gemeente Modeshow Human Nature ra 'We zoeken collectanten!' korting op de collectie* o x\erenig/n UITNODIGING F600jaar Lwijkelijkse Berichten Uit de commissies Zaai mee! Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Vergadering Cliëntenraad Bijstand en Minima Omleidingen voor aanleg twee nieuwe rotondes 1 I 8- S, E oo S SS 5 5 Laat ze niet vallen ^Openbare kennisgevingen Woensdag 30 maart 2005 7 •fit» woensdag 30 maart 2005 Goede reis De Bevelander Op zaterdag 2 april 2005 organiseert vereniging De Bathpolder "Kom in de Kas" tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Een drietal glastuinbouwbedrijven in de Bathpolder zullen hun deuren openen voor het publiek. Er wordt u dan de gelegenheid gegeven om rustig rond te kijken, het product te zien en vragen te stellen. Deskundigen op het gebied van teelt, gewasbescherming, arbeid, belichting en alle andere aspecten van de bedrijfsvoering van een modern glastuinbouwbedrijf staan u graag te woord. Bezoek aanstaande zaterdag 2 april de ANWB-winkel bij u in de buurt voor een flitsende modeshow van de nieuwe Human Nature zomercollectie. Maak tijdens de modeshow kennis met de kleurrijke en functionele collectie kleding én schoenen voor mannen, vrouwen en kinderen. Wanneer u na het zien van de modeshow op dezelfde dag iets uit de nieuwe Human Nature collectie aan schaft, doet u dat met 10% korting. De modeshow vindt plaats om 12.00 uur en om 14.30 uur. Kijk voor meer informatie en deelnemende winkels op anwb.nl Dus heeft u zin en wilt u een kijkje komen nemen in de kassen in de Bathpolder in Rilland, dan bent u van harte welkom op zaterdag 2 april 2005 tussen 13.00 en 17.00 uur. De mooiste manier om naar de Bathpolder te komen is natuurlijk op de fiets. Is dit niet mogelijk dan kunt u de auto parkeren bij de bedrijventerrein de Poort vanwaar pendelbussen rijden. Er worden programma 's uitgedeeld met een route langs de te bezoeken bedrijven. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met Marjan Tolhoek op ma, di en do ochtend 0113-560519 of via de mail: marian@ves-aqro.nl Go~V 600 stadsrechten nieuws S -s c •g t S Nationaal Epilepsie Fonds MMMH Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. 14-03 Oranjeplaatweg 4A 15-03 Noordeinde 8 22-03 Oostmolenweg 101 10% Sathpo^ Erwin Ko www.epilepsie.nl maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Internet www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Op 30 maart start de aanleg van de rotonde Noordoostplein aan de Ringbaan Oost, kruispunt Noord- hoeklaan en de Louise de Coligny- laan. Vanaf 4 april wordt tevens gestart met de rotonde Nansenplein ter hoogte van de A. Fokkerstraat. De huidige verkeersregelinstallaties zijn verouderd en rotondes zijn een verantwoorde veilige oplossing. De doorstroming van het verkeer op de A. Fokkerstaat en de ringbaan Oost zal verbeteren en de kans op kop- staartbotsingen verminderen. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd. In de eerste fase worden de Noord- hoeklaan en de Louise de Coligny- laan voor alle verkeer behalve fiet sers en voetgangers gesloten. Het Vrijstellingsprocedure overdekt balkon Laagewei 2 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor een overdekt balkon aan de woning Laagewei 2 in Goes. De bouwaanvraag overschrijdt de achter- gevelrooilijn uit bestemmingsplan Noordhoek-I, maar is wel in over eenstemming met de meest recente perceelbebouwingsvoorschriften. Daarom zijn burgemeester en wethouders van plan medewerking te verlenen door een vrijstellingsprocedure. Daartoe ligt de aanvraag vanaf 31 maart 2005 vier weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. 