gemeente^JO6S GRATIS g i VERSRUNDVLEES 8.- per kilo ZONWERING/ROLLUIKEN/GARAGEDEUREN Grijp in... Digitale foto's 10 afdrukken 0,49 0,79 0,79 0,79 Webpr int (ü)nl ^Openbare kennisgevingen W 600 jaar Go^?J00 stadsrechten nieuws Vergaderingen raadsfracties Oproep vrijwilligersmarkt Wilde bloemen gezaaid SHOWROOM: Uit de commissie Middelen van 24 maart Uitnodiging thema-avond winkelcriminaliteit Gaat u op reis naar het buitenland? 0113-249401 ROYAL CANIN hondenbrokken Croc van 3 kilo 3 HALEN 2 BETALEN GROTE HAAGTAXUS nu 3,95,10 voor 35,00) OP 9,95 9,95j OP Omleidingen voor aanleg fietspaden Kattendijke - Goes Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Woensdag 6 april 2005 woensdag 6 april 2005 VERSE SPINAZIE per kilo MOOIE PREI 2 kilo HOLLANDSE TOMATEN 500 gram FLINKE KROP IJSBERGSLA per stuk GROTE RODODENDRON nu BUXUS per bak (18 stuks) en help Mensen in Nood De Bevelander 7 Bel de GGD Zeeland, hét kenniscentrum voor gezondheidsadvies op maat. straat 2 ïzelinge Tel. (0113) 34 17 46 Maak nu een afspraak voor advies en vaccinatie (Goes, Vlissingen, Terneuzen): van 09.00 - 12.00 uur VLEESVEEBEDRIJF J. GOUD Telefoon: 0113-639644 Aanbiedingen geldig van woensdag t/m zaterdag kt adviescentrum zonwering, rolluiken WIJNGAARDSTRAAT 14 4461 DC GOES TEL. 0113-220173 Formaat 10x15/10x13,3 Binnen 2 werkdagen thuis Kijk op www.webprint.nl CDA 12 april a J; z ■MMMMI HBBMSI Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. 16-03 Zuidvlietstraat 35A 16-03 29-03 I 29-03 Burgemeester en wethouders van Goes Voor informatie en/of bestellingen Zetland Word donateur: 070 313 62 00 De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. straks een maximumsnelheid van 60 kilometer per uur. Bromfietsers blij ven gebruik maken van de weg zelf. Het fietspad langs de Krukweg komt aan de westkant van de weg. De Krukweg zelf wordt hierdoor smaller. Tijdens de werkzaamheden worden (delen van) de Kattendijk- sedijk en Krukweg tijdelijk afgeslo ten. Op die momenten kunnen omleidingsroutes gelden. Wij doen ons best om de overlast tot een minimum te beperken. Het water schap begeleidt de werkzaamheden. De aannemer is Boskalis uit Rotter dam. Internet www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl de noodstroomvoorziening voor het ontvangen, bewerken en distribueren van radio- en televisiesignalen. De meldingen liggen van 6 april 2005 t/m 20 april 2005 ter inzage bij Publiekszaken. Informatie: telelefoon 249718. Kunstwerk voor GoesóOO in Wolphaartsdijk Kunstschilder Jan Boer uit Wolphaarts- dijk maakte voor GoesóOO een schilde rij langs zijn huis aan de Aardebolleweg. Het werk 'Luctor et Emerge' verbeeldt de waterstand bij de ramp op I februa ri I953. Het werk is opgenomen in de atelierroute van En Passant op 28 en 29 mei. Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl. IS EEN KUNSTENAAR IEDERE GOESENAAR Onherroepelijk bestemmingsplan 'Goese Polder, gedeelte Schumanstede' Burgemeester en wethouders maken, ingevolge het bepaalde in arti kel 3I van de Wet op de ruimtelijke ordening, bekend dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van I I januari 2005, inzake de goedkeuring van het bestemmingsplan 'Goese Polder, gedeelte Schu manstede', onherroepelijk is geworden. Bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is geen beroep tegen het goedkeurings besluit ingediend. Het onherroepelijke bestemmingsplan is met ingang van 7 april 2005 in te zien. I7-03 I7-03 I7-03 I7-03 I7-03 2I-03 24-03 29-03 29-03 29-03 29-03 Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. 