Kanariegeel houdt toezicht op het water Kinderburgemeester opent Kinderstad Duister sprookje in het Goese Poelbos €50 Webprint(3)nl De vakantie foto van de week Schildercursus in Driewegen Schoenenwereld zet stap in Goes RONDJE B.V. BEVELAND BEVELAND KINDERVAKANTIEWEEK EXPO Alpha oriënteert op het geloof Middag voor nabestaanden WV-bon t.w.v. \5<n Wi Woensdag 25 augustus 2004 de Bevelander De tweekoppige bemanningvan de RWS 84: Corné van Kaam (links) en Jan Feijtel. (foto: Rien Dekkers) Mozaïe kt egels £vvo\ M A Winnaar van week 34, woensdag 18 augustus De winnaar is geworden: E. J. van Twist uit 's Gravendeel De Schoenenwereld werkt met grote kortingen, (foto: Tannie de Jonge) GOES - In de Korte Kerkstraat in Goes opende begin augustus De Schoenenwereld, een modieuze schoenenwinkel waar schoei sel met hoge korting verkocht wordt. Kinder,- dames en heren schoenen, sportschoenen in vele uitvoeringen. "Wij voeren een zomeractie met korting tot wel vijftig procent", zegt eigenaar Zhoe. "Kinderschoenen in de maten 20/28, damesschoenen ma ten 36/41, herenschoenen tot maat 45. Alles van leer van uitste kende kwaliteit. Slippers en sportschoenen voor dames en heren ook tot maat 45. Zelf zit ik al lang in de schoenenhandel en ik vond het hier een leuk punt om een schoenenwinkel te beginnen. De uitgebreide collectie wordt steeds met nieuw aangevuld en deze week kwam de wintercollectie al binnen." Naast schoenen heeft De Schoenenwereld bijpassende accessoires. Maandag tot 13.00 uur gesloten. GOES - Het Palazzoli Huis in Goes houdt op donderdag 2 september een ontmoetings- middag voor nabestaanden van kankerpatiënten. Mensen kunnen elkaar ontmoeten en ervaringen uitwisselen. Andrea Geuze wordt om 10.30 uur door de Goese burgemees- GOES - Zijn het bestaande personages of misschien my thische figuren? Bezoekers van de voorstelling Diep in het bos, dat het Goese Poelbos als decor en tribune heeft, wor den meteen geconfronteerd met het sinistere, het duistere. Een donker spookje als een van de optredens tijdens het Zeeland Nazomer festival. Stuur voor maandag 14.00 uur een e-mail naar red.bevelan- der@whk.wegener.nl of een kaartje met adres en telefoonnum mer naar postbus 5, 4460 AA in Goes onder vermelding van de voorstelling waarvoor u in aanmerking wilt komen. Winnaars krijgen bericht waar en wanneer ze de kaarten kunnen ophalen. stuk verwerkt. Regisseur Eric de Volder en componist Dick van der Harst vertellen eerder het verhaal van Blauwbaard. De teksten zijn fel confronte rend, dan weer opluchtend kol deriek. Voor de muziek zijn de Bretonse beurtzangen als basis genomen. Door de kracht van herhaling heeft de muziek een mantra achtige uitwerking op het pu bliek. Diep in het Bos ging eindjaren negentig in première en is sindsdien over de hele wereld gespeeld. Het Gentse gezelschap Muziek Lod voert het stuk in het Poelbos op. ter Dirk van der Zaag benoemd. Daarna opent zij samen met de kinderwethouders Jasmina Ju- sufovic en Marjan Jasperse Kinderstad 2004. De Stichting Goes Promotie heeft een aantal leuke attracties naar Goes gehaald. Nieuw in het programma is de tent op de Grote Markt, waar op het podi um miss Nederland Sanne de Regt tussen 11.00 en 13.00 uur kindermodeshows presenteert. WEMELDINGE - 'Blauw op straat' kent iedereen. Maar hoe worden op het water de zaken in goede banen geleid? Rijkswa terstaat houdt - naast het Korps Landelijke Politiediensten - vierentwintig uur per dag een