Vorstin trekt drommen mensen naar opening Roosevelt Academy €50 De vakantie foto van de week de Bevelander - ‘En denk niet dat wij een tuttig stelletje zijn I Webprint nl ‘Alles staat er pico bello bij 1 - g Alzheimercafé Reimerswaal in Krabbendijke Snackstop bij slager Schrijver Bonman Kantoor nu totaal Bruun de Beer geeft feestje W’w Muziekfeest van BV BEVELAND EXPO Prijs: VVV-bon t.w.v. EEM in Kortgene Zomerrondgang in Hansweert Expositie van de Weefkring Goes g. w 9 Het Katholiek Vrouwen Gilde organiseert allerlei activiteiten, zoals een workshop bloemschikken, (foto: Tannie de Jonge) (Vervolg op voorpagina) Winnaar van week 36, woensdag 1 september De winnaar is geworden: Marianne van Lobberegt uit Culemborg De deelnemers van de rolstoeldriedaagse genieten van een bal letje en een saucijsje, (foto: Ko Reijnierse) YERSEKE - Tien jaar geleden nam Toos Cornelisse de winkel Bruun de Beer in Yerseke over. Nu runt ze de baby-kinderspeciaal- zaak samen met haar dochter Annuska. Op zaterdag 11 september viert het tweetal het tienjarig jubileum. Voor de winkel staat dan een feesttent. Daar zijn om 14.00, 15.00 en 16.00 uur modeshows van Bodyaction, terwijl dj Eric C. voor de muziek zorgt. Om 17.00 uur deelt Bruun de Beer ballonnen uit. Kinderen kunnen dan aan een ballonnenwedstrijd meedoen. Verder is er een kleurwedstrijd, geeft Stokke een demonstratie voor ouders, zijn er allerlei kortin gen op kleding, meubels en andere artikelen en staat er een hapje en drankje klaar. Bruun de Beer is te vinden op het Kerkplein 8 en is te bereiken via: 0113-574210. Op het pand van Bouman KantoorTotaal is een extra verdieping gekomen, (foto: Tannie de Jonge) GOES - Voor de deelnemers aan de rolstoeldriedaagse stond afge lopen week weer de traditionele ‘snackstop’ bij slagerij C.J. Schrij ver op het programma. Het is voor het vierdejaar dat de Goese sla ger aan de Vogelzangweg de deelnemers kosteloos voorziet van een gehaktballetje en mini-saucijzenbroodje. “Ik doe dat graag”, zegt André Schrijver. De slager keek dan ook tevreden toe hoe de ongeveer tachtig rolstoelers van de Randhof en het Gasthuis en hun begeleiders zich de traktatie goed lieten gevallen. Shawls van verschillende stoffen die als sieraad gedragen kunnen worden of voor functioneel ge bruik. De expositie is tot eind novem ber te bekijken. Het Ambachts- centrum is open op woensdag en zaterdag tussen 13.00 en 16.30 uur. Forten als Rammekens bij Rit- them en dat in Ellewoutsdijk zijn voorbeelden, maar voldeden niet meer toen de belegering met kanonskogels werd ondersteund. Die kogels maakten gaten in de muren, zodat aarden wallen meer bescherming boden. Doet de gemeente Borsele extra zijn best om de monumenten in de kijker te plaatsen, elders in Zeeland blijken de gemeentes eveneens trots hun monumenten de kijker te plaatsen. Per slot van rekening staan ze onder toezicht van de gemeenten.. De Vree: “Niet dat we er elke dag volop be zig zijn, maar ze worden wel bij- gehouden. Voor deze open dag hebben we natuurlijk er voor ge zorgd dat alles er pico bello bij st'aat. Het is natuurlijk prachtig om wat buiten ons gezichtsveld valt eens een keer uitgebreid te bekijken waardoor je beseft wel ke geschiedenis ten grondslag ligt aan de plekken waar we wonen.” Ook Goes is ooit een vestingstad geweest. Het Bastion in de Smal- legangsbuurt, de kanonnen op de kaden en de wallen en grachten zijn nog stille getuigen. In het stadhuis op de Grote Markt wordt zaterdag 11 september een monu mentenwandeling verkocht. In die folder zijn ook begeleidende teksten voor het tochtje langs de verdedigingswerken opgenomen. Wat betreft de gemeente Rei- Dat hedendaagse vorsten nog steeds drommen voetvolk op de been krijgen, blijkt wel in Mid delburg. Enthousiast juichende mensen, met zijn honderden staan ze achter de dranghekken geperst, als de koningin in haar beveiligde