PopEdu benefietfestival voor arme kinderen in Cambodja Karolingenmarkt met veel folklore Het Veerse Meer strijdtoneel groots wakeboard-event voor Try out nieuwe show Rasti Rostelli op Zeeuwse bodem 1 Roosevelt Academy Rasti Rostelli Family Show KORTINGSBON Schilderijen Leonard Maas Koningin Beatrix en Blof openen Middelburgse JAZZ BY THE SEA f Vierde lustrum braderie Gapinge CINE CITY VLISSINGEN PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Twee optredens Van der Wal Optreden Te Brummelstroete 5 17 de Bevelander Woensdag 25 augustus 2004 Covers Wilde Ganzen Flat Out, één van de groepen die optreedt tijdens PopEdu. (foto: pr) I Robot Overdag vinden in deze feesttent 13 Going on 30 (advertentie) Zaterdag 4 september Arsenaal Theater Vlissingen jongen van school, verlangt ze wanhopig naar een compleet nieuw leven. Op de avond van haar dertiende verjaardag doet ze een wens. De volgende och tend is ze een prachtige vol wassen vrouw van dertig jaar. Around The World in 80 Days Shrek 2 Nederlandse versie O Swingend regiedebuut van Stephen Fry neemt ons mee naar het extravagante Londen in de ‘roaring twenties thir ties’. GAPINGE - Voor de twintig ste keer wordt zaterdag 4 sep tember in Gapinge een brade rie georganiseerd door Socië teit Ter Gapinge. Die dag staat het dorp bol van activiteiten die plaatsvinden in en om de Schotsehoek. Naast de capriolen op het water zijn er ook allerlei activiteiten op en rond het haventerrein in Kortgene. Er zijn springkussens, Aan PopEdu, dat staat voor Pop for Education in Cambodia, ver lenen Miles Browning Didge, Copy Cat en Flat Out hun mede- Deze optredens hebben plaats vanaf 15.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro, zowel in de voorver- Deze organisatie, werft vanuit een oecumenische inspiratie, een klimtoren, kledingkramen en een modeshow. Verder be staat de mogelijkheid een heli- koptervlucht te maken. Ook zijn er zaterdagavond optredens van een plaatselijke bluesband, Co py Cat en de meidengroep Bad Candy. Tijdens de ‘Rasti Rostelli Fami ly Show’ kan jong en oud op een boeiende wijze kennisma ken met het onbekende, het onderbewuste, gedachtekracht en de magie van hypnose. Rasta Rostelli laat onder andere zien hoe bezoekers reageren onder hypnose en hoe ze voorwerpen laten bewegen door er alleen maar aan te denken. De Rasti Rostelli Family Show begint om 20.15 uur en de toe gangsprijs voor de try out be draagt 17,50 euro. er ook een folklorefestival geor ganiseerd.” Er zijn kramen van het Guusuus, korfbalclub Fortis en bij Medio- Via het Meerwaarde Plan sti muleert en beloont Wilde Gan zen met premies de actievoer- MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg zijn van 4 september tot en met 9 oktober tekeningen en schilderijen van Leonard Maas te zien. MIDDELBURG - Koningin Beatrix verricht dinsdag 31 augustus de officiële opening van het nieuwe stadskantoor en de Roosevelt Academy in Middelburg. De Zeeuwse pop groep Blof luistert de opening op met een groot concert. Blof speelt samen met de beroemde Afrikaanse muzikant Femi Kuti en zijn band The Positive Force. ders die zich in ons land willen inzetten voor waardevolle initi atieven elders in de wereld. Twisted O Zaterdag 24.15 uur. Een vrouwelijke politieagent, wiens vader een seriemoorde naar was, wordt van inspecteur in een moordzaak plotseling de verdachte wanneer haar ex- vrienden achter elkaar om het leven worden gebracht. Première The Village O Première Fahrenheit 9/11 O© VLISSINGEN - De try out van de nieuwe show van Rasti Rostelli, de populaire enter tainer die met hypnose, magie en telekinese sinds de jaren negentig volle zalen trekt, is zaterdag 4 september te zien in het Vlissingse Arsenaalthe- ater. MIDDELBURG - Jan Jaap van der Wal, standup-comedian en pa nellid van het TROS-televisiepro- gramma ‘Dit was het nieuws’, treedt twee keer op in Zeeland. Vrijdag 3 september is hij met zijn show ‘Staat’ te zien in de Stads schouwburg in Midelburg en za terdag 4 september speelt hij in de Goese Mythe. Beide voorstellin gen beginnen om 20.00 uur VEERE - De veelzijdige Wilke Te Brummelstroete treedt vrij dag 27 