Domburg gaat back to the future met grote wereldtalenten van nu Volop topmuziek in De Wegwijzer Gratis kaarten voor onze lezers Marco Bakker solo bij Grootkoor Zeeland Nacht Van Vlissingen in teken van blues Gratis kaarten voor onze lezers Zeeuwse badplaats wordt tweede Montmartre staat centraal in Yerseke Arsenaal kan het schudden Surrender weer op Hrieps Concert oude barokmuziek CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM ‘T BEEST GOES Zeemanslied Koninginnenach in ‘s-Heerenhoek uur. The Ring Two O ft Willem Spekhorst met een van de Argentijnse kunstenaars. (foto:Ellen de Dreu) Spekhorst van de Stichting Art keuze van de dertig jongelingen. Spekhorst heeft met hulp van Julian Sas. (foto: pr) De Japanse Miki reist haar lief de, Benny, achterna naar Am sterdam. Na enige tijd verveelt Miki zich en boekt een trip voor twee naar Thailand. Dagelijks 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.15 uur. Een triller, horror, die zich af speelt in het stadje Astoria, waar Rachel werkt en een nieu we start hoopt te maken. Maar ook daar wordt ze achtervolgd door Samara, die door gaat met het zaaien van dood en verderf. YERSEKE - Liefhebbers van zeemansliederen kunnen za terdag 16 april volledig aan hun trekken komen in Yerseke tijdens een Shanty-avond in De Zaete. De koren Het Veerse Scheepstuig uit Veere en De Kanaken uit Bergen op Zoom bezingen dan alle aspecten van het zeemansleven. VLISSINGEN - De cabaret groep Schudden komt donder dag 14 april naar Vlissingen met het programma Klam. Het optreden in het Arsenaal be gint om 20.15 uur. Emiel de Jong en Noël van San ten bemannen Schudden. Hun streven is om met minimale middelen maximale effecten te bereiken. Vanaf 21.00 uur treden, achter eenvolgens, The Juke Joints, Ri ver Zydeco Band en Julian Sas op. Kaarten kosten in de voor verkoop zestien euro en aan de kassa achttien euro. De deuren gaan open om 20.30 uur. De eerste band van de avond kan geen onbekende zijn voor de Zeeuwse bluesliefhebber. Al ruim een kwart eeuw staan de Juke Joints op podia van Neder land tot Amerika. Afgelopen Bluesroute in Middelburg bewe zen ze in een overvolle kroeg maar weer eens dat zij met recht the masters of rollinblues wor den genoemd. GOES - Onder de lezers van deze krant mogen we tien vrijkaarten verloten. Hieronder leest u hoe u kans maakt op één van die kaarten. DOMBURG - De Walcherse badplaats Domburg maakt zich weer op om een stevige do sis schilderkunst in het toe- ristenvermaak te stoppen. Het begint zondag 1 mei met de tweede editie van de Schilders week tot en met zondag 8 mei, waarvoor tegen de dertig jonge kunstenaars zijn uitgenodigd. Het kunstspektakel eindigt zon dag 2 oktober. Tussen door zijn allerlei activiteiten zoals de Gro te Jan Tooroptentoonstelling in het voormalige Stadhuis aan de Markt en een expositie op loca ties van de talenten. ambiance aldaar de meesters een eeuw geleden inspireerde en ve len tot grote hoogten bracht. De In Vlissingen kunnen kaarten worden gekocht bij Panta Rhei, cetten in het inspirerende licht en wolkenspel van de kustplaats present in het Badhotel en aan sluitend wordt een schilderscafé Badhotel Domburg strandhuisjes beschilderen en portretten ma ken. Het schilderscafé verplaatst zich vrijdag 6 mei naar De Parel, VEERE - Marco Bakker is prominent aanwezig tijdens het voorjaarsconcert van het Grootkoor Zeeland in de Gro te Kerk in Veere. Op het pro gramma die donderdag 21 april staan klassieke koorwer ken, opera, operette en musi- calfragmenten. De dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen slaan om 20.00 uur de eerste maat. De begeleiding van koor en solist is in handen van de pianist Rob van Dijk. Het Grootkoor Zeeland repe teert al weer bijna tien jaar in Zeeland. Momenteel zingen er ruim tweehonderd enthousiaste zangers en zangeressen mee in Middelburg. Daar heeft het ge zelschap zo’n vijf repetities ge- Voor de rest van de zomer heeft Domburg naast