeten zich legitimeren, een bewijs van eigendom tonen en een ont vangstbevestiging tekenen bij even tuele teruggave van een fiets. Voor informatie kunnen eigenaren van fietsen terecht bij de Goese stads wachten, telefoon (01 13) 249849. Periodiek verwijdert de politie in samenwerking met de gemeente fietswrakken, zodat de stallingscapa- citeit optimaal beschikbaar komt. Over het verwijderen, opslag, bewaartermijn, afvoeren maakte de politie afspraken met het Openbaar Ministerie. heer van de gemeente Goes met de herbestrating van de opritten vanaf de Lange Achterweg en Ver- metstraat naar de Oude Rijksweg. Het werk wordt gefaseerd uitge voerd; allereerst wordt het gedeelte tussen de Vermetstraat en de Lange Achterweg aangepakt, waarna het stuk vanaf de Lange Achterweg rich ting Arendstraat aan de beurt is.Ten- slotte wordt de oprit in de richting van Goes herstraat. De werkzaamheden zullen naar ver wachting begin mei gereed zijn, uiteraard indien de weersomstandig heden dit toelaten en zich geen onvoorziene moeilijkheden voor- doen.Tijdens de uitvoering dient u er rekening mee te houden dat het voornoemde straatgedeelte tijdelijk zal worden afgesloten. Woningen en bedrijven blijven echter wel bereik baar. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met de opzichter, de heer N.L. Moerman, telefoon 0113- 249833. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Op woensdag 20 april organiseert de gemeente in Theater de Mythe een informatieavond over de herinrichting van het Kolveniershof en Bleekveld. De plannen voor dit gebied worden toegelicht.Verder krijgt u gelegenheid om vragen te stellen. Het programma ziet er als volgt uit: 16:00 - 19:00 uur Inloop in de bovenfoyer. Gelegenheid tot het bekijken van het beeldmateriaal en het stellen van vragen Ontvangst met koffie/thee Welkom door wethouder C.R.M.M. Linssen Presentatie van de stedenbouwkundige plannen door Ben Westenburger Toelichting op de planologische procedure door Floor van Dijk Gelegenheid tot het stellen van vragen Word nu lid van Unicef Bel 0800 1133 Op 19 april 2005 kunnen ouders/ ver zorgers van peuters en kleuters van 19.00 uur tot 21.00 uur een kijkje komen nemen op de informatiemarkt over Voor-en Vroegschoolse Educatie (WE). De informatiemarkt wordt gehouden in de brede school De Sym fonie aan de Elvis Presleylaan 107 (ingang Zuidwesthoek) in Goes. In de brede school werken de scholen De Zuidwesthoek, De Prinses Beatrix- school en de peuterspeelzalen De Teddybeer en Het Ganzenest samen Tengevolge van de renovatie van de kademuren, enige jaren geleden, is de bestrating op de Grote Kade vanaf de St. Maartensbrug tot aan huis nummer I6 flink verzakt. Op maan dag 18 april start de reparatie hier van. Tevens zal van de gelegenheid gebruik worden gemaakt om op de Grote Kade nog wat ander herstel- werk uit te voeren. De werkzaamhe den zullen naar verwachting drie tot vier dagen in beslag nemen, uiteraard indien de weersomstandigheden dit toelaten en zich geen onvoorziene moeilijkheden voordoen. Tijdens de uitvoering dient u er rekening mee te houden dat het voornoemde straat gedeelte tijdelijk zal worden afgeslo ten. Om de bereikbaarheid zoveel mogelijk te waarborgen wordt in het hele gebied tijdelijk het eenrichtings verkeer opgeheven. Tevens wordt het paaltje aan het begin van de Klei ne Kade verwijderd. Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders zijn van plan door een vrijstellingspro- cedure medewerking te verlenen aan de volgende (bouw)aanvragen. Daartoe liggen de aanvragen vanaf 14 april 2005 vier weken (tenzij anders vermeld) ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Lijsterbesstraat 26 Goes Er is een bouwaanvraag ingediend voor verandering van de garage en keuken van de woning Lijsterbesstraat 26 te Goes. De bouwaanvraag is niet in overeenstemming met geldend bestemmingsplan "Zuid", maar wel met de meest recente perceelbebouwingsvoorschriften. Zuidvlietstraat 30 Goes Er is een bouwaanvraag ingediend voor vergroting van de badkamer et werk van deze agenten wordt .verricht onder specifieke eisen, rechten en plichten. Geen enkele agent gaat de grens over zonder volledig opge leid te zijn voor die taak. Elke agent moet zich te allen tijde kunnen legitimeren, de rechtsregels van de gaststaat volgen en zich altijd kunnen verantwoorden voor zijn of haar gedrag. De Nederlandse, \e drie landen hebben daarvoor een IV verdrag gesloten waardoor de politieorganisaties van België, Nederland en Luxemburg over de bevoegdheden beschikken om met elkaar te patrouille ren, wederzijdse bijstand te verlenen bij grote gebeurtenissen en bij ongevallen. Ook de Koninklijke Marechaussee kan gebruik maken van deze in het verdrag vastgelegde mogelijkheden. het plaatsen van een verfopslag het plaatsen van een overheaddeur het plaatsen van een tijdelijke opslag het uitbreiden en verbouwen van de woning het tijdelijk plaatsen van kantoorunits het slopen van een transformator- station het verwijderen van asbesthoudende dakplaten het uitbreiden van de bovenwoning Belgische en Luxemburgse agenten mogen onder andere het verkeer regelen, ver keerscontroles uitvoeren, plaatsen door zoeken om de openbare orde en veiligheid te garanderen. Ook hebben zij bijvoor beeld een taak in de begeleiding van personen en groepen (bijvoorbeeld voet balsupporters) en kunnen zij criminelen en verdachten arresteren of observeren. Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden gemeen teraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeente raadsleden. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers geza menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit tenminste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier (telefoon 249730) onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maxi maal vijf minuten het woord. Agendapunten: Vaststellen van het bestemmings plan "Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat". f f et kan dus gebeuren dat de Neder- JL JLlandse automobilist, op weg naar zijn vakantie in het zuiden van Europa, bij een grote verkeerscontrole aan de Luxemburgse grens vragen moet beant woorden van een Belgische politieagent. Deze zomer is het mogelijk dat bij de wereldkampioenschappen voetbal voor landenteams onder de twintig jaar een trouwe supporter langs een toezichthou dende Luxemburgse agent loopt. En bent u binnenkort een keer in België na een gezellig bezoek aan een mooie stad, net op weg naar huis? Misschien krijgt u het verzoek van een Nederlandse agent om uw autopapieren of uw identiteitskaart te laten zien. Over het algemeen zal in ons land de Belgische en Luxemburgse politie samen met de Nederlandse te zien zijn in de provincies Zeeland, Noord- Brabant en Limburg. 06-04 Wijngaardstraat 5 06-04 v. Dusseldorpstraat 31 het verwijderen van een asbest houdende afvoer het uitbreiden van de garage met een bergzolder 07-04 Ganzepoortstraat 20 het wijzigen van de winkel 07-04 Watervlietweg I het uitbreiden van de stadsboerderij 29-03 j. van Beierenstraat 35 het plaatsen van een carport 29- 03 Westhavendijk 60 30- 03 Spoorstraat 6 04-04 Mosselbank 21 07-04 Langeweg 6 Verleende bouw- en sloopvergunningen en afgegeven positieve reacties tot bouwvoornemen in de periode van 04-04 t/m 08-04-2005 Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen (0113-249709) 06-04 Aardebolleweg 5 06-04 Ds.H.Boersmastraat 10 het plaatsen van palen voor leilinden 06-04 Houtkade 26 06-04 Klein Frankrijk 2 06-04 Lange Vorststraat 56 06-04 Nieuwe Diep 14 'Xankzij dit Beneluxverdrag, dat een .1—verruiming is van de historische samenwerking tussen de drie landen, worden ook de mogelijkheden om informatie uit te wisselen, materieel en personeel aan elkaar uit te lenen vergemakkelijkt. De politieagent mag zijn eigen spullen gebruiken. Als het noodzakelijk is om dwang of geweld toe te passen dan mag dit alleen onder de regels van het betreffende land, dus Nederlandse regels in Nederland. Natuurlijk kan het gebeuren dat een burger redenen ziet om, naar aanleiding van politieoptreden, een klacht in te dienen. Daarvoor kan men altijd terecht bij de bevoegde autoriteiten in de drie landen. In Nederland kunt u daarvoor naar een politiebureau in uw woonplaats. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij een kapvergunning heeft verleend voor de volgende boom: Ruychrockstraat 2 te 's Heer Hendrikskinderen: I Es Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunning op 12 april kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: de heerT. Kapoen of de heer G. Goedegebuure, tel. 249770. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een Ontwerp-milieuvergunning Noordeinde 8 Kloetinge telefonische afspraak maken (0113-249700). Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter 5-03 Beukenstraat 215 het bouwen van een carport inzage is gelegd het ontwerpbesluit op een aanvraag om milieuver- 21-03 Oosthavendijk 9 het bouwen van een schuur Vaststellen van de discussienota voor het bestemmingsplan "bebouwde kom Wilhelminadorp". Beschikbaar stellen van een krediet voor het project Goese heggen. Planschadeverzoek vanwege het bestemmingsplan Hollandiaplein. Vaststellen van de regionale vervolgnota gezondheidsbeleid Oosterschelde-regio 2005-2008. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aanpassing van de brandweerkazerne. Wijzigen van de Verordening winkeltijden Goes. Onderschrijven van de richtlijnen voor de begrotingen 2006 van gemeenschappelijke regelingen waaraan Zeeuwse gemeenten deelnemen. Diverse begrotingswijzigingen. Initiatiefvoorstel van de fractie van de Partij van de Arbeid tot het aanpassen van "Verordening Wet voorzieningen gehandicapten gemeente Goes". "X"Y 7" fit u meer weten over de inter- V nationale politiesamenwerking van Nederland, België en Luxemburg. Kijk op www.pb5I.nl of www.politie.nl of bel 0900-8051 T\e agenten doen dit onder zeer JLX strikte bepalingen. De politieagent werkt tijdens deze acties volgens de rechtsregels van het gastland. Het politie optreden is meestal op verzoek van één van de Benelux-landen. Alleen in speciale gevallen, bij een achtervolging bijvoor beeld, is dat voorafgaande verzoek niet nodig. G o 600

Bevelander | 2005 | | pagina 7