gemeente jtklzmiw F OVERgewicHT Gratis figuur-analyse! r 0118-633601 nieuw HOGE INRUIL 0,69 0,99 2,49 2,50 ^Wijkelijkse Berichten PHILIPS 1 f 600 jaar Go^J°° stadsrechten nieuws Vergadering raadspresidium Wachttijd Identiteitskaarten Zwemmen voor vrouwen Prijzen voor de BOB Opening TPG Post Servicepunt Verse witlof kiio iü Handperen Doyenné du Comice 2 kilo Elstar 5 kilo Verkeersmaatregelen Voorstad, Blanckstraat, j, Valckestraat 0113-563733 Vergadering gemeenteraad op 20 januari Perssinaasappels zoet en vol sap 20 voor Vele soorten pootaardappels, groentezaden, bloemzaden, kruidenzaden. kennisgevingen W €250 voor chronisch zieken en gehandicapten woensdag 12 januari 2005 [111II ii 11 n Wij wensen jullie allen ook een gezond en voorspoedig 2005 Voor al uw foto-, inlijstwerk en de mooiste pasfoto gaat u natuurlijk naar de vakfotograaf Allen hartelijk dank voor uw nieuwjaarswensen! Vakkundige plaatsing. ZUIDWEG 0113 - 216806 (216524) THEATER POPPENKAST Nieuwe Kerkstraat 3 4401 BH Yerseke Tel. (0113) 57 25 18 www.fotodelzenne.com - triton SFa/ier TUINONDERHOUD Geknipt voor uw tuin! 9 II i straat 2 jzelinge Tel. (0113) 341746 AKTIE: multydry 2000 klontvormige kattenbakgrit 20 kilo 6,99 1 kilo kattenbrokjes Konacorn GRATIS BIJ BABY-STUNTER ROOSENDAAL een complete afdeling TIENERKAMERS TEGEN STUNTPRIJZEN - Sudss figure.0 NU MET GRATIS MP3/CD SPELER BEL NU O De Bevelander Openingstijden Gemeente Publieksbalie: Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. SS SS het uitbreiden van de woning 21-12 Noordoordplaat 28 vanaf 2,20 per maaltijd X Hobbyhal de Graaf •I IpOMi Ingang Wilhelminastraat 34A Internet' www.goes.nl e-mail: stadskantoor@goes.nl Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kap- vergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Oranjeplaatweg 4a in Lewedorp: 74 bomen t.b.v. aanleg geluidswal En voor de volgende gemeentelijke boom: Kersestraat in Goes: I sierkers. Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 11 januari kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd 's-Gravenpolderseweg 45 Goes Een bouwaanvraag is ingediend voor een berging op het perceel 's- Gravenpolderseweg 45 in Goes.Vanwege het ontbreken van een toe pasbaar bestemmingsplan voor Overzuid kan niet zonder meer een bouwvergunning worden verleend. Stadsboerderij Watervlietweg 2 Goes Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij willen meewer ken aan de inrichting en het gebruik van het perceel Watervlietweg 2 als stadsboerderij en het vergroten van de schuur op dit perceel. Het perceel ligt tussen de Watervlietweg en de Elvis Presleylaan. Het plan voorziet in de aanleg van een tuin voor het houden en verzorgen van dieren. De bestaande schuur wordt vergroot met ca 50 m2. Deze zal worden gebruikt als onderkomen voor dieren en als bezoekersruim- te, kleedruimte, kantoor en kantine. Met ingang van 12 januari 2005 liggen de stukken: een situatietekening, het inrichtingsplan voor het perceel en het bouwplan twee weken ter inzage bij Publiekszaken. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan iedereen een schrifte lijke inspraakreactie over het plan inbrengen bij het college van bur gemeester en wethouders. Zij die tijdig hun inspraakreactie inbren gen, worden in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. Informatie: de heer A. Markusse, afdeling Stadsontwikkeling, telefoon 249679. programmabegroting in commissies en raad 2005. Stand van zaken afdoening toezeg gingen en actiepunten uit raadsvergaderingen 2004. Bestemming I euro per inwoner voor rampgebied Azië. Praktische consequenties van afschaffen klankbordgroepen en begeleidingscommissies. Regeling kinderopvang raadsleden. De vergadering is openbaar. Openingstijden: ma do 10.00 - 20.00 uur di, wo, vr 10.00 -16.00 uur In het kader van de BOB-campagne organiseert het ROVZ twee acties: BOB dineractie in samenwerking met 50 restaurants in Zeeland. In de periode