i gemeente ^jO6S 1DDI Sf dakpannen gevelstenen, da’s logus... Binnenstad vernieuwt 600jaar stadsrechten nieuws F Openbare kennisgevingen J: <4/ Q O Vergadering raadspresidium VERSE SPRUITEN kilo VERSE PREI 2 kio NAVELSINAASAPPELS zeer zoet 14 voor A Gemeente neemt nieuw call-center in gebruik Watersnoodmonument onthuld in Wolphaartsdijk Aanbesteding project jobhunting Oosterscheldewerf Goes Vergadering gemeenteraad op 17 februari KIWI’S 15 voor woensdag 9 februari 2005 Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk imabol J |ANKER DElS Aukje op ’t Hof Kortgene Het jaar 2005 is een kroonjaar. Wilt u dit jaar bekronen? U kunt dan de keuze maken voor slank. Slank worden is geen probleem. Het is een kunstje van doorzetten. Door mij is dit kunstje reeds vertoond. U kunt opvolgen. DIT AFVALPATROON IS HEEL COMMERCIEEL. GEEN POEDERS, PILLEN OF DRANKJES. Er wordt een heel gezond en werkzaam dieet gevolgd bestaande uit groenten en fruit. GEVOLG: vermindering gewicht 1-1,5 kg per dag. Dit schone en gezonde dieet is medisch verantwoord. De kosten van dit afvalpatroon zijn laag, dus persoon die afvalt is gelukkig en de portemonnee ook want die blijft zeer gevuld. Voor info en begeleiding, bel 0113-302686 ^^8 s Stickers op minicontainers en draagemmers verplicht vanaf 1 maart Ze zijn er weer: viooltjes, primula’s, volop pootaard- appelen, bloemen- en groentezaden, potgrond, tuinaarde, compost, enz., enz. MAROC CLEMENTINE vol sap 25 voor Giro 555 Den Haag Help slachtoffers aardbeving Azië! SM»-., straat 2 jzelinge Tel. (0113) 341746 0,49 0,69 1,99 1,99 1,99 Woensdag 9 februari 2005 De Bevelander 7 Openingstijden Gemeente Publiekszaken Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. 1! 01-02 Lange Kerkstraat 40 01-02 Violenstraat 41 w 02-02 Nieuwe Diep 26 t 03-02 Martinus Nijhofflaan 42 Burgemeester en wethouders van Goes V 2005 www.giro555.nl I y A 3 4 De hulporganisaties zijn in actie. Help nu en geef. LOGUS: BOUWMATERIALEN BADKAMERS TEGELS EN NATUURSTEEN [VERWARMING KEUKENS I INTERIEURAFBOUW 6 U bent toe aan een ingrijpende verandering van uw huis. Misschien wel een nieuw dak of een andere gevelsteen. U heeft echter nog niet besloten welke dakpannen of gevelstenen u wilt. Dan start u met oriënteren. In onze showrooms kunt u zich laten verrassen door een compleet assortiment dakpannen en gevelstenen. Onze adviseurs vertellen u graag over de voordelen van ons compleet assortiment. Daarnaast kunt u uiteraard bij ons terecht voor de andere benodigde bouwmaterialen die bij een verbouwing komen kijken. Dat is Imabo Anker Desein, da’s Logus. Imabo Anker Desein is een LOGUS onderneming. Logus is een intensief samenwerkingsverband tussen een groot aantal onder nemingen in bouw- en afbouwproducten. De LOGUS bedrijven zijn als geen ander in staat u tot volle tevredenheid van dienst te zijn, van exterieur tot interieur. De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.30 uur en dinsdag en woensdag 13.30 - 16.00 uur. Ontsierende betonblokken en toiletten op de Grote Markt Diverse bewoners en bezoekers van de Goese binnenstad hebben vragen gesteld over de oranje betonblokken en de verplaatsba re urinoirs op de Grote Markt. Ingekomen bouw- sloop- een aanlegaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan Internet: www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Nog geen stickers? Neem dan contact op met Stadsbe heer, telefoon 249770. Maandag t/m donderdag van 08.30 tot 16.00 uur, vrijdag van 08.30 tot 11.00 uur. Welke sticker? Op de minicontainers en draagem- mers voor restafval moet de REST- 02-02 Leliestraat 72 02-02 Noordoordplaat 27 02-02 Sint Adriaanstraat 15 het verbouwen van een loods tot woon-Zwerkpand het uitbreiden van de woning van 17 januari 2005. Vaststellen agenda voor de raads vergadering van 17 maart 2005. Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad. De vergadering is openbaar. GOES Voorheen Imabo Pilaar', A. Joachimikade 33, T: 0113-215401 VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13 (A58, afrit 40), T: 0118-690025 Voor meer informatie en onze openingstijden verwijzen wij u graag naar onze website: www.logus.nl Agendapunten Vaststellen van het bestemmings- Vragenuur voor leden gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeente raadsleden. Via een aanbestedingsprocedure wil de gemeente dienstverlening voor plaatsing van langdurig werklozen is het selecteren van een uitvoerder voor de trajecten jobhunting binnen het project Oosterscheldewerf. De Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Op donderdag I7 februari verga dert de gemeenteraad van Goes in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint om 19.30 uur en is openbaar. beleidsplan voor de vergunningverlening voor standplaatsen op grond van artikel 5.2.3 van de Algemene plaatselijke verordening Goes. De wijziging heeft betrekking op het toevoegen van een standplaatsloca tie voor I kraam of verkoopwagen op het parkeerterrein Molenplein. Het gewijzigde Standplaatsenplan is opgenomen in het Register van algemeen verbindende voorschriften onder nummer 230 en ligt ter inzage. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Jacob Valckestraat 3 te Goes: I es Bergweg 92 te Goes: I berk Trumanstede 93-19 te Goes: I els Kastanjestraat 315 te Goes: I kastanje Oude Rijksweg 8 te 's Heer Hendrikskinderen: I berk en I Japanse kers Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 8 februari kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwa- rentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, op het bezwaar is beslist. Als u vragen heeft of nadere informatie wilt over de kapvergunningen kunt u contact opnemen met de heerT. Kapoen of de heer G. Goe- degebuure, telefoon 249770. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. maandag t/m vrijdag 09.00 - I2.30 uur; dinsdag en woensdag I3.3O - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2 Postbus 2118.4460 MC Goes Tel.: (0113) 249 600 Afdeling Communicatie Tel.: (0113) 249 870 e-mail: communicatie@goes.nl Lesbrief 600 laar stad Goes Met een siadswafideling en een archietbezoek f Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 manente voorziening, zodat de Markt straks mooi én veilig is. S E g Verkeersbesluit Oude Rijksweg 's-Heer Arendskerke Burgemeester en wethouders hebben op 26 januari 2005, onder registratuurnummer 2005/0459, besloten de Oude Rijksweg te 's- Heer Arendskerke aan te wijzen als voorrangsweg. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belangheb bende tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet gebeuren binnen een termijn van zes weken na de datum van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Het besluit ligt gedurende zes weken na deze publicatie ter inzage. Standplaats Molenplein toegevoegd Burgemeester en wethouders hebben op 25 januari 2005 besloten het Standplaatsenplan te wijzigen. Het Standplaatsenplan is het sticker met in de linkerbenendenhoek een S. Op de groene moet een GFT- sticker met links onderaan een S. Waar plakt u de stickers? Op de achterkant onder de handvat ten, zo dicht mogelijk bij de scharnie ren. Extra container? Dat kan, maar u moet hier wel extra voor betalen. Per kalenderjaar 75,- voor een 140 Itr. REST-contai- ner.Voor een 140 Itr. GFT-afval betaalt u 38,-. Het prijsverschil zit in de stortkosten. U krijgt de sticker thuisgestuurd als u gemeld heeft dat u een extra contai ner wilt gebruiken. Wilt u uw extra container niet meer gebruiken, dan wordt hij automatisch opgehaald als er geen sticker opzit. