Culinair Gilde Zeeland viert jubileum met een open dag Paranormaal en Health Beauty beurs in de Zeelandhallen Goes Gemeente Borsele opent site en infolijn voor ongeruste burgers Is óók met benzine de goedkoopste! 1183 1284 1233 Dirk van den Broek Euro loodvrij jeJL ANTHONY FOKKERSTHAAT de Bevelander Super plus Judovierdaagse bij Capitol Sports voor het goede doel B.V. BEVELAND Diesel Campagne ‘Kinderen spelen wereldwijd’ bij wereldwinkel Gloednieuwe salon voor Glance Acupunctuurcentnim in Oudelande EXPO Franse koningen en hun muziek Muziekmiddag in Afrikaanse stijl Workshops over moeilijke kinderen Landelijk ,55s 1 Landelijk )2Sa Landelijk Ï35a >z Landelijk f Woensdag 29 september 2004 de Bevelander 13 Acupunctuur helpt tegen vele klachten, (foto: Tannie de Jonge) t RED DE ALBATROS O OUDELANDE - Annemarie Claeys-Honkoop heeft in Oude lande het Acupunctuur Centrum Zeeland geopend. “Vanuit mijn achtergrond als anesthesiemedewerker ben ik geïnteres seerd geraakt in acupunctuur. Met name het gedeelte pijnbe strijding bij acute en chronische problemen trok destijds mijn aandacht.” Claeys-Honkoop heeft de vierjarige studie Tradi tionele Chinese Geneeskunde gevolgd. “Daarnaast heb ik mij verder verdiept in de Chinese kruiden therapie.” Met acupunc tuur zijn vele kwalen te verhelpen. Het gaat onder meer om migraine en chronische hoofdpijnklachten, slaapstoornissen, huidaandoeningen zoals psoriasis en eczeem, luchtwegproble- men zoals astma en allergieën, spier- en gewrichtsklachten, vermoeidheid, overgewicht of juist ondergewicht, zwanger- schapsproblemen en verslavingen zoals roken en eten. Acu punctuur Centrum Zeeland is lid van de beroepsvereniging Zhong, waardoor de meeste ziektekostenverzekeraars een be handeling grotendeels vergoeden. Voor meer informatie: www.aczeeland.nl, 0113-544027 of 0652442623. GOES - Beautysalon Glance in Goes heeft een nieuw onder komen. In Sportpunt Zeeland zijn enkele bedrijfsruimten gere aliseerd en zodoende verhuisde de schoonheidssalon van Ma rianne Petit van de Goese Meerlaan naar de Zwembadweg. Glance werkt met producten van Matis, Pupa en Benetton en verzorgt diverse gezichtsbehandelingen, voor vrouwen én mannen. Ook kan men er terecht voor wimpers verven, harsen en een complete (bruids-)make-up. Marianne Petit is tevens pedicure en behandelt als zodanig ook de kwetsbare voeten van diabeten. Glance beschikt over een eenpersoons infra- roodsauna, voor een intensieve spierverzorging. Ook bij Glan ce: ontspannende massages die de doorbloeding van de huid en de afvoer van afvalstoffen stimuleren. Het nieuwe adres van Glance is Zwembadweg 1-5. Glance is telefonisch bereikbaar op nummer 323034. Beautysalon Glance is verhuisd naar een ruimte in Sportpunt Zeeland, (foto: Tannie de Jonge) Speciaal voor deze campagne zijn producten ingekocht, waarvan de opbrengst voor een deel ten goede komt aan kinderen. In de winkel is informatie beschikbaar over de productie en over speciale projec- GOES - De Wereldwinkel in Goes voert tot 3 oktober de campagne Kinderen spelen we reldwijd. In deze campagne wordt aandacht besteed aan de levensomstandigheden en speel mogelijkheden van kinderen in ontwikkelingslanden. In een professioneel ingericht kookcentrum in Heinkenszand komen zestien kookgroepen een maal per maand koken. Het menu, vijf of zes gangen, wisselt elke maand. In de cuisine worden onder leiding van een chef de ge rechten bereid. De amateur-koks GOES - Helderzienden, aura- lezers, reikimasters en andere paranormale disciplines bie den zaterdag 2 en zondag 3 oktober hun diensten aan tij dens de tweede Paranormaai- beurs in de Zeelandhallen in Goes. Ook is er tegelijkertijd een Health Beautybeurs. De Judobond Nederland (JBN) houdt elk jaar de Judo4daagse ten bate van de stichting Clini- Clowns. Capital Sports wilde de Zeeuwse versie van het eve nement organiseren en ging op zoek naar een lokaal goed doel. Dat is uiteindelijk de Stichting Fietsers voor Fietsers gewor den. Deze Goese stichting maakt zich sterk voor aange- GOES - In sportcentrum Ca pitol Sports aan het Gelde- loozepad in Goes is van 18 tot en met 22 oktober de derde editie van de Zeeuwse Ju- do4daagse. Workshop. De deelnemers leer den diverse soorten sushi te be reiden. “Tijdens de bereiding werd er gegeten en kon men groene Japanse thee of saké drin ken.” Andere speciale activiteiten zijn een professionele bakcursus met een echte bakker, een wijn- proefavond, en de kinderkook- groep. “Die groep is voor kinde ren van onze leden en is razend populair”, vertelt Van den Oord. pagina inhet leven geroepen voor burgers met vargen over veiligheid. De gemeente wil kimasters, pendelaars en mas seurs. Daarnaast zijn er stands met allerhande New Age-arti- kelen en gezondheidsproduc- ten. Tijdens de beurs kunnen de be zoekers ook gratis lezingen volgen. “Het taboe dat lang rond het paranormale heeft ge hangen, is aan het verdwijnen”, zegt Soels. “Sommige bezoe kers komen uit nieuwsgierig heid, anderen hebben vragen over hun relatie, gezondheid of werk.” Wie lid wil worden kan drie avonden ‘gastkoken’ om zo ken nis te maken met van de gang van zaken. Zaterdag 2 oktober houdt Culinair Gilde Zeeland een Open Huis op Meulwegje 3 in Hein kenszand. Dan maken en eten de hobby-koks een kompleet menu. Belangstellenden zijn welkom van 13.00 tot 17.00 uur. Meer in formatie is te vinden op www.cu- linairgildezeeland.nl. nen en vrouwen, jong en oud, kunnen er informatie vinden over nieuwe ontwikkelingen, trends, producten en diensten op het gebied van gezondheid en schoonheid van lichaam en geest. Bovendien zijn er works hops en productdemonstraties. Soels: “Het uitgangspunt van de Health Beauty is dat een gezonde geest in een gezond li chaam zit.” Bezoekers kunnen bijvoorbeeld informatie krijgen over afvallen, hun nagels laten stylen of lezingen bij wonen. De beurzen zijn geopend op za terdag tussen 12.00 en 18.00 uur en op zondag tussen 11.00 en 18.00 uur. Een kaartje kost 6,50 euro of vijf euro met de kortingsbon die op de website www.paraview.nl uit te printen is. daarmee haar inwoners mak kelijke en sneller van een ant woord voorzien. De gemeente Borsele ziet het als haar taak om vaak onnodige on rust bij de bevolking weg te ne men. Burgers kloppen steeds va ker bij de gemeente aan met vra gen. De laatste tijd is er enige ongerustheid over terrorisme, de veiligheid van de kerncentrale en de voorbereiding van de ge meente op calamiteiten. De landelijk bekende gospelgroep Rejoice uit Spakenburg treedt dan op. Ook de Happy Voices uit ‘s- Gravenpolder en gospelgroep Confidence uit Goes betreden het podium. Djembé-spelers van de groep Bliss uit Goes proberen de bezoekers in Afrikaanse sferen te brengen. De muzikale middag be gint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens de middag is een collecte die bestemd is voor het zendingswerk van Marleen van As- selt uit Heinkenszand in Ghana. KLOETINGE - De Alliance Fran<?aise, Coeur de Zélande haalt op woensdag 6 oktober Michel Kahlifa naar Kloetinge voor de lezing Les Rois de France et la Musique. Khalifa vertelt dan meer over koningen als Lodewijk XIV, de Zonnekoning, die de kunsten gebruikten om zichzelf meer prestige te geven. Op het gebied van de muziek bijvoorbeeld moesten talrijke componis ten zich aanpassen aan de politieke wensen en de persoonlijke smaak van de koning. Toch waren sommige koningen geen on verdienstelijke musici. Ze waren zelfs hele goede dansers. De lezing behandelt een periode die in 1610 begint met Lodewijk XIII en eindigt in 1789 met de Franse revolutie. Na de lezing is ook muziek uit die tijd te horen. De lezing is in Amicitia in Kloetinge en begint 20.15 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen vier euro. GOES - In de Hoogte in Goes- Zuid eis zondag 3 oktober een muzikale middag in Afrikaanse stijl. HEINKENSZAND - De ge meente Borsele heeft een spe ciale telefoonlijn en internet paste fietsen voor mensen met een handicap. Ervaren en minder ervaren ju doka’s kunnen in die week da gelijks een uur lang trainen met andere judoka’s uit Zeeland. Er zijn drie categorien: judoka’s van vier, vijf en zes jaar kunnen van 16.00 tot 17.00 uur trainen, de groep van zeven tot en met tien jaar is welkom van 17.00 tot 18.00 uur en judoka’s vanaf elf jaar van 18.00 tot 19.00 uur. Belangstellenden kunnen zich voor 10 oktober aanmelden via meerkerk@mac.com of bij de receptie van Capitals Sports, 0113-223505. Volgens de gemeente staat de te lefoon niet roodgloeiend. Maar elke onnodig ongeruste burger is er één te veel, meent de gemeen te. Om alle vragen te kunnen be antwoorden heeft Borsele sa menwerking gezocht met de mi nisteries van Justitie, Binnen landse Zaken en Volksgezond heid. Een burger die de vragen- lijn belt of de vragenlijst op de website invult, kan dus worden doorverbonden met een van de ministeries. Het telefoonnum mer is: 0113-238400 (alleen tij dens kantooruren) en de website is te vinden op ww^ borsele.nl. Schoonheid Tegelijk met de Paranormaal- beurs is ook de beurs Health Beauty. Deze staat geheel in het teken van schoonheid, ge zondheid en ontspanning. Man- KATS Galerie Kats, Dorpsstraat 16, monoprints, etsen en beelden van Béa Verheul, Joop van Veen en Angeline Snelders, vrijdag t/m zondag van 12.30- 17.30 uur, t/m 30 oktober. NEELTJE JANS Deltaplaza, foto’s van Petra Rouwendal, t/m 30 november. Voorzitter van het Culinair Gilde Zeeland, Jeroen van den Oord (rechts): “Wij zijn een vereniging van hobby-koks.” (foto: Tannie de Jonge) KORTGENE - De stichting De Wereld dat ben jij geeft in okto ber, november en december in Kortgene workshops voor ouders met moeilijke kinderen. Kinderen die niet lekker in hun vel zit ten vertonen vaak moeilijk gedrag. Voor ouders een groot pro bleem maar ook voor de kinderen die moeite met zichzelf heb ben is het niet makkelijk. Er zijn workshops voor zowel de ou ders als de kinderen. Ze krijgen inzicht hoe je op een andere, meer positieve manier naar zichzelf en anderen kunnen kijken. Met behulp van uitleg, meditatie, spel en duidelijke praktische voorbeelden krijgen de deelnemers handvatten voor het dage lijks leven. De eerstkomende workshop voor ouders is op 4 ok tober. Andere data zijn 8 november en 13 december. Op 6 okto ber is de eerstvolgende workshop voor kinderen. Ook op 3 no vember en 1 december zijn er workshops voor hen. Docenten zijn