BN’ers naar Als een paal boven water Zeeland voor War Child Met Zeeuws Meisje botert het nog ar Kerncentrale Borssele levert meer stroom Jan Willem Simons life 1 wl swi Optiek SNUFFELMARKT Tui nldee05 Prettig geprijsd jVITft IJ Mannenkoor De Vaete redt een huwelijk Schaaktoernooi Lezing over de Provence Apollo speelt koffieconcert begint cursus Kinderen lopen 2,5 mille bijeen Toneelstuk en concert Zwanger zijn is vooruit zien! EijserHions Kinderkoren in Levensbron Goed rapport Zeeuwse politie www.vitaevent.nl WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkrant voor de Bevelanden E.-- MU Woensdag 16 februari 2005 wk 7 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Dark Rose Kindermusical (advertenties) De tuinbeurs die alles in huis heeft. autorijden zonder rijbewijs BreedUit 15 Muziek Nieuws Mngdolenastroat u 4461 AL Goes tel. 0114 - 2.15 446 debuteert in De Klomp viert zeshondert jaar Goes Portretfoto’s leggen vele karakters bloot Zuidamerikaans tauvant Junior Kamer De Bevelanden wil zoveel mogelijk toeschou wers naar het Goese theater krij gen voor de DBAT-avond en daarmee aan het eind van de GEERSDIJK - Toneelvereni ging De Vaete speelt op vrijdag 25 februari in het Drentehuis in Geersdijk het toneelstuk De dubbele boeking. GOES - Nog nooit kwamen zo veel bekende Nederlanders naar Zeeland, dat stelt de Ju nior Kamer De Bevelanden over de avond voor War Child op vrijdag 18 maart in De My the in Goes. Jack van Gelder, Dolf Jansen, Fatima Moreira Melo en Sylvana Simons heb ben hun medewerking al toe gezegd. GOES - De margarine van Zeeuws Meisje blijft in de schappen van de supermarkt liggen. Dat heeft Unilever, pro ducent van het botermerk, af gelopen week bekend gemaakt. Eerder stond Zeeuws Meisje nog op de nominatie om te ver dwijnen. Die voorgenomen be ëindiging van de productie vloeide voort uit de in 2000 in gezette strategie ‘De weg naar groei’, waarbij wereldwijd 1200 van de 1600 merken gesa neerd moesten worden. Halverwege de jaren negentig stopte Unilever met de bekende reclamecampagne ‘Geen cent te veel' en investeerde vanaf dat moment niet meer in Zeeuws Meisje. En toch vinden jaarlijks nog ruim elf miljoen pakjes de weg naar de consument. Daar mee beslaat de afzet van Zeeuws Meisje een paar procent van de totale Nederlandse margarine- markt. En een merk met een der gelijk marktaandeel is volgens Unilever te groot om achteloos te saneren. Het geheim zit hem in de prijs- kwaliteitverhouding en de oer- Hollandse uitstraling van het merk, denkt Unilever. Dat laatste aspect is volledig toe te schrijven aan de verpakking en de merk naam. Nu de consument prijsbe- GOES - De afdeling Goes, Noord-en Zuid-Beveland van Groei en Bloei houdt op don derdag 17 februari een lezing over de Provence. De toename is mogelijk door een aanpassing aan de turbine en de plaatsing van een nieuwe gene ratorstator. Voor wie dertig mega watt niets zegt: tachtigduizend huishoudens extra kunnen daar mee van stroom worden voor zien. gentijds Zeeuws Meisje, ‘dus een spotje met een frisse stoere meid’. Daar moet de provincie en haar bestuur niet op rekenen meent een woordvoerder van Unilever: “Zeeuws Meisje en de daarbij behorende afbeelding zijn enorm sterk, dat blijft han gen in de hoofden van mensen. Daar gaan we zeker niet mee ex perimenteren. Zeeuws Meisje blijft Zeeuws Meisje.” EPZ trekt voor deze investering zo’n 43 miljoen euro uit de bui del. EPZ heeft nu een kerncen trale van 450 mega watt, een ko lencentrale van 405 mega watt, een windmolenpark van twaalf mega watt en een gasturbine van achttien mega watt. EPZ levert zo’n 7 procent van de nationale stroomproductie. Daarvan komt de helft uit de kerncentrale, de andere helft wordt gemaakt uit steenkolen, biomassa en wind. De kinderkoren Jubilate uit Ar- nemuiden, Kadosj uit Goede- reede en Immanuël uit Goes doen mee aan de bijeenkomst. Verder is er samenzang en