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers geza menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit tenminste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de griffier (telefoon 249730) onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maxi maal vijf minuten het woord. schap Wolfaartsdijk'. Bewoners van het dorp is gevraagd ontwerpen in te sturen en vervolgens te stem men. Het winnende ontwerp is van de 17-jarige Marjolein Groot Nib- belink. Beeldend kunstenaar Ronny Ivens uit Hulst heeft samen met haar het werk uitgevoerd. Op maandag 14 februari 2005 neemt de afdeling Publiekszaken een nieuw call-center in gebruik. Het inwerken van de medewerkers kan in deze week enige nadelige invloed hebben op de telefonische dienst verlening. Wij zijn erop gericht deze zo snel mogelijk weer optimaal te laten verlopen. Op maandag 14 februari vergadert het raadspresidium (fractievoorzit ters met de burgemeester) om 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staat onder andere: Vaststellen verslag vergadering Op alle minicontainers (kliko's) en draagemmers voor huishoudelijk gebruik moeten vanaf 7 maart 2005 de stickers geplakt zijn. Vanaf die datum wordt gecontroleerd of de gehele sticker (met adres en postco de) erop zit. Zo niet, dan wordt de minicontainer ingenomen en kan de eigenaar hem weer ophalen bij Stads beheer (Troelstralaan IZelf terugha len is gratis, terugbrengen kost 37,- T Stoeprand De grote oranje betonnen blok ken zijn geplaatst omdat de inrichting van de markt nog niet volledig is afgerond en de stoep rand nog niet wordt herkend.Van diverse bewoners kregen we verontruste reacties over het risico dat voetgangers en fietsers zouden struikelen. De blokken attenderen op het niveauverschil van de bestrating, maar tegelij kertijd verstoren ze de uitstra ling van de nieuwe bestrating. Ze bieden alleen een tijdelijke oplossing. Als de bestrating geheel klaar is, komt er een per- het uitbreiden van de boven verdieping het vernieuwen van pui en gevelreclame het verwijderen van asbest houdende golfplaten het wijzigen van de garagedeur in een glaspui het uitbreiden van de garage Onder grote belangstelling werd op I februari in recreatiegebied De Schelphoek in Wolphaartsdijk een monument onthuld ter nagedachte nis aan de slachtoffers van de watersnoodramp van I953. Het ini tiatief voor het monument komt van de dorpsvereniging 'Gemeen- plan "Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat". Vaststellen van het bestemmings plan "Marconigebied, gedeelte Mar conistraat 2002". Vaststellen van de subsidieveror dening Wonen boven Winkels. Beschikbaar stellen van een kre diet voor de uitbreiding van het ambachtencentrum en de jeu-de- boulesbaan in het Hollandsche Hoevegebied. Voorstel betreffende investe ringsbudget stedelijke vernieuwing. Voorstel betreffende investe ringsbudget stedelijke vernieuwing bodem, opstellen bodemkwaliteits- kaart en toedeling restgelden ISVI bodem. Vaststellen van de Verordening wijk- en bewonersorganisatiebud- get gemeente Goes. Vaststellen van de Verordening buurtbonus gemeente Goes. Wijzigen van de Verordening cli ëntenparticipatie gemeenten Goes en Noord-Beveland. Diverse begrotingswijzigingen. Geïnteresseerden kunnen de agen da en de vergaderstukken inzien bij Publiekszaken. Op de avond van de vergadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Lessenpakket over geschiede nis van Goes Alle scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente ontvin gen een lessenpakket op CD over de geschiedenis van Goes, bestemd voor de basisvorming. Het lessenpakket, speciaal voor Goes600 gemaakt door Histo- De Fruftschg K Wildplassen Al jarenlang heeft de binnenstad last van wildplassen rond de Grote Markt. Begin december 2004 zijn we gestart met een proef tegen het wildplassen in de vorm van twee verplaatsbare uri noirs. Ze worden vrijdagmiddag geplaatst en maandagmorgen weer verwijderd. Nu een gedeel te van de markt is herstraat, val len de krossen extra op en zijn ze overdag geen fraai zicht. Gezien het gebruik in de nachte lijke uren is de proef op zich geslaagd. Nu wordt gewerkt