Het mooiste woord in het Zeeuws Het veerplein in beeld de Bevelander - Kookcursus voor oudere mannen Bezige bij verbouwt winkel Funky kapper in Goes Boekenmarkt Groot in klein speelgoed w EXPO B.V. BEVELAND Cabaretontbijt ondernemers Controle op foutparkeerders Speelgoedbeurs van buurtwerk Landschappen Zeeland in verf Calvijn College in Goes Woensdag 22 september 2004 de Bevelander 13 Buzzy Bee is verbouwd en uitgebreid, (foto: Tannie de Jonge) Tuv (Foto’s: Dennis Rijsbergen) GOES - Kapsalon Funky Soez opende afgelopen zaterdag de deu ren aan de Kreukelmarkt in Goes. Funky Soez is de tweede klapsa- lon van Susanne den Adel (24) en staat voor knippen, verven, krul len, black hair, muziek, vlechten, styling, scheren, make-up, acties, film, straighten, snijden, high/low lights, extensions en make overs. “Het is echt een kapsalon voor als je iets sociaals wilt en dat voor alle leeftijden”, aldus Susanne, “Vanaf de eerste dag loopt het heel positief, klanten komen uit een wijde regio. Mensen voelen zich er goed bij, gemakkelijk, het is een losse sfeer. En we zijn echt trendy.” Klanten hoeven zich geen moment te vervelen want er zijn DVD’s, films, muziek, foto’s en voor kinderen een Disneyfilm. Maandag tot 12.00 uur is de kapsalon gesloten. GOES - Old Newer Toys is een nieuwe kleine groothandel in speelgoed. Op de begane grond van het pand aan de Plesmanweg 106 in Goes, is een groot assortiment klein speelgoed en hebbedin gen samengebracht, ideaal om weg te geven in bijvoorbeeld surpri- sezakjes. Doelgroepen zijn onder andere scholen en verenigingen, maar ook particulieren en kleine bedrijven zijn welkom bij Old Newer Toys. Voor bijzondere gelegenheden vult het bedrijf surpri- sezakjes op bestelling. Daarnaast verkoopt Old Newer Toys por seleinen en vinyl kunstenaarspoppen. De eerste etage is gereser veerd voor speelgoed uit de jaren vijftig, zestig en zeventig van de vorige eeuw, waaronder poppen, serviesjes en blikken speelgoed. De winkel is open op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en woensdag en vrijdag op afspraak. Old Newer Toys verkoopt ook porseleinen en vinyl kunste naarspoppen. (foto: Tannie de Jonge) GOES - Buzzy Bee in de Ganzepoortstraat in Goes doet haar naam alle eer aan; altijd druk en eigenares Claudia Beumer is altijd be zig. Nu is de winkel weer groter gemaakt en opnieuw ingedeeld. “We zijn nu drieëneenhalf jaar bezig en ook een kinderkledingzaak groeit uit z’n jasje. Wij brengen een combinatie van goed betaalba re baby- en kindermode maar het is toch exclusieve kleding die je nergens anders ziet. Wij spelen in op de landelijke trend en dat slaat goed aan”, aldus Beumer. In Buzzy Bee is een restyling door gevoerd en dat was nodig met het grote aanbod van diverse collec ties. Met de komst van nieuwe merken kinderkleding is alles aan gepast en duidelijk aangegeven wat waar te vinden is. Er zijn tel kens wisselende collecties en de nieuwe wintercollectie is volop aanwezig. Helemaal nieuw is dameskleding van Zizibo en Lolavo- la. GOES - Mooie, grappige, indrukwekkende en aansprekende woorden en uitdrukkingen in het Zeeuwse dialect, daarnaar zoekt de Zeeuwse Vereeniging voor Dialectonderzoek. De wed strijd wordt gehouden naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de vereniging. Iedereen kan tot 1 november meedoen aan de dialectwedstrijd ‘Mooi Zeeuws’, door een uitdrukking of woord waar hij of zij hróós (trots) op is in te sturen. Wat maakt dit woord of deze uit drukking zo bijzonder? De uitslag wordt zaterdag 20 november be kend gemaakt tijdens het symposium over de rijkdom van tweeta ligheid ‘In ‘t Zêêuws kan ‘t ok’ in de Zeeuwse bibliotheek in Mid delburg. vens een abonnement op het tijdschrift Nehalennia. Verder maken deelnemers kans op tien Woordenboeken der Zeeuwse Dialecten. Alle ingezonden uitdrukkingen en woorden worden in november gepubliceerd via het internet. Wedstrijdformulieren zijn af te halen en in te leveren bij de openbare bibliotheken en bibliobussen in Zeeland. Ook kunnen inzendingen gestuurd worden naar: Mooi Zeeuws, Postbus 8004, 4330 EA Middelburg. Meedoen kan ook via het internet, via de website www.zeeuwsebibliotheek.nl en doorklikken naar ‘Mooi Zeeuws’. KAPELLE - De politie gaat in de Noordelijke Achterweg in Kapelle strenger