oogje in het zeil. Vanuit Wemel- dinge patrouilleren de kanariegele boten door oostelijke Delta- wateren. Een dienst aan boord van patrouilleschip RWS 84 leert dat niet elke dag spektakel biedt. "Daar zitten we ook niet op te wachten", zegt gezagvoerder Corné van Kaam. "Wij zijn er primair voor het veiligheidsgevoel. Preventief." meestal volstaat een waarschuwing. Mensen doen dingen meer uit onwetendheid dan uit onwil." De beroepsvaart viert merkbaar vakantie. "Dat scheelt ons veel werk", zegt bootsman Feijtel. "Steekproefsgewijs controleren wij lading, vervoersdocumenten en brandstofadministratie. Schepen die varen met gevaarlijke stoffen geven dat zelf aan met een blau we kegel in de mast." De RWS 84 heeft apparatuur aan boord om te blussen en om klein spul te bergen. Voor oliebestrijding is er een speciaal schip: de Sepia. "Gelukkig treffen wij niet elke dag uitge putte duikers, hangend aan een boei, aan", zegt Van Kaam. "Als dan ook nog blijkt dat een van die mensen het niet heeft overleefd, is dat geen pretje." Ongelukken zijn de keerzijde van de medaille, maar de twee vinden hun werk geweldig. De ene dag spanning, de andere complete rust. Vandaag geldt de kalmte van de Ooster- schelde. Er zijn opvallend weinig pleziervaartuigen op het buiten water. De patrouilleboot stuit op niets bijzonders, rechtsomkeert dus. Maar het tochtje maakt duidelijk waarom er zo weinig boten 'buiten' zijn. De jachthavens liggen tjokvol. Het is hoogzomer, maar die pleziervaartuigen blinken vooral uit in liggen. Deskundi ge landrotten, op een hangplek voor senioren aan de haven, weten waarom: veel pleziervaartuigen zijn statussymbool. 'Ik heb een jacht liggen in Wemeldinge', doet het wel aardig. "Er liggen mo torboten zonder motor, zeker weten", schamperen de oude manne tjes. In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. BAARLAND G achttien 88, Oude Polder dijk 2, aquarellen en tekenin gen van Tanneke Barendregt en beelden van Geert Hulshof, zaterdag en zondag van 11.00- 17.00 uur. t/m 12 september. Om 14.00 uur is een optreden van de Ronald McDonald In de vakantietijd is de bemanning op de RWS 84 twee- in plaats van driekoppig. Corné van Kaam is gezagvoerder, Jan Feijtel bootsman. Van Kaam: "Een voorschot op de toekomst, want bin nenkort gaan we permanent met twee bemanningsleden varen in plaats van drie. Dan kan de dienst namelijk 24 uur per dag pa trouilleren." Het traject Wemeldinge-Krammersluizen en weer te rug staat vandaag op de rol. Er is permanent radiocontact met de verkeersleiding in Wemeldinge, contact met andere vaartuigen gaat via de marifoon. Her en der treden de schippers van Rijkswa terstaat corrigerend op, bijvoorbeeld als vaartuigen zich ophouden in een gebied dat niet of beperkt toegankelijk is, of bij vissers- scheepjes die voor anker liggen in de door boeien aangegeven vaargeul. "Wij hebben de status van opsporingsambtenaar en dus mogen we bekeuringen uitdelen", legt Van Kaam uit. "Maar meegebrachte oude sleutels. Deze tegels worden, net als in voorgaande jaren, opgenomen in de bestrating van de Vlas- markt. Op de Dam staat onder andere een trampoline en een springkussen. Verspreid door de binnenstad lopen dweilor kesten en zijn er activiteiten van Unicef. Informatie over Kinderstad is verkrijgbaar via: 0113-214301 of 0113-271253. Ook dit jaar is er weer een bijzondere afsluiting op vrijdagochtend met een theatervoorstelling in Sportpunt Zeeland. Dankzij de bij drage