I5 januari t/m IS februari maken echte BOBs in die restau rants kans op I van de 50 dinerche- In verband met het grote aantal aanvragen voor Nederlandse Identiteits kaarten kan de producent voor de reisdocumenten niet binnen de gebrui kelijke levertijd van maximaal 5 werkdagen de Nederlandse Identiteits kaarten leveren. De wachttijd bedraagt op dit moment 7 werkdagen. Activiteiten 600 jaar Goes Zondag I6 januari Nieuwjaarsconcert Brassband Excelsior Toegang gratis, Theater de Mythe Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie over alle evenementen is te vinden op www.goes600.nl 24-12 Jonkerstraat 20 27-/2 Meerkoetweg 17 27-12 Nobel weg 6 27-/2 Oranjeplaatweg 2 27- /2 Oranjeplaatweg 3 28- 12 Fruitlaan 6 28-12 Jan Greshofflaan II DE ZAETE YERSEKE ZATERDAG 22 JANUAR115.00 UUR 2x45 MIN. MET PAUZE RESERVEREN: 0113-551552 EN V.V.V. 0113-571864 van briefpost en briefpakketten, strippenkaarten, telefoonkaarten, Boncadeau, folders van TPG Post en de Postbank en voor geldopname tot 250 per dag voor klanten van de Postbank. Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij Publiekszaken, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. De stukken die te maken hebben met milieu liggen ook bij de afdeling Milieu, Westsingel 58 ter inzage tot het einde van de beroepstermijn. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 ter inzage gelegd bij Publiekszaken. Burgemeester en wethouders van Goes De kantoren zijn geopend: maandag t/m vrijdag 09.00 - I2.30 uur en dinsdag en woensdag I3.3O - 16.00 uur. maandag t/m vrijdag 09.00 - I2.30 uur; dinsdag en woensdag I3.3O - 16.00 uur en donderdag 17.00 - 20.00 uur. Bernhardstraat 36 Kortgene 0113-306030 DEKKEND 750 ml voor 18,54 21/2 Itr. voor 49,95 Stadskantoor. Oostsingel 2 Postbus 2118,4460 MC Goes Tel: (0113) 249 600 Calamiteitentelefoon: (0113) 249 770 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 532 981 41 Afdeling Communicatie Tel.: (0113) 249 870 e-mail: communicatie@goes.nl - BLAD RUIMEN - SNOEIEN - HEGGEN KNIPPEN - AFVOEREN TUINAFVAL - GRAS MAAIEN - TUINONDERHOUD EN INSPEKTIE VAN UW TWEEDE HUIS IN ZEELAND Wij helpen u graag; goed en grondig! U KUNT ONS BEREIKEN OP: 0117-340039 Inkomensgrens Gehuwden/samenwonenden (beiden 21* jaar of ouder) 1.336,1 I Alleenstaande ouder (21* jaar of ouder) 1.202,49 Alleenstaande (21* jaar of ouder) Vermogensgrens Het vermogen (niet zijnde over waarde in onroerend goed) mag niet meer bedragen dan: Alleenstaande 5.065,00 Alleenstaande ouder 10.130,00 Gehuwden/samenwonenden 10.130,00 www.afslankenmetsucces.nl Bij aanschaf van een nieuwe gaskachel Slechte tijden voor met nieuw kruidendieet Kom vrijblijvend kijken en vergelijken Adm. Lonckestraat 1 Roosendaal BB diploma heeft of nog niet kunt zwemmen. Alle vrouwen zijn wel kom. Als u wilt deelnemen, geeft u zich dan op vóór 25 januari. Kosten 50,00 voor 20 lessen. Een vergoe ding is mogelijk via het declaratie- fonds van de gemeente. Aanmelden: Wijkinfowinkel Goese Polder, Kuy- perlaan 17, tel. 251254. Organisatie: SMWO Welzijn i.s.m. de Surinaam se,Turkse en Marokkaanse stichting. ques van 50. BOB-prijsvraag op de website www.rovz.nl, waarmee 25 BOB- horloges en I00 verrassingspakket ten te winnen zijn. De BOB-campagne loopt nog tot 15 maart 2005. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat chronisch zieken en gehandicapten met een laag inkomen, met terug werkende kracht over het jaar 2004, een vergoeding kunnen ont vangen van 250,00. Om hiervoor in aanmerking te komen moet u aantonen dat u gebruikmaakt van een of meer van de volgende rege lingen: - toekenningsbeschikking WAO/WAJONG/WAZ-uitkering met een arbeidsongeschiktheids- percentage van 80 - 100% (tot maximaal 116% van het wettelijk minimumloon); - WVG-beschikking; - vervoerspas voorWVG- gerechtigden; - bewijs van indicatiestelling door het RIO voor een of meerdere vormen van AWBZ-zorg; - leenovereenkomst of leenbewijs voor een