augustus op in de Grote Kerk in Veere. Ze doet met diri gent Frans Brüggen en het Or kest van de achttiende eeuw. Het concert begint om 20.00 uur. Mezzosopraan Te Brummel stroete zingt aria’s uit de komi sche opera’s die Joseph Haydn in opdracht van vorst Esterhazy. OOST-SOUBURG - De Karo- lingenburcht in Oost-Souburg is zaterdag 4 september het de cor voor een grote Karolingen markt én een Internationaal Folklorefestival. De Karolin genmarkt begint om 9.00 uur in de Kanaalstraat en de Pa spoortstraat. Het folklorefesti val start om 13.00 uur met daaraan gekoppeld van 19.30 tot 23.00 uur een grote gala avond in de feesttent. 14 t/m 19 september www.jazzbythesea.nl Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur, don derdag niet om 16.15 uur. Michael Moore neemt in Fah renheit 9/11 onder de loep wat er allemaal gebeurd is met de Verenigde Staten na 11 sep tember; en hoe de Bush rege ring deze tragische gebeurtenis heeft gebruikt om zijn eigen agenda te promoten. Chronicles of Riddic O Dagelijks 13.30, 19.00, 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. Het is een duistere tijd in het universum. Planeet na planeet valt ten prooi aan het onheilige leger van de Necromongers. Catwoman O Sproet II Zaterdag, zondag 13.45 uur. Sproet keert na elf jaar terug bij meneer Taschenbier, deze keer om zijn verlegen zoon Martin te helpen. Martin komt er al snel achter wat Sproet van plan is: zonder de ouders van Martin in te lichten veranderd hij diens wereld naar zijn eigen inzichten met alle gevolgen van dien. De kunstenaar uit Weert noemt zichzelf een ‘mensschilder’. Zijn belangrijkste thema is de strijd van mensen om ruimte, om leegte en om stilte. Met deze gedachte probeert Maas zichtbaar te maken wat hij over mensen waarneemt en denkt. Zijn exposi tie is maandag van 17.30 uur tot 21.00 uur te zien, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 13.00 uur. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Nadat Jenna (Jennifer Gamer) een vernederend blauwtje heeft gelopen bij de coolste Koningin Beatrix verricht om 14.00 uur, in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt, de opening van het stadskantoor en de Roosevelt Academy. Dit in stituut voor international univer sitair onderwijs vestigt zich in september in het middeleeuwse stadhuis aan de Markt. Voor de opening zijn circa honderd vijftig prominenten uitgenodigd. Om andere geïnteresseerden mee te laten genieten van de happening, komt er een groot scherm op de Markt. De opening is hierop live te volgen. Na het bezoek aan de Burgerzaal, bekijkt de koningin vanaf 14.55 uur het nieuwe Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. De kwade en onheilspellende kracht van de vreemde wezens buiten het dorp is zo afschrik wekkend dat niemand het dorp durft te verlaten of het bos in durft te gaan. Iemand die het dorp verlaat, verandert daar mee de toekomst. Dagelijks 19.00, 21.45 uur, zaterdag 24.15 uur. De volgzame werknemer Pa tience Philips (Halle Berry) cijfert zichzelf weg voor haar heethoofdige baas en model Laurel Hedare. Als ze erachter komt dat fr nieuwe producten van het bedrijf vreselijke bij werkingen hebben komt ze in een bedrijfscomplot terecht. geldorsers uit België, de Grunin- ger Daansers uit Groningen, fol klore groep De Blokkerder Dansgroep en Medioburgum zelf doen mee. “Bovendien is het Veersche Scheeptuig vocaal aan wezig”, aldus De Visser, voor zitter van Medioburgum. Tijdens de Karolingenmarkt kan folklo- regroep Medioburgum een dub bel feestje vieren. De vereniging bestaat 35 jaar en voorzitter Din- geman de Visser en zijn vrouw Paulie, dansleidster, zijn 25 jaar bij de club. KORTGENE - Voor de twee de keer is het Veerse Meer za terdag 28 en zondag 29 au gustus het strijdtoneel voor een groots, internationaal wa keboard-event. Het spektakel heeft plaats in de oude land- bouwhaven van Kortgene. Na een spectaculaire opening om 10.00 uur gaat het evene ment op de eerste dag verder met wedstrijden in vier discipli nes: boys, open man, ladies en pro-men. Hierbij halen Neder landse en Belgische wakeboar- ders alles uit de kast om jury en publiek te imponeren. Tijdens de tweede editie van het water- sportfestijn wordt er gestreden om de Zembla-wisselbokaal. De zondag staat het wakeboard- event, dat vorig jaar ruim vijf tienhonderd bezoekers naar het Veerse Meer lokte, in het teken van clinics en fraaie stunts op een schans. DINSDAG Amemuiden, haven, theater duet De Eend Variaties, van af 20.30 uur.