Zeeuwse was arbiter in finale wereldkampioenschap biljart Kleur mee en win een Aladdin-prijs Summum in loopbaan als biljartscheidsrechter Paardekooper gaat aan kop GOES - In de sponsorcompe- titie, die gespeeld wordt in de tennishal aan de Verrijn Stu- artweg, heeft het team van hoveniersbedrijf Paardekoop er een knappe prestatie gele verd door het team van Rent meester bouw/Lamse aardap- pelhandel met 16 tegen 8 te verslaan. De Korenbeurs FUTSAL HET WETEN WAARD TENNIS Zanglust zoekt nieuwe leden Zangdienst bij Leger des Heils Expositie van houtsnijclub klopt koploper Wat moet je doen? Kleur de plaat zo mooi moge lijk in. Gebruik daarvoor alles wat je maar kunt verzinnen: potlood, viltstift, glitters, stuk jes touw, watten, plastic of luci ferstokjes. Of watje zelf maar kunt bedenken! en video! Woensdag 13 oktober 2004 de Bevelander 17 Naam Adres Postcode, woonplaats Leeftijd Jongen/meisje GOES - In de winkels is van af 20 oktober de speciale 2- disc DVD Aladdin verkrijg baar. Om deze release te vie ren, houdt De Bevelander samen met Walt Disney Pic tures een actie voor onze jongste lezertjes. Kleur de tekening in en maak kans op een prachtige Aladdin-prijs. Sprankelijker dan ooit, zorg vuldig verbeterd, boordevol hu mor en met de geestigste film- figuren die je je maar voor kunt stellen: dat is de speciale uit voering van Aladdin in een no- tedop. Boordevol bonusmateri aal zoals extra scènes, nieuw ontdekte liedjes en een virtuele reis op een vliegend tapijt. Noord- en Zuid-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt zaterdag en zondag waargenomen door P. Stok man, ‘s-Gravenpoldersweg 39, Goes, 0113-213419. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113- 572756. Zaterdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets afwisselend weekend dienst. bus 5, 4460 AA in Goes. Let op: stuur in voor 22 oktober. De mooiste tekeningen worden beloond met een prijs. Deze keer zijn er video’s, opblaasso- fa’s, handdoeken en t-shirts te winnen. Winnaars worden ge publiceerd in deze krant, over de uitslag wordt niet gecorre spondeerd. GOES - “Je maakt onderdeel uit van het totale plaatje. Ze kun nen niet zonder je en de spelers doen het niet zelf”, zegt biljar- tarbiter Lidwien de Bruijn, daags na de door haar getelde WK-finale driebanden. Het tel len van de eindstrijd was voor De Bruijn het hoogtepunt uit haar loopbaan tot nu toe, enige arrogantie is haar vreemd. “Ik gun het een ander net zo goed. We zijn allemaal collega’s van elkaar.” datje toch alleen in die arena staat. Iedereen ziet je staan, iedereen kijkt naar je. Je moet zo goed mo gelijk presteren anders gaat het ten koste van de prestaties van de spe lers.” Het lijkt overdreven wat De Bruijn zegt, het tegendeel is echter waar. Een WK-finale is haast topsport en constant bij de les blijven. De Bruijn: “Iedere set moet je opti maal arbitreren”. En met even vermelden dat Nikos Polychronopoules - alleen de naam al - bijvoorbeeld drie caram boles heeft gemaakt, blijft het niet. Wat te denken van het oogcontact met de schrijver (van de punten) en de bordenist. Komen de caram boles die De Bruijn roept ook daadwerkelijk op het papiertje van de schrijver en op het elektroni sche bord dat iedereen kan zien? Echter, met de prestaties van De Bruijn is niets mis. Ze wordt in de typische mannenwereld van het biljart alom gewaardeerd. Tijdens de WK-finale telde ze in het lang en dat was nog nooit eerder ver toond. “Ze vonden het allemaal heel mooi”, vermeldt ze met trots. En sinds kort telt ze de thuiswed strijden van Delta Ockenburgh uit Goes, dat in de eredivisie uitkomt. Jean-Paul de Bruijn (geen familie) en Raymond Nicodem vroegen haar dat. Ook dat streelt haar weer. “Ik neem bewust een afwachtende houding aan en dan is het leuk als je gevraagd wordt.” set met tellen was begonnen, deed hij ook de derde. Pas als de Griek beter zijn best had gedaan, was De Bruijn nog een set in actie geko men. Tijdens de dienst treden het koor van de Vrije Evangelische Ge meente uit