hulpmiddel dat is opgenomen in de regeling hulp middelen I996 en waarvan gedurende langere tijd gebruik gemaakt moet worden; - gehandicaptenparkeerkaart; - diabetes-paspoort; - doktersrecept waaruit blijkt dat chronisch gebruik van bepaalde medicijnen noodzakelijk is, die niet voorkomen op de vergoedingslijst van het ziekenfonds en waarvoor geen individuele bijstand wordt verstrekt. Daarnaast mag het (gezinsinko men en vermogen niet hoger zijn dan de bedragen in de onderstaan de tabel (nettobedragen incl. vakan tietoeslag). Op 28 januari opent een TPG Post Servicepunt in VersWinkeltje-Huis- son aan de Vermetstraat 13 in 's- Heer Arendskerke. Bij het service punt kunt u terecht voor postzegels, het afgeven en frankeren Op I en 3 februari starten twee cursussen zwemmen voor vrouwen. Iedere dinsdag en vrijdag van 2I.30 tot 22.30 uur is het zwembad in sportpunt Zeeland speciaal voor vrouwen. Mannen zijn dan niet wel kom. Een gediplomeerde zwemlera- res en twee assistentes zijn aanwe zig om les te geven. Ook worden andere zwemactiviteiten georgani seerd. Het maakt niet uit of u al een Op maandag I7 januari vergadert het raadspresidium (fractievoorzit ters met de burgemeester) om I9.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staat onder andere: Vaststellen verslag vergadering van 13 december 2004. Vaststellen agenda voor de raads vergadering van 17 februari 2005. Openstaande ingekomen stukken gemeenteraad. Tijdpad behandeling speerpunten 935,27 (21 jaar zijn (geworden) in 2004) Voor ouderen (65+): Gehuwden/samenwonenden (één partner of beiden 65 of ouder) 1.403,95 Alleenstaande ouder 1.265,62 Alleenstaande 999,66 Bij verblijf in inrichting: Alleenstaande of alleenstaande ouder 290,99 Gehuwden/samenwonenden 452,64 Vee binnen de bebouwde kom Op grond van art, 2.4.26 van de Algemene plaatselijke verordening van Goes is het zonder een ontheffing niet toegestaan om vee te houden binnen de bebouwde kom. Beleidsregels zijn vastgesteld waaraan een aanvraag om ontheffing voor het houden van vee binnen de bebouwde wordt getoetst. Hieruit volgt dat vooral de situering, met name wat betreft de afstand tot de direct aanwonenden, van belang is voor het wel of niet verlenen van een ontheffing. De "beleidsregels vee binnen de bebouwde kom" zijn onder nummer 363 genomen in het register voor algemeen verbindende voorschrif ten. Dit register ligt voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Tegen betaling is een kopie verkrijgbaar. bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van Ingekomen bouw- en sloopaanvragen de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is ver streken of, als er bezwaar is ingesteld, op het bezwaar is beslist. Als u vragen heeft of nadere informatie wilt over de kapvergunningen kunt u contact opnemen met de heerT Kapoen of de heer G. Goedege- buure, tel. 249770. 30-12 Oude Rijksweg 61 04-01 Kennedylaan 0 voetgangersverkeer mogelijk, waarbij dan tevens de Stenen Brug wordt afgesloten. De winkels e.d. blijven (aangepast) bereikbaar. De Blanckstraat tussen Voorstad en J.Valckeplein is volledig gestremd en parkeren is niet mogelijk. In de J. Valckestraat,Voorstad, Poldermanstraat en Rimmeland- straat wordt de verkeersrichting aangepast; de omleidingen worden met borden aangegeven. Mede afhankelijk van de weersomstan digheden duren de werkzaamheden naar verwachting ongeveer zes weken. Informatie: de heer ing. A.D. Feijtel, afdeling Milieu, telefoon 249713. 