’Goes viert waardig en zuinig feest’ Kinderburgemeester wellicht gekozen Selfservice in bieb Koopjes van de week p I 1 149 ip;' C1OOO Kamperland in het nieuw Discotheek met een knipoog Beatrixschool geeft pleinfeest Fuchsiakweker stopt na dertig jaar Gratis winkelen bij DA Beleef 'n avontuurlijke vakantie B.V. BEVELAND Harp, zang en poëzie in concert Konmar Middelburg BEL SNEL: 0523-683000 Woensdag 14 juli 2004 de Bevelander Pagina 13 ft 9 OP OP .'I BAARLAND ELLEWOUTSDIJK KORTGENE NIEUWDORP RILLAND COLIJNSPLAAT DRIEWEGEN NEELTJE JANS BORSSELE KAPELLE LEWEDORP KATS HEINKENSZAND GOES Grote watermeloenen Spanje, klasse 1 Diverse soorten vlaaien abrikozen-, kersen-, appel of roomboter kruimelvlaai per stuk 49 max. 10 per klant Vanish vlekverwijderaar voordeelverpakking 1 kilo of 2 x 1 liter 1&99 WEMELDINGE |JA reserveer snel een 3-daags zomervakantie-arrangement: 1*2 overnachtingen in een gezellig 6-persoons vakantiehuisje type diverse smaken fles 1.5 liter 0.91 Nu 2 flessen Door Ellen de Dreu (Vervolg van voorpagina) advertentie advertentie i s** V-' [ATTRACTIEPARK Geldig van 12 t/m 18 juli 2004 Vragen7 Kijk op www.konmar.nl of bel gratis met de Konmar Consumentenservice 0800-0809. GOES - Een discotheek met een knipoog, zo omschrijven Margreet en Pieter Moison hun nieuwste horeca-etablissement in Goes. 'Opa Kees' doopten zij de discotheek, die wordt gekenmerkt door een hoog feestgehalte. De doelgroep is de jeugd van zestien jaar en ouder uit Goes en omstreken. Opa Kees onthaalt zijn gasten op lekkere muziek in verschillende stijlen en organiseert met grote regelmaat bijzondere avonden. Schuimparty's, optredens van bekende Nederlanders, da- tingparty's: voor Opa Kees is niets te gek. De entree bedraagt vijf eu ro. Op avonden zonder speciale activiteiten is dit inclusief een con- sumptiemunt, het standaard betaalmiddel bij Opa Kees. Café De Kel- derbar, in de kelder van Opa Kees, richt zich speciaal op bovenge noemde doelgroep. Opa Kees en De Kelderbar zijn te vinden op Gro te Kade 34. Het telefoonnummer is 06 23466325A 'S-HEER ABTSKERKE - Kwekerij Westhof in 's-Heer Abtskerke stopt na ruim dertig jaar met het kweken van Fuchsia's. Mina van 't Westeinde is een van drijvende krachten achter de jaarlijkse fuch siashow. Zij stopt met de werkzaamheden eu haar zonen nemen de kwekerij over. In die opzet is geen ruimte en tijd meer voor de fuchsiakweek. De laatste voorraad stekken is gemaakt en de moe derplanten gaan in de verkoop. De Open Tuindagen met de ten toonstelling voor de Zeeuwse liefhebbers van 28 tot en met 31 juli gaat nog gewoon door. Ook in 2005 zal er nog een tentoonstelling zijn, maar de kans is dat er dan weinig fuchsia's te bewonderen zijn. De laatste fuchsiashow volgend jaar is dan ook meteen de laatste kans om uit het sortiment de oudere fuchsia's van de Kwe kerij Westhof te kopen. De kwekerij is te vinden aan de Westhofse- zandweg 3 in 's-Heer Abtskerke Voor meer informatie: 0113- 561219 of westhof@fuchsia.nl. YERSEKE - Bij de vestigingen van DA drogisterij in Yerseke en Goes mochten winnaars van de Beste Drogist Actie onlangs een mi nuut lang gratis winkelen. Aan de wedstrijd deden landelijk 65.000 mensen mee. Om in aanmerking te komen voor het gratis winkelen moesten die een slagzin verzinnen. De actie was opgezet omdat DA door het vakblad Elsevier Retail en Gfk Panelservices voor de acht ste keer op rij bestempeld is als beste drogist van Nederland. KAMPERLAND - De Cl000 in Kamperland werd onlangs gron dig verbouwd en voorzien van een aantal bijzondere faciliteiten. Eigenaar Gert-Jan Clement heeft een innovatieve, milieuvriende lijke visie op zakendoen in de supermarktbranche. Niet alleen breidde hij het winkeloppervlak uit van 580 naar duizend vierkan te meter, ook introduceerde hij als eerste supermarkteigenaar in Zeeland vloerverwarming