deze internatio nale werken de Grote Jan Toor optentoonstelling tot 2 oktober en in Galerie Het Noorderlicht wordt een groot aantal hoog staande kunstwerken getoond van Belgen en Nederlanders uit de periode van het modernimse. houden. Met hulp van een studie cd hebben de leden ook thuis kunnen studeren.. Er worden door een vocaal en instrumentaal ensemble van het Koninklijk Conservatorium Den Haag werken ten gehore ge bracht uit de Italiaanse barok van de zeventiende eeuw. GRIJPSKERKE - De Zeeuwse rockers van Surrender zijn weer klaar om traditioneel een concert te verzorgen in de tent in Grijps- kerke. Hrieps 05 wordt zaterdag 23 april voor de elfde achtereen volgende keer gehouden. Big Chief Sugar en Over the Edge warmen het publiek op voor de hoofdact Surrrender. Het boeren rockfeest begint om 19.00 uur. Cursed ft Dagelijks 17.30, 19.45 uur. Za terdagnacht 24.00 uur. Een superspannende thriller over Ellie en haar broer Jimmy die ontsnappen aan de dood en daarna beschikken over onver klaarbare lichamelijke krach ten. Sideways Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Twee vrienden maken een reis je door een wijnstreek. Gewel dige zwartromantische kome die van de maker van About Schmidt. Dopo Mezzanotte Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag 20.00 uur. Tedere, lichtvoetige ode aan de liefde en de filmkunst met als decor het prachtige filmmu seum in Turijn: de Mole Anto- nelliana. Julian Sas Met zeven cd's en nog een dvd in zeven jaar tijd heeft Julian Sas absoluut niet stil gezeten. Daar komt nog bij dat de gitarist bijna om de dag op een podium staat met zijn Julian Sas Band. Ken- MIDDELBURG - In de bur gerzaal van het voormalige stadhuis aan de Markt te Middelburg vindt op 15 april een concert plaats. White Noise Dagelijks 16.30, 19.15, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Jonathan River maakt kennis met het Electronic Voice Phe nomenon, een medium waarbij doden via radio en video appa ratuur communiceren met de le venden. Assault On Precinct O© ft Dagelijks 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een groep mensen is, in deze actiefilm, af gesloten van de buitenwereld en wordt belaagd door een stel moordenaars. Be Cool Dagelijks 13.45, 19.00, 21.30 uur. Dinsdag niet om 19.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Moviezone Lost in Translation Donderdag, 20.00 uur. Deze Oscarwinnende film met Bill Murray en Scarlett Johans son is een zacht ingekleurde sa tire op het moderne leven in To kio gezien door de ogen van een westerling. Lepel 1 Woensdag 14.00 uur. Het negenjarige jongetje Lepel ontvlucht zijn gemene oma Koppenol en probeert samen met het stoere meisje Pleun, zijn op mysterieuze wijze, ver dwenen ouders terug te vinden. NIEUW EN SINT JOOS- LAND - Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland heeft voor het komende week einde twee muzikale toppers op het programma staan. leid door gitaar of a capella. In krantenkritieken krijgt het duo te lezen wat elke acteur wil ho ren: bijval, complimenten en de titel beste singersongwriter/fol- kacts van de lage landen. Het concert vrijdag begint om 20.30 uur, dat van zondag om 15.00 uur. Kaarten kunnen wor den gereserveerd via 0118- 692741 ‘S-HEERENHOEK - De Deurdouwers, Surrender en Gino The Buldozeband zijn de gasten die de ‘s Heeren- hoekse Koninginnenach vrij dag 29 april onvergetelijk moeten maken. Paradise Girls Vrijdag en zondag 20.30 uur. Hitch ft Dagelijks 13.30, 18.45, 21.30 uur. Alex ‘Hitch’ Hitchens (Will Smith) is een legendarische ‘date dokter’ in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wanneer hij zelf de mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilijker om de kneepjes van het vak op haar toe te passen. Hide And Seek Dagelijks 15.00 uur. Zaterdag- nacht 24.00 uur. Een zinderende thriller met Ro bert De Niro in de hoofdrol als dr. Callaway. Na de dood van zijn vrouw, verruilt hij New York City voor een