Johannes Paulus II Schotse Highland in Zeeuws Rilland Een avondje met het Nederlandse lied Jan Willem Simons life Prettig geprijsd 7Q95 'Geen disco of restaurant in de kerk' was goede bekende -.3 I Optiek N62 drukker Schieten om Zeeuwse titel Keltische muziek klinkt in Rilland Lezing over orgaandonatie Sport en spel in Heinkenszand Open dag Goese roeivereniging Koninginnedag als grote klucht Ligier X-TOO aarends goes EijserHiaHs Op zoek naar de kleuren door renovatie Ring Antwerpen ËLBüJ$. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkr ELANDEN Woensdag 6 april 2005 wk 14 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Scheidsrechter aan Zeeuwse kust Wat er met de Westerkerk in Goes gaat gebeuren is nog niet duidelijk, (foto: Dennis Rijsbergen) één van een plastic zak en bezemstelen." (foto: Dennis Rijsbergen) (Lees verder op pagina 3) (advertenties) ZONDER 13 Breeduit Regio Sport Nierpatiënten vieren vakantie bij marathon in Rotterdam Coverbands strijden voor een cd-contract u heeft gewinkeld en er zit een lelijke kras op uw deur: wat nu? drumming en de miniband com petitie. "In de laatste categorie spelen vijf doedelzakspelers en twee drummers samen." Voor de bezoekers is er van alles te bele ven. Niet alleen treden de muzikanten in vol ornaat aan met kilts van verschillende Schotse clans, ook zijn er twee kramen met Schotse En wie anders kan die avond be ter aan elkaar praten dan de be lichaming van Op Volle Toeren? En dus komt Chiel Montagne oud-presentator van dat pro gramma en Op Losse Groeven naar Heinkenszand. De meest bekende artiest die avond is ongetwijfeld Dennie Christiaan. Deze in Nederland RILLAND - In de pub van ho tel Poort van Antwerpen in Rilland is zaterdag 16 april een Keltische avond. Schotse en Ierse muziek en een gezelli ge sfeer zijn de ingrediënten van de avond. Een 72-jange vrouw richting de binnenstad van Goes voor dat 'de arme man' uit zijn lijden verlost is. "Alleen die poespas er omheen is niks. Dat al die vrou wen staan te huilen." De Goese vindt het allemaal maar overdre ven. "Het is toch onkies dat ze zo- Vanaf 11.00 tot 13.00 uur kunnen nieuwsgierigen een kijkje komen nemen aan de Westhavendijk 1 in Goes. Wie kan zwemmen en lan ger is dan 1,60 meter mag een stukje met de roeiers meevaren. RILLAND - Het kan op een fraaie zonnige dag in Rilland zo maar gebeuren dat de ze nuwachtige maar melodieuze tonen die zo typisch zijn voor de doedelzak je trommelvlie zen beroeren. Dan zit Arie van Meerwijck op een bankje in zijn voortuin aan de Hoofd straat het Schotse instrument te bespelen. HEINKENSZAND - Het pu bliek in De Stenge in Hein kenszand draait zaterdag 9 april op volle toeren. Want dan staat de zaal bol van het Nederlandse lied. NIEUWDORP - Het bisdom Breda gruwt van de herbestem mingen van sommige leegstaan de kerken. Een verbouwing tot restaurant, supermarkt of dis cotheek is een doorn in het oog. Met de verbouwing van een kerk tot appartementen, zoals binnenkort met een gerefor meerd godshuis in Nieuwdorp gebeurt, heeft het bisdom geen moeite. GOES - De Patiëntenvereniging van Midden-Zeeland houdt op maandag 11 april een jaarver gadering. HEINKENSZAND - In De Sten ge in Heinkenszand is op woens dag 13 april een sport- en spelin- stuif. Kinderen tussen de 4 en 12 jaar zijn van 13.30 tot 15.30 uur welkom in de sporthal. Meedoen kost 2,50 euro. Voor meer infor matie: 0113-561865. GOES - De roeivereniging Scal- dis zet op zaterdag 9 april haar deuren open voor het