van de Culturele Raad en het gratis gebruik van de ruimte in Sportpunt Zeeland kunnen de kinderen van de locaties Goese Pol der, Oost. West en Zuid deze voorstelling zien. Lezers van De Bevelander maken kans de voorstelling Diep in het Bos op vrijdag 3 september gratis bij te wonen. De Bevelander geeft in samenwerking met het Zeeland Nazomer Festival drie keer twee kaarten weg. Verder zijn er twee keer twee kaarten te winnen voor het concert Musica Espanol van het Zeeuws Orkest met een optreden van flamencogroep Luna en alta Mar op vrijdag 10 september in Middelburg en twee keer twee kaarten voor het concert van het Brussels Jazz Orchestra met Philip Cat herine en Toots Thielemans op zaterdag 11 september in Middel burg. KAPELLE Rozenkwekerij Jos en Rian- ne Otte, Dijkwelseweg 15b, schilderijen van Gerda Duis- terhof, maandag t/m zaterdag van 9.00-16.30 uur, zaterdag van 9.00-16.00 uur, t/m 30 de cember. Fruitteeltmuseum, Biezelingseweg 10, schilderij en met realistische fruitkunst, 'Echt fruit', woensdag t/m za terdag van 13.00-17.00 uur, t/m 25 september. Aan bod komen onder andere: de belevingen rondom het ziek teproces van de overledene, hoe met het verlies wordt omgegaan en reacties en medeleven van de omgeving. De bijeenkomst wordt geleidt door vrijwilligers van het Palazzoli Huis. De ont- moetingsmiddag is van 14.00 tot 15.30 uur aan de Naerebout- straat 25 in Goes. GOES - Circus, het wilde westen en de Olympische, het is een greep uit de thema's die de verschillende dorpen en wijken in de gemeente Goes hebben bedacht voor de Kindervakantieweek. Van maandag 30 augustus tot en met vrijdag 3 september is het voor de Goese kinderen weer dikke pret. Speciaal voor hen en hun ou ders een overzicht van de activiteiten. ’s-Heer Arendskerke Van maandag 30 augustus tot en met donderdag 2 september gaan de kinderen terug naar de tijd van het Wilde Westen. Op een kale vlakte vlakbij de Mississipi gaan zij vanuit het niets een stadje bouwen met een saloon, gevangenis en herberg. Daarnaast hebben de vrijwilligers ook allerlei wild west activiteiten in petto. Infor matie: Marijke Hamelink, 563233. 's-Heer Hendrikskinderen Ook in dit dorp duurt de vakantieweek tot en met donderdag 2 september. De kinderen gaan voor goud want de week is in de sfeer van de Olympische Spelen. En dus staan er vele sportieve wedstrijden op het programma. Maar allereerst moeten de deelne mers wel het Olympisch dorp opbouwen. Informatie: Ella Goede- gebure, 233945. Kattendijke De week begint in Kattendijk op dinsdag en eindigt op vrijdag. Stal op Stelten is het thema. De kinderen bouwen een boerderij en er staan activiteiten als spijkerbroek hangen, klompen inbranden, boomstam zagen en het maken van vogelverschrikkers op de rol. En als boeren in spe bezoeken de kinderen een echte boerderij in Ouwerkerke. Informatie: Annemiek van de Boomgaard, 622511 Kloetinge De kindervakantieweek is in Kloetinge iets korter en wel van woensdag tot en met vrijdag. Het thema is Pow Wow en dat is een ander woord voor indianenfeest. Wigwam-bouwen hoort op zo'n Pow Wow. Volgens indiaans gebruik gaan de kinderen krachtschil- den en dromenvangers maken. En hun moed zal op de proef wor den gesteld door een echte indiaan. Informatie: Petra en Gerrie Menheere, 231173. Wilhelminadorp De kindervakantieweek duurt hier tot en met vrijdag. Circus Wil ly Waltini doet het dorp aan en de kinderen zijn de acrobaten en de clowns. Aan het eind