klein dorpje in een poging de band met zijn dochter te verstevigen. Zydeco Toen de muziek van Franse emi granten zich vermengde met de rhythm and blues van de zwarte Amerikaanse bevolking resul teerde dit in Zydeco. Nu lijkt Raamsdonkveer in de verste ver te niet op de Amerikaanse moe rasgebieden, toch is dit wel ‘the hometown’ van Neerlands enige echte Zydeco band; The River Zydeco Band. Zij beloven het Vlissingse publiek een set met een hoog dansbaarheidsgehalte. The Spongebob O Nederlandse versie Dagelijks 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een groter en absorberender wateravontuur dan de geliefde mafkees zich ooit had kunnen voorstellen. Wat is de thuisbasis van The River Zydeco Band? Dat is de vraag waarom het allemaal draait in de ze actie. Weet u het antwoord? Stuur dan een SMS’je naar 2121. Begin uw bericht met de code WIN_FEEST_antwoord en vul dat aan met uw telefoonnummer. U krijgt dan ter bevestiging van uw deelname een SMS terug (0,70 eurocent). De actie loopt tot en met donderdag 28 april. Dan worden om 12.00 uur de winnaars getrokken. Hoe vaker u meedoet, hoe meer kans u maakt op één van de tien vrijkaarten. Winnaars krijgen vanzelf bericht. Première After The Sunset ft Dagelijks 14.15, 16.30, 19.30 uur. Een gewelddadige film over de meesterdief Burdett, de opper machtige gangsterbaas Henri Mooré, agente Sophie en een superdiamant. Het Veerse Scheepstuig bestaat uit veertig leden. Onder leiding van Emilia Tabachnik wordt vierstemmig gezongen. Een ac cordeon en gitaar, banjo of uke- lele begeleidt de zangers. Vorig jaar bracht het ensemble een cd uit, die gretig aftrek vond. Dank zij de Russische dirigente, staan ook Russische zeemansliederen op het programma. stenaars maandag 2 mei in het Badhotel de gelegenheid om Miss Nederland Miranda Slab bers uit Goes te portretteren. Miss Congeniality: Ar med And Fabulous Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Maandag niet om 21.45 uur. Actiefilm, met in de hoofdrol de beeldschone Gracie Hart, die werkt als undercover agent bij de FBI. De Kanaken uit Bergen op Zoom repeteren en treden op on der leiding van Jacqus Bruijs. Een duo met accordeon en banjo zorgt voor de begeleiding. Aan het eind van de avond tre den de koren samen op voor - wat heet - een grandioze apothe ose. VLISSINGEN - Het Vlissingse Arsenaaltheater is vrijdag 29 april het decor voor de eerste zogeheten Nacht Van Vlissin gen. Het muziekspektakel staat dit jaar in het teken van de blues. Sneak preview Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Wild Side Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Silvie, een transseksuele prosti tuee, verlaat Parijs om haar ern stig zieke moeder te verzorgen. De tederheid staat in fel contrast met de flashbacks van haar Parijse leven. Domburg leunt met dit initiatief aan de ene kant op het verleden. Schilders als Piet Mondriaan, Ferdinand Hart Nibberig, Jacoba van Heemskerck, Victor Husgar, Conrad Kickert, Otto van Rees, Jan Sluijters, Charley Toorop en Mathieu Wiegman vormden in het begin van de twintigste eeuw de alombekende kunstenaarsko lonies in Domburg en omgeving. Deze kunstenaars organiseerden dan ook jaarlijks een zomerex- positie in de bezongen Walcher se badplaats om met wat centjes op zak tegen de winter Zeeland de rug toe te keren. Volgens Van Groeningen bestaat er in Nederland een grote be hoefte aan zingen in een derge lijk grootkoor. Hij zegt dar er maar liefst tien grootkoren ac tief in Nederland. Elk koor telt zo’n honderd tot tweehonderd- vijftig leden. “Voor al deze ko ren organiseren wij unieke con certen en koorreizen in binnen- en buitenland”, licht Van Groe ningen de gezelligheidsfactor toe. En: “Het unieke van de grootkoren is de eigen koor- klank en de muziekkeuze. Elk project kent weer andere so listen en ensembles, met koor werken die speciaal voor de grootkoren zijn gearrangeerd.” Komedie, over een maffiose filmbaas die het in de muziek