1 1' w Mannen opgelet!!! nieuw - nieuw - nieuw in ’s-Gravenpolder meer dan 2000 paar heren-jonqensschoenen topkwaliteit GRATIS ANTI-SLIP CURSUS! gemeente ^3 O 6 S o. 0PH0KGEB0D POSTDUIUEN Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk CBFï t 600 jaar H Uitverkochte Dinershow in Bon Vivant stadsrechten nieuws j ij kei ijkse Berichten Openbare kennisgevingen W ÏTgffi gS i Vergadering raadscommissies r U vindt „de Stunter” in ’s-Gravenpolder Vacatures Steunpunt Vrij wi I ligers werk Terneuzen bracht werkbezoek aan Goes Ontwerp-verkeersbesluit De Poel door waterschap Werkzaamheden riolering Kattendijke en Goes-Oost k I woensdag 16 maart 2005 Vrijdag 1 april van 09.00 tot 21.00 uur Zaterdag 2 april van 09.00 tot 16.00 uur (leder gevoerd) keuze uit 70 modellen in de maten 40-46 Nu 15,- tot max. 50,- 2/-02 21-02 2/-02 2/-02 NA 2 TRAPPEN BUITEN ADEM? Het stadje op compact opleidingen Word rij-instructeur! Wijzigingen ophalen huisvuil Goede Vrijdag en Tweede Paasdag Openingstijden Gemeente Publiekszaken: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. plan 09-03 25-02 L s. www.compactopleidingen.nl 7 Woensdag 16 maart 2005 Om de overlast door verwilderde duiven te verminderen mag in de peri ode van vrijdag 25 maart t/m vrijdag 13 mei 2005 (met uitzondering van de daarin vallende zaterdag-, zon- en feestdagen) iedere jachthouder in zijn eigen jachtgebied verwilderde duiven bejagen. Om afschot van tamme duiven te voorkomen is het noodzakelijk dat in de betreffende periode een ophokgebod wordt vastgesteld. Met inachtneming van het bepaalde in de Algemene Plaatselijke Verordening hebben wij bepaald dat eigenaren, houders of verzorgers van postduiven verplicht zijn er zorg voor te dragen dat hun duiven niet uitvliegen gedurende het tijdvak van: vrijdag 25 maart t/m vrijdag 13 mei 2005 (van 10.00 tot 17.00 uur). Dit gebod geldt niet op de in deze periode vallende zater-, zon- en feest dagen en geldt ook niet voor jonge duiven. Burgemeester en wethouders van Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag I3.30 - I6.00 uur. het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het slopen van de schuur Bewonersavond in Kattendijke Samen met de Vereniging Dorps belangen Kattendijke organiseert de gemeente op donderdag 3I maart om 20.00 uur een avond voor alle inwoners van Kattendij ke. De bijeenkomst wordt gehou den in het Blokhuis, Deltastraat 2 in Kattendijke. Het thema waaro- Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders zijn van plan door een vrijstellingspro- cedure medewerking te verlenen aan de volgende (bouw)aanvragen. Daartoe liggen de aanvragen vanaf I7 maart 2005 vier weken (tenzij anders vermeld) ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Heernisseweg 140 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding van de woning Heer nisseweg 140 te Goes. De bouwaanvraag overschrijdt de achtergevei- rooilijn uit bestemmingsplan Oost-I, maar is wel in overeenstemming met de meest recente perceelbebouwingsvoorschriften. ver op die avond met elkaar van gedachten zal worden gewisseld is: Hoe leefbaar en levendig is Kat tendijke? Dit thema wordt ingeleid door wethouder Dorith van Ewijk, die onder meer welzijn, sport en jeugd in haar portefeuille heeft. Laat horen wat u vindt van het leven op een dorp als Kattendijke! Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl um Vow- Het Leven De Spinne 11-01 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding/revitalisatie van dis counter Lidl aan De Spinne 11-01 te Goes.Vanwege het ontbreken van een uitgewerkt bestemmingsplan voor winkelcentrum De Spinne willen burgemeester en wethouders medewerking verlenen. Landweg 20 's-Heer Arendskerke Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding van de woning Land weg 20 te 's-Heer Arendskerke. De bouwaanvraag is niet in overeenstemming met de bebouwings- voorschriften uit geldend plan 's-Heer Arendskerke, maar wel met de recente perceelbebouwingsvoorschriften. Bechstede Goes Een verzoek is ingediend voor uitvoering van het herstructurerings programma voor de Bechstede te Goes. Dit houdt o.a. een wijziging van het stratenpatroon in. Het verzoek is in overeenstemming met het voorontwerp-bestemmingsplan Goese Polder, gedeelte Bechste de, dat de provincie onlangs in hoofdzaak heeft goedgekeurd. Nieuwe Diep I4 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor een paar aanlegsteigers in het water van het perceel Nieuwe Diep 14 te Goes. De bouwaanvraag is in overeenstemming met de uitgangspunten voor steigerbouw in het Goese Meer. Paraspringen in westelijk buitengebied van Goes Paracentrum Zeeland heeft voor het seizoen 2005 een verzoek inge diend voor parachutespringen op een drietal locaties in het westelijk buitengebied van Goes, namelijk een locatie direct ten zuiden van het luchtvaartterrein aan de Calandweg, een locatie ten westen van de Ankerveersedijk als primair alternatief en een locatie aan de Stellet- Tussen de show door werden de gasten getrakteerd op een uitgebreide amuse met als voorgerecht een carpaccio van heilbot. Na het volgende showblok, waar onder anderen kinderen de mode van Buzzy Bee en de kinderschoenen van Op Soestdijk showden, proefden de gasten een heerlijk kopje kreeftensoep. De sie raden van Siebel Juweliers en de brillen van Eye Wish Groeneveld werden onder de aandacht gebracht, evenals de bad- en beenmode van Viola. De modellen droegen schoenen van Clou. Het hoofdgerecht bestond uit een ver rukkelijke zeebaarsfilet met gegrilde gamba's. Het was een hele zit van 17.00 uur tot 23.00 uur, maar zeker de moeite waard en de sfeer zat er bijzonder goed in. Met een uitgebreid Italiaans dessert werd de show afgesloten. Er worden inmiddels al voorbereidingen getroffen voor een najaarsshow. jesdijk als secundair alternatief. Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen door een tijdelijke vrijstellingsprocedure. Daartoe ligt de aanvraag vanaf 17 maart 2005 twee weken ter inzage. 21-02 22-02 22- 02 23- 02 24- 02 24- 02 25- 02 25-02 Villa-Novastraat 23 Zandkreekweg 4 Oostmolenweg 101 Donkerstraat 58 Laagewei 2 Landweg 20 Aardebolleweg 5 Sluisplaat 8 Want alleen fondsenwervende organisaties die op verantwoorde wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving, tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) of kijk op www.cbf.nl 28-02 01-03 03-03 03-03 04-03 Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. burgemeester en wethouders van Goes 08-03 09-03 09-03 09-03 09-03 09-03 09-03 10-03 Nieuwe Rijksweg 6 Oostmolenweg 101 Louise de Colignylaan Vlasmarkt 18 maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur; dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. VOOR GOEDE DOELEN Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Afdeling Communicatie Tel: (0113) 249 870 e-mail: communicatie@goes.nl Anthony Fokkerstraat Klein Frankrijk 2 Deltastraat 18 t/m 26 en Striephoekstraat 4 t/m 8 John Denverlaan 5 t/m 15 John Denverlaan 31 John Denverlaan 53 John Denverlaan 55 John Denverlaan 59 Meerkoetweg 17 Astma Fonds DOE DE TEST OP WWW.HEBIKCOPD.NL I, *4» MgHs ‘t groene eiland Einsteinstraat 67 3316 GG Dordrecht (tevens examenplaats!) Tel: 078-6521143 Of 06-24248884. Bij inschrijving voor 31 maart2005 Zelf