21- 12 Schimmelpenninck- straat 33 22- 12 Mondriaanstraat 2 23- /2 Westwal 6 Goes TIERELIJN SPEELT HET EENZAME CLOWNTJE MET JAN KLAASSEN KATRIJN 28- /2 Jan Greshofflaan 13 29- /2 Houtkade 26 29-/2 Mosselbank 18 www.tierelijn.nl Figuurcorrectle- en Afslankinstituut Lammerensteeg 9,4331MB Middelburg Aanvragen Als u aan deze voorwaarden vol doet, kunt u een aanvraagformulier opvragen bij het bureau Bijzondere Voorzieningen van de afdeling Soci ale Zaken, telefoon 249805. Dit for mulier moet u volledig invullen. Tevens moeten de volgende afschriften (of kopieën daarvan) worden meegestuurd: - loonstrook of betalingsafschrift van uw inkomen (ook evt. van uw partner) over de maand november 2004; - afschrift van de giro en/of bank waaruit de hoogte van uw vermogen blijkt; - kopie van uw legitimatiebewijs; - beschikking van de Voorlopige Teruggave Belasting. het uitbreiden van de woning het plaatsen van een verfopslag het plaatsen van een dakkapel en wijzigen goot het uitbreiden van de woning het bouwen van een appartementen gebouw Oprichting bewonersorganisatie in centrum In het centrum is een bewonersor ganisatie opgericht De Bewoners Organisatie Centrum (BOC) heeft als doel de leefbaarheid in het cen trum te bevorderen. Daarbij kunt u denken aan verbetering van de ver keersveiligheid, parkeervoorzienin gen, groenvoorzieningen, overlast door hondenpoep en zwerfvuil. In de BOC zitten tien wijkbewoners die de belangen van de Goese cen- trumbewoners vertegenwoordigen. Naast eigen vergaderingen is er ook overleg met de gemeente en indien nodig met andere organisa ties (bijvoorbeeld de politie of ver- Over leefbaarheid in wijken en dorpen Op donderdag 20 januari vergadert de gemeenteraad van Goes in het stadhuis aan de Grote Markt. De vergadering begint om I9.30 uur en is openbaar. Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden gemeente raad Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamen lijk gedurende maximaal dertig minu ten het woord voeren over geagen deerde onderwerpen. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dit tenminste 48 uur voor de aanvang van de vergadering melden aan de grif fier (telefoon 249730) onder opgave van naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Agendapunten Beschikbaar stellen van een kre diet voor de herinrichting van de ^Openbare r&x Vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders willen door een vrijstellingsprocedure medewerking verlenen aan de volgende aanvragen. Daartoe liggen deze vanaf 13 januari 2005 vier weken ter inzage bij Publiekszaken. Gedurende deze termijn kan iedereen hierover schriftelijk zijn/haar zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Uitbreiding woning Jasmijnstraat 25 Goes Een aangepaste tekening is ingediend voor uitbreiding van de woning Jasmijnstraat 25 in Goes. Het bouwplan is niet geheel in overeen stemming is met geldend bestemmingsplan Oost-ll. Assortimentsverruiming Life Garden 's-Heer Hendrikskinderen Life Garden heeft een vrijstellingsverzoek ingediend voor assorti mentsverruiming middels een dierenafdeling bij het tuincentrum aan de Nieuwe Rijksweg 2d in 's-Heer Hendrikskinderen. Paardenstal Nieuwe Rijksweg 28 's-Heer Arendskerke Een bouwaanvraag is ingediend voor een paardenstal op een weiland, behorend bij Nieuwe Rijksweg 28 in 's-Heer Arendskerke. De aan vraag is niet zonder meer in overeenstemming met geldend bestem mingsplan Landelijk Gebied, maar wel mogelijk op grond van een vrij stelling in dat plan voor stalling van niet-beroepsmatig gehouden vee binnen 250 m van de bebouwde kom, Verplaatsing transformatorstation Van de Spiegelstraat Goes Delta N.V. heeft een bouwaanvraag ingediend voor verplaatsing van het transformatorstation aan de V.d. Spiegelstraat 8 in Goes naar een meer achterwaartse locatie. De aanvraag is niet zonder meer in over eenstemming met geldend bestemmingsplan Binnenstad-Centrum, maar wel mogelijk op grond van een vrijstelling in dat plan. Garagelberging Ridderstraat 16 's-Heer Arendskerke Een bouwaanvraag is ingediend voor een garage/berging op het per ceel Ridderstraat 16 in 's-Heer Arendskerke. Het bouwplan is niet geheel in overeenstemming met geldend bestemmingsplan 's-Heer Arendskerke, maar wel met de tegenwoordig gangbare bebouwings- voorschriften. Wij verzoeken u het aanvraagfor mulier en de bijgevoegde bewijzen vóór 12 februari 2005 aan ons toe te