29-03 29-03 29-03 29-03 29-03 Arendstraat 49 J. van Brakelstraat 4 Opril Westwal I Oude Diep I I Stalstraat 8 Lijsterbesstraat 26 Boudewijnstraat 7 Lange Kerkstraat 28 Columbusweg I4 Villa-Novastraat 23 V.d. Spiegelstraat 8 Columbusweg 24 Columbusweg 26 Columbusweg 28 maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. het plaatsen van een stenen erfafscheiding het verwijderen van asbesthoudende golfplaten het plaatsen van een dakkapel het bouwen van een woning Algemene reizigersinformatie: www.ggdzeeland.nl 0900-9584 0,45 p/m) Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2II8.4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Afdeling Publiekszaken Tel.: (0113) 249 600 e-mail: stadskantoor@goes.nl Ch.de Bourbonweg 19 Dirk Dronkersweg lijk wenst, kan bedenkingen mondeling naar voren brengen tijdens een gedachtenwisseling.Tot en met 3 mei 2005 kunt u dat via onder staand telefoonnummer kenbaar maken. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Alleen wie tijdig beden kingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kan later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij men aantoont daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest. Informatie: afdeling milieu, telefoon 249718. Ontwerp-milieuvergunning perceel Oranjeplaatweg 4a 's-Heer Arendskerke Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter inzage is gelegd het ontwerp-besluit op een aanvraag om milieuver gunning van McCain Foods Holland B.V., Oranjeplaatweg 4a te 's- Heer Arendskerke. De aanvraag betreft: een aardappelverwerkend bedrijf op het ddres Oranjeplaatweg 4a te 's-Heer Arendskerke. Aan gevraagde vergunning: een vergunning voor het veranderen van een inrichting voor het verwerken van aardappelen en voor het in wer king hebben na die verandering van de gehele inrichting. De verande ringen betreffen: 1. uitbreiding met een opslag van afvalstoffen; een opslag van gasflessen: een opslag en afleverpunt van dieselolie; een extra (2e) container voor de opslag van droge snippers; een 4e compressor, terwijl de 3 vergunde compressoren een ander vermogen hebben; 2. het vergroten van de opslag van ijzerchloride in kunststoftank van 20 m3 naar 30 m’; 3. het terugbrengen van het aantal acculaders van 6 naar 5; 4. het gebruik van nieuwe producten t.b.v. het reinigen en ontvetten. Wij hebben het voornemen om - onder voorschriften ter bescher- Burgemeester Vogclaarstraat 17 4435 AR Baarland Foto's afdrukken met het gemak van internet. CD <D -Q 0) co o rechtstreeks van onze boerderij in Baarland Bij u thuis bezorgd in pakketten van 20 kilo voor Openingstijden horecabedrijven Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in zijn ver gadering van 17 maart 2005 de 5e wijziging van de Algemene plaatse lijke verordening Goes heeft vastgesteld. Een wijziging op basis waar van het de houder van een horecabedrijf in beginsel verboden is dit voor bezoekers geopend te hebben en aldaar bezoekers toe te laten of te laten verblijven tussen 02.00 uur en 07.00 uur (was 05.00 uur). Deze wijziging treedt op donderdag 14 april 2005 in werking en is onder nummer 369 opgenomen in het Register voor algemeen ver bindende voorschriften van de gemeente Goes. Dit register ligt ter inzage. Bezwaren/bedenkingen De aanvraag, de ontwerp-beschikking met de daarbij behorende voorschriften en andere van belang zijnde stukken liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage. Schriftelijke (gemotiveerde) bedenkin gen kunnen tot en met 3 mei 2005 bij het gemeentebestuur worden ingebracht; in linkerbovenhoek van envelop vermelden: "Bezwaar schrift". Degene die bedenkingen inbrengt, kan tegelijkertijd verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie dat uit drukkelijk wenst, kan bedenkingen mondeling naar voren brengen tijdens een gedachtenwisseling.Tot en met 25 april 2005 kunt u dat via onderstaand telefoonnummer kenbaar maken. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Alleen wie tijdig bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kan later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij men aantoont daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest. Informatie: afdeling milieu, telefoon 249718. ren ook vrijwilliger te worden. Zin om mee te denken in de werkgroep en deel te nemen aan de markt? Wil je een demonstratie geven, presen tatie, lezing? Meld je uiterlijk 15 mei aan bij Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, dagelijks tussen 9.00 uur 14.00 uur, telefoon 253171Bij min der dan vijftig aanmeldingen gaat de markt niet door. DeFruitsdw Milieuvergunning perceel Houtkade S0 en 60 Goes Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter inzage is gelegd het besluit op een aanvraag om milieuvergunning van IHC FUNDEX Equipment B.V., Houtkade 50.4463 AC Goes. De aanvraag betreft: een constructie- en machinefabriek op het adres Houtkade 50 en een loods voor opslag materieel en spuit- en straal- werkzaamheden op het adres Houtkade 60 in Goes. Aangevraagde vergunning: een zgn. revisievergunning voor de gehele inrichting in verband met het veranderen van de inrichting of de werking daarvan. Wij hebben - onder voorschriften ter bescherming van het milieu - deze vergunning verleend. De vergunning wijkt niet af van het ont werp, zoals wij dat eerder ter inzage hebben gelegd. Beroep De vergunning, voorschriften en andere daarop betrekking hebbende gegevens liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage. Tot en met 16 mei 2005 kan tegen deze beschikking beroep worden ingesteld door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te brengen. Een beroepschrift moet wor den gericht aan de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Post bus 20019, 2500 EA s-Gravenhage.Wie beroep tegen de vergunning instelt, kan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek indienen tot het treffen van een voor lopige voorziening. In dat geval wordt de vergunning niet van kracht dan nadat op dit verzoek is beslist. Informatie: telefoon 249718. Langs de Kattendijksedijk (tussen Kattendijke en de Schellemoerswe- geling) en langs de Krukweg leggen de gemeente en waterschap Zeeuwse Eilanden fietspaden aan. Eind 2005 moeten deze klaar zijn. Het fietspad langs de Kattendijkse dijk komt aan de noordkant van de weg te liggen (deels bovenaan en deels onderaan de dijk). Dit pad sluit aan op het fietspad richting Wemeldinge. Ter hoogte van Kat tendijke moeten fietsers overste ken. Hier komt een verkeersplateau. Op het deel van de Kattendijksedijk buiten de bebouwde kom geldt Activiteiten 600 jaar Goes Zaterdag 9 april 14.00 uur Workshop 'Goesjes maken' door Loesje Aanmelden: cvk@roczeeland.nl, Manhuis, Zusterstraat I I Deelname is gratis. Donkerstraat 58 I.G.J. van den Boschstraat 57 Schermerhornstraat 2 het gedeeltelijk slopen t.b.v. verbouw en uitbreiding het bouwen van. een garage het slopen van een transformatorstation het bouwen van een bedrijfspand het bouwen van een bedrijfspand het bouwen van een bedrijfspand Van het door ons gefokte "Blonde d' Aquitaine" vleesvee, laten wij regelmatig een vrouwelijk dier slachten door een ambachtelijke slager. Het gehele rund wordt gelijk verdeeld over alle pakketten, zodat u van elke vleessoort een deel krijgt in de verhouding zoals die aan het rund gezeten heeft. Het pakket bestaat uit Gehakt, Soepvlees, Schenkels, Tartaar, Sucade-lappen, Lende-lappen/Entre Cóte, Kogelbiefstuk, Bieflappen, Rosbief, Soepbeentjes, Haasbiefstuk. Magere lappen. Biefstuk, Lever, Riblap en Hamburgers. In de commissie Middelen zijn behandeld de uitbreiding van de brandweerkazerne aan de Oranje- weg en een regionale criminaliteits analyse van de politie. Tevens heeft de commissie zich gebogen over het probleem van vandalisme. De uitbreiding van de brandweerka zerne is noodzakelijk omdat in Goes ook personeel en materieel van de regionale brandweer werkzaam is c.q. wordt gestald. Daarnaast is er meer ruimte nodig door de samen werking met de gemeente Borsele. Uit de criminaliteitsanalyse blijkt dat diefstal uit woningen, straatroof en overlast, onder meer veroorzaakt door jongeren, licht gestegen zijn. Helaas heeft een centrumgemeente ook aantrekkingskracht op zakken rollers en tasjesdieven. In het infor matieblad Samenspel van de gemeente zullen de inwoners hierop nogmaals worden geattendeerd. Om