16-03 V.d.Spiegelstraat 2 21-03 Jan Greshofflaan 40 16-03 Landweg 11 16-03 Middelmeet 65 16-03 Spaakstede 3516 16-03 Troelstralaan I het uitbreiden van de woning het aanbrengen van reclame het aanbrengen van reclame het plaatsen van een buitenberging het uitbreiden van een opslagloods het uitbreiden van de woning het bouwen van een veranda het bouwen van een terras overkapping het slopen van een gedeelte van de oostgevel het gedeeltelijk herbouwen van stallen en opslag het bouwen van een carport het uitbreiden van de woning het bouwen van een serre het verwijderen van asbesthoudende dakplaten het bouwen van een garage Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. burgemeester en wethouders van Goes De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. het uitbreiden van de woning het restaureren van de woning het uitbreiden van de woning Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 doorgaande verkeer in beide richtin gen op de Ringbaan Oost blijft gehandhaafd. Het verkeer komende vanaf de Noordhoeklaan en Louise de Colignylaan wordt richting de Oranjeweg omgeleid.Voor de aanleg van de rotonde Nansenplein wordt een gedeelte van Nansenbaan afge sloten (vanaf de Nobelweg richting Fokkerstraat) voor alle verkeer; het verkeer naar de Poel II wordt via de Livingstoneweg omgeleid. Deze fase duurt ongeveer vier weken.Voor het verdere verloop van het werk wordt te zijner tijd nadere informatie ver strekt. De werkzaamheden zullen tot juni dit jaar duren en worden uitgevoerd door aannemingsbedrijf BAM Wegen b.v. te Bergen op Zoom. Afdeling Communicatie Tel.: (0113) 249 870 e-mail: communicatie@goes.nl Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Commissie Grondgebied 21 maart 2005 Centraal in deze commissievergadering stond de bespreking van de inspraakreacties (in totaal 42) op het Gemeentelijk Verkeer- en Vervoer plan (GWP). Zes insprekers van o.a. de wijken Noordhoek en Goese Meer, ZLTO, OOG en Seniorenraad gaven hun visie op (onderdelen van) het plan. De commissie stemde in grote lijnen in met het plan. In de veel heid van kostbare ingrepen zal de raad een fasering moeten aanbrengen en keuzes moeten maken. De commissie zal over enkele maanden nogmaals spreken over alle ingebrachte ideeën en inspraakreacties. Een ander belangrijk onderwerp was het bestemmingsplan tot versmalling van de Zusterstraat in het kader van het Masterplan Binnenstad. Een meer derheid van de commissie vond dat doorgegaan kan worden met de beoog de versmalling. Unaniem gaf de commissie te kennen dat uitbreiding van de speelautomatenhal op de hoek Zusterstraat/Wijngaardstraat niet gepaard mag gaan met een uitbreiding van het aantal speelautomaten van 60 tot 90. Vervolgens besprak de commissie de conceptvisie voor de wijk Goes- West. Het stuk oogstte waardering van de fracties en werd rijp geacht om in de inspraak te brengen. CZ3 Gedurende de genoemde termijn kan iedereen een schriftelijke inspraakreactie op het voorontwerp indienen bij het college van bur gemeester en wethouders. Als u uw reactie mondeling kenbaar wilt maken, dan kan dit op woensdagmiddag 13 april 2005. U moet hier voor tevoren contact opnemen met de heer j. Huisman (telefoon 249682) of de heer A. van Klaveren (telefoon 249685) om een afspraak te maken. Voorontwerp-bestemmingsplan Goes-Zuid, gedeelte Tomatestraat 2005 Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 31 maart 2005 het voorontwerp-bestemmingsplan Goes Zuid,Tomatestraat 2005 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage ligt. Het voorontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op de herinvul- ling van het terrein van de leegstaande Beatrixschool met woningen van maximaal 3 bouwlagen hoog. Het plangebied wordt begrensd door de Tomate-, Brame-, Wilgen- en Bessestraat te Goes. Het voor ontwerp wijkt slechts in geringe mate af van het geldende bestem mingsplan Goes-Zuid. Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling 22 maart 2005 De commissie ging akkoord met de Regionale nota gezondheidsbeleid. Als nieuw project werd op advies van de Seniorenraad toegevoegd “preven tief gezondheidsonderzoek ouderen”. De commissie stemde in met een concept voor een aanpak van de buitensportaccommodaties. In septem ber zal de uitwerking aan de commissie worden voorgelegd. Uitvoerig stond de commissie stil bij de positie van het stedelijk jongeren centrum Colours aan de Wijngaardstraat. Een meerderheid van de commis sie wil het college de ruimte geven om een nieuwe, commerciële opzet uit te werken en deze in juni aan de commissie voor te leggen. De fracties van CDA en SGP/CU wil ook de consequenties van de beëindiging in beeld gebracht zien. Margot Aerts via de radiostations Radio 538,Yorin FM en regionale radiostations voorgesteld aan luisterend Nederland en is een persoonlijke weblog van haar te lezen op de website www.wer- kenbijgemeenten.nl. en vierde woensdagmorgen van de maand. Het spreekuur is van 9.30 uur tot I 1.30 uur. Ook kunt u de raad dan bellen op telefoon nummer 270723. De spreekuren worden gehouden in het gebouw van het Leger des Heils, ingang Westwal. De koffie staat voor u klaar. Zwemvrijwilligster voor vrouw met verstandelijke beperking (235) Medewerkers organisatie nationale straatspeeldag 122) Bestuursleden met organisatievermogen (152) Pianist(e) voor de zangbrigade (134) Voorlichter veilig vervoer kinderen op peuterspeelzalen (122) Begeleidster voor jongeman met verstandelijke beperking tijdens recreatie (236) Computerbouwer bij DWZ 178) Kinderactiviteitenbegeleidster bij wijkvereniging (231) Locatiecoördinator Palazolli inloophuis Goes (170) Gezelschapsvrijwilliger voor ouderen (70) Voor meer informatie of vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes. Telefoon 253 1 71725 3 1 57, e-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Zaterdag 2 april is het de eerste Nationale Zaaidag onder het motto 'Bloeiende kernen'. Goes doet als enige Zeeuwse gemeente mee door een perceel ter beschikking te stel len om ingezaaid te worden met wilde bloemen. Dit inzaaien gebeurt door vrijwilligers en u kunt - met uw kinderen en kleinkinderen - meehelpen tijdens een feestelijke vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk bijeenkomst. Alleen kijken mag ook natuurlijk. Het tijdstip is 12.00 uur en de plaats is de hoek J.A. van de Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag.Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. 25-02 A.van Burenlaan I 01-03 Nieuwstraat 8 01-03 Wijngaardstraat 5 03-03 Evertsenstraat 100 03-03 Oranjeplaatweg 4A 11-03 B. Hackstraat 25 14-03 Hoogewei 14 14-03 Mosselbank 6 Verleende bouw- en sloopvergunningen en afgegeven positieve reacties tot bouwvoornemen in de periode van 20-03 t/m 23-03-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders.Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709. 21- 03 Meerkoetweg 17 22- 03 Geertesplein 19 23- 03 Oude Rijksweg 61 Twee nieuwe gehandicaptenparkeerplaatsen bij De Pijlers Burgemeester en wethouders hebben op 18 maart 2005 besloten twee parkeervakken op de Van Dusseldorpstraat nabij medisch cen trum "De Pijlers" aan te wijzen als algemene gehandicaptenparkeer plaatsen. Het betreft een uitbreiding van het aantal algemene gehandi captenparkeerplaatsen op deze locatie tot een totaal van vier. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebben de tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. Woensdag 6 april 2005 komt de Cliëntenraad bijeen. Een van de agendapunten is: wat gaat de gemeente doen met de 100.000 euro van het Rijk die bestemd zijn voor de chronisch zieken en gehandicapten. Heeft u vragen en/of problemen dan kunt u bij de raad terecht elke tweede, derde Goes^j Bewonersavond in 's-Heer Hendrikskinderen Samen met de Vereniging Dorps belangen 's-Heer Hendrikskinde ren organiseert de gemeente op maandag I I april om 20.00 uur een avond voor alle inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen. De bij eenkomst wordt gehouden in het Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18. Het thema waarover op die avond met elkaar van gedachten zal worden gewisseld is: Verkeer en vervoer in en rond 's-Heer Hendrikskinderen. Zowel de N254 als het spoor komen aan de orde. Het thema wordt ingeleid door wethouder Thijs 't Hart, die ook informatie zal geven over de nieuwbouwplannen in 's-Heer Hendrikskinderen-Oost. Alle inwoners van het dorp ontvangen nog een uitnodiging in de bus. Welkom! l/i V N Q. - E 2 Q..