aan een - definitieve - oplossing. Gedacht wordt aan een verzink- baar urinoir in de markt, dat alleen in het weekend voor de nachtelijke uren omhoog wordt gehaald. ZE risch Museum De Bevelanden, Gemeentearchief en Centrum voor de Kunsten, bevat o.a. een stadswandeling, een bezoek aan het archief en allerlei opdrachten en informatie over de geschiede nis van Goes. Vrijdag werd het pakket overhandigd aan wethou der Linssen. Gastvrouw voor koffie en thee verkoopster kleine artikelen (225) Secretaris voor de Zeeuwse Wandelbond (229) Educatief assistente bij museum (226) In september toezichthouder tentoonstelling in het Stadhuis (224) Penningmeester Amnesty International werkgroep Goes (227) Administratief medewerkster voor secretariële ondersteuning (222) Zwemlesassistente allochtone vrouwen (208) SOS telefonischehulpdienstmedewerker (2I8) Scheepsschilder (2I3) Coördinator werkgroep MS-vereniging (228) Voor meer informatie en vacatures kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur bellen. Zelf een kijkje nemen in de vacaturebank kan elke dinsdag tussen 09.30 en 12.00 uur of op afspraak. Organisaties die een vrijwilliger op een reguliere baan inkopen. Doel zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. Steunpunt Vrijwilligerswerk Goes, Zaagmolenstraat 3,4461 BK Goes.Tel.253l7l/253l57, e-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verlenen aan de volgende aanvragen. Daartoe liggen deze vier weken ter inza ge. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn/haar ziens wijze kenbaar maken bij burgemeester en wetthouders. Functiewijziging St. Jacobsstraat 15 Goes Een aanvraag is ingediend voor het vestigen van een administratiekan- toortje in het pand St. Jacobsstraat I5 in Goes. Het verzoek is niet geheel in overeenstemming met de bestemming uit geldend bestem mingsplan “Binnenstad Centrum” maar planologisch wel acceptabel. Daarom willen burgemeester en wethouders medewerking verlenen via artikel 19, lid 3 WRO. De aanvraag ligt vanaf 9 februari 2005 ter inzage. Uitbreiding keuken Zomerweg 37 Kloetinge Een bouwaanvraag is ingediend voor uitbreiding van de keuken van de woning Zomerweg 37 in Kloetinge. Het bouwplan is niet geheel in overeenstemming met geldend bestemmingsplan Noord-1967, maar wel met de tegenwoordig gangbare perceelsbebouwingsvoorschriften. De aanvraag ligt vanaf I0 februari 2005 ter inzage. pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. 31-01 Deltastraat 7 02-02 Fruitlaan 6 02-02 J Antonides vd Goeskd 0 het schilderen van een transformatorstation het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning het wijzigen van de kozijnen in de voorgevel 02-02 Westhavendijk 86 t/m 94 het bouwen van vijf woningen Verleende bouw- en sloopvergunningen en afgeven positieve reacties tot bouwvoornemen in de periode van 31 januari t/m 4 februari 2005. 02-02 Anjelierstraat 20 MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, KERKINACTIE, STICHTING VLUCHTELING. TEAR' FUND, TERRE DES SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES lit® L F t het uitbreiden van de woning het verwijderen van asbest houdende golfplaten Binnen zes weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning of positieve reactie kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Informatie: afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 249709. Verleende aanlegvergunningen 26-01 Aanleg ontsluitingsweg vanaf parkeerterrein van Zeelandhallen naar rotonde A 256/ A. Fokkerstraat. 02-02 Aanleg fietspad van de Kattendijksedijk van Kattendijke naar de Schellemoerswegeling. 02-02 Mondriaanstraat 2 04-02 Violenstraat 41 advertentie, waarin geïnteresseerde bedrijven worden opgeroepen zich te melden, is op zaterdag 5 februari in de PZC gepubliceerd. De adver tentie is ook te vinden op de website van de gemeente www.goes.nl/actueel. s. o co cz

Bevelander | 2005 | | pagina 7