Wemeldinge en het muziekkorps en zangkoor van het Goese korps op. De dienst wordt geleid door H. Hogerdijk en R. Heijboer en is van 17.00 tot 18.15 uur. Voor wie niet op eigen gele genheid kan komen, wordt ver voer geregeld. Aanmelden hier voor kan via 0113-212814. De toegang is gratis. GOES - Zangvereniging Zang lust uit Goes zoekt nieuwe leden voor de optredens met kerst. De speciale uitvoering ligt vanaf 20 oktober in de winkels, (foto: pr) De repetities zijn onlangs begon nen. De vereniging treedt rond Kerstmis op in Goes en omge ving. De vereniging bestaat uit 55-plussers. Het repertoire be staat uit zowel oudere liedjes en religieuze liederen als populaire moderne nummers. De repetities zijn elke dinsdag aan de Westwal 8 in Goes en zijn van 13.45 tot 15.30 uur. Voor meer in formatie 0113-230339. DIERENAMBULANCE 0900-7673437. Heinkenszand en omgeving: Patiënten van huisartsenpraktijk J.A. Fortrie/C.T. Miermans. Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel.0113-563074. Spoed: 0113-563110 GOES - In het gebouw van het Leger des Heils aan Ravelijn de Groene Jager 72 in Goes is op zondag 17 oktober een muziek- en zangdienst. KAPELLE - In de hal van het ge meentehuis van Kapelle is tot en met 29 oktober het werk te zien van de Houtsnijclub Kapelle. De leden tonen verschillende tech nieken, stijlen en onderwerpen. Het gaat om traditioneel Zeeuws werk maar ook kerfsnedewerk en houtreliëfs. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Voor meer informatie over de club: 0113- 341800. Delta Mossel, dat samen met De Korenbeurs aan de leiding ging, moest met 2-4 zijn meer dere erkennen in Decokay de Verfbron. Van Sabben/Gemeen- te Goes won met 4-1 van FC Bonaparte, zodat nu vier teams met negen punten aan de top van de ranglijst staan. Messina C100 drukte Heartbreak Café met een 15-2 nederlaag nog vaster op de laatste plaats. In de tweede klas was er de eerst winst van Croissanterie Daily’s (7-3) op Kloetinge/Van Westen. PTT sneuvelde tegen Kloetinge/Van Kooten met 3-6 en zakte zo een plaats. Van Kooten gaat op kop, samen met Delta Mossel 2 dat met klein verschil de punten pakte tegen Kamerbreed (6-7). Ook FC To tal liep tegen zijn eerste neder laag aan en wel bij Colijn IT (1 - 3). In de derde klas twee doelpunt rijke wedstrijden; Keurings dienst won met 12-4 van Café ‘t Kompas en Lamb Weston/Me- ijer 2 schoot Kloetinge 3 met maar liefst 18-3 af. Uitslagen: 1ste klas: Koren beurs - FC Barbé 6-4; Delta Mossel - De Verfbron 2-4; FC Bonaparte - Van Sabben 1-4; Heartbreak Café - Messina C 1000 2-15; Rojas Tankership ping - De Schotte 12-2. Stand 1ste klas: FC Barbé 4-9; Delta Mossel 4-9; Van Sabben 4-9; Korenbeurs 4-9; Verfbron 2-6; Messina 3-6; De Schotte 3-3; Rojas T. 4-3; Bonaparte 4-3; Robur 2-0; Heartbreak Café 4-0. 2de klas: Croissanterie Daily’s - Van Westen 7-3; FC Total - Co lijn (T 1-3; Kamerbreed - Delta Mossel 2 6-7; ‘t Hapje - De Landbouw 2-6; PTT - Van Kooten 3-6; Wolter&Dros - LW/Meijer 12-4. 3de klas: Keu ringsdienst - Café ‘t Kompas 12-4; LW/Meijer - Kloetinge 3 18-3. GOES - In de eerste klas van de futsalcompetitie haakte Café de Korenbeurs aan bij de leidende teams in deze klas door koploper FC Barbé met 6-4 te verslaan. SOS TELEFONISCHE HULPDIENST Dag en nacht bereikbaar 0900-0767. DIERENARTSEN Goes, ‘s-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendij- ke: De praktijk van dr A. Mosselman, dr B. J. Boer en dr W. Verboom wordt waargenomen door W. Verboom, 0113-342486 APOTHEEK Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. Spoedeisende zaken op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden is de apotheek bereikbaar voor spoedrecepten. VERLOSKUNDIGEN Gemeente Goes: Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur: Marieke Ver- schelling, tel. 