industrie gaat proberen. Arsenaal Theater Café en Tattoo Ser. In Middelburg vindt de voorverkoop plaats bij Café Rooie Oortjes en Café Groene Pulk. Online bestellen kan via www.uitinvlissingen.nl. Meer informatie over de bands en De Nacht Van Vlissingen is te vin den op www.mo-jo.nl. Vrijdag 15 april treedt het pop- duo Linda Nijland en Annemie- ke Coenders voor het voetlicht en de Belgische pianist Peter Petrov is zondag 17 april present met het programma waarmee hij een dag later in de Amster damse Concertgebouw te gast is. Petrov was afgelopen zondag al in de Sint Jacobskerk waar hij optrad met het Philharmonisch Orkest uit Dortmund, waarmee hij momenteel een concertreis door Europa maakt. In Nieuw en Sint Joosland speelt hij werken van Beethoven, Chopin, Ravel en Schumann. De pianist werd in Sofia geboren en verhuisde later naar Luik waar hij ook stu deerde. In België bleef hij wo nen. Nijland en Coenders vormen sa men Ygdrassil, een naam die in Noorwegen levensboom bete kent. Onder de titel ‘Nice day under darkest skies’ brengt het duo voornamelijk Engelstalige songs. Op de diverse Nederland se poppodia presenteerde Yg- drassil zich met eigen composi ties en bewerkte covers, bege- waar vooraf vanaf 20 uur tango- les wordt gegeven. Tussen 14 en 17 uur zijn de kunstenaars dage lijks aan het werk te zien, met uitzondering van de donderdag als ze Montmartre nabootsen en het publiek ze aan het werk kan zien tussen 14.00 en 17.00 uur. Begin augustus wordt het werk van de dertig geveild. Ze logeren in Domburg bij gastgezinnen of in een vakantiebungalow. In de voorstelling verbeelden ze klam als de binnenkant van een afvalcontainer, klam bij het eer ste afspraakje, angst, klam in je oksels, je kruis of je handen. Dat alles fysiek waarneembaar, soms balorig en prikkelend, maar vooral humoristisch. Dit ensemble bestaat uit jonge muzikanten die zich aan de af deling Oude Muziek specialise ren in de uitvoeringspraktijk van deze muziek. De leiding is in handen van de bekende luitist Mike Fentross. Het concert be gint om 20.00 uur. El Perro Negro Zondag 14.00 uur. Woensdag 20.00 uur. Poëtische collage van amateur films en verhalen over de Spaanse burgeroorlog, geven een indringend tijdsbeeld van de jaren dertig en veertig. Son Of The Mask Zondag 11.00 uur. Het legendarische Masker van Loki komt, in deze superkomische familie film, nu op miraculeuze wijze in handen van een klein kind te recht. Kaarten kunnen onder meer nog besteld worden via 0113- 551552. Robots O Nederlands versie Dagelijks 14.00, 16.15 Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie- komedie. Het is de vierde editie van dit evenement, dat om 20.30 uur be gint. De Deurdouwers brengen Nederlandstalig coverwerk en eigen songs., Surrender speelt nog steeds de enige echte onver valste Zeeuwse dialectrock en Gino The Buldozeband covert Engelstalig. Een deel van de opbrengst van deze Koninginnenach zal ten goede komen aan de toekomsti ge nieuwe peuterspeelzaal in ‘s Heerenhoek. Plop en Kwispel O Dagelijks 13.30 uur. Een groot kabouteravontuur van kabouter Plop en zijn vrien den Klus, Lui en Kwebbel. KERKGEBOUW. REHOBOTHSTRAAT 9 OOST-SOUBURG ners zullen het beamen; op een festival met als thema blues mag Julian Sas niet ontbreken. Dit podiumbeest stond dan ook met stip op het verlanglijstje van de organisatie. The Interpreter ft Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. DONDERDAG Vlissingen, Arsenaaltheater, Schudden, ‘Klam’, 20.15 uur. Kapelle, Ned. Hervormde Kerk, Het Zeeuwse Orkest, Italiaans Barok concert, 20.00 uur. VRIJDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Voice Male, a capello popconcert, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Balletstudio Free, ‘600 jaar Goes’, een verhaal vol historie en fantasie, 19.30 uur. Goes, Muziekschool, Zuid Bevelands Dameskoor, openbare repetitie, 13.45- 15.30 uur. Nw.