uw werktijden bepalen Regelmatig een nieuwe auto uitzoeken... Vrijheid, afwisseling, leuke contacten, mooie auto’s Met dit diploma mag u een eigen rijschool beginnen... Altijd verzekerd van een leuke baan! Startdata opleidingen: Zaterdagnpleiding: startdatum 16 april 2005 Reguliere opleiding: startdatum 09 mei 2005 Flexibel traject: starten en studeren en examen doen wanneer u wilt! De Goese raadscommissies vergaderen over onderwerpen die in de raads vergadering van 2I april aan de orde komen. De raadscommissies brengen advies uit aan de gemeenteraad. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden, tenzij anders vermeld, gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt. U kunt tijdens de commissievergaderingen het woord voeren over onderwerpen die tot het takenpakket van de commissie behoren, het zoge naamde spreekrecht. een gedeelte van de dag gesloten zijn voor autoverkeer (behalve land- bouwverkeer en ontheffinghouders) en dat een maximumsnelheid geldt van 30 km per uur. De stukken liggen van 2I maart tot 4 april 2005 ter inzage op het hoofdkantoor van het waterschap in Middelburg. Belang hebbenden kunnen hun zienswijzen tot 4 april 2005 schriftelijk of mon deling naar voren brengen bij het waterschap. Vanaf 28 maart wordt de riolering in Kattendijke en vanaf 4 april in Goes-Oost gereinigd. De werk zaamheden nemen ongeveer vijf weken in beslag. De Fa. van der Valk de Groot voert het werk uit. Waar nodig worden ook het riool ingegroeide boomwortels verwij derd. Doordat men met grote wagens het riool schoonmaakt, kan dit leiden tot enige verkeershinder. Wanneer een put voor uw inrit ligt, kan deze gedurende korte tijd geblokkeerd zijn. Wij gaan ervan uit dat de overlast zoveel mogelijk beperkt kan worden in overleg met de medewerkers van de aannemer. Aangezien de riolering met hoge waterdruk wordt gereinigd, gebeurt het soms dat uw huisriolering wordt leeggezogen, of een ogenblik onder druk komt te staan. Het eer ste veroorzaakt een rioollucht in huis. Eenvoudig te verhelpen door alle kranen even te laten lopen (waterslot herstellen). In het andere geval kan het water omhoog komen en of gaan borrelen in het toilet of gootsteen. Door een handdoek te leggen onder het deksel (bril) van het toilet, voorkomt u eventuele wateroverlast op de vloer. Informa tie: over de planning de heer P.L. Schipper, telefoon 249840, over de uitvoering de heer J. op 't Hof, tele foon 06-20132397. de aandacht had. Het plan voor omvorming van het havengebied tot woonwerkgebied stond eveneens op het programma. Ten slotte beke ken zij wat er in de binnenstad in het kader van het Masterplan alle maal gerealiseerd is en nog wordt. Chauffeur voor ouderen die naar een dagactiviteit willen (205) Medewerker slachtofferhulp (204) Huishoudelijke gastvrouw/heer voor hospice (87) Wasmachinemonteur (I79) Boodschappenhulp voor lichamelijk gehandicapten 160) Kostuumnaai(st)er voor Goes 600 jaar (I43) Begeleider bij uurtje paardrijden voor man met verstandelijke handicap (99) Enthousiaste leiders voor de scouting (43) Voorlicht(st)er over ongewenste zwangerschap (72) Medewerk(st)er palliatieve afdeling (69) Begeleid(st)er voor ouderen met psychiatrische problemen (73) Voor meer informatie en vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf in de vacaturebank een kijkje nemen kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 of op afspraak. Organisaties die een vrijwilliger zoe ken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Telefoon 253171 72.53157, e-mail vrijwil- ligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Heruitgave boekje over Goes van