* Middelburg. Abdijplein, optreden van Blof en de wereldberoemde Nige- riaanse muzikant Femi Kuti en zijn band The Positive For ce, aanvang 20.00 uur.* West- kapelle, Zeedijk, Sweetheart Come, een ode aan de oceaan, aanvang 20.30 uur. WOENSDAG Amemuiden, haven, theater duet De Eend Variaties, van af 20.30 uur.* Domburg, pro testantse kerk aan de Markt, concert door brassband Apollo, aanvang 20.30 uur.* Middelburg, Abdijplein, ZNF band met Stijn Warendorff en Alexander van Popta, 20.00 uur.* Middelburg, Ab dijplein, latin-popconcert van Gabriel Rios, 21.30 uur. Miles Browning Didge opent PopEdu. Hun repertoire laat ster ke Australische invloeden horen. De didgeridoo is daarbij niet weg te denken en speelt dan ook een grote rol. Copy Cat vervolgt het benefiet festival met hun eigenzinnige in vulling van bekende, zeer geva rieerde en stomende covers. Wakeboarders zorgen nogal eens voor spektakel op en boven het water, (foto: Huug de Kort) Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur, maandag niet om 21.45 In 2035 raakt robot Sonny be trokken bij een moord. Deze overtreding van een van de ‘3 robot wetten’ is een bedreiging voor de mensheid, er is dan niets meer dat de robots tegen houdt om de wereld voorgoed over te nemen. les Invasions Barbares Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22 uur, dinsdag 20.00 uur Rondom het ziektebed van een vriend komt een groep vrien den bijeen en bekijkt wat er over is van hun oude idealen. Oscarwinnaar Beste Niet-En- gelstalige Film 2004. VLISSINGEN - PopEdu, zo heet het benefietfestival voor Cambodjaanse kinderen dat zondag 5 september plaats heeft in het Arsenaaltheater in werking. Vlissingen. De opbrengst gaat naar stichting Sawasedee, die zich bezighoudt met het wer ven van fondsen voor scholen bouwprojecten van Don Bos- koop als aan de zaal, co. Flat Out is deze middag de hek kensluiter. De tienkoppige, sup mede totstandgekomen dankzij Wilde Ganzen. De braderie begint al om 10.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. Voorafgaande aan de officiële opening om 11.00 uur is er een optocht in Gapinge met dweil- bandjes, sjezen en oude trekkers. Op de braderie staan ongeveer 35 kramen opgesteld van onder nemers uit Gapinge en directe omgeving. “De ringlijders vere niging Gapinge houdt vanaf 11.00 uur haar jaarlijkse sjezen- wedstrijd met een groot aantal versierde sjezen, ‘s Middags zijn er optredens van het a capella- koor Vocaal Ensemble Sint Lau rens”, laat Sylvia Paauwe na mens de organisatie weten. Verder zijn er een groot aantal attracties voor groot en klein zo als oude trekkers en motoren, het Vergezicht over Gapinge, springkussens, draaimolen, schiettent, spijkers slaan en mu ziek door de diverse dweilbands. De dag wordt afgesloten met vanaf 21.00 uur en feestavond met live muziek in dorpshuis De Spil. stadskantoor. De Middelburgse ondernemers maken van de Markt een ‘wereldmarkt in een wereldstad’, met kramen en eet gelegenheden. Het stadskantoor is, in verband met de veiligheid, op dinsdag vanaf 12.00 uur ge sloten. De parkeergarage aan de Kanaalweg is gedeeltelijk te ge bruiken.- Blof geeft een concert in de Bur gerzaal voor een select gezel schap en treedt tevens op het Ab dijplein op voor een groot pu bliek. De band speelt samen met de beroemde Afrikaanse muzi kant Femi Kuti en zijn band The Positive Force. Afgelopen najaar traden zij al samen op in Nigeria. Het optreden op het Abdijplein is onderdeel van het Zeeland Na zomer Festival. Het concert be gint om 20.00 uur op het Abdij plein en duurt ongeveer drie uur. Kaarten kosten tien euro en zijn verkrijgbaar via het Zeeland Na- zomerfestival. Bright Young Things Donderdag 20 uur, vrijdag 22 uur, zaterdagl9.30 uur en maandag 20.00 uur Dagelijks 13.45, 16.15 uur. Zaterdag en zondag geen ver toning. Shrek en zijn prinses Fiona rei zen na hun huwelijksreis naar Fion’s ouders, de koning en koningin van het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hier. De koning had heel iets anders in gedachten voor zijn dochter en probeert alsnog zijn eigen Sneak Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. ZATERDAG Oostkapelle, Kerkplein, con cert van Crescendo, 19.30- 21.00 uur.