van de kindervakantieweek voeren ze dan ook een show op. Publiek is van harte welkom. Informatie: Pascal Eversdijk, 220435. Wolphaartsdijk Van dinsdag tot en met vrijdag is in dit dorp de vakantieweek. Zeeland Vakantieland is het credo. Zeeland wordt omzoomd door de Oosterschelde, de Westerschelde en de Noordzee en dus staan er heel wat 'natte' activiteiten op het programma. Informatie: Joke Proos, 581237. Goese Polder Van maandag tot en met vrijdag staat de week in het teken van het circus. Dat begint met het bouwen van een heuse circustent. De dagen erna knutselen de kinderen aan circusspullen en oefenen ze voor de show die ze vrijdagmiddag geven. Tussendoor is er bo vendien ruimte voor onder meer een uitje, een heuse overnachting en een theaterbezoek. Informatie: Philip Paul, 06-22505282. Oost De week is in Oost van dinsdag tot en met vrijdag. In de sfeer van kinderstad Droomdorp bouwen de kinderen aan hutten. Daarna zijn er allerlei workshops zoals koken, dansen en kaarten maken. Enkele kinderen mogen een rondvlucht maken en er staat een be zoek aan het theater in de planning. Ook een speurtocht ontbreekt niet. Informatie: Martha Blom, 270597. West De kinderen zijn in West welkom vanaf maandag tot en met vrij dag. In de wijk verrijst een heuse jungle, compleet met hutten. In dat oerwoud is het goed vossen jagen en is er een zeskamp. De oudere kinderen mogen er zelfs overnachten. Bovendien is er een theaterbezoek gepland. Informatie: Connie Boterhoek, 231962. Zuid Van maandag tot en met vrijdag is in Zuid de vakantieweek. On der het motto 'Het is feest' staan er allerlei korte toneelstukje op het programma. Verder mogen de kinderen zich uitleven in het bouwen van hutten en tijdens de sport - en spelactiviteiten. Verder is er een marktdag waarbij alle bewoners van de wijk welkom zijn. Voor de dappersten onder de oudere kinderen is er een over nachting en is het tijd om te griezelen. De tien-, elf- en twaalfjari gen gaan ook nog een krant maken. Informatie: Anneke de Dreu, 211572. GOES - Andrea Geuze krijgt op zaterdag 4 september de ambtsketen omgehangen, waarna zij officieel kinder burgemeester is van Goes. Aansluitend opent zij de pre mière van de film 'Waarom Unicef?'. HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, dorps straat 43, schilderingen en beelden van Sjaak Willemsen onder de titel 'nog steeds op zoek naar....', woensdag en donderdag 13.00-18.00 uur, vrijdag 13.00-18.00 uur en 19.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-12.00 uur en 13.00- 16.00 uur, t/m 18 september. GOES Lunchcafé Stadhuis, Zuid Beveland in beeld gebracht door M. Polfliet, olieverfschil derijen, dinsdag t/m zaterdag 9.00-18.00 uur, tot 29 augus tus. Galerie Van den Berge, Westwal 45, 'Wallconcepts' 08-2004 van Sigmund de Jong en grafiek, beelden en teke ningen van Anne-Marie van Sprang, donderdag t/m zater dag 12.00-17.00 uur, 28 au gustus t/m 2 oktober* 't Artis tieke Hoekje, Korte Kerk straat 14, kunst van Reinier de Munck, Gerdi Zwaan, Geje, Pleunie, Jan Davidse, Bert den Dunnen en Milly Oele, don derdag van 10.00 tot 20.30 uur, vrijdag 10.00 tot 17.30 uur en zaterdag 10.00 tot 17.00 uur, t/m 2 oktober. Gale rie De kaai, J.A. van der Goeskade 65, werken van Hans Luiken en Thea Boss, Maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur, tot 15 november. Ter Horst, De Horst 48, 3 di mensionale bewerkte repro ducties en olieverfschilderijen. Augustus en september tijdens kantooruren. DONDERDAG Goes, Grote Markt, folklore dag met ringrijden, oude ambachten en klederdracht, 11.00-16.00 uur.