bolide aan komt rij den. Zelfs Duitse toeristen laten zich niet onbetuigd in de ‘Oran je-welkomsshow’. Voor de stad Middelburg is het drie keer feest. Allereerst het bezoek van de vorstin naar de Koningin Beatrix kijkt op en zwaait naar de ambtenaren die uit het nieuwe Middelburgse stadskantoor hangen, (foto: Jaap Wol- terbeek) KORTGENE - De Koninklijke Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Kortgene houdt op zaterdag 25 septem ber een feest ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan. 7 HANSWEERT - De harmonie en drumband van Muziekvereni ging Scheldegalm loopt op woensdag 8 september vanaf 19.30 uur door Hansweert. De muzikanten vertrekken vanaf het eigen verenigingsgebouw aan de Boomdijk. GOES - De Weefkring Goes ex poseert shawls, weefsels en sierraden in het Ambachtscen- trum in Goes. De expositie be gint op zaterdag 11 september. De afdeling Goes van het Katholieke Vrouwen Gilde is vertegen woordigd in het Provinciaal Bestuur en van daaruit in het Landelijk Bestuur. Een keer per jaar wordt met de Zeeuwse afdeling een reis gemaakt met een educatief en recreatief karakter ondermeer naar de Sint Baafskerk in Gent en de Sint Jan in ‘s-Hertogenbosch. Het 85-jarig bestaan gaat niet ongemerkt voorbij want op 27 september is een grote feestavond gepland in de Goese Magdalena zaal waar klederdrachtengroep Mooi Zeeland het jubileum luister bij komt zetten. Informatie Katholiek Vrouwen Gilde: Ardi Zweedijk, 0113- 228099. NISSE Kerk, Dorpsplein, Dansende Stoepa’s, mysteries van de plasti sche vormen door Ingrid van de Linde en Renee Schouwenberg, dinsdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en vrijdag 12.00-20.00 uur, 7 t/m 22 september. HEINKENSZAND Galerie ‘t Kunstuus, Dorpsstraat 43, schilderingen en beelden van Sjaak Willemsen onder de titel ‘nog steeds op zoek naar....’, woensdag en donderdag 13.00- 18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 uur en 19.00-21.00 uur en zater dag 10.00-12.00 uur en 13.00- 16.00 uur, t/m 18 september. NEELTJE JANS Deltaplaza, foto’s van Petra Rou wendal, t/m 30 november. In een tent op het havenplateau, treden verschillende korpsen op, houdt Ons Boeregoed een pre sentatie en leggen kunstenaars het muziekleven van EMM vast. Ook is er een tentoonstelling over de geschiedenis van EMM, een braderie, oldtimers en een verkoop van tweedehands spul len. Voor de jeugd is er een grab belton, een fietswedstrijd op rare fietsen en schminken. Het feest begint om 10.00 uur. WEMELDINGE Museum ‘t Waskot, Pr. Julianas- traat 1, merklappen uit 1892, handwerken van vroeger, Lego uit de jaren 60 en het kamertje van opoe, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m september. Het katholiek Vrouwen Gilde komt een a twee keer per maand bij elkaar. Er zijn bezoeken aan een bakkerij, aan de oesterputten in Yerseke, workshops rond Sinterklaas, Kerstmis en Pasen. “En er komt een mevrouw over het joodse geloof vertellen en daarna be zoeken we een synagoge. Gewoon, gezelligheid en leuke dingen doen. Geen zware lezingen, liever een gezellig en licht programma. Ziekenbezoek, jubilea en condoleances zijn vanzelfsprekende acti viteiten. Het Katholieke Vrouwen Gilde is een oecumenische groep, we openen ons jaar met een gebedsdienst met een gedicht en met Kerstmis een viering. We hebben verschillende leden, een christelijke achtergrond is niet noodzakelijk. Je hoeft niet katholiek te zijn, alle nieuwe leden zijn welkom.” GOES - Bouman KantoorTotaal, gevestigd aan de Amundsenweg 45 in Goes, heeft de showroom en shop flink uitgebreid. Op het pand kwam een extra verdieping. Door de ingrijpende verbouwing is ook het assortiment kantoorapparatuur, -meubilair en -artikelen uitgebreid. Bouman KantoorTotaal heeft de afgelopen jaren een sterke groei doorgemaakt waardoor een uitbreiding van de showroom niet achterwege kon blijven. Bouman wil in de