een goed beeld te hebben van de gevolgen van vandalisme, is het gewenst dat slachtoffers aangifte doen bij de politie. Om deze reden zullen enkele raadsleden onderzoe ken of een schadefonds kan worden ingesteld. Slachtoffers van kleine cri minaliteit die aangifte doen en de schade herstellen, krijgen uit dan een uitkering uit het schadefonds. Steunpunt Zorg Vrijwilligers en Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes zijn van plan om in het najaar een vrijwilligersmarkt te organiseren. Dat kan niet zonder uw hulp en aanwezigheid. Doel is het belang van vrijwilligerswerk voor de samenle ving en de diversiteit van het vrijwil ligerswerk te laten zien, maar zeker ook om mensen te enthousiasme- ming van het milieu - deze vergunning te verlenen. Ontwerp-milieuvergunning Noordeinde 8 Kloetinge Ro-ruznronlhodonlrinaon Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter inzage is gelegd het ontwerp-besluit op een aanvraag om milieuver gunning van J.D.Wagenaar, Noordeinde 8 te Kloetinge. De aanvraag betreft het oprichten en in werking hebben een paardenhouderij op het adres Noordeinde 8 te Kloetinge. Wij heb ben het voornemen om - onder voorschriften ter bescherming van het milieu - deze vergunning te verlenen. Bezwaren/bedenkingen De aanvraag, de ontwerp-beschikking met de daarbij behorende voorschriften en andere van belang zijnde stukken liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage. Schriftelijke (gemotiveerde) bedenkin gen kunnen tot en met I0 mei 2005 bij het gemeentebestuur worden ingebracht; in linkerbovenhoek van envelop vermelden: "Bezwaar schrift". Degene die bedenkingen inbrengt kan tegelijkertijd verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie dat uitdrukke- dat u komt, dan staat de koffie klaar. PvdA, VVD, D66 en SGPIChristenUnie 13 april Op woensdag 13 maart vergaderen de fracties van de PvdA, WD, D66 en SGP/ChristenUnie in het Stad huis aan de Grote Markt. De fractie van de PvdA vergadert vanaf 19.30 uur in de burgemeesterskamer. De vergadering is openbaar. De fractie van de VVD vergadert in de secre tariskamer. De vergadering is open baar. Als u de fractie wilt toespre ken, neemt u dan eerst even contact op met een van de fractie leden. De fractie van D66 vergadert vanaf 19.30 uur in de publieke tri bune. De vergadering is openbaar. Voor de agenda zie de internetsite www.d66goes.nl. De fractie van de SGP/Christen Unie vergadert in de trouwzaal. Van 19.45 uur tot 20.45 uur kunt u de fractievergadering bijwonen.Vanaf 20.45 uur is de ver gadering besloten. Assistent-fysiotherapeut bij activiteitencentrum (239) Windhondenrenvereniging zoekt snelle helpers (150) Gastgezin voor ouder wordende dame met verstandelijke handicap (238) Atletiekvereniging zoekt enthousiaste vrijwilligers (189) Activiteitenvrijwilliger voor revalidatiecentrum (237) Boodschappenhulp met eigen vervoer (207) (Volks)dansleraar of -lerares (236) Feestcommissiemedewerker koninginnedag (234) Bestuurslid voor leden- en fondsenwerving (152) Medewerkers Southpark Festival Middelburg (200) Voor meer informatie of vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253171/253 157, e-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Op dinsdag 26 april vindt in Theater De Mythe een tweede thema-avond plaats over winkelcriminaliteit 'Dat pikken we niet'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en deelname is gratis. Goese winkeliers kunnen zich voor deze avond aanmelden bij Marianne de Reus, afdeling bestuurszaken, telefoon 249611. Het programma van deze avond is gelijk aan de thema-avond die in februari plaatsvond Tijdens het eer ste deel van de avond informeert de politie de winkeliers over de ver schillende mogelijkheden voor de aanpak van winkelcriminaliteit binnen de huidige wet- en regelge ving. Tijdens het tweede deel wor den met behulp van een acteur direct toepasbare tips gegeven om winkeldieven af te schrikken of bui ten de deur te houden. Andrea