107-jarige paft rookcafé open Kinderen Moolhoek Zeeuwse boegbeelden in de kijker Workshopserie tegen verzuim werknemers Jan Willem Simons "Daar slaap ik slecht van" life Hik DELTA\ HILJk Scholen overspoeld met projecten slopen computers Waterwandeling op Neeltje Jans NEELTJE JANS - Op het voormalig werkeiland Neeltje Jans houden vier natuurorga nisaties in de zomerperiode sa men de excursie Wandelen rondom de vloedlijn. Kalootfoto’s Lithodora Heavenly Blue op nrü kop en cfftf eett teg Schommelschuit op Neeltje Jans Koningin naar Veerse Meer Paardekooper tenniskampioen et. hop z pagfr/eekertct fa Wandelen door Inlaag Ellesdiek EijsernuaW Optiek www.eijsermans-optiek.nl Zwanger zijn is vooruit zien! Steun aan Israël in Kamperland WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkrant voor de Bevelanden ifcrktë Zoneter Jtom dj/1 Wieltjesbeurs in De Vroone ê- F Woensdag 30 maart 2005 wk 13 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Zeeuwse bolus Hoveniersbedrijf De Loodsensteiger ondergaat dit jaar een restauratie (foto: Jaap Wolterbeek) (Lees verder op pagina 11) (advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. Regio BreedUit 11 Special Golden Earring speelt dak van Zeelandhallen Huisarts Rilland helpt mensen met afvallen staat centraal in verkiezing Daihatsu Cuore Leerlingen van groep vijf van de basisschool De Kirreweie uit Burgh-Haamstede gaven vorige week donderdag het startsein voor het nieuwe sei zoen bij WaterLand Neeltje Jans. Zij deden dat door in te schepen in de Moby Dick, het schip dat landrotten alle hoe ken van de oceaan laat zien. De nieuwe attractie biedt plaats aan zestien mensen. Van de Hoef verklapt alvast wat het waterpark dit jaar verder nog te wachten staat. “Vanaf 29 april tot 28 oktober expose ren we grote, overwegend ki netische, kunstwerken. De metershoge objecten komen langs de centrale baai te staan en kunnen bewegen door de wind of het getij.” In juli en augustus is er verder een zand- sculptuurfestival met het the ma Nehalennia. MIDDELBURG - Je rookt zo’n twintig sigaren op een dag en je bent met 107 jaren de oudste man van Zeeland én van Nederland. Is er dan nog een geschikter persoon om het rookcafé in ver pleeghuis ‘t Gasthuis in Middelburg te openen? Neerlands nestor Ko de Lavoir vindt zelf van Het schip is het laatste project dat de SBH uitvoert in de voor malige timmerfabriek op het Scheldeterrein in Vlissingen. Daarna verhuist de stichting naar niet. En dus zat hij vorige week opgetogen in een zetel met tussen de knokige vingers natuurlijk een vette sigaar. Veel hoefde hij niet te doen om de ruimte officieel te openen, of het was het rookcafé inzegenen met een blauwe walm sigaar- rook. de scheepswerf Meerman in Ar- nemuiden. Niet alleen moet het loon wor den doorbetaald, ook moet ver vanging worden gezocht. Tijdens de workshop behandelt Arbo- Duo vragen zoals: Wat kan ik doen bij een arbeidsconflict?, Hoe houd ik de verzuimkosten beheersbaar?, Wat kan ik ver wachten van een arbodienst? Wekelijks krijgt de Rooms Ka tholieke Don Bosco-school aan worden als lokaas. Als kinderen met iets aan de deur komen bij een bekende, voelt die zich vaak verplicht om te kopen”, legt di- Ook het Nautisch bezoekerscen trum Rupelstreek in het Belgi sche Boom is tot boegbeeld be noemd. Daarmee komt het aan- vuld voor de kinderen in arme landen. Ook heeft de school heeft de school een adoptiekind middels de humanitaire ontwik kelingsorganisatie Plan. “We krijgen veel