wordt een zendingsverhaal verteld. De dienst begint om 19.30 uur. Ook over de bereikbaarheid van het nummer zijn de meeste bellers tevreden. Van de 220.000 gespreken die vo rig jaar bij de Zeeuwse poli tie binnenkwamen, werd 86 procent binnen twintig se conden beantwoord, 93 pro cent kreeg binnen 45 secon den een diender aan de lijn. Over het geheel krijgt het servicecentrum een dikke acht. Ondanks het goede rapport zijn er ook punten voor ver betering vatbaar. Zo zal de politie nog moeten werken aan het terugdringen van het langdurig doorverbinden, zo stellen de onderzoekers. GOES - In theater De Mythe in Goes is zondag 20 februari een koffieconcert georgani seerd door de commissie Man huistuinconcerten. GOES - Het Zeeuws Man nenkoor begint op donder dag 24 februari met het project koorscholing. Het mes snijdt aan twee kan ten: deelnemers leren de basistechnieken van het koorzingen en het koor hoopt op deze manier nieu we leden te werven. De avond begint om 19.30 uur met een concert door Oefening en Uitspanning dat tot 20.15 uur duurt. Daarna is er een pauze met een verloting. Om 20.45 uur betreden de spe lers van Toneelvereniging Baar land het podium. Zij brengen het stuk Amor richt zijn pijlen zelf. Toegang is gratis. COLIJNSPLAAT - De leerlin gen van basisschool Het Stel- leplankier in Colijnsplaat hebben 2641 euro ingezameld voor de herbouw van scholen in het door de zeebeving ge troffen Azië. KATTENDIJKE - Muziekge zelschap Oefening en Uitspan ning geeft op vrijdag 18 febru ari samen met toneelvereni ging Baarland een uitvoering in het Blokhuis in Kattendij- ke. ZEELANDHALLEN GOES INFO 0165-555011 BORSSELE - De kerncentrale in Borssele gaat in 2006 zo’n dertig mega watt meer aan stroom produceren. wuster wordt, blijken goedkope, kwalitatief goede producten goed aan te sluiten op de wensen van het winkelend publiek. Uni lever, tevens producent van Blue Band, Bona, Bertolli, Becel en Croma, gaat zelfs weer reclame voor Zeeuws Meisje maken. De Zeeuwse Commissaris van de Koningin, Wim van Gelder, meldde vorige week in dat geval wel te voelen voor een meer ei- Onder het motto ‘Ik een school, zij een school’ renden de kinde ren hun benen uit hun lijf. Want elk rondje dat ze liepen leverde geld op. Langs de lijn stonden ouders en vriendjes de lopers aan te moedigen. De vele euro’s gaan naar een scholenproject van ZOA Vluchtelingenzorg. Die organisatie wil in Sri Lanka ruim honderd nieuwe scholen opnieuw bouwen en inrichten. GOES - In het kerkgebouw van de Levensbron aan de Mansholtlaan in Goes is vrij dag 18 februari een kinderko renzangavond. Will Christiaanse, vaste reislei der van meerdaagse reizen voor de afdeling Goes, doet zijn ver haal. Hij put uit een grote cultuur historische kennis en is tuinar chitect. Hij neemt de geïnteres seerde bezoeker aan de hand van dia’s ondermeer mee naar de Lu- beron, een streek vol culturele schatten en prachtige tuinen. ‘S-GRAVENPOLDER - Vaak wordt de eerste paal van een bijzon der bouwproject met een hoop poeha de grond in getimmerd en verdwijnt de grauwe grijze betonnen staak voor altijd in de grond. De gemeente Borsele pakt het bij de officiële start van het master plan in ‘s-Gravenpolder wat kleurrijker aan. Kinderen van de openbare basisschool De Linden en de christe lijke school De Rank mochten de eerste paal bont beschilderen. De paal wordt vandaag voor een deel de Zeeuwse bodem in geheid. Een kleurrijk deel blijft voorlopig boven de grond. In het master plan wordt onder andere een nieuwe brede school en een jeugdsoos gebouwd. Verder komen rondom de sporthal appartementen en woningen. Verder staan een nieuw onderkomen voor de scouting en de tennisvereniging in de plannen getekend, (foto: Jaap Wolter- beek) Het blijspel draait om een huwe lijk dat dringend redding nodig heeft. Daarom neemt de vrouw haar echtgenoot een weekendje weg. Dan blijkt dat de suite dub bel geboekt