Geuze verrichten de officië le handeling.de Goese muziekgroep Nada Naga was er ook bij. Het Groen College gaat het ingezaaide perceel onderhouden en in septem ber worden de nieuwe zaden geoogst. Informatie: Silvia Schreiber, telefoon 258893 en www.denatio- naleproeftuin.nl. Zaterdag 2 april was de eerste Nationale Zaaidag onder het motto 'Bloeiende kernen'. Goes deed als enige Zeeuwse gemeente mee door een perceel op de hoek A. v.d. Goeskade/Zaagmolenstraat ter beschikking te stellen. Hier werden wilde bloemen ingezaaid. Wethou der Linssen en kinderburgemeester Referendum Grondwet Europa Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten Nederland De burgemeester maakt bekend dat het stemmen per brief toege staan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van stem ming (I juni 2005) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werkzaamheden van zijn/haar echtgeno(o)t(e), gere gistreerde partner, levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft. Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kiezer uiterlijk 4 mei 2005 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is gere gistreerd.Voor het verzoekschrift is het aanvraagformulier kosteloos bij Publiekszaken verkrijgbaar. U bent van harte welkom bij de fractievergaderingen. Wilt u leden van de gemeenteraad spreken, dan kunt u voorafgaand aan of tijdens de fractievergadering terecht. Dat kan gaan over agendapunten voor de raadsvergadering van 2I april maar ook over andere onderwer pen die u wilt aankaarten bij de fracties. De fracties vergaderen vol gende week. Öp dinsdag 12 april vergadert de fractie van het CDA in het Stadhuis aan de Grote Markt. Het CDA ver gadert in de burgemeesterskamer. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. GroenLinks 12 april De fractie Groen Links vergadert op dinsdag 12 april om 20.00 uur in het huis van het Groen Links-raads- lid Floor Köhlen, Wagnerlaan 8 in Goes, telefoon 372788. De verga dering is openbaar. Laat even weten Meldingen Wet milieubeheer (art.8.40) Burgemeester en wethouders maken bekend dat, in verband met het van toepassing worden van het genoemde Besluit, de volgende mel dingen zijn ontvangen: Besluit Detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer: Baglan Market Wijngaardstraat 5 Goes, voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt met Turkse specialiteiten en levensmiddelen. Asian Supermarket Wijngaardstraat 22 Goes, voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt met Aziatische levensmiddelen. GSM 4 You Wijngaardstraat 24 Goes, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor telecomdiensten en producten alsmede het verkopen van abonnementen en toestellen. Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer: Delta N.V. Jenny Weijermanweg 24 Goes, voor het aanpassen van Verleende bouw- en sloopvergunningen tot bouwvoornemen in de periode van 24-03 t/m 31-03-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709. 29-03 Vergaderdata welstands-lmonumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie 18 april 18 april De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de welstands/ monumentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. het aanbrengen van gevelisolatie aan 69 woningen het verwijderen van asbesthoudende dakplaten de verbouw van de woning het plaatsen van een dakkapel het plaatsen van een deur en balustrade het uitbreiden van de woning het slopen van een transformatorstation het verbouwen van de garage en keuken het uitbreiden van de woning het wijzigen van de gevel en reclame het aanbrengen van reclame Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. Frambozestraat 12 Miljoenen mensen in Congo zijn op de vlucht in eigen land. Zij leven in onzekerheid. Kunnen nergens heen. Mensen in Nood helpt hen. Met eten, onderdak, kleding en medicijnen. Kijk niet toe, grijp ook in en steun Mensen in Nood. Mensen in Nood Cördoid <u C

Bevelander | 2005 | | pagina 7