door de hele winkel. Energiebron is de warmte die wordt opgewekt door de vele koelvitrines in de winkel. Dit levert een kostenbesparing op van 10.000 euro. Naast het ver trouwde assortiment heeft de Cl000 nu ook een eigen slagerij. Op de welvoorziene drogisterijafdeling kan de klant te allen tijde ad vies vragen bij medewerkers die gediplomeerd drogist zijn. Het adres van de vernieuwde Cl000 is Ruiterplaatweg 5. De zaak is te bereiken op telefoonnummer 377550. De nieuwe C1000 in Kamperland heeft een milieuvriendelijke vloerverwarming, (foto: Tannie de Jonge) Het thema dit jaar is Boeken. De kinderen kunnen op het school plein aan de Oude Boogaert 43 meedoen aan spelletjes. Er is een terras met hapjes en drankjes en er is Italiaans ijs te krijgen. Ver der zijn er stands met tweede hands boeken en video's te koop. Anna van Avalon componeert, speelt harp en schrijft gedichten en verhalen. Ze laat zich daarbij inspireren door het Zeeuwse landschap. Het concert begint om 20.00 uur. De entree is vijf euro. aansen door promotiecampagne 'Wel kom in Zeeland'. YERSEKE - De Prinses Beat rixschool uit Yerseke houdt op dinsdag 20 juli van 18.30 tot 20.15 uur het jaarlijkse plein feest. GOES - Zelf boeken lenen en weer inleveren zonder dat er een baliemedewerker aan te pas komt. Dat is vanaf januari vol gend jaar het geval in de biblio theek in Goes. Daarmee is deze bieb de eerst in Zeeland die met een selfservice werkt. Medewerkers van de bibliotheek zijn hard bezig de uitgebreide collectie van chips te voorzien. De klant kan vanaf volgend jaar een boek uit het rek nemen en die zelf scannen samen met het pasje. De computer registreert het boek en haalt de beveiliging eraf, legt projectleidster W. Broos uit. Het nieuwe systeem geldt alleen Volgend jaar bestaat de Ganze- stad zes eeuwen. Op de pers conferentie deed de gemeente de feestplannen uit de doeken en tekenden enkele grote spon- voor de schriftelijke media. "Op cd's en video's kunnen we geen chip plakken omdat die de appa ratuur stoort", zegt Broos. De bi bliotheek zoekt wel naar andere manieren om ook deze vormen van media via selfservice uit te kunnen lenen. Met de invoering van het nieuwe systeem verandert er veel voor het personeel. Volgens Broos worden er geen mensen overbo dig. "Dit leidt absoluut niet tot ontslagen, wel tot taakverschui vingen." Zo zullen enkele mede werkers zich meer met de admini stratie bezighouden en weer an deren met het ontwikkelen van nieuwe ideeën de consequenties zouden kunnen zijn. Zo ontstond de gedachte om biedt uitkomst: jongeren raken pas geïnteresseerd als ze iets niet van Nederland en later president van Zeeland Jan-Willem Bosse- laar is net als Jan-Peter Balkenen de van Zeeuwse origine. Beide mannen kregen behoorlijk wat GOES - Roos Spelier, coördina tor van Goes Kinderstad, is blij dat het kinderburgemeester- schap zo aanslaat. t kritiek over zich heen en zijn Oranje-aanhangers pur sang. Martien Adriaansen: "Natuurlijk is die link met bestaande personen er. Maar mensen moeten zich wel de stad Goes." Het burgemees- terjaar van Andrea wordt extra bijzonder, denkt ze. "In 2005 viert Goes het 600-jarig bestaan en ik kan me voorstellen dat zij daar ook een rol in gaat spelen." De ambtsperiode van Andrea Geuze duurt tot en met 20 au- ciële bijeenkomst van de toren van het stadhuis gerold. Een symbolische rode loper, vond Van der Zaag. De burgemeester had ook nog een boodschap voor de aanwe zige raadsleden. Die moeten namelijk nog een budget van 150.000 euro beschikbaar stel len. "Stem in met dit feest." En aan het Goese bedrijfsleven: "Geef geld. We zijn blij met elk bedrag. En bedenk, een schenking is fiscaal aftrekbaar." En daarmee bleek Van der Zaag een vol leerd collectant. ELLEWOUTSDIJK - In het 't Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk is donderdag 