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in ge sprek de alarmcentrale Vlissingen bellen: 0118-414444. TANDARTSEN Spreekuren zaterdag- en zondagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur:Tandzaorg, Van Hallstraat 2, Goes, 06-53257131. Tandart sen de Pijlers uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit, Tel. 0113-259882. HUISARTSEN Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, ‘s-Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785. Van 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Aladdin is het enerverende ver haal over de gewone jongen die samen met zijn aapje Abu de vrijzinnige prinses Jasmine uit handen houdt van de boze tove naar Jafar. Zijn leven verandert op slag wanneer hij over een wonderlamp wrijft. De vrolijke Geest tovert hem om tot prins. Stuur dan de tekening, voor zien van je naam, adres, post code en woonplaats naar de re dactie van De Bevelander, post- Het lastigste is de positie van De Bruijn tijdens een wedstrijd. Ze mag niet voor reclameborden staan want daar is namelijk veel geld mee gemoeid. Te lang op de zelfde plek staan waar de zoge naamde bobo’s achter haar zitten, is evenmin gewenst. Ze mag de speler aan stoot niet in de weg lo pen, de zittende speler moet de ta fel ook kunnen overzien en de te levisiecamera’s (“Dat gedeelte is voor mij verboden gebied”) moet ze zoveel mogelijk zien te ontwij ken. Jammer genoeg voor De Bruijn heeft ze slechts één set (de tweede) tijdens de eindstrijd tussen Dick Jaspers en de Griek Filippos Kas- idokostas kunnen tellen, want de Brabander was klaar in drie bedrij ven. Aangezien Rob Esser, een collega van De Bruijn, in de eerste Lidwien de Bruijn speelde een belangrijke rol in het WK-driebanden dat vorige week plaatsvond in Rotterdam, (foto: Luan Fazliu) Het WK driebanden, dat zich vori ge week in het Rotterdam Top- sportcentrum afspeelde, was voor De Bruijn één groot feest. De 46- jarige inwoonster uit Noordwelle was al grote driebandentoemooien zoals de World Cup in Baren- drecht en de Masters in Veghel en eredivisiewedstrijden gewend, maar arbitreren op een WK was haar nog niet gegeven. Door middel van een wedstrijd- rooster, dat vooraf door de organi satie werd uitgedeeld onder het scheidsrechterscorps wist De Bruijn, in het dagelijks leven werkzaam bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg, al dat ze tot en met zondag (de dag van de halve eindstrijd en finale) kon blijven. Maar zou ze alleen worden aangewezen worden voor de halve finale of zelfs de eind strijd? Van woensdag tot en met zaterdag werkte twaalf wedstrij den vlekkeloos. Zaterdagavond kreeg De Bruijn een A4’tje in haar handen geduwd. Ze stond er op voor de halve finale èn de eind strijd. “Mijn hartslag was iets ho ger dan normaal”, bekent ze. Na de euforie wist ze wat haar te doen stond. “Zaterdagavond leefde de finale al heel sterk bij me. Je weet Deze prestatie was goed voor nummer één van de ranglijst, Hapro/ Roompot Orisant, van de eerste plaats te verdringen. Het verschil is nu vier punten. In dit treffen moesten Jacco Nieuwehuizen en Marlo Wisse -geen onbekenden van elkaar - tegen elkaar uit komen. Deze twee spelers zette een single- partij op de baan waarvan de toeschouwers konden smullen. Vanaf de eerste minuut tot de laatste was het spannend en ging het gelijk op. Uiteindelijk werd het 7-7, en dat is gezien het verloop van de wedstrijd een terechte uitslag. Het team van bakker Bunt/ Trendz special gifts haalde deze dag 14 punten binnen. Hierdoor verhuisde dit team van de ze vende naar de vierde plaats. Uitslagen: Herensponsorcom- petitie. Poule A: Hapro/ Room pot/ Orisant - Bakker Bunt Trendz Special Gifts 10-14; Scheba Vastgoed - Slagerij de Baar/ Meermarkt Tax 13-11; Aann. Reimerswaal - Profile Tyercenter Tissink 13-11; Zwaar Transport Zeeland - HDV Steigerbouw 15-9; Paar dekooper - Rentmeester/ Lamse 16-8. De Lachende Koe competitie: No Nonsens - The Volunteers 12- 4; Het Toppunt - Belleza Angels 10-6; Zer Oirts - t.v. Yerseke 8-8; De Setters - Smash 10-6; Bevelanders - Melse 15-1; Trijers - Racket Girls 12-4. Damessponsorcompetitie: Quarles Jurgens advocaten - Steakhouse de Lachende Koe 13- 11. L r.. Door Peter Godrie i i i i i i i i

Bevelander | 2004 | | pagina 17