publiek. KATS - De Katse toneelver eniging Comedia della Mare bespeelt al tien jaar het pu bliek en zet bij het jubileum zaterdag 9 april een luchtige komedie op de planken. AutoVermeulen RIJBEWIJS! De Keltische avond is na het doedelzakevenement dat diezelf de dag ook in de Poort van Ant werpen wordt gehouden. De band Slan uit Bergen op Zoom is de hoofdact van de avond. Maar organisator Arie van Meerwijck hoopt dat doe delzakspelers, die aan de compe titie eerder die dag hebben mee gedaan en in het hotel verblij ven, spontaan het podium betre den. De Keltische avond in de Poort van Antwerpen aan de Hoofd weg 60 in Rilland begint om 20.00 uur en de entree kost vijf euro. IN APRIL: JUNIORBRILLENWEKEN doedelzakmuzikanten op drie onderdelen horen hoe bekwaam ze zijn: tenor drumming, solo GOES - In het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden in Goes is op woensdag 13 april een poppenkastvoorstelling voor kinderen van vier tot en met zes jaar. HEINKENSZAND - Wie de komende tijd naar en van Ter- neuzen komt via de Wester- scheldetunnel kan rekening houden met een extra drukke N62 (Sloeweg). Oorzaak zijn de werkzaamheden aan de Ring van Antwerpen waardoor automobilisten alternatieve routes naar België kiezen. BEW. EX./ Het verhaal gaat over het Knap- zakmannetje. Op een dag wor den de tovenaars die in het moe ras wonen boos en laten ze alle kleuren in de natuur verdwijnen. Samen met de dieren in het bos gaat het Knapzakmannetje op zoek naar de kleuren. Daarbij hebben ze natuurlijk wel de hulp nodig van de kinderen uit het pu bliek. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt een uur. Aan melden kan via 0113-252628. Maar het blijft niet langer meer alleen bij die spontane deuntjes, want Van Meerwijck verrijkt het dorp met een doedelzakevene ment waar topbands uit Neder land en België onder het wakend oog van een Schotse jury de mu zikale strijd met elkaar aanbin den. Twee keer in het jaar zijn dergelijke voor de doedelzakwe- reld belangrijke wedstrijden. Meestal in de Randstad en op za terdag 16 april dankzij Van Meerwijck voor het eerst in Zee land. De Poort van Antwerpen is het decor voor het muzikale tref fen. "De bands spelen dan top- muziek. Dus niet zomaar een liedje, nee het niveau is erg spullen. "Je kunt er je eigen doe delzak aanschaffen", legt Van Meerwijck uit. Als het aan de Rillander ligt groeit het evene ment uit tot een jaarlijkse tradi tie. "Ik denk dan aan een grotere competitie met optredens buiten en highland games." Het evene ment op 16 april begint om 10.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Een arts en een donatiefunctiona- ris houden een lezing over org aandonatie. De bijeenkomst is in het Calvijn College aan de Klein Frankrijk 19 in Goes en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 0113-228834. hoog." Voor de bezoeker een lust Arie van Meerwijck is vanaf zijn jeugd gefascineerd door de doedelzak. "Als jochie bouwde ik er voor het oor, belooft Van Meer wijck. "En voor het oog, want er zijn allemaal mannen in rokjes", grapt hij. Tijdens de wedstrijd laten de Het verhaal begint wanneer Sjef Bruinsma zijn zolder heeft opgeruimd en de vrij markt op Koninginnedag als mooie gelegenheid ziet om van die rommel af te komen en er nog een drankcentje aan over te houden. Het is een heel karwei, daarom roept Sjef de hulp in van zijn zoon Sjonnie, die echter liever lui dan moe is. Zijn vrouw Truus wil wel haar steentje bijdragen en doet dat op haar eigen