Carin Lucas en Dorine Frequin. Voor meer informatie: 0113-306041 of 026-3392198. ClIllPI1 met lood' Qll|lvl vervanger Laat de albatros niet verdrinken! het genot van een hapje en een drankje gaan de koks aan de slag. “In de cuisine in Heinkenszand is alle apparatuur aanwezig zodat het mogelijk is om veertien war me gerechten tegelijk uit te ser veren. De kookavond is altijd een leuk samenzijn.” Het culinair Gilde Zeeland orga niseert ook workshops over spe ciale gerechten, zoals enige maanden geleden een Sushi KAPELLE Gemeentehuis, expositie na tuurfoto’s van hobby-foto- graaf Ad Lijnse, t/m 1 okto ber. Rozenkwekerij Jos en Rianne Otte, Dijkwelseweg 15b, schilderijen van Gerda Duisterhof, maandag t/m za terdag van 9.00-16.30 uur, za terdag van 9.00-16.00 uur, t/m 30 december. Openbare Bibliotheek, Van der Biltlaan 32, beelden, schilderijen en knipkunst van deelnemers van de workshops, maandag, dinsdag en donderdag van 14.00-17.00 uur, woensdag van 10.00-12.00 en 14.00- 17.00 uur, vrijdag van 14.00- 20.00 uur, t/m 30 september. Atelier Zee-land, Kasteel straat 33, olieverfschilderijen van A. Timmerman, maandag en donderdag van 9.00-12.00 uur en zaterdag van 11.00- 14.00 uur, t/m december. HEINKENSZAND Binnenuit, Schouwersweg 7, fotografie van Ton Tiggel- man, landschappen in kleur en zwart-wit fotografie uit Schotland, dinsdag t/m don derdag van 9.30-17.30 uur, vrijdag van 9.30-20.30 uur en zaterdag van 9.30-16.30 uur, t/m 16 oktober. Galerie ‘t Kunstuus, Dorpsstraat 43, acrylschilderijen van Adri Geelhoed, ‘Aan de horizon’, woensdag en donderdag van 13.00-18.00 uur, vrijdag van 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur, t/m 16 ok tober. HEINKENSZAND - Vijftien jaar geleden besloten enkele kookenthousiastelingen een club op te richten. Hoogstaan de gerechten maken en lekker eten en drinken, dat waren de ingrediënten voor die nieuwe club. Het Culinair Gilde Zee land bestaat inmiddels vijftien jaar en viert dat op 2 oktober met een open dag. 24 UUR BETALEN MET UW PINPAS “Door de opkomst van new age en alternatieve geneeswijzen is hiervoor op de Paranormaal- beurs speciale aandacht”, ver telt organisator Marjo Soels van Bureau View. Behalve pa ragnosten en helderzienden zijn er ook handlijnkundigen, astrologen, tarotkaartleggers, iriscopisten, numerologen, hypnotherapeuten, reïncarna- tietherapeuten, auralezers,. klankhealers, gidszieners, rei- GOES Galerie Van den Berge, Westwal 45, ‘Wallconcepts’ 08-2004 van Sigmund de Jong en grafiek, beelden en tekeningen van Anne-Marie van Sprang, donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, t/m 2 oktober. ‘t Artistieke Hoekje, Korte Kerkstraat 14, kunst van Reinier de Munck, Gerdi Zwaan, Geje, Pleunie, Jan Davidse, Bert den Dun nen en Milly Oele, donderdag van 10.00 tot 20.30 uur, vrij dag 10.00 tot 17.30 uur en za terdag 10.00 tot 17.00 uur, t/m 2 oktober. Galerie De kaai, J.A. van der Goeskade 65, werken van Hans Luiken en Thea Boss, maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur, tot 15 november. Ter Horst, De Horst 48, 3 di mensionale bewerkte repro ducties en olieverfschilderij en, t/m september tijdens kan tooruren. Lunchcafé Het Stadhuis, Lange Kerkstraat 1, werken van Marlou Pluy- maekers, portretten van Geor gia O’Keeffe en acrylschilde rijen met als thema: ‘De zee en het (Zeeuwse) landschap’, t/m september. Ambachts- centrum, Kattendijksedijk 27, shawls, weefsel en sie raad, werk van weefkring Goes, woensdag en zaterdag van 13.00-16.30 uur, t/m no vember. Kunstuitleen De Bevelanden, Westwal 45, schilderijen van Ronald Deb- baut, ‘Theatre in Colours’, woensdag tm zaterdag van 13.