controleren op foutparkeerders. GOES - Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt op woensdag 29 september een beurs met kinderkleding en speelgoed in buurthuis De Pit aan de Appel- straat. Op dinsdag 28 september van 13.00 tot 14.30 uur kunnen spul len die voor de verkoop zijn, worden ingeleverd. Een dag later is op hetzelfde tijdstip de markt. Niet verkochte spullen kunnen die avond tussen 19.30 en 20.30 uur weer opgehaald worden. Voor meer informatie: 0113- 223857 of 211564. HEINKENSZAND - De On dernemers Vereniging Borsele houd op woensdag 29 septem ber een ontbijtbijeenkomst rondom Prinsjesdag. De caba retier en voormalig accoun tant Gert Grevelingen zal in gaan op de gevolgen van de kabinetsplannen voor de on dernemer. De ontbijtbijeenkomst is de tweede activiteit die door de kersverse ondernemersorganisa tie wordt georganiseerd. Op 14 juni zag de vereniging officieel het levenslicht. Doel is het be hartigen van de gezamenlijke belangen van de aangesloten ondernemingen, het versterken van de onderlinge netwerken en het ondersteunen van de promo tie van de gemeente Borsele. De OVB geeft de gemeente en pro vincie ook visie op economisch beleid. Tijdens de ontbijtbijeen komst zal Grevelingen de gevol gen van de ‘derde dinsdag van september’ voor de ondernemer op zijn eigen wijze presenteren onder de titel Regeren is de vooruit zien. Bezuinigingen, fi les, productiviteit, Europa, AR- BO zijn enkele onderwerpen die aan bod komen. De bijeenkomst begint om 08.00 uur en is in De Stenge is Heinkenszand en is toegankelijk voor de leden en genodigde ondernemers. HEINKENSZAND - Onder de titel Aan de horizon expo seert Adri Geelhoed van tot en met 16 oktober schilderijen van Zeeuwse landschappen in galerie ‘t Kunstuus in Hein kenszand. GOES - In het Calvijn College aan de Klein Frankrijk in Goes is op zaterdag 25 september een boekenmarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er allerlei tweede hands boeken te koop, van ge schiedenis- tot theologieboeken en van kinderboeken tot romans. Bezoekers kunnen er ook oude boeken gratis laten taxeren. Internet Een gerenommeerd panel kiest het mooiste woord en de mooiste uitdrukking van Zeeland. Alle deelnemers aan de wedstrijd dingen mee naar een gratis lidmaatschap voor één jaar van de vereniging. Er worden tweehonderd lidmaatschappen verloot. Dat betekent te- Pimpampoem Voorzitter Kees Martens heeft geen idee van het aantal inzendingen voor de wedstrijd. “We vinden het een mooie test om te zien wat mensen van het Zeeuws weten. Bovendien is de wedstrijd een mooie gelegenheid om aandacht te krijgen voor onze vereniging. Mijn keuze is ‘pimpampoen’, da’s toch een êêl mooi woord voe ‘n lieveheersbeestje.” Tijdens de dialectmaand van 16 oktober tot en met 20 november worden verschillende plaatselijke activiteiten ge houden. Tijdens de dialectdag, op 16 oktober in de Vroone in Ka pelle, wordt de tussenstand van de wedstrijd bekend gemaakt. Meer informatie kan verkregen worden via: 0118-651701. WEMELDINGE Museum ‘t Waskot, Pr. Julia- nastraat 1, merklappen uit 1892, handwerken van vroeger, Lego uit de jaren 60 en het kamertje van opoe, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m sep tember. NEELTJE JANS Deltaplaza, foto’s van Petra Rouwendal, t/m 30 november. KATS Galerie Kats, Dorpsstraat 16, monoprints, etsen en beelden van Béa Verheul, Joop van Veen en Angeline Snelders, vrijdag t/m zondag van 12.30-17.30 uur. t/m 30 oktober. Adri Geelhoed woont in Nieuw- dorp. Als basis voor de schilde rijen in acryl maakt hij potlood- en kleurpotloodtekeningen ter plekke. De laatste jaren vormen vooral de uitgestrekte polders van Zuid-Beveland zijn onder werp. De expositie in ‘t Kun stuus is te zien op woensdag en donderdag van 13.