15 ju li een zomeravondconcert met harp, zang, poëzie en verhalen van Anna van Avalon. VR 13 - ZA 14 - ZO 15 AUG. ZO 15 MA 16 - Dl 17 AUG. DO 19 - VR 90 - ZA 91 AUG. ZA 91 - ZO 99 - MA 93 AUG. WO 25 - DO 96 - VR 97 AUG. Aankomst 14.00 uur; vertrek 10.00 uur realiseren dat het hier om fictie gaat". Zeeland gooit zijn grenzen dicht is voor 12,50 euro te krijgen bij de meeste Zeeuwse boekhandels. -t f Pottenbakkerssingel 2 G achttien 88. foto's en keramiek van Tineke van de Water en calligra- fie van Ben Aalbers, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00-18.00 uur. Marian Aerssen, werken van Ma rian Aerssen en keramiek van Lia Koenen,Kunst speuren in de zak', 17en 18juli van 11.00-18.00 uur Galerie Prumier, Hoofdstraat 26, schiderijen en keramiek van Pru mier, Marion Kamper en Marie Paul, vrijdag en zaterdag van 11.00- 17.00 uur, t/m augustus. 't Ouwe Glas'uus, glaswerk van Ri- nus Rentmeester, olieverfschilderij en en objecten van Pleunie Karman- Fieret, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00-18.00 uur. De Poort van Antwerpen, Hoofd weg 60, wasschilderijen van Lidia Koper, t/m juli. Galerie Curasao, de Kruisstraat 9, schilderijen uit Haïti, maandag t/m zaterdag van 16.00-20.00 uur. Atelier Diana Stevens, schilderijen van Diana Stevens, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00- 18.00 uur. Deltaplaza, foto's van Petra Rou wendal, t/m 30 november. Kleierij De Cockel, keramiek van Cock Hazelager, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00- 18.00 uur. Fruitteeltmuseum, Biezelingseweg 10, diverse voorwerpen, foto's, echte rupsen en vlinders, 'Van Rupsen Kinders tot Volwassen Vlinders', woensdag t/m zaterdag van 13.00- 17.00 uur, t/m 21 juli. Gemeente huis, Kerkplein 1, foto's van Roel Burgler, 'Een boog tussen twee we relden', boogschieten in Bhutan en Zeeland, t/m 6 augustus, maandag, woensdag en donderdag van 9.00- 16.00 uur en vrijdag van 9.00-13.00 uur. L Atelier Nelly van Nieuwenhuijzen, schilderijen en rubberen halsobjecten van Nelly van Nieuwenhuijzen, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00- 18.00 uur. V 1 Zeeuwse Rozentuin, Katse Groe neweg 3, beelden van Sjoerd Buis man, Mathilde Cuijpers, Nicolas Dings, Bart Kelholt en Albert Ver- kade, dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m begin septem ber. Galerie Kats, Dorpsstraat 16. schilderijen van Co van Keulen, vrijdag t/m zondag van 12.30-17.30 uur, t/m 14 augustus. Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, schilderijen, houten- en mozaïk- beelden van Wieteke Hendrikx, 'Kleurenkermis', woensdag en don derdag van 13.00-18.00 uur, vrijdag van 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en 13.00- 16.00 uur, t/m 31 juli* Atelier Ke- raB, keramiek van Betsy de Jonge en sieraden van goudsmid José Murre, 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00-18.00 uur. Barbesteinkerk, overzichtsexposi tie van werk van de deelnemers aan 'Kunst speuren in de zak', 17 en 18 juli van 11.00-18.00 uur. toonstellingen van beeldende kunst in de binnenstad. Het hoofdevenement, een histo risch schouwspel op de Grote Markt, staat voor juli op het programma. Dans, muziek en toneel zijn de ingrediënten van dat schouw spel. Augustus is de feest maand voor de kinderen met allerlei activiteiten. En als de bouw op schema blijft, dan is in september de opening van het nieuwe stadskantoor. Spe ciaal voor het jubileumjaar zijn een vlag en logo ontwikkeld. De vlag, werd tijdens de offi- gustus volgend jaar. Daarna wordt ze door een ander kind opgevolgd. Spelier: "De echte burgemeester wil graag een ge kozen kinderburgemeester. Dat was dit jaar organisatorisch ge zien nog niet mogelijk, maar we blijven er aan werken." soren een overeenkomst. Het feestprogramma bestaat uit een aantal grote evenementen en een veeltal kleine, die