aanvragen binnen. En dus waren de kinderen in de weer met wc-rolletjes. Daar kun je immers mooie kunstwerken mee maken. Ook gingen enkele knutselaars aan de slag met oude pc’s. Onder het toeziend oog van een docent haalden ze de appara ten deskundig uit elkaar. In de afgedankte machines zitten kost bare materialen die hergebruikt kunnen worden. Zelfs kleine KAPELLE - In de weer met afval. De leerlingen van basis- Koningin Beatrix begint haar Zeeuwse avontuur in het ou de stadhuis van Veere. Na een gesprek met het College van Gedeputeerde Staten woont ze als markiezin van Veere feestelijkheden rondom het 650-jarig bestaan van het Markizaat bij. Na een rond vaart over het Veerse Meer vertrekt de vorstin naar Goes, waar streekproducten gepre senteerd worden. De vorstin viert haar vijfentwintigjarig ambtsjubileum met een rond reis door Nederland. In elke provincie praat ze met het College van GS over de ont wikkelingen in de regio. Het jubileumjaar begint 29 april met een groot avond feest in Amsterdam. Konin ginnedag wordt gevierd in Den Haag en Scheveningen. Daarna kunnen de provincie- bezoeken beginnen. Een vrij- willigersdag met multireli gieuze bijeenkomst en rege- ringsdiner markeren half de cember het end van de festi viteiten rondom het jubileum. GOES - Koningin Beatrix komt 10 juni naar Zeeland. Ze brengt bezoeken aan Veere en Goes en maakt een rondvaart over het Veerse Meer. Harri Nihom uit Israël spreekt over het thema ‘de gevolgen van de terugtrekking uit de Ga- zastrook’. Ook zijn er verschil lende producten uit Israël te koop. De avond begint om 19.45 uur. Het gebied ten zuiden van Elle- woutsdijk heeft een bijzondere flora en fauna. De inlaag is een favoriete plek voor steltlopers, eenden en lepelaars. Aanmelden voor de excursie is verplicht, dit kan via de Zeeuwse Schaapskud de, 0113-655268. NEELTJE JANS - Water Land Neeltje Jans heeft een nieuwe attractie: de schom melschuit Moby Dick. “Ver der krijgt het waterpark dit jaar een buitenexpositie van grote kinetische kunstwer ken en een zandsculptuur- festival”, verklapt directeur Bert van de Hoef. Het eerste nieuwe boegbeeld is de Loodsensteiger in Vlissingen die dit jaar wordt gerestaureerd. Van de steiger maken zowel het Nederlandse- als het Belgische loodswezen gebruikt Ook de restauratie van de hengst Tholen-49 in Vlissingen is toe gevoegd aan het Maritiem Erf goed. Het is een project van de Stichting Behoud Hoogaars (SBH). VLISSINGEN/GOES - Aan de projecten van het Maritiem Erfgoed, ofwel de ‘Boegbeel den’, in de Euregio Schelde- mond zijn drie opmerkelijke Zeeuwse maritieme projecten toegevoegd. Alle boegbeelden zijn zaterdag 7 mei openge steld voor het publiek. BORSSELE - Vereniging Redt de Kaloot is op zoek naar oud fotomateriaal van het strand de Kaloot. De vereniging wil een expositie inrichten of een boek over het strandje maken. De or ganisatie zoekt foto’s van voor 1990 van de duinen, het strand, strandtenten en het strandleven. Aanmelden kan bij Addie den Herder 0113-544003 of 06- 16606772. EWOUTSDIJK - Vereniging Natuurmonumenten heeft op zaterdag 2 april een wandelex- cursie door Inlaag 1887 bij El- lewoutsdijk op het programma staan. Meerman De uit 1763 daterende scheeps werf is het derde nieuwe boeg- goes - r Paardekooper is in de tennis hal aan de Verrijn Stuartweg in Goes tenniskampioen ge worden van de a-poule. Voor veel ondernemers is ver zuim een probleem waar moei lijk grip op te krijgen is. Verzuim kost veel tijd