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur^ GOES - SMWO Welzijn afde ling Ouderenwerk start op dinsdag 28 september een kookcursus voor mannen van af vijfenvijftig jaar. Vele generatiegenoten hebben moeite om een goede maaltijd voor zichzelf te koken wanneer ze er alleen voor komen te staan. In negen lessen van tweeënhalf uur leren de mannen eenvoudige maar verantwoorde gerechten te maken. De cursus begint 28 sep tember om 16.15 uur in scholen gemeenschap Groot Stelle aan de Bergweg in Goes. De cursus kost zestig euro en dat is inclu sief de ingrediënten. Opgeven kan bij Jan Priem, 01113- 237095. KAPELLE Gemeentehuis, expositie na tuurfoto’s van hobby-fotograaf Ad Lijnse, t/m 1 oktober. Ro zenkwekerij Jos en Rianne Ot te, Dijkwelseweg 15b, schilde rijen van Gerda Duisterhof, maandag t/m zaterdag van 9.00- 16.30 uur, zaterdag van 9.00- 16.00 uur, t/m 30 december. Fruitteeltmuseum, Biezeling- seweg 10, schilderijen met re alistische fruitkunst, ‘Echt fruit’, woensdag t/m zaterdag van 13.00-17.00 uur, t/m 25 septem ber. HEINKENSZAND Binnenuit, Schouwersweg 7, fo tografie van Ton Tiggelman, landschappen in kleur en zwart wit fotografie uit Schotland, dinsdag t/m donderdag van 9.30- 17.30 uur, vrijdag van 9.30- 20.30 uur en zaterdag van 9.30- 16.30 uur, t/m 16 oktober. Galerie ‘t Kunstuus, Dorps straat 43, acrylschilderijen van Adri Geelhoed, ‘Aan de hori zon’, woensdag en donderdag van 13.00-18.00 uur, vrijdag van 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur, t/m 16 oktober. Omwonenden klagen al een tijdje over overlast van verkeer de geparkeerde voertuigen. De politie heeft al waarschuwingen uitgedeeld, maar dat blijkt wei nig te helpen. Agenten schrijven voortaan zonder pardon een bon van vijfenveertig euro uit. Funky Soez is een salon waar de hipste trends centraal staan, (foto: Tannie de Jonge) GOES Galerie Van den Berge, West- wal 45, ‘Wallconcepts’ 08-2004 van Sigmund de Jong en grafiek, beelden en tekeningen van An- ne-Marie van Sprang, donder dag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, t/m 2 oktober. ‘t Artistie ke Hoekje. Korte Kerkstraat 14, kunst van Reinier de Munck, Gerdi Zwaan, Geje, Pleunie, Jan Davidse, Bert den Dunnen en Milly Oele, donderdag van 10.00 tot 20.30 uur, vrijdag 10.00 tot 17.30 uur en zaterdag 10.00 tot 17.00 uur, t/m 2 okto ber. Galerie De kaai, J.A. van der Goeskade 65, werken van Hans Luiken en Thea Boss, maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur, tot 15 no vember. Ter Horst, De Horst 48, 3 dimensionale bewerkte re producties en olieverfschilderij en, t/m september tijdens kan tooruren. Lunchcafé Het Stadhuis, Lange Kerkstraat 1. werken van Marlou Pluymae- kers, portretten van Georgia O’Keeffe en acrylschilderijen met als thema: ‘De zee en het (Zeeuwse) landschap’, t/m sep tember. Ambachtscentrum, Kattendijksedijk 27, shawls, weefsel en sieraad, werk van weefkring Goes, woensdag en zaterdag van 13.00-16.30 uur, t/m november. Kunstuitleen De Bevelanden. Westwal 45, schilderijen van Ronald Deb- baut, ‘Theatre in Colours’, woensdag tm zaterdag van 13.00-17.00 uur en eerste zon dag van de maand van 13.00- 17.00 uur, t/m 16 oktober. Zorgcentrum Randhof, ‘s- Heer Elsdorpweg 18, olieverf schilderijen van Anton Kooij- man, landschappen en zeege zichten, t/m november. Revali datiecentrum Lindenhof, ‘s- Gravenpolderseweg 114a, foto grafie van Rob van der Most, ‘De wereld in kleinbeeld’ met de thema’s: Rotterdam, New York, portretten en landschappen, tij dens kantooruren, t/m 26 okto ber. Het Zeeuws dialect leeft en dus heeft de Zeeuwse Vereeniging voor Dialectonderzoek een verkiezing voor het mooiste Zeeuwse woord in gesteld, (foto: Jaap Wolterbeek) s j Door Ellen De Vriend Druk Wegener Nieuwsdruk Twente De Bevelander is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheijen Chef redactie Ellen de Dreu Eindredactie Dennis Rijsbergen 0113-274021 red .bevelander® whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Henk Mallekote 0113-274031 (privé 0113-342535) Kantoor Fruitlaan 4c, postbus 5,4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Maandag 09.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo’s vrijdag 17.00 uur Bezorging De Bevelander niet ontvangen? Bel 0113-274093 Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concern. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wege ner NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze adminis tratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, txi.v.A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. Verschijnt in een oplage van 43.200 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Noord- en Zuid beveland. Cora Slot 0113-274030 (privé 06-53671555) Hellen van To/0113-274032 of 06-53810750 a ft rKW’

Bevelander | 2004 | | pagina 13