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 16 okto ber. Zorgcentrum Rand- hof, s- Heer Elsdorpweg 18. olieverfschilderijen van An ton Kooijman, landschappen en zeegezichten, t/m novem ber. Revalidatiecentrum Lindenhof, ‘s-Gravenpolder- seweg 114a, fotografie van Rob van der Most, ‘De wereld in kleinbeeld’ met de thema’s: Rotterdam, New York, por tretten en landschappen, tij dens kantooruren, t/m 26 ok tober. eten de gerechten zelf op in het gezellig ingerichte restaurant. “Wij zijn een vereniging van hobby-koks”, vertelt voorzitter Jeroen van den Oord. “Vijftien jaar geleden kwam een aantal kookvrienden bijeen in Middel burg en enthousiast werd beslo ten een kookclub op te richten. Dat enthousiasme is er nog steeds onder de 175 leden.” In het gilde zitten mannen én vrouwen. “In de beginperiode al leen heren, maar Zeeland was een van de eerste met gemengde groepen. Wel is er een groep met alleen dames.” Het menu plus re ceptuur wordt van tevoren aan de leden toegestuurd en op de kook avond zijn de ingrediënten aan wezig. Er wordt een verdeling gemaakt wie wat doet en onder ten voor kinderen. Ook is er een speciale etalage ingericht. Naast houten speelgoed, babys- lofjes en draagdoeken is in de winkel de Streetwise kalender te vinden. Een kalender met zwart wit foto’s van dakloze mensen uit New Delhi. De opbrengst van de kalender gaat onder meer naar educatieve computerprojecten, die opgezet zijn voor de allerarm ste kinderen. De Wereldwinkel is te vinden aan de Waterstraat 1. Voor meer informatie, 0113- 220442. |s|J WEMELDINGE Museum ‘t Waskot, Pr. Julia- nastraat 1, merklappen uit 1892, handwerken van vroe ger, Lego uit de jaren 60 en het kamertje van opoe, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m septem ber. -- fj Door Leon Janssens (advertentie) RINGBAAN Qp^ CENTRUM GOES WEST MAT www.reddealbatros.nl I r NS STATION MET VOLOP PARKEER GELEGENHEID RONDOM HET WINKEL CENTRUM Kantoor Fruitlaan 4c, postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Maandag 09.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Bevelander niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Twente De Bevelander is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheijen Chef redactie Ellen de Dreu Eindredactie Dennis Rijsbergen 0113-274021 red .bevelander® whk .wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Henk Mallekote 0113-274031 (privé 0113-342535) 8 Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concem. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wege ner NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzjoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze adminis tratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, to.v.A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 Verschijnt in een oplage van 43.200 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Noord- en Zuid beveland. Cora Slot 0113-274030 (privé 06-53671555) Hellen van To/0113-274032 of 06-53810750 Dit zijn onze Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 21.00 uur openingstijden: Zaterdagvan 8.00 tot 20.00 uur WJSSJNGEN RICHTING ZIERIKZEE ROTTERDAM ,z| /i VbgellwschenninK -ongelood S.VG0ES zuid WINKELCENTRUM „DE BUSSEL,, BEUKENHOF 1 M3

Bevelander | 2004 | | pagina 13