en geld. Met deze workshops krijgt de ondernemer praktische handvatten mee om het verzuim in het bedrijf aan te pakken. Sita recycling volgde op de tweede plaats. Laatst genoemd team moest uitkomen tegen Ha- pro/ Roompot/ Orisant. Deze teams zijn normaal gesproken enorm aan elkaar gewaagd waardoor ze elkaar meestal in evenwicht houden. Maar deze dag was het Sita team duidelijk de sterkere. Sita won het treffen met de overtuigende cijfers van 15-9. Hierdoor kwam hun totaal op 142 punten, 8 punten boven het totaal van Paardekooper, die deze competitiedag als laatste in actie kwam. De hoveniers had den aan acht punten voldoende om kampioen te worden. De mannen van Paardekooper lieten zich dan ook niet verras sen. Het vereiste aantal punten werd al in de eerste helft binnen gehaald en het kampioenschap was een feit. “Kwaliteit komt vroeg of laat altijd boven drij ven”, reageerde een breed la chende Jan Paardekooper spon sor van dit team. Goede tweede bleef het team van Sita recycling services. De teams die op de tiende en de elfde plaats eindig de, aannemingsbedrijf Reimers- waal en Scheba vastgoed, degra deren naar de b-poule. KAMPERLAND - De Zeeuwse stichting Steun aan Israël houdt donderdag 7 april haar jaarlijkse bijeenkomst in De Ark in Kamperland. ArboDuo geeft de eerste work shop op 7 april in Hotel Goes. Deelname is gratis. Onderne mers die interesse hebben, kun nen zich aanmelden via de web site www.arboduo.nl of via 075- 6847616. beeld. De werf met zijn authen- wordt de werf gerestaureerd, tieke kanthelling, pekkot, lood sen en gereedschappen sloot in 1986 en werd in 2003 gekocht door de gemeente Middelburg. Tot het begin van volgend jaar tal opmerkelijke maritieme pro- jecten in de Euregio Schelde- mond (de provincies Zeeland, Oost- en West- Vlaanderen) op eenentwintig. gen belanden in de prullenbak.” Hij vindt dat acties functioneel moeten zijn en moeten passen in gendijk uit. het onderwijs. Zo heeft de open- (Lees verder op pagina 11) De tewaterlating staat gepland voor mei 2006. Maar voor het zover is, moet er nog flink wat werk worden verzet. Van de hon derden schepen die op de Westerschelde voeren, zijn nog acht exemplaren over. Eén daar van is de Tholen-49, tevens de enige originele vissershengst. project over zonne-energie, de actie voor de kindertehuizen van de Samenwerkende Kinderbe- schermingsorganisaties (SA- KOR) en de boomfeestdag. “Aan Wij willen onze leerlingen de Kinderpostzegels doet onze school niet meer mee, omdat we in het verleden vervelende erva ringen hebben gehad met het Doel van de excursie is het pu bliek kennis te laten maken met het rijke onderwaterleven van de Oosterschelde. De wandeling gaat onder leiding van een gids eerst door de duinen en daarna langs de vloedlijn.Duikers van de Nederlandse Onderwater- sportbond (NOB) vullen een aantal aquaria bovendien met wieren en waterdiertjes. Biolo gen vertellen tijdens de wande ling over het onderwaterleven.De excursies zijn op zaterdag 7 mei en de zondagen 12 juni, 10 juli, 21 augustus en 18 september. De start is om 14.00 uur op de par keerplaats van Waterland Neeltje Jans. Meer informatie is te krij gen bij 0118-642532. KAPELLE - Wie op zoek is naar kinderfietsjes, steppen, kinderwagens of buggy’s kan komende zaterdag, 2 april, te recht in De Vroone in Kapelle. Speel-o-theek De Schatkist houdt dan de Wieltjesbeurs. Op de beurs mag alles aangeboden worden wat wielen heeft en voor kinderen bedoeld is, mits het schoon is en