’Er is maar geld voor anderhalve herder’ Graven in de klei over Marokkanen in WOU Meer dan de mooie buitenkant y BRISTOL/] St. Caecilia speelt Jan Willem Simons Aan onze klanten een jubileumconcert ///A DELTAX iiil! K.op zaterdag 12 maart wordt het heel leuk bij Life Garden 1 PI OSÏOP l\IU OOK l\l GOES L f. Weekkrant voor de Bevelanden Zoetzure humor Asterix bezoekt Alzheimercafé WGGGNGR huis-aan-huiskranten in Arendhuis het Peeland Ligier X-TOO Stoppen I met roken EijsernuaW Optiek www.eijsermans-optiek.nl in De Mythe ‘s Heer-Hendrikskinderen, Nieuwe Rijksweg 2d, tel. 0113-215395 ZONDER DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. t- Sport Regio 11 Regio 11 uincentrum 't Beest vaart wel bij vele vrijwilligers Jan Zwemer beschrijft de geschiedenis doen mee aan Sloepoortcup Voor de kinderen in Sri Lanka neemt Dirk de Korne kleurpotloden en -boeken mee. (foto: Tannie de Jonge) Niet alleen de fanfare speelt ook de drumband en de blokfluit- groep laten van zich horen. Het programma bestaat uit een geva rieerd aanbod van muziek maar St. Caecilia maakt voor deze ge legenheid ook gebruik van beel den en geluid. Het concert begint om 20.00 uur. Na afloop is er een verloting en is er gelegenheid om te dan sen. Het bestuur heeft alles op een rijtje gezet en berekend dat de stichting er nog niet is. Er is slechts een budget voor ander halve herder. "Een moeilijk aan tal", lacht Leendertse. "Dat be tekent dat allebei de herders wel hun baan behouden. Zij trekken, zeven dagen per week, in wisseldiensten rond met de ruim tweehonderd Suffolkschapen die de bloemdijken van Zuid- Beveland begrazen. Het is de bedoeling dat de herders meer excursies en toeristische wande lingen gaan begeleiden." KAPELLE - Bij de verdediging van Nederland in 1940 speelden ook Marokkaanse soldaten een rol. Weinigen buiten Zeeland we ten dat. Daarom geeft Stichting Vredeseducatie in Utrecht van daag een speciaal boekje met cd-rom uit. 'S-HEER ARENDSKERKE - Toneelclub 's-Heer Arendsker- ke speelt vrijdag 18 en zaterdag 19 maart in dorpshuis Het Arendhuis de klucht Zilveruit jes en Augurken. WISSENKERKE - Muziek vereniging Apollo uit Wissen kerke houdt op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart de jaarlijk se uitvoering in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Dit jaar komt de strip Asterix en Obe lix tot leven. RIJBEWIJS! er verder in Hikkadua aan toe gaat. Ik ga voor het eerst naar Azië. Dat is best wel een avon tuur. Vorig jaar ben ik naar Zuid- Afrika geweest maar dat was va kantie. Als toerist zie je de mooie buitenkant maar als hulp verlener zal dat wel anders zijn." droeg wat bij in sponsoring en Bruna Goes heeft kleurboeken en kleurpotloden voor kinderen meegegeven. "Je ziet zo wat van de wereld en als je daar dan nog mensen mee kunt helpen. Ik ben wel handig, kan klussen en ik zie wel hoe het Door geldnood gedwongen wil de de stichting vorig jaar één van de twee herders ontslaan, maar daarvoor kreeg zij geen toestemming van het Centrum voor Werk en Inkomen. Daarom begon de stichting vorig jaar een sponsoractie om wat extra geld binnen te krijgen. Voor vijfen twintig euro kan een lammetje worden gesponsord, voor vijftig euro een schaap en voor hon derd euro de hele kudde. Leend ertse is blij dat de actie goed loopt. "De actie heeft al 3500 euro opgebracht. En de jubi- leumloterij - vorig jaar bestond de stichting vijfentwintig jaar - bracht ook 3500 euro in het laat je. We zoeken nog een ander project om de financiële gaten blijvend te stoppen." Moeilijk Na de Helvetiërs, de Gothen en de Egyptenaren vereren de strip helden de Peelanders met een bezoek. Het stuk neemt het pu bliek mee naar Noord-Beveland in het jaar 50 voor Christus. Een tijd waarin de Peelanders leven van de suikerbietenoogst. Het heeft al een tijdje niet geregend en de Peelanders beginnen ze nuwachtig te worden, want de oogst dreigt te mislukken. Twee Peelanders worden weggestuurd om op zoek te gaan naar regen. Ze hebben gehoord van een ma gisch dorpje ergens in Gallië. Kaarten kosten 3,50 euro en zijn te bestellen via apollo@club- net.zeelandnet.nl. GOES - In theater De My the in Goes is maandag 14 maart voor de eerste keer een Alzheimercafé. Dat café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. De bezoekers kunnen met el kaar praten over hun ervarin gen met de ziekte. Ook krij gen ze informatie over de mentie en kunnen ze praten met hulpverleners. Het Alz heimer Café Goes is een initi atief van Alzheimer Neder land, Afdeling Rond de Schel de, werkgroep de Bevelanden. Samenwerkingspartners zijn Emergis, Ter Weel, Ter Valcke en Steunpunt Zorg Vrijwilli gers. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. 