manier. Sjef krijgt op de markt stevige concurrentie van een pittige dame die haar spulletjes vlak naast die van hem uitstalt. Het is het begin van vele hilarische en lachwekkende situaties met een verrassend slot. De regie is in handen van Onno de Graaf en Marien Klaassen is souffleur. De spelers zijn Ri- nus en Edith Breure, Peter van der Weele, Lenie de Kam, Co by Peters, Jaap en Annemarie Roeleven, Lineke Verkam- man, Kantinka Willebrands en Martin Tazelaar. De voorstel ling is in dorpshuis de Vriend schap in Kats en begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te re serveren via 0113-600352. tijd voor een nieuwe paus." Over doe je het jezelf aan?" Ze laat de reisverslaafde paus heeft de 77-jarige man als afsluiting nog een mop. "Wat is het verschil tus sen de paus en onze lieve Heer? de paus toonde toen hij tijdens de Weetje niet, hè? De Heer is over- paaszegen niet verder kwam dan al en de paus is overal geweest." Vanaf 23 april is één rijbaan van de Ring van Antwerpen afgeslo ten. Die afsluiting duurt nog vijf maanden. Omdat het verkeer andere wegen zoekt, is een toename van de verkeersintensiteit op de alterna tieve routes te zien. Eén daarvan is de N62, die van Heinkenszand door de Westerscheldetunnel naar de Belgische grens loopt. Wie meer wil weten over de ac tuele verkeerssituaties kan een kijkje nemen op de websites www.werkenantwerpen.be en www.anwb.nl. Ook teletekstpa gina's 730 en 738 geven de laat ste verkeerssituaties. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ Kerkgebouwen zijn meer dan ooit vogelvrij. "Dat is jammer, want een kerk heeft een sterke religieu ze, culturele en sociale functie", stelt Gerard de Rooij, econoom van het bisdom Breda. Sinds de jaren zestig wordt het bisdom ge troffen door verschillende golven van kerksluitingen. Een passende en waardige bestemming is voor een kerkgebouw moeilijk te vin den. "Iedereen zal begrijpen dat in een kerk geen bordeel mag ope nen. Ook van horeca of een ander kerkgenootschap zijn wij niet ge charmeerd", zegt De Rooij. De ei sen van het bisdom worden vast gelegd in een kettingbeding, een soort contract. Herbestemming van een kerk blijft mogelijk, vindt De Rooij. Hij noemt de rooms-katholieke kerk in Groede, die wordt omge bouwd tot een woonhuis en een bed and breakfast-voorziening. Ook voor de voormalige katholie ke Heilige Annakerk in Yerseke zijn soortgelijke plannen. De nieuwe eigenaar wil er een groot handel in hangmatten of een bed and breakfast beginnen. Eigenlijk wilde het bisdom Breda ook de katholieke kerk in Rilland sluiten, maar dat plan kon de parochie Oost-Zuid-Beveland voorkomen. Niet alleen kregen katholieke ker ken een nieuw leven, ook andere kerken in Zeeland trof dit lot. De Grote Kerk in Veere is omge bouwd tot een concertzaal, expo sitieruimte en kantoorruimte voor de Stichting Nieuwe Muziek. En de voormalige gereformeerde kerk aan de Ring in Nieuwdorp wordt binnenkort verbouwd tot een complex met vijf apparte menten. Het gebouw staat al zo'n drie jaar leeg en dat is te zien. De ruiten zijn kapot, de raamkozij nen verrot en het hekwerk is roestig en staat scheef. De ver bouwing neemt ongeveer één jaar in beslag. Voor de Bathsewegkerk in Rilland bestaan soortgelijke plannen. Maar deze kerk wordt waarschijnlijk gesloopt om er ver volgens negen luxe appartemen ten te bouwen. Plannen om acht appartementen te bouwen in de, van oorsprong gereformeerde, Westerkerk in Goes zijn van tafel geveegd door het college van