regio niet alleen bekend staan om het uitgebreide assortiment maar ook om snelle service en scherpe prijzen. Bouman KantoorTotaal is te bereiken via: 0113-271955. BAARLAND G achttien 88, Oude Polderdijk 2, aquarellen en tekeningen van Tanneke Barendregt en beelden van Geert Hulshof, zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur, t/m 12 september. Op zich is het iets gedenkwaardigs dat een vrouwenvereniging vijf entachtig jaar bestaat, vindt Zweedijk. “Iedereen is welkom bij on ze vereniging. We kunnen best mensen er bij gebruiken. En denk niet dat wij een tuttig stelletje zijn. De drempel is dat men vaak denkt ‘dat is niets voor mij’. We zijn een gemêleerd gezelschap, zonder rang of stand, waar voor ieder wat te beleven is.” Het Katholiek Vrouwen Gilde telt vijftig leden in leeftijd veertig- plus tot in de tachtig. In vroeger dagen telde het Gilde wel negentig leden maar die terugloop is landelijk. Het bestuur bestaat uit Ardi Zweedijk, sinds een jaar voorzitter, Riet Korsuize, penningmeester, Vera Burgs, secretaris, Corrie Sertons en de vijfde bestuurszetel is vacant. “Samen trekken wij de kar, maar we hebben behoefte aan nog iemand er bij”, zegt Zweedijk, “Wij houden een vijftiental ac tiviteiten per jaar, de mensen voelen zich daarbij op hun gemak want ze blijven lid. Vroeger, veertig, vijftig jaar geleden was het anders. Men had meer tijd en minder andere dingen om te doen. Jonge vrouwen komen kijken en vinden het best leuk wat wij doen.” GOES - Het Katholiek Vrouwen Gilde afdeling Goes viert deze maand het 85-jarig bestaan en wil dat bij monde van voorzitter Ardi Zweedijk aan de ‘wereld’ laten weten. “Ja, wij willen wel even laten weten dat wij springlevend zijn.” De gasten praten met elkaar over wat zij met dementie meemaken en over de mogelijkheden voor hulp. Verder wordt een videofilm gedraaid waarin vier mensen met dementie vertellen over hun er varingen en gevoelens en wat de aandoening betekent voor hun relatie en omgeving. De bijeenkomst is tussen 14.00 en 16.30 uur in de recreatiezaal van Zorgcentrum Ter Weel in Krabbendijke. Meer informatie is verkrijgbaar bij Riet van Steveninck van Zorgcentrum Vredelust, 0113- 576200 of Anja Lambrechtse van Zorgcentrum Ter Weel, 0113-503240. stad. Dan de officiële opening van de Roosevelt Academy en in het verlengde daarvan de of ficiële ingebruikname van het ultramoderne stadskantoor, dat volgens burgemeester Schou wenaar de paradoxale schoon heid van een zeecontainer heeft. Maar goed, de protocollen daar ligt de gemiddelde burger niet van wakker. Die wil gewoon een glimp opvangen van de ko ningin. Ook de Middelburgse ambtena ren hebben een goede dag. Op de eerste rang hangen ze uit de raam van het nieuwe kantoor. De vorstin vindt het wel een amusant gezicht. Ze blikt vrien delijk omhoog en zwaait. “Ko ningin, koningin!” Kinderen achter de dranghekken roepen bij haar vertrek tevergeefs om aandacht. Ze malen er even la ter niet meer om. Ze zijn al blij met de persstickers die ze van de afgedropen journalisten heb ben gebietst. MIDDELBURG - Stenen ede len en vorsten blikken stoï cijns neer van het Middel burgse stadhuis. Gewone ster velingen op de Grote Markt heffen het hoofd juist op, naar een reusachtig beeld scherm waarop ze koningin Beatrix plaats zien nemen in de eeuwenoude raadzaal. Het stadhuis werd afgelopen week een universiteit. Van be stuurscentrum naar het Ox ford van Zeeland. Toos Cornelisse nam tien jaar geleden Bruun de Beer over, (foto: Tannie de Jonge) KAPELLE Gemeentehuis, expositie natuur foto’s van hobby-fotograaf Ad Lijnse, t/m 1 oktober. Rozen kwekerij Jos en Rianne Otte, Dijkwelseweg 15b, schilderijen van Gerda Duisterhof, maandag t/m zaterdag van 9.00-16.30 uur, zaterdag van 9.00-16.00 uur, t/m 30 december. Fruitteeltmuse- um, Biezelingseweg 10, schilde rijen met realistische fruitkunst, ‘Echt fruit’, woensdag