Ï o E t> E 5 c <u 0J ra oo -£ o X ■Sc 5 C <D N '0/ 4- -<D tn O S “s S3 .s, Q oz N C Goese gemeenteambtenaar gezicht van landelijke campagne Donderdag 17 maart is de aftrap gegeven voor de landelijke imago campagne 'De gemeente. Werk dat mensen raakt.' waarbij het werken bij de gemeente gepro moot wordt onder hoger opge leide jongeren. Ook de gemeente Goes speelt een rol in de campag ne. Margot Aerts van de afdeling Communicatie van de gemeente is één van de acht gezichten van de nieuwe campagne in 2005 waarvoor jonge gemeenteambte naren uit acht regio's van Neder land worden ingezet. Met het pro ject Goes 600 laat Margot Aerts jongeren zien wat het werken bij een gemeente zoal kan inhouden. Vanaf 17 maart is zij te zien op advertenties in Metro en Spits, in universiteits- en hogeschoolbla- den en op posters op universitei- ten en hogescholen. Ook wordt Over leefbaarheid in wijken en dorpen 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie, zoals mijn dochter, u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!' Bel: 030 - 63 440 63 De Macht van het Kleine Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Steenenwei 19 Goes: 2 esdoorns Kloetingseweg 15 Goes: I abeel En voor de volgende gemeentelijke bomen: Slotstraat 3 's-Heer Arendskerke: I eik Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 29 maart kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: de heerT. Kapoen of de heer G. Goedegebuure, telefoon 249770. Goeskade/Zaagmolenstraat. Wet houder Linssen, kinderburge- meester Andrea Geuze en de Goese muziekgroep Nada Naga zijn er ook bij. Het Groen College gaat het inge zaaide perceel onderhouden en in september zullen de nieuwe zaden geoogst worden. Inlichtingen: Silvia Schreiber, telefoon 258893. Meer algemene informatie over de Natio nale Zaaidag vindt u op www.dena- tionaleproeftuin.nl. 16-03 Walstraat 22A 16-03 Van Dusseldorpstraat 31 het verwijderen van een asbest houdende afvoer het aanbrengen van reclame het maken van een dakopbouw op de garage het gedeeltelijk slopen van plafonds, platen en tegels Special Samenspel in Goese Polder verspreid In de Goese Polder is huis aan huis een special over veiligheid en leefbaarheid in de Goese Polder verspreid. Door een misverstand is in enkele straten niet bezorgd. Als u geen exemplaar ontvangen hebt, kunt u contact opnemen met Publiekszaken, telefoon 249600. Ontwerp-bestemmingsplan ‘Goese Polder, gedeelte Bechstede' Burgemeester en wethouders maken, ter voldoening aan het gestelde in artikel 23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, bekend dat met ingang van 31 maart 2005 het ontwerpbestemmingsplan 'Goese pol der, gedeelte Bechstede' vier weken voor iedereen ter inzage ligt. Tevens is het ontwerpplan in te zien en te downloaden via de website van de gemeente (www.goes.nl/bouwen&wonen/MasterplanGoesePol- der). Dit bestemmingsplan betreft de herstructurering van de Bechstede bestaande uit een renovatie van woningen en een aanpassing van de verkeersstructuur. Het plangebied wordt grofweg begrensd door de Troelstralaan, de Europalaan, De Spinne en de Stikkerstraat. Iedereen kan gedurende de periode van terinzagelegging schriftelijk zijn ziens wijze kenbaar maken bij de gemeenteraad van Goes, Postbus 2118, 4460 MC Goes. Monumentenprocedure verlichting molen "De Hoop" Wolphaartsdijk Een monumentenaanvraag is ingediend voor het aanbrengen van ver lichting voor het aanlichten van molen "De Hoop", Molendijk 26 in Wolphaartsdijk.Vanwege de status van rijksmonument moet er voor het aanbrengen van de verlichting een monumentenprocedure gevoerd worden bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg.Voordat bij die instantie een aanvraag wordt ingediend, ligt het plan op grond van artikel 12, lid 2 van de Monumentenwet vanaf 31 maart 2005 twee weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen ziens wijzen over de aanvraag kenbaar maken bij burgemeester en wethou ders. www.warkenb»emeenten.nl

Bevelander | 2005 | | pagina 7