B en W die een woonbestemming te ingrijpend vond. En de particulie re zorginstelling T-Care uit Baar land wil de voormalige gerefor meerde kerk aan de Nieuweweg in het dorp kopen om er een win keltje en werkplaats te beginnen. YERSEKE - Wie is de beste handboogschutter van Zee land? Die vraag krijgt op zondag 10 aprij in Yerseke een antwoord. Want dan is het Zeeuws Kampioenschap doelschieten. De Zeeuwse schutters wagen sowieso dertig pijlen aan hun poging om het goud. Daarna gaan de besten naar de kwart finale, de halve finale en uit eindelijk de finale. De wed strijden zijn in de schiethal van Sint Sebastiaan aan de In dustrieweg 17 in Yerseke. Zowel mannen en vrouwen van jong tot oud mogen zich in de verschillende categorie ën in de strijd mengen. De Olympische klasse en de com- poundschutters beginnen om 13.00 uur. overlijden. "Dan had dit lijden niet zo uitvergroot op tv geko men." Vrolijk staat het stel te ge nieten van een Zeeuws frietje. Ze gen. De burger op de Bevelan- zijn rooms-katholiek, maar tillen den weet heel wat te vertellen niet al te zwaar aan het overlijden over de onlangs overleden paus Johannes Paulus II. luxe kattenkrabpaal in diverse kleuren van 44.’5 voor A* 9 GOES - Het was een goede, nor- wat gorgelen. "Ik ben Hindoe, male man. Hij heeft zich prima maar heb wel alles gevolgd en ingezet voor de armen. Voor het vind het heel erg." Oostblok is hij ook heel waarde- Volgens de Belgische toeristen vol geweest. Voornamelijk in de Kristel en Jeroen Trouwborst had strijd tegen het communisme, de paus moeten aftreden voor zijn Minpunt is zijn standpunt tegen het gebruik van voorbehoeds middelen. Overbevolking van de wereld is één van de gevol- populaire schlagerartiest krijgt verder gezelschap van Wolter Kroes, Mare en Dave en nog ve le andere vertolkers van het Nederlandse lied. Een Zeeuws tintje krijgt de avond ook. Zanger Alwin uit Hoedekenskerke betreedt ook het podium om zijn nieuwe cd te presenteren. De optredens beginnen om 20.00 uur en de hele avond duurt ongeveer vierenhalf uur. Kaarten voor het evenement kosten 17,50 euro en zijn te be stellen va 06-22800328 of 06- 51541749. van de kerkvorst. "Het is spijtig, maar hij was al 84 jaar." Verderop zijn dezelfde reacties te loopt snel horen. Het is erg dat hij dood is, i maar de paus was oud en aan zijn wat boodschappen. Ze is blij lijden is een einde gekomen. Over de Goese veste fietst een oude man. De katholiek A. Menheere vertelt alleen maar wat last te heb ben van kleine ouderdomskwaal- tjes. Het fietsen gaat nog prima. Binnenkort gaat hij het condole- 'n doodzieke man met zijn mijter anceregister tekenen. "Het is jam- scheef op zijn kop voor het raam mer, maar het was zijn tijd. leder- zetten." een gaat een keer dood. Hij heeft De 39-jarige Sandra Bahadoer goed werk verricht, maar nu is het moet daar ook om lachen. "Waar om haar kinderwagen even los en grijpt met haar hand naar haar keel. Het is hetzelfde gebaar dat Een 72-jarige S Koste’ stel Door Ellen De Vriend 3-215395 geldig t/m één week na plaatsing zolang de voorraad strekt 4 AUrOSCHADETEAM Idonderdag koopavond Meer info of een proefrit: k Een proefrit kan ook bij u thuis! Peary weg 6 GOES (autoboulevard de Poel II) BEL: 0113-56 18 12 of kijk op: www.autovermeulen.nl Met de NIEUWE - GROTE www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE deBevelande Tuincentrum Life Garden Goes Nieuwe Rijksweg 2d 4472 AD ‘s Heer- Hendrikskinderen *<>s ■e'

Bevelander | 2005 | | pagina 1