* Veere, bespeling carillon stadhuistoren door Loek Boogert. stadsbeiaardier van Voorburg, 19.00-20.00 uur.* Zoutelande, muziektent, jazz muziek, 20.00 uur. ZONDAG Goes, Manhuistuin, optreden van muziekvereniging Con Affezzione, 12.30-13.30 uur. MAANDAG Middelburg, Abdijplein, ope- ningsparade Zeeland Nazo mer Festival 2004, 17.00 uur.* Middelburg, Abdijplein. concert van fanfare Banda Azufaifo en 20.00 en 21.30 uur.* Westkapelle, Zeedijk, opera Sweetheart Come een ode aan de oceaan, aanvang 20.30 uur. Garfield AL Dagelijks 13.45 en 16.15 uur Garfield heeft alles goed voor elkaar, maar dat verandert als zijn baasje Jon besluit om de hond Odie in huis te halen.. Tegen inlevering aan de kassa goed voor 5 euro korting op 17,50 euro toegangsprijs. fondsen voor concrete en klein schalige projecten voor kansar men in de wereld. Paniek Op De Prairie Nederlands gesproken Dagelijks 13.45, 16.15 uur, za terdag en zondag geen verto ning Op een ranch in het Wilde Westen zijn de dieren bang dat ze aan de plaatselijke vleesfa- briek verkocht worden. Ze smeden een plan om de ranch te redden van de ondergang. Dogville Zondag 20 uur, woensdag 20 uur Kleine dorpsgemeenschap geeft vluchtelinge bescher ming tegen achtervolgende gangsters. DONDERDAG Grijpskerke, boerderij galerie De Ósseberg aan de Singelweg 11, kleinkunstprogramma van Adrie Oosterling, aan vang 20.00 uur (reserveren: 0118-625284).* Middelburg. Koorkerk, miniconcert door sopraan Lonne van Liere, alt Marja de Waard en piano Hans van der Stal, 15.00- 15.30 uur.* Oostkapelle, Kerk plein, muziek van de Ever greens, 19.00-21.30 uur.* Veere, bespeling carillon stadhuistoren door Loek Boo gert, stadsbeiaardier van Voor burg, 15.00-16.00 uur.* Zoute lande, Catharinakerk, concert door Wout Bosschaart (or gel) en Rianne Weekhout (zang) vanaf 20.30 uur Middelburg, Oostkerk, Mid- dagpauzeconcert door Wout Bosschaart, 12.30-13 uur. Middelburg, Abdijkerk Mi niconcert Lonne van Liere Marja de Waard en Hans van der Stal, 15-15.30 uur. VRIJDAG Aagtekerke, NH kerk, concert door Wout Bosschaart (or gel) en Ronald Joosse, aan vang 20.00 uur.* Veere, Grote Kerk, het orkest van de 18e eeuw, dirigent is Frans Brug gen en mezzosopraan Wilke te Brummelstroete, vanaf 20.00 uur.* Vlissingen, Sint Jacobs- kerk. middagpauze orgelbe speling door Janno den En gelsman, vanaf 12.00 uur. allerlei activiteiten plaats zoals dingen, en een aantal ambulante dansdemonstraties door diverse handelaren”, legt Schroevers uit. dansgroepen. Gedurende de hele “Deze jaarmarkt bestaat al heel dag is er een grote rommelmarkt lang en de laatste vijf jaar wordt voor particulieren. De organisa tie van dit jaarlijkse evenement in Oost-Souburg is in handen van Kees Schroevers van de winkeliersvereniging Nemidso en Dingeman de Visser en Chris burgum kunnen de bezoekers Schouls, beiden van folklore- zien hoe babbelaars worden ge- groep Medioburgum. “Op de bakken. Medioburgum biedt dit jaarmarkt staan meer dan hon- jaar een variatie aan optredens: derd kramen bemand door locale Dansgroep Baeringen uit Oslo winkeliers met speciale aanbie- Noorwegen, de Lichtaartse Vle- Dagelijks 13.45, donderdag ook 16.15 uur. Het wereldberoemde boek van Jules Veme op het witte doek. De Engelse uitvinder Phileas Fogg (Steve Coogan) sluit een weddenschap af dat hij de wereld rond kan reizen in tachtig dagen. King Arthur Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur. King Arthur vertelt het echte verhaal van zijn ridders en zijn geliefde Guinevere in een meeslepend avontuur over een man wiens lot het is koning te worden. I i de Bevelander I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I SwL X

Bevelander | 2004 | | pagina 17