omstreeks 1900 Vorige week is 'Het stadje op 't groene eiland' van de in Goes geboren schrijver Johannes van Melle uitgekomen. De verhalen bundel, die in het kader van GoesóOO opnieuw uitgegeven is, geeft een aardig beeld van het Goes van omstreeks 1900. Deze week nog is er een ten toonstelling over het werk van Van Melle in de bibliotheek. Nobelprijs-winnaar Coetzee over de naar Zuid-Afrika ver huisde Van Melle: "I admire his novels for their laconism and the modern qualities of his psychology". Het boekje is in de Goese boekhandels te koop voor 5,95. Vorige week maandag bezocht een Terneuzense delegatie van wethou der en ambtenaren ruimtelijke ordening en economische zaken de stad. Zij bezichtigden de nieuwe wijk Ouverture, waarbij vooral duurzaam en energiezuinig bouwen Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag.Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 249700. de stunter <=a gsi Waterschap Zeeuwse Eilanden is van plan een verkeersbesluit te nemen in verband met het plan van de provin cie Zeeland voor het vernieuwen van het viaduct in de N254 op Zuid- Beveland bij 's-Heer Arendskerke over de spoorlijn Goes-Middelburg. Dit houdt in dat in de periode tussen september 2005 en juni 2006 gedu rende ongeveer vijf maanden delen van de Wissekerkseweg, de Sinouts- kerkseweg en de Gerbernesseweg Over leefbaarheid in wijken en dorpen Besluiten gemeentelijke belastingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 22 februari 2005 hebben besloten tot: a. aanwijzing van het hoofd van bureau Belastingen van de afdeling Financiën tot heffingsambtenaar; b. aanwijzing van de senior-medewerker belastingen van het bureau Belastingen van de afdeling Financiën tot invorderingsambtenaar. De ingangsdatum van deze besluiten is 21 maart 2005. Deze besluiten zijn onder volgnummers 366 en 367 opgenomen in het "Register van algemeen verbindende voorschriften", dat ter inzage ligt. II 11! ui II Dinsdag 22 maart om 19.30 uur Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling Agenda Portefeuille wethouder 't Hart Mededelingen en informatie over voorbereiding Brede School Goese Polder, doordecentralisatie onderwijsgelden en de collegebesluiten over vakanties voor minima en afwijzen bezwaarschrift Ichtusschool. Portefeuille wethouder Van Ewijk Mededelingen en informatie over de collegebesluiten over aanleg kunst- grasveld 10, tussenrapportage Platform mensen met een functie beperking, stand van zaken huisvesting statushouders, de WMO, positie De Legerdiek, project huiselijk geweld en Blijf van m'n lijf. Vaststellen van de regionale vervolgnota gezondheidsbeleid Oosterschelderegio 2005-2008. Collegestahdpunt over verbetertraject buitensportaccommodaties. Collegestandpunt over het stedelijk jongerenplatform Colours. Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie over verslagen evaluatiegesprekken met besturen bewonersorganisaties. Donderdag 24 maart om 19.30 uur Raadscommissie Middelen Agenda Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie over stand van zaken nieuwbouw stads kantoor en het collegebesluit over ontslag/benoeming lid Zeeuwse Programmaraad. Portefeuille wethouder Van ’t Westeinde Mededelingen en informatie over brief gemeente Haaksbergen over algemene uitkering Rijk. Verbeterpunten accountantscontrole uit Managementletter. Portefeuille burgemeester Mededelingen en informatie over collegebesluiten over de jaarrekeningen 2002 en 2003 Regionale Brandweer Zeeland en de nationale rampenoefening Kerncentrale Borssele. Beschikbaarstellen van een krediet voor de uitbreiding van de brandweerkazerne. Regionale criminaliteitsanalyse 2003 van Politie Zeeland. Winkelcriminaliteit. 