sturen. Op 10 januari is een bodemsanering van dit kruispunt gestart. In december zijn daarvoor kabels en leidingen omgelegd. Zoveel als technisch moge lijk wordt de verontreiniging buiten de panden ontgraven. Vervolgens wordt een insitu-systeem aangelegd voor de aanpak van de verontreini ging onder de panden. Aansluitend wordt in een deel van de Blanckstraat de riolering vervangen en een nieuwe wegfundering aangebracht. De volgende verkeersmaatregelen worden genomen: De doorgaande route J.Valckestraat/Voorstad is gestremd voor het autoverkeer. In verband met de veiligheid is ook geen doorgaand fiets- (en tegenwoordigers van andere wij ken). Besteding wijkbudget 2005 De BOC ontvangt van de gemeen te jaarlijks een wijkbudget voor het verbeteren van de leefbaarheid in de wijk. Ideeën voor besteding kun nen bij de BOC worden ingediend. Informatie Heeft u als bewoner van de binnen stad een idee, klacht of vraag over de leefbaarheid van uw woonomge ving of wilt u een vergadering bijwo nen, dan kunt u contact opnemen met Rob Voet, telefoon 344069 of Nicole den Ouden, telefoon 226321 of via e-mail boc.goes@zeelandnet.nl Bechstede. Beschikbaar stellen van een voor- bereidingskrediet voor de herin richting van de Spinne. Beschikbaar stellen van een kre diet voor de sloop van de voorma lige laboratoriumschool aan de Rommerswalestraat I. Beschikbaar stellen van een kre diet voor de aanleg van de rotonde Ringbaan-Oost/Noordhoeklaan/ Louise de Colignylaan. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van de ROC-gebou- wen aan de J.R Coenstraat 3-5. Vaststellen van de gronduitgifte- prijzen met ingang van 2005. Beschikbaar stellen van een gelde lijke bijdrage van I euro per inwo ner voor hulpverlening aan de getroffen gebieden in Azië. Diverse begrotingswijzigingen. Geïnteresseerden kunnen de agenda en de vergaderstukken inzien bij de publieksbalie. Op de avond van de ver gadering liggen agenda's en stukken in de ruimte voor het publiek. Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag.Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen komen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken, telefoon 249700. 20-/2 Oudelandseweg 6 20- /2 Sint Adriaanstraat 15 het wijzigen van de kozijnen in de voorgevel 21- 12 Adenauerstede 4219 het vernieuwen van het kozijn in de achtergevel het maken van een slaapkamer op het dakterras het bouwen van een schuur/berging het uitbreiden van de woning het tijdelijk plaatsen van een informatiebord het uitbreiden van de keuken het slopen van de schuur het uitbreiden van de Zeelandhallen het slopen van twee woningen het slopen van twee woningen het uitbreiden van de woning het uitbreiden van de woning Vergaderdata welstands-/monumentencommissie Welstandscommissie Monumentencommissie 24 januari 24 januari 7 februari De bouwplannen moeten uiterlijk 7 werkdagen voor de vergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 03-01 t/m 07-01-2005 Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de rechtbank.Voor informatie kunt u contact opne men met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 249709. 05-01 Adenauerstede 4219 het vernieuwen van het kozijn in de achtergevel het uitbreiden van de woning het intern verbouwen tot appartementen het intern verbouwen tot appartementen k FAMILIEVOORSTELLING 4+ Woensdag 12 januari 2005 Al 17 jaar zeer goede resultaten door de complete Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) en speciaal opgeleid personeel, kunnen wij u garanderen: plaatselijk afslanken bij figuurproblemen een gladdere en strakkere huid de bestrijding van een sinaasappelhuid geen gebruik van wikkels, spuiten of pillen een goede conditie, mede door het gebruik van de ozoncabines en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse Dg Fnifcgüur 05-01 Middelmeet 9 06-01 Grote Markt I 06-01 Grote Markt 3 rcoUllaiendoS''Sche iklet^ie^Pe t WRf o o

Bevelander | 2005 | | pagina 9