De glimlach van de gietijzeren fan Met de commissaris de lucht in L Koopjes van de week r r~ r Scholen maken kennis met mandolinemuziek r e PUZZEL de Bevelander Éi a Apart uit eten bij Het Veerse Meer Kleurenkermis Winnaar gaat naar Grand Prix Winnaars van reischeques EXPO B.V. BEVELAND Zwemvierdaagse in Den Inkel Agent schiet overvaller Nieuwe locatie Keurslagerij Mol in zijn been in ‘t Kunstuus Konmar Middelburg 1 a/re Woensdag 30 juni 2004 deBevelander Pagina 15 t Een enkeling durft de beslissende penalty van Robben niet te zien en slaat de handen voor de ogen, (foto: Jaap Wolterbeek) zondagavond Tsjechië of Griekenland. advertentie Freddy Valckenier von Geusau uit Vlissingen mag naar de GP van Francorchamps (foto: pr) GOES - Honda Goes hield op 11 en 12 juni een formule 1-simulator- wedstrijd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe Honda- dealer. Met een rondetijd van 1.54.492 was Freddy Valckenier von Geusau uit Vlissingen 0,019 seconde sneller dan nummer twee Adri- aan de Jager. Met deze toptijd wint Freddy Valckenier von Geusau twee weekendkaarten voor de formule 1 wedstrijd van Spa Francor champs. De tweede plaats van de uit Nieuwdorp afkomstige Adriaan de Jager is goed voor een sporttas met Honda-inhoud ter waarde van 250 euro. Björn Boonman uit Overzande behaalde de derde plaats en wint daarmee een Honda-rugzak met inhoud ter waarde van 100 euro. KORTGENE - Herberg Het Veerse Meer in Kortgene heeft sinds kort een nieuwe eigenaar in de persoon van Wieger Spapen. Ook nam hij Aparthotel Het Veerse Meer en Hotel Het Veerse Meer over. Spapen is van origine geen horecaman en houdt er een eigen zinnige managementstijl op na. Dat illustreert ook de menukaart van de compleet gerenoveerde Herberg: de gerechten getuigen van een fijne smaak, zonder overdreven culinaire aspiraties. De prijzen zijn alleszins toegankelijk. Het eveneens vernieuwde terras nodigt uit tot ontspannen tafelen. Het Veerse Meer beschikt ook over rui me vergaderfaciliteiten. In de maanden september tot en met juni verzorgt Het Veerse Meer complete zeevistrips onder leiding van ervaren zeevissers. Het bedrijf is gevestigd op Hoofdstraat 35-39 en is telefonisch bereikbaar via 0113 301869. De werkgroep kindervakantie- week Goes-Oost liet dit aanbod niet aan zich voorbij gaan. Van 31 augustus tot en met 3 sep tember bouwen kinderen in die wijk aan een kinderstad. Die stad moest een naam krijgen, vond de werkgroep en schreef een wedstrijd uit. De hoofd prijs: de lezer raadt het al, Wim van Gelder. Dromendorp. Zo gaat de zelfgebouwde stad he ten. Een naam bedacht door Elise de Koning. Aangezien zij slechts drie jaar oud is en de vliegreis niet een optie is, kreeg ze wel een eer volle vermelding en een troost prijs. Maar de echte prijzen gingen naar Renee Louise en Juliane. Om de beurt stappen zij met de commissaris van de koningin het zweefvliegtuigje in om een vlucht boven Zee land te maken. De werkgroep is overigens nog op zoek naar vrijwilligers die willen helpen Juliane Strookman mag met commissaris van de koningin Wim van Gelder een rondvlucht boven Zeeland maken, (foto: pr) ZOUTELANDE - Even na acht uur passeren we het standbeeld van een boer in klederdracht. Voor de gelegenheid is hij aange kleed met een shirt waarop oranje letters prijken: Hup Holland Hup. Tegen de achtergrond van een overweldigende hoeveel heid oranje vlaggetjes, ballonnen, kledingstukken en her en der opgestelde televisies en schermen, Iaat de gietijzeren mansper soon zonder een woord blijken dat er iets gaat gebeuren. Onze jongens worden de wei weer ingestuurd. Up Het personeel van de Kruiningse Rabobank werd voor de tweede keer in drie maanden opgeschrikt door bankovervallers. Ditmaal drongen de