1 Vandalisme. Maandag 21 maart om 19.30 uur Commissie Grondgebied Agenda Portefeuille wethouder Linssen Mededelingen en informatie over de stand van zaken masterplan binnenstad Vaststellen van het bestemmingsplan "Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat" Portefeuille wethouder Van ’t Westeinde Beschikbaarstellen van een krediet voor het heggenproject in de Wilhelminapolder. Portefeuille wethouder ’t Hart Mededelingen en informatie over stand van zaken ontwikkeling Havengebied Goes, brief Seniorenraad over GVVP, verslag over bestuurlijk overleg Zeeuwse lijn, brief M. Gelok over geluids- en trillingshinder, brief Stichting Schaderegistratiekantoor Rechtsbijstand verzekering over vaststellen GVVP, brief ondernemers Kolveniershof over vervangende parkeervoorziening, brief Stichting Nationale Boom feestdag over de boomfeestdag en over de collegebesluiten over van aanpak project Oostmolenpark-Noord en het ontwerp- bestemmingsplan Emergis. Vaststellen van het Gemeentelijk Verkeer- en Vervoerplan. Vaststellen van de discussienota voor het Bestemmingsplan "bebouwde kom Wilhelminadorp". Voorstel over planschadeverzoek vanwege Bestemmingsplan Hollandiaplein. Stedenbouwkundige visie Goes-West. Spoorwegproblematiek: a. planbeschrijving Zeeuwse lijn; b. handhavingszaak tegen Pro Rail; c. verdieping spoorlijn. Ganzepoortstraat 20 het wijzigen van de winkel Schermerhornstraat 2 het verbouwen van het kantoor Schermerhornstraat 2 het gedeeltelijk slopen t.b.v. verbouw en uitbreiding het bouwen van een garage het plaatsen van een vluchtdeur en vluchttrap J. Willem Frisostraat 4 het slopen van de berging het plaatsen van een vluchtdeur het plaatsen van een dakkapel het bouwen van een overdekt balkon het uitbreiden van de woning het tijdelijk plaatsen van een schutting het bijplaatsen van een raam in de voorgevel Van der Baanstraat 33 het uitbreiden van de garage met een bergzolder Op vrijdag 25 maart 2005, Goede Vrijdag, wordt geen huisvuil (GFT in de groene bak) opgehaald in Goes-Zuid. Dit gebeurt op woensdag 23 maart vanaf 07.00 uur. Op maandag 28 maart 2005, Tweede Paasdag, wordt geen huisvuil (REST in de grijze bak) opgehaald in Kattendijke, Goese Meer, Wil helminadorp en Goes-West. Dit gebeurt op woensdag 30 maart vanaf 07.00 uur. De routes van maandag 28 maart,Tweede Paasdag, (REST in de grijze bak) van Wolphaartsdijk, Oud-Sabbinge en 's-Heer Hendrikskinde- ren worden gereden op woensdag 30 maart vanaf 07.00 uur. De'door 9 winkeliers georganiseerde modeshow was al na anderhalve week uitverkocht. Afgelopen zondag 13 maart showden de mannequins de nieuwste mode en accessoires. Dies Kosten Modes en Rob Jacobs Mannenmode openden de diner-show. Vergaderdata welstands-fmonumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie 21 maart 21 maart 4 april 18 april 18 april De agenda ligt ter inzage vanaf de woensdag vóór de vergadering. Bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de vergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. het bouwen van een garage/berging het bouwen van een multifunctioneel centrum het bouwen van een fietstunnel het plaatsen van een overheaddeur het bouwen van 8 woningen Verleende bouw- en sloopvergunningen en afgegeven positieve reacties tot bouwvoornemen in de periode van 07-03 tlm 11-03-2005 Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bou wen, telefoon 249709. Oranjeplaatweg 2 en 3 het slopen van twee woningen het plaatsen van een reclamebord het vernieuwen van de kozijnen aan voor- en zijgevel De Bevelander O u II

Bevelander | 2005 | | pagina 7