werkend. Aanbieden van spullen kan van 9.30 tot 10.30 uur, waarbij de aanbieder zelf de prijs mag bepa len. Tussen 11.00 en 12.00 uur is vervolgens de verkoop. Een deel van de opbrengst is bedoeld voor de speel-o-theek. Ook worden ondernemers bijge praat over de toekomstige wijzi gingen in de wetgeving. v.a. 7.899,- van de openbare basisschool De Reiger in Heinkenszand wil maar meedoen aan een paar pro jecten per jaar. “We hebben mee gedaan aan de actie voor Azië en ook aan het sportproject vöor straatkinderen in Brazilië via de vragen binnen om mee te doen Stichting Tio Loiro. Je kunt niet met acties, vaak voor goede doe- steeds bij de ouders om geld vra- len. “We hanteren de regel dat de gen, want daar komen alle acties leerlingen niet ingezet mogen toch op neer?” De Reiger deed ook niet mee aan de Actie Schoenendoos. De leerlingen van de Protestants-Christelijke Open Hof-school in Colijnsplaat recteur Richard Gielens uit. Hij hebben wel schoenendozen ge- vindt de Kinderpostzegels een uitzondering omdat die er al zo lang zijn. De school doet verder meegedaan aan de kustloop voor mee aan de Vastenactie en heeft Azië, zendingsprojecten en de geld ingezameld voor Azië. Gie- Kinderpostzegels. Bovendien lens zegt bij alle acties te bekij ken of het een relatie heeft met de school. Directeur Leen van Loon van de Prinses Margriet- school in Kats pakt het drastisch We bekijken welke actie in voor aan. “Negen van de tien aanvra- gaande jaren een succes was en kijken of we er tijd voor heb ben”, legt leerkracht Tamara La- GOES - Voor de Zeeuwse ondernemers is in april een reeks workshops om het ver zuim van werknemers tegen te gaan. Met zichtbaar genoegen steekt de 107-jarige Ko de Lavoir er nog eentje op. (foto: Jaap Wolterbeek) Uit afgedankte computers valt nog heel wat bruikbaar materiaal te halen, (foto: Jaap Wolterbeek) GOES - Bij de basisscholen op bare school meegedaan aan het de Bevelanden rollen elke week projecten binnen over de meest boeiende zaken. Het zijn er zo veel dat de scholen door de bo men het bos niet meer zien. w hiervoor niet inzetten”, stelt directeur Richard Gielens van de Don Bosco-school in ‘s-Hee- renhoek. Scholen moeten keu- geld op straat.” zes maken en dus is voor de Locatieleider Conny Henderikx onderwijsactieweek van 25 tot en met 29 april weinig animo. edM Mi nieF"" i/> kdftf ifiMé AUTO RIJK GOES de Poel III hoeveelheden goud zitten in de computers, die anders op de school de Moolhoek in Kapelle vuilhoop terecht zouden komen, kregen allerlei soorten afval op Het afvalproject is een initiatief hun bureau. Want afval is niet van stichting Natuur Avontuur en altijd afval. Je kunt er nog de Natuur Ouders. bruikbare dingen mee doen, leerden de kinderen tijdens het afvalproject in de gemeente Kapelle. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 DAIHATSU Door Ellen De Vriend (advertenties) 13-215395 geldig t/m één week na plaatsing zolang de voorraad strekt (advertentie) 5 I donderdag koopavond WWV, kraamzorg zeeland nl De zuinigste auto van Nederland BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE IN APRIL: JUNIORBRILLENWEKEN Kraamzorg^^iENTADMINISTRATlE Schrijf je In voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl de Bevelander® Tuincentrum Life Garden Goes Nieuwe Rijksweg 2d 4472 AD ‘s Heer- Hendrikskinderen Mooie vaste plant van 4,99 voor Zie de advertentie elders in deze krant. DELTA N.V J. Weyermanweg 19 (0113) 25 19 19

Bevelander | 2005 | | pagina 1