rovers via het platte dak het pand binnen. Een bank medewerker wist te ontsnappen en waarschuwde de politie. Die was net als bij de vorige overval ra zendsnel ter plekke. Agenten om singelden de bank en zetten de omgeving af. Een politiehelikop- ter hield vanaf boven zicht op de zaak. De bankrovers probeerden via het dak te vluchten. Toen een van hen weigerde zijn wapen weg te gooien, schoot een diender hem in het been. Getuigen zeggen twee tot drie schoten te hebben ge hoord. De tweede dader werd kort daarna ook overmeesterd. De ge wonde overvaller moest met een brancard van het dak worden ge haald. De politie onderzoekt de zaak verder. Zo is niet duidelijk of er ook nog andere personen bij de overval betrokken waren. Makaay krijgen het publiek enthousiast, maar kunnen niet voorko men dat er een debat over de durf van bondscoach Advocaat en over de noodzakelijke wissels losbarst. motietour is er donderdag 8 juli om 19.00 uur een openbare repetitie van Mandoline Orkest Excelsior in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Tijdens deze open bare repetitie treden leerlingen, jeugdorkest en orkest onder lei ding van dirigente Marina Eck hardt op. Ook is het dan moge lijk om samen met het orkest mee te spelen. GOES - Keurslagerij Mol in Goes heeft per 1 juli een nieuwe loca tie. Van de Klokstraat verhuisde de slagerij naar de Oostwal. De nieuwe winkel is compacter van opzet. De Oostwal is heel praktisch gelegen, aan de rand van het stadscentrum, en goed bereikbaar. Een ruim parkeerterrein pal voor de deur maakt het de klanten nog eens extra makkelijk. Keurslagerij Mol voorziet in onder andere biolo gisch vlees en vleesspecialiteiten, kant en klare maaltijden, huisge- maakte vleeswaren en scharreleieren. Ook is de slagerij gespeciali seerd in vlees voor op de barbecue. Nieuw in het assortiment zijn versbelegde broodjes, van het bekende broodje gehaktbal tot bij zondere culinaire creaties. Het nieuwe adres van Keurslagerij Mol is Oostwal 36. Het telefoonnummer blijft 0113 211667. KRUININGEN - Het leek wel een scène uit een spannende po litieserie afgelopen donderdag in Kruiningen. Daar schoot een agent een bankovervaller in het been toen die probeerde de bank via het dak te ontvluchten. HEINKENSZAND - In galerie ‘t Kunstuus aan de Dorps straat in Heinkenszand is van 7 juli tot en met 31 juli een ex positie van de Middelburgse kunstenares Wieteke Hend- rikx. KRUININGEN - In Zwembad Den Inkel aan de Blauwhoef- seweg 10 in Kruiningen is van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juli de zwemvierdaagse. KRUININGEN - Om de basis- schooljeugd kennis te laten maken met de mandoline en gitaar bezoekt Mandoline Or kest Excelsior uit Kruiningen de komende weken verschil lende basisscholen in de ge meente Reimerswaal en Kapel- le. Voor deze kennismaking is een muziekles gemaakt waarin de kinderen van de middenbouw uitleg krijgen over snaarinstru menten. De scholieren krijgen bovendien de gelegenheid om op een mandoline of gitaar te spe len. In aansluiting op deze pro- Pottenbakkerssingel 2. CO LIJ NS PLAAT Galerie Curasao, de Kruis straat 9, schilderijen uit Haïti, maandag t/m zaterdag van 16.00-20.00 uur. HEINKENSZAND Galerie ‘t Kunstuus, Dorps straat 43, schilderijen van Wilt- rud Weigel, ‘Emotion und Mu tation’, woensdag en donder dag van 13.00-18.00 uur, vrij dag van 13.00-18.00 en 19.00- 21.00 uur, zaterdag van 10.