- en St. Joos land, De Wegwijzer, Ygdras sil, ‘Nice days under darkest skies’, Engelstalig liedpro- gramma, 20.30 uur. Krab- bendijke, de Meiboom, Mu ziekvereniging Concordia, concert, 19.30 uur. Melisker- ke, Zijdemuseum, Dorpsstraat, poëzieavond, Eef de Jonge- Everaert en Meet 5 Reed, saxofoonkwintet, 20.00 uur, reserveren: 0118-625284. Middelburg, Burgerzaal Stad huis, Markt, vocaal en instru mentaal ensemble van het Ko ninklijk Conservatorium Den Haag, werken van Clau dio Monteverdi, 20.00 uur ZATERDAG Middelburg, Stadsschouw burg, De muzikale fïlmthea- tervoorstelling, ‘De Kamele on Ontvoerd’, 19.00 uur. Goes, De Mythe, Balletstudio Free, ‘600 jaar Goes’, een ver haal vol historie en fantasie, 19.30 uur. Vlissingen, St. Ja cobskerk, Het Zeeuws Or kest, Italiaans Barok concert, 20.15 uur. Yerseke, De Zae te, Het Veerse Scheepstuig en De Kanaken, Shanty-Avond, 20.00 uur. Middelburg, Mi nitheater, Het Middelburgs Theater, ‘Koppen dicht’, 20.30 uur. Rilland, Hotel Poort van Antwerpen, Kelti sche avond, Schotse en Ierse muziek, 20.00 uur. Oost- Souburg, Razzmattaz, Middel- burgsestraat 113, Rick Bock- ner, 21.00 uur, reserveren: 0113-230168. Middelburg, De Drvkkery, benefietvoor- stelling jonge Zeeuwse talen ten, 12.30-16.30 uur. Goes, ‘t Beest, Paco Diatta Tée- ré, 21.00 uur. Vlissingen, De Piek, Ablas Solo The Exile Vibration, 22.00 uur. ZONDAG Veere, Grote Kerk, Marcel Worms, piano en Eleonora Pameijer, fluit, 15.30 uur. Goes, ‘t Beest, Imetlaa en NL Mundo, ‘Opening Maand van de Vrijheid’, 21.00 uur. Goes, ‘t Beest, Paco Diatta Téeré, traditionele Manding muziek, 21.00 uur. Goes, De Mythe, Balletstudio Free, ‘600 jaar Goes’, een verhaal vol historie en fantasie, 14.30 uur. Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Peter Petrov, klassiek, 15.00 uur. Middel burg, café Schuttershof, super rock sessie, live muziek, 20.00 uur. Vlissingen, Arse naaltheater, Fernhill, folk, 15.00 uur. WOENSDAG Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Goes, ‘t Beest, Unieke Zaken, ‘Cine ma Victoria’, 15.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Roué Verveer, ‘Eigen Vermogen’, cabaret, 20.00 uur. CHOCOLAT Dinsdag 19.00 uur. Vianne wordt de spil in een strijd tussen hen die alles bij het oude willen laten en de mensen die hebben geproefd aan een nieuw soort vrijheid. om deel te nemen aan de Kunst- week. “We zoeken naar kwa- De Domburgse huisarts Willem liteit”, motiveert Spekhorst de staat centraal. Zo krijgen de kun- Spekhorst van de Stichting Art keuze van de dertig jongelingen. Performance Domburg heeft Hij is er zelfs voor naar Argent- dit antieke initiatief naar het he- inië gereisd om kennis te maken den verplaatst. Maar liefst dertig met ‘wereldtalenten’. “Ons stre- jonge kunstenaars zijn uitgeno- ven is om elk jaar weer betere Ook wordt uitgeweken naar an- digd om te ontdekken hoe de kunstenaars in Domburg te krij- dere gemeentes, zoals Arnemui- gen. Per jaar horen we nieuwe den waar ëen Hoogaars model namen. Zo hoorde ik de naam staat. Dat gebeurt dinsdag, van de jonge Amerikaan Jason Woensdag is een naaktmodel resultaten van die week werk Berger. Die komt dus ook naar worden tentoongesteld in vier Domburg.” Ze zullen vanaf 1 Domburgse locaties. De titel van mei een week lang her en der in gehouden in het hotel. Domburg deze schildersweek luidt: ‘In het Domburg te zien zijn. Spekhorst moet de sfeer van Parijse kunste- Licht van Walcheren’. en zijn medeorganisatoren heb- naarsstek Montmartre evenaren ben het programma verluchtigd als de dertig kunstenaars bij met onder meer uitstapjes, een - sponsors vijf Argentijnen, vier tango-avond, een diner en een Duitsers, een Amerikaan en vijf- excursie. tien Nederlanders uitgenodigd Maar kunst maken in allerlei fa- De Oosterse Bruid Zaterdag 19.30 uur. De film van Open Doors laat het hachelijke lot zien van christenen in het Midden oosten en China. ma! BI Woensdag 13 april 2005 17 de Bevelander 7 3 Première Voorpremière Première k

Bevelander | 2005 | | pagina 17