t/m zater dag van 13.00-17.00 uur, t/m 25 september. KRABBENDIJKE - Het Alz heimercafé is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. Vrijdag 10 septem ber wordt het café weer voor de eerste keer gehouden in Krabbendijke. GOES Galerie Van den Berge, Westwal 45, ‘Wallconcepts’ 08-2004 van Sigmund de Jong en grafiek, beelden en tekeningen van Anne- Marie van Sprang, donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, 28 au gustus t/m 2 oktober. ‘t Artistie ke Hoekje, Korte Kerkstraat 14, kunst van Reinier de Munck, Ger- di Zwaan, Geje, Pleunie, Jan Da- vidse, Bert den Dunnen en Milly Oele, donderdag van 10.00 tot 20.30 uur, vrijdag 10.00 tot 17.30 uur en zaterdag 10.00 tot 17.00 uur, t/m 2 oktober. Galerie De kaai, J.A. van der Goeskade 65, werken van Hans Luiken en Thea Boss, maandag tot en met vrijdag 9:00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur, tot 15 no vember. Ter Horst, De Horst 48, 3 dimensionale bewerkte re producties en olieverfschilderijen, augustus en september tijdens kantooruren. Lunchcafé Het Stadhuis, Lange Kerkstraat 1, werken van Marlou Pluymaekers, portretten van Georgia O’Keeffe en acrylschilderijen met als the ma: ‘De zee en het (Zeeuwse) landschap’, t/m september. Am- bachtscentrum, Bergweg 2, shawls, weefsel en sieraad, werk van weefkring Goes, woensdag en zaterdag van 13.00-16.30 uur, t/m november. Atelier Ineke Otte, ‘s Heer Elsdorpweg 39, beelden en sieraden, vrijdag 10 september van 13.00-18.00 uur en zaterdag 11 september van 11.00-18.00 uur. j reere<rne' Q> In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. KATS Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3, beelden van Sjoerd Buisman, Mathilde Cuijpers, Ni colas Dings, Bart Kelholt en Al bert Verkade, dinsdag t/m zater dag van 10.00-17.00 uur, t/m be gin september. merswaal: Yerseke toont zijn oes terputten onder leiding van een gids en Het Zeeuws Landschap verzorgt een excursie door de Yer seke Moer. Ook draaien molens in diverse kernen. In Kruiningen - waar ook een braderie wordt ge houden - staat de Monumenten- wacht met een informatiestand. Ook is er een aantal kerken open met allerlei activiteiten. In de ge meente Kapelle wordt de Wemel- dingse Dag met kramen en de monstraties van oude ambachten onder de noemer van Open Mo numentendagen geplaatst. Bo vendien is er een expositie in de NH Kerk aan het Kerkplein in Kapelle. Die gaat over de middel eeuwse kastelen die in Kapelle en omgeving hebben gestaan. JOB i'- I Woensdag 8 september 2004 de Bevelander (advertentie) Kantoor Fruitlaan 4c, postbus 5. 4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Maandag 09.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Bevelander niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Twente De Bevelander is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. Directie Algemeen Directeur J.V Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheijen Chef redactie Ellen de Dreu Eindredactie Dennis Rijsbergen 0113-274021 redbeve 1 ander whkwegener. n I Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Henk Mallekote 0113-274031 (privé 0113-342535) Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concem. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wege ner NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze adminis tratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. de penode ld september Kcort- u uw af onrroert ats ^Kd3or>e<jrc nou Verschijnt in een oplage van 43.200 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Noord- en Zuid beveland. Cora Slot 0113-274030 (privé 06-53671555) Hellen van Tol 0113-274032 of 06-53810750 I gn doe Ofu c L It* -tuin ■*-. Üi-r I deskundig I de week. Echte kaarten sturen met het gemak van internet. -r/ .^^ede^.C- - ^Ap^ep^e^eteee. af 'e«er W' ,K 4^^e,dderder^ ■jjr, de 'Ja'1 K- 'UB

Bevelander | 2004 | | pagina 9