is en ook al bezet is door een andere vrouw. Tot over maat van ramp duikt er een vrouwelijke inbreker op en komt er een hoteldetective te pas en te onpas langs. Het toneelstuk begint om 19.30 uur. avond minstens 25.000 euro aan de oorlogskinderen van War Child te kunnen schenken. Alom bekende Nederlanders ko men belangeloos naar de Gan zenstad. Deze prominenten moe ten De Mythe tot de nok toe vol krijgen. De genodigden zijn niet zo maar de eerste de besten. De praatgrage Jack van Gelder zal zich danig roeren in het debat en Miss Nederland 2003 Sanne de Regt en haar collega Miss van 2004 Miranda Slabber dragen ook hun steentje bij. Hockey ster, zangeres en model Fatima Mo reira Melo laat de zaal swingen net als de band Fragment. Sylva na Simons presenteert het ge heel, waarbij zij een actieve rol van het publiek verwacht in het debat. Cabaretier Dolf Jansen leest ‘er gens in Nederland’ de stellingen voor op zijn bekende kordate manier. Er wordt over van alles gedebatteerd. De Junior Kamer bedacht de stellingen. Ze varië ren van actueel tot humoristisch en wat omstreden. GOES - Een negen voor de professionaliteit van de medewerkers. Dat cijfer ge ven de meeste mensen die het servicenummer 0900- 8844 van de Zeeuwse poli tie bellen, zo blijkt uit een onderzoek. De Zeeuwse po litie scoort daarmee erg hoog. De cursisten krijgen ver schillende onderdelen voor geschoteld. Zo leren ze mu ziekschrift en partituren le zen, maar ook hoe ze hun stem moeten gebruiken en wordt hen ritmegevoel bij ge bracht. De cursus bestaat uit twaalf lessen in Amicitia in Kloetinge. Jongens vanaf zestien jaar en mannen kun nen zich opgeven. De cursus kost 35 euro. Leerlingen die na de cursus tot het koor toe treden hoeven bovendien tot oktober geen contributie te betalen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Kees Toore- naar, 0113-342553 of bij Joop Meulbroek, 0113- 214723. Voor meer informa tie: www.zeeuwsmannen- koor.nl. Ditmaal treedt de Brassband Apollo uit Brouwershaven aan. Deze band staat onder leiding van Jaap Knuist. Het programma bestaat uit po pulair klassiek repertoire. Het optreden begint om 12.00 uur. De toegang is gratis. De lezing is in het Groen Colle ge aan de Fruitlaan in Goes en begint om 19.30 uur. De toegang is voor leden en gezinsleden gra tis, overige bezoekers betalen 2,50 euro. Het Zeeuws Meisje blijft hangen in de hoofden van mensen, constateert boterfabrikant Unilever, (foto: Jaap Wolterbeek) GOES - In Sportpunt Zeeland is op vrijdag 18 februari van 18.45 tot 20.00 uur een schaaktoernooi voor scholieren. Aanmelden kan via 06- 41225210 of paupit@zeeland- net.nl. 2uong en (advertenties) 4 Door Jacco van Maldegem www.minicruiser.nl geldig t/m één week na plaatsing zolang de voorraad strekt A BEDRIJFS/PERSONEELSFEEST BIJ www.kraamzorgzeeland.nl Donderdag koopavond Joosten Minicruiser Dorpsstraat 12, Heinkenszand tel.: 0113-567205 ”Ook Aixam dealer” Zaterdag 26 februari van 9.00 tot 17.00 uur Zondag 27 februari van 10.00 tot 17.00 uur VITA EVENT, FUN ENTERTAINMENT DE LEUKSTE LEEFIDEEtN VOOR UW TUIN Italiaanse kruidenmix Keuze uit lavendel, J thijm en rozemarijn Per stuk 2.493 voor Tuincentrum Life Garden Goes Nieuwe Rijksweg 2d 4472 AD ‘s Heer- Hendrikskinderen ■psutlre'vedtl Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl |r>>-. f,,,,hw„| Rodeostier, springkussens, attracties, decors, themafeesten, karaoke- en discoshows www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE jarige Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-23021^ 16 t/m zo februari 2005 Brabanthallen ’s-Hertogenbosch. Open: wo. 13.00 - 22.00 uur, do. t/m zo. 10.00 - 18.00 uur. www.tuinidee.nl De nieuwe minicruiser De grootste rijbewijsvrije auto ooit! GEEN rijbewijs nodig, GEEN wegenbelasting, GRATIS rij-instructie Ohmweg 5J/4338 PV Middelburg/Telefoon 0118 63 54 43 dëBevel and r w - N /s

Bevelander | 2005 | | pagina 1