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur, t/m 3 juli. NEELTJE JANS Deltaplaza, foto’s van Petra Rouwendal, t/m 30 november. Gemarineerd satévlees per 500 gram GOES - Renee Louise de Jon ge en Juliane Strookman gaan op woensdag 1 septem ber vliegen met de commissa ris van de koningin, Wim van Gelder. Het vlieguitje is het resultaat van een interview dat Van Gelder met De Beve lander hield. Hierin gaf hij zich op als ‘hoofdprijs’ voor een goed doel. KATS Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3, beelden van Sjoerd Buisman, Mathilde Cuijpers, Nicolas Dings, Bart Kelholt en Albert Verkade, dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m begin sep tember. GOES - Toerkoop Reisburo ROSA uit Goes heeft de winnaar van de voorjaarsactie bekend gemaakt. Mevrouw Van der Gaag, hier op de foto, mocht de reischeque van vijfhonderd euro in ontvangst komen nemen. Bij het filiaal in Kapelle was mevrouw Brugman de gelukkige en in Heinkenszand is mevrouw Rijk al bezig een be stemming uit te zoeken, (foto: pr) Wieger Spapen is de nieuwe eigenaar van Herberg Het Veerse Meer, (foto: Tannie de Jonge) We besluiten de wedstrijd tegen Zweden te bekijken in eetcafé Royal. Direct na binnenkomst lijkt de hele wereld hetzelfde te heb ben bedacht. Zitten is er niet bij vanavond. Onder het genot van een pilsje banen we ons een weg door de menigte. De aanwezige jeugd warmt zich op door stadionzang te simuleren en vermaakt zich met de met helium gevulde oranje ballonen die tegen het plafond han gen. Rondom gemurmel over de opstelling. Speelt Van der Meyde of Overmars? Bouma of De Boer? De teams opgesteld in een rij, het Wilhelmus klinkt uit de boxen en de kelen van de cafébezoekers. De tap stroomt overvloedig. In de tiende minuut laat Robben zien wat het café van hem verwacht. Een schot op de keeper. Het oef. och, en ach vindt zijn weg. Het In de tweede helft van de verlenging krijgt Van Nistelrooy de bal achter de Zweedse keeper Isaksson, maar hij staat buitenspel, con stateert de assistent-scheids. De explosie van geschreeuw, gejuich en vreugde verstomt dus snel. Een beslissende penaltyserie hangt de mensen in het café als het zwaard van Damokles boven het hoofd. Op het moment dat Van der Sar de bal van Mellberg stopt, siddert het café, siddert van genot en spanning. Een enkeling durft de daaropvolgende penalty van Robben niet te zien en slaat de han den voor de ogen. Een ware explosie van geluid volgt binnen enke le seconden. Bier vliegt door de lucht en de toeschouwers spoeden zich naar buiten: Oranje staat in de halve finale. De gietijzeren boer in dracht heeft de wedstrijd niet kunnen volgen, maar lijkt te glimlachen. Hij mag zijn shirtje nog even houden. Vanavond wacht tenslotte Portugal en, laten we optimistisch zijn, 1 t rrr 1 z* 1 t - de vakantieweek op touw te zetten. Aanmelden kan tot 23 juli bij I. Witmer, 0113- 216747, 06-45176120 of il- li@zeelandnet.nl. GOES Galerie-Atelier De Kaai, J.A. van der Goeskade, tekeningen van Cor van Gils en Jacky Romme, beelden en grafiek van Philemon van den Brande, ‘Magie’, t/m 14 augustus. Galerie van den Berge, West- wal 45, schilderijen van Dave Meijer, ‘Nulpunt’ en Clary Stolte, ‘Mixed media’, donder dag t/m zaterdag van 12.00- 17.00 uur, t/m 24 juli. Lun- chcafé Stadhuis, Grote Markt 23, schilderijen van Anna van den Berg, dinsdag t/m zaterdag van 9.00-18.00 uur, t/m 3 juli. Serviceflat De Schakel, ‘s- Gravenpolderseweg 9, werken van Kees Bruijnes, t/m juli. Ambachtscentrum. Katten- dijksedijk 27, quilten en litho’s, dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 13.00-16.30 uur, t/m.juli.* Serviceflat De Horst, De Horst 48, monoty pes in olieverf van Hanneke Goetheer, t/m juli. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezeling- seweg 10, diverse voorwerpen, foto’s, echte rupsen en vlin ders, ‘Van Rupsen Kinders tot Volwassen Vlinders’, woens dag t/m zaterdag van 13.00- 17.00 uur, t/m 21 juli. Ge meentehuis, Kerkplein 1, fo to’s van Christa Breure, ‘Boomtoppers’, t/m 9 juli, maandag en woensdag van 9.00-16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00-13.00 uur en donderdag van 9.00-18.00 uur. -- De tentoonstelling die bestaat uit acrylverfschilderijen, houten beelden en mozaïekbeelden, heeft als titel Kleurenkermis. Het werk van Hendrikx ken merkt zich door de veelheid aan drukke, vrolijke kleuren en de beweeglijkheid van de vormge ving in de schilderijen. ‘t Kunstuus is open op woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en vrijdag ook van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur. ene na het andere strijdlied wordt ingezet. Tijdens de rust staan de bar en haar personeel even in het middelpunt van de belangstelling. Ook in de tweede helft is er weinig hoopgevends voor de Neder landse harten. Twee pogingen van Van Nistelrooy en een schot van 4 RILLAND Klaus en Loes Müller, Mid denhof 3a, steen, glas, kera miek, schilderijen, brons en sieraden van Zeeuwse kunste naars, dagelijks van 11.00- 17.00 uur, t/m 11 juli. Dit keer staat de zwemvierdaag se in het teken van de Olympi sche Spelen. Naast het dagelijk se baantjes zwemmen zijn er verschillende activiteiten. Zo is er op dinsdagavond 6 juli een demonstratie zwemmend red den. Op woensdagmiddag kun nen de zwemmers meedoen aan verschillende spelletjes. Voor de donderdag staat het traditionele schatduiken op het programma. Op donderdag en vrijdag mogen de deelnemers hun baantjes in pyjama afleggen. Wie aan de vierdaagse mee wil doen kan tussen 13.00 en 19.00 uur zijn baantjes trekken. Kinde ren tot en met twaalf jaar leggen dagelijks 250 meter af. Deelne mers van dertien jaar en ouder zwemmen de halve kilometer. Deelname kost vier euro. In schrijven kan aan de receptie van het zwembad. Kinderen tot en met twaalf jaar die mee wil len zwemmen, moeten wel het A-diploma kunnen tonen. Voor meer inlichtingen: 0113- 320144. B— Door Jacco van Maldegem feit vuurwapen lof akelig vrucht kleur wapen loofboom ook mestvork gewoonte loofboom toespraak filmdecor voegwoord 1 Cora Slot 0113-274030 (privé 06-53671555) Hellen van Tol 0113-274032 of 06-53810750 vers uit eigen oven Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheijen Chef redactie Ellen de Dreu Eindredactie Dennis Rijsbergen 0113-274021 red.bevelander@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Henk Mallekote 0113-274031 (privé 0113-342535) Flappenfestival appel-, kersen- of abrikozen per 4 stuks I?6 Heineken pils krat (24 flesjes 30 cl) elders 8.89 749 K per liter max. 10 per klant man van adel handvat Europeaan plaats vervanger nauwe doorgang voertuig hemel- water dichter vreemde munt klap sloot godin v.d. dageraad raar bang Coolbest vers sap diverse smaken pak 1 liter elders 1.15/1.35 i<ra Q89 9 max. 10 per klant oude lengte maat Kantoor Fruitlaan 4c, postbus 5, 4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Maandag 09.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, kleintjes vrijdag 17.00 uur Bezorging De Bevelander niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Twente De Bevelander is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-concem. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoor waarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschap pijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wege ner Huis-aan-huiskranten BV, ta.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692,7500AR Enschede. Verschijnt in een oplage van 43.200 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Noord- en Zuid beveland. persoonlijk vnw. betaal middel Geldig van 28 juni t/m 4 juli 2004 Vragen? Kijk op www.konmar.nl of bel gratis l met de Konmar consumentenservice 0800-0809. boerderij dieren specerij vijand- schap straal vliegtuig 9 vacht

Bevelander | 2004 | | pagina 15