* Hansweert, kinderspeelweek, 9.00-16.00 uur en playbackshow, 19.00- 24.00 uur.* Kapelle, scouting terrein, kindervakantieweek Rommeldam, 9.00-16.30 uur, met bazaar, 18.00-21.00 uur. VRIJDAG Goes, Grote Markt, nacht- markt, 18.00-24.00 uur.* Hansweert. kindervakantie week met bingo, 9.00-16.00 uur. En muziekoptreden van de Sky Riders, 20.00-01.30 uur.* Kapelle, scoutingterrein, kindervakantieweek Rom meldam. 9.00-16.30 uur. ZATERDAG 's Heer Abtskerke, Noord- hoekweg, trekkertrek voor landbouwtractoren, vanaf 13.00 uur.* Hansweert, wie lerwedstrijd, vanaf 12.00 uur.* Kapelle, centrum, Ka- pelse dag, met ringrijden, ker mis en allerlei evenementen, vanaf 8.00 uur.* Kortgene, ou de landbouwhaven, Zembla wakeboard event, met activi teiten en optredens, vanaf 10.00 uur.* Yerseke, sport complex Cleijn Moerken, 22e Barbétoernooi voor D-pupil- len, 10.00-17.45 uur. Ban- jaardstrand Kamperland, Open beachtennistournooi, 9- 18 uur, inlichtingen Peter San- dee 06-18495109. ZONDAG Goes, Bowling Partycentrum, SSK Keukens bowlingtoer- nooi, vanaf 9.30 uur. MAANDAG Kortgene, oude landbouwha ven, Zembla wakeboard event, met clinics, vanaf 10.00 uur. WOENSDAG Goes, bibliotheek, taxatiedag munten, postzegels en an sichtkaarten, 12.00-16.00 uur. Het muziektheaterstuk Diep in het Bos ontstond naar aanlei ding van de Dutroux-affaire. Niet dat het over dat drama gaat, maar de thema's angst, pijn en gruwel zijn wel in het Hij werkt met kleine groepen van maximaal vijf cursisten. Daardoor is individuele begelei ding goed mogelijk. In de nieu we cursus ligt het accent op on derzoek en experiment. Volgens Ingelse gaat het daarbij niet zo zeer om het resultaat, maar om de weg er naar toe. "Een cursist die verbaasd en enthousiast is over wat er te voorschijn komt, is geslaagd." De cursus wordt gegeven op dinsdagmiddag en op woensdag morgen. De eerste cursus loopt tot 10 november. Begin volgend jaar komt er een vervolg van vijf bijeenkomsten. Beginners en ge vorderden kunnen zich aanmel den via 0113-644203 of ingel- sec@hetnet.nl. clown op de Grote Markt. En direct naast de tent staat de spellenbus 999 games. De Kol- veniershof is tijdelijk omge doopt tot kinderboerderij en op de Kreukelmarkt zijn oud-Hol- landse spelletjes zoals zaklo- pen en blikgooien te doen. Daar staat ook een reuzensjoel bak. Creatievelingen kunnen schilderen en kleien op de Vlasmarkt. Ook kunnen zij mo- zaïektegels maken met zelf DRIEWEGEN - Beeldend kunstenaar Kees Ingelse uit Driewegen begint op 14 sep tember een schildercursus voor beginners en gevorder den. GOES - De Vrije Evangeliege- meente in Goes begint op woensdag 15 september een Al- phacursus. Deze cursus biedt een oriëntatie op het christelijk geloof. Informatie is verkrijg baar via: 01 13-250151 of 211522. Aansluitend zingt het kinder koor De Suzen en de Guzen uit Kapelle een paar nummers uit hun nieuwe musical 'Toffie Tommie', die komend seizoen te zien is in de Zeeuwse schouwburgen. 11 Door Ellen De Vriend (advertentie) A r A Echte kaarten sturen met het gemak van internet. J/n de pern ta Kumr u s-te <5^ p/; döS 00< -"'■iode ^ber-du^^'^ MKoon^roeruor eUee „OU a oor een 1 /.-„oorbeeld dorder^. of w‘" Hoordreeled of J ftiaoK-r urr omdeVMdr deneer uor de „eex. Of c re<Lre<r^e' g> her- Ürf ■■■-■ -- - - ......A.'.;. F irimr.nl

Bevelander | 2004 | | pagina 11