'S-HEERENHOEK - Om het 55-jarige bestaan te vieren geeft fanfare St. Caecilia in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek op zaterdag 19 maart een jubi leumconcert. De Zeeuwse schaapskudde in Heinkenszand gaat het al twee jaar niet voor de wind, althans in financieel opzicht. Bestond de herdersploeg jaren terug vooral uit dienstweigeraars die bij de kudde een vervangende dienst plicht vervulden, na afschaffing van de dienstplicht, moest de stichting zelf het loon van de herders betalen. Bovendien zijn de subsidies die de stichting krijgt van de gemeente Borsele, de Provincie Zeeland en het Rijk ontoereikend om de on kosten te dekken, zegt Leendert se. Ook de vergoeding die de kudde krijgt van de Vereniging Natuur monumenten om de dijken te begrazen biedt onvoldoende soelaas. "Het tekort over 2003 bedroeg dertigduizend euro, voornamelijk ontstaan door de aangescherpte eisen voor brand preventie. En vorig jaar konden we afsluiten met een tekort van vijfduizend euro." Geldnood Het gaat financieel beter met Stichting de Zeeuwse Schaapskudde maar helemaal uit de problemen is de stichting nog niet, (foto: Tannie de Jonge) In het stuk van DJ. Eggengoor draait het om Trui die het wel ziet zitten met landbouw-weduwnaar Jeremia. Maar die heeft het te druk met zijn camping. Als Adèle Piët ten tonele verschijnt en Jere mia iets te veel aandacht aan haar schenkt, vertrouwt Trui het niet meer. Zij schakelt haar zus Mina in om op onderzoek uit te gaan. De voorstellingen beginnen beide avonden om 19.30 uur. Kaarten kosten vier euro en zijn te bestel len via 0113-561631. Overigens zijn er alleen nog kaarten ver krijgbaar voor vrijdagavond, de zaterdagvoorstelling is al uitver kocht. In het boekje wordt niet alleen de Tweede Wereldoorlog in Europa behandeld, een belangrijk deel wordt ingenomen door de gebeurte nissen in Zeeland. Daar streden in 1940 Marokkanen in Franse dienst tegen de Duitsers. In Kapelle liggen twintig van hen begraven. Het pakket is volgens de stichting goed te gebruiken bij geschiede nislessen op school. Het boekje en de cd-rom zijn te bestellen via www.vredeseducatie.nl. Dirk gaat naar Hikkadua, dat ligt aan zee en was voor de rampzalige tsunami van Tweede Kerstdag bij veel toeristen een favoriet vakantiestekje. "De plannen zijn om er minimaal één, en maximaal drie maanden naar toe te gaan via de Stichting Wederopbouw Dorpen Sri Lan ka als vrijwilliger bij een hui zenbouwproject", vertelt de Zeeuw. "Sinds de tsunami speelde ik met de gedachte om er wat te gaan doen." Dirk legde contact met de Stichting Wederopbouw Dorpen Sri Lanka. Hij gaat aan de slag bij een bouwproject om de lokale bevolking van de eer ste levensbehoeften zoals woon ruimte te voorzien. De reis en het verblijf moet de jonge stu- Woensdag 9 maart 2005 wk 10 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I dent zelf betalen, wél kreeg hij korting op de vereiste inentin gen bij de GGD. Ook Kookma- gazijn Passieux, waar hij werkt, 'S-GRAVENPOLDER - De sneeuw maakt 's-Gravenpol- der wit en de kou zorgt ervoor dat de witte neerslag blijft lig gen. De negentienjarige Dirk de Korne heeft drie dagen voor vertrek andere vooruit zichten. Tropische klamheid en brandende zon. Gisteren vertrok de jonge 's-Gravenpol- denaar naar Sri Lanka om daar drie maanden lang te hel pen bij de opbouw van het land. HEINKENSZAND - "Het gaat financieel beter met de Stichting de Zeeuwse Schaapskudde”, zegt penning meester Jaap Leendertse. De actie om schapen en lammet jes te sponsoren loopt goed en de jubileumloterij heeft een leuk bedrag opgebracht. Toch heeft de stichting die in zwaar financieel weer verkeert, geld voor slechts anderhalve her der. Marokkaanse soldaten zijn gesneuveld bij de verdediging van Nederland, (foto: Dennis Rijsbergen) DELTA N.V. EX.> SÊLJ3O^> ^ÜOADJ MA| - «.ri» wer - AfaooJE op $r*p A Of »W*T BV TE D DE Door Ellen De Vriend (advertenties) (advertentie) (advertenties) A t Meer info of een proefrit: 0800 - 7767 867 (0800 - Prostop) www.lasertherapie.nl Donderdag 10 maart vanaf 9.30 uur bent u van harte welkom in onze nieuwe vestiging. AutoVermeulen Peary weg 6 GOES (autoboulevard de Poel II) BEL: 0113 - 56 18 12 of kijk op: www.autovermeulen.nl Met de NIEUWE - GROTE Boxtel - Etten-Leur Hoogvliet BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE 'r Zie de advertentie elders In deze krant. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ Op zaterdag 12 maart is er volop feest bij Life Garden. Met leuke demonstraties, vrolijke kinderactiviteiten en natuurlijk volop voordeel. Komt u ook? r) 54^ Uöag i*-1 -9cl<Jneo<j op lom na CE </OCV>£, Ttce/Ü KJOofftnG 8fiv ix uer <soot> wede /Zo -SUrttoUW £X<veAj.. Een proefrit kan ook bij u thuis! ■55^8^^

Bevelander | 2005 | | pagina 1