voor ie dereen toegankelijk en gratis zijn. "Want het is een feest voor alle Goesenaren", stelde de Goese burgervader. Een kleine greep uit het feest programma: in januari is er in Theater de Mythe een gemeen telijk nieuwjaarsconcert. Het Historisch Museum de Beve- landen opent in april de deuren met de tentoonstelling Goes 600 jaar. De maand juni staat in het teken van grote zomerten- Galerie-Atelier De Kaai, J.A. van der Goeskade, tekeningen van Cor van Gils en Jacky Romme, beelden en grafiek van Philemon van den Brande, 'Magie', t/m 14 augustus. Galerie van den Berge. Westwal 45, werken van kunstenaars van de galerie, donderdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur, t/m 24 juli. Ser viceflat De Schakel, 's-Gravenpol- derseweg 9, werken van Kees Bruij- nes, t/m juli. Ambachtscentrum, Kattendijksedijk 27, quilten en li tho's, dinsdag, woensdag, donder dag en zaterdag van 13.00-16.30 uur, t/m juli. Serviceflat De Horst, De Horst 48, monotypes in olieverf van Hanneke Goetheer, t/m juli. GOES - Op 'een waardige en toch geen verkwistende ma nier' feest vieren. Zo noemt burgemeester D. van der Zaag de plannen om het zes honderdjarig bestaan van Goes te vieren. Van de beno digde 300.000 euro is al een ton binnen, zo bleek bij de presentatie afgelopen don derdag. Medewerkers van de Goese bibliotheek zijn druk bezig boeken van een chip te voorzien, (foto: Tannie de Jonge) ZOMERVAKANTIE 3 DAGEN c 198 Tarief per vakantiehuisie voor max. 2 volwassenen en 4 kinderen -1 30,- korting geldig voor de periode I per kilo A O.79' 7,99 "Het is een leuk fenomeen voor GOES - Humoristisch en her kenbaar. Dat is het boekje Zee land gooit zijn grenzen dicht, dat daar een boek over te schrijven, sinds deze maand in de rekken Ze begon in januari met schrijven, van de Zeeuwse boekhandels In maart was haar debuut in grote ligt. Schrijfster Martien Adri- lijnen klaar. Het verhaal begint als raakte geïnspireerd de promotiecampagne in het slop zit. In plaats van de beoogde vruchtbare jongeren die een eind moeten maken aan de Zeeuwse vergrijzing, komen er alleen méér senioren naar de kustprovincie. Deze campagne probeert hoger Een advies- en reclamebureau opgeleide, jonge mensen naar de provincie te lokken. Martien Adri aansen vroeg zich af wat hiervan mogen doen. Daarom gaat er een persbericht uit: "Zeeland gooit zijn grenzen dicht". Wat begint als een grap, wordt vervolgens werkelijkheid. Een groep in vloedrijke Zeeuwen grijpt de macht en maakt van Zeeland een kroonprovincie. Het boek (224 pagina's) staat bol van de landelij ke en regionale actualiteiten. Echt leuk wordt het doordat de hoofd personen opvallende gelijkenis vertonen met bestaande sleutelfi guren in de Zeeuwse en Neder landse politiek. De Commissaris van de Koningin in het boek Van Kessel en de echte Zeeuwse Commissaris Wim van Gelder delen bijvoorbeeld een passie voor vliegen. Minister-president Museum 't Waskot, Pr. Julianas- traat 1verzameling van Opel mi niaturen, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, t/m juli. Zeeuwse schrijft een boek over campagne 'Welkom in Zeeland' Opa Kees richt zich op jeugd van zestien jaar en ouder, (foto: Tannie de Jonge) Martien Adriaansen op het Adbijplein in Middelburg. Ook in haar boek zetelt hier het Provinciaal Bestuur, (foto: Jaap Wolterbeek) Buffalo met TV (de normale prijs is 228,-). 3 dagen lang gratis onbeperkt gebruik maken van 40 geweldige attracties o.a. de Free Fall voor een vrije val van 40 m, de Eagle, I de Looping Star, de Wildwaterbaan, het Circus, zwemmen in het t overdekte Bergbad en véél meer, óók op uw vertrekdag! B* Sunny Beach: spetterende waterpret voor de kleintjes aan het E zonnige strand. Een belevenis voor het héle gezin! Gezellige familie-avonden en leuke kinderprogramma's. H W v 9 g 0.50

Bevelander | 2004 | | pagina 13