Slachtoffers kozijnenoplichter voelen zich in de steek gelaten ’Fraude en oplichting hebben lage prioriteit’ Dependances Zuidwester als zorgpost in de wijk B.V. BEVELAND EXTRA KOOPAVOND Woede over lakse houding van justitie Foto’s vanuit helikopterperspectief De Veerhoeve onder Spar-paraplu Badkamerprijs Brugman-actie naar Burgh-Haamstede Goese begint virtuele kledingwinkel Turntalenten uit het hele land strijden in Sportpunt Zeeland EXPO RONDJE BEVELAND Bedrijven helpen opgelicht gezin I De familie Stenhuis is blij met de hulp van kozijnenbedrijf Poortvliet. (Foto: Jaap Wolterbeek) Kerk- GOES - Met de kinderen op sleeptouw door de stad, op zoek naar kleding? Worldkidswear.com, de online-winkel voor ex clusieve baby- en kinderkleding, maakt deze voor ouders én kinderen vaak zo vermoeiende onderneming overbodig. De nieuwe site Worldkidswear.com verkoopt kinderkleding, -on dergoed en accessoires van gerenommeerde Nederlandse, Duit se en Italiaanse merken. Eigenaresse Joyce-Maureen Muller uit Goes selecteert haar online-assortiment, dat regelmatig wordt uitgebreid, uit de nieuwste collecties. Een nieuwsbrief houdt de klanten op de hoogte van nieuwtjes en aanbiedingen. Bestellin gen worden, na betaling, binnen vierentwintig uur verzonden. Bij elke besteding van vijfentwintig euro ontvangt de klant een stempel. Tien stempels leveren een korting van tien procent op de volgende bestelling op. Niet meer slenteren door de binnen stad maar surfen naar www.worldkidswear.com. WOLPHAARTSDIJK - Al 102 jaar is de naam Ossewaarde een begrip in Wolphaartsdijk.Wat ooit begon als zuivelhandel is nu een florerende supermarkt, De Veerhoeve. En die wordt nog altijd geleid door leden van de familie Ossewaarde. On langs voegden zij hun zaak bij de wereldwijd verbreide Spar- organisatie. Het aanbod van de geheel verbouwde Spar De Veerhoeve is uitgebreid met vele huismerkproducten. De site www.spar.nl vermeldt de laatste aanbiedingen. Nieuw zijn ook de bezorgservice en de maandelijkse receptenboekjes. De slijterij bij de supermarkt maakt tegenwoordig deel uit van ke ten 'de Gildeslijters'. Aanbiedingen hiervan verschijnen twee wekelijks in De Bevelander. Huisbakker Bunt ontwikkelde speciaal voor de heropening een grof meergranenbroodje: het Bunderbroodje. De nieuwe online winkel voor kinderkleding is een initiatief vanuit Goes. (foto: pr) De Veerhoeve is niet alleen een Spar geworden, ook de winkel en het assortiment kregen een uitbreiding. (foto: Tannie de Jonge) Cas Donker maakt bijzondere luchtfoto's vanuit de helikopter, zoals van de stormvloedkering. (foto: Cas Donker) Welkom qu Worldkjoswear, DE ONLINE SHOP VOOR EXCLUSIEVE KINDERKLEDING GOES - Dat fraude en op lichting bij politie en justitie in het hele land een lage pri oriteit hebben, kan verslag gever Joris Koopman van het tv-programma Opgelicht bevestigen. In de uitzending van zaterdag 3 april staat het thema 'Oplichting loont' centraal. Daarbij krijgt ook de zaak met oplichter Daem uit Goes aandacht. SP-voorman Jan Marijnissen, die onlangs de discussie 'Ne derland fraudeland' aanzwen gelde, discussieert in het pro gramma met Maarten Heme- laar, fraudeofficier het open sloten, zodat niet iedereen in en uit kan lopen", benadrukt Berg. "Die beslotenheid wordt door veel bewoners en hun familie gewaardeerd." t/m juni zijn we op donderdag- én vrijdagavond geopend tot 21.00 uur. Zin in avondje gezellig shoppen? Kom dan eens op vrijdagavond! GOES - Toptumsters komen op zaterdag 3 en zondag 4 april naar de Sportpunt Zeeland in Goes voor een landelijke turn- wedstrijd. Turnschool Zeeland neemt in samenwerking met de productgroep Turnen Dames van de KNGU de organisatie op zich. Op zaterdag staan de eerste halve finales op NWS 2 niveau en de kwartfinale NWS 1 op het pro gramma. De zondag is gereser veerd voor de tweede halve finale NWS 2 en de tweede plaatsings- Afgelopen woensdag overhandig de de filiaalmanager van Brug man Keukens en Badkamers in Goes, Hans Zevenbergen, een waardecheque van vierduizend GOES - W. de Meij uit Burgh- Haamstede is als winnares van de Brugman-actie uit de bus ge komen. wedstrijd op Topsportniveau. Tot de laatste categorie behoren de turnsters die de plaats in gaan ne men van de huidige generatie top- turnsters. Ook Turnschool Zee land zelf is vertegenwoordigd tij dens de wedstrijd op 3 April. De deelneemsters van de turnschool zullen tijdens deze thuiswedstrijd een gooi gaan doen naar een tic ket voor een plaats in de halve fi nale NWS 1 of een finaleplaats op NWS 2 niveau. De wedstrijden komend weekend zijn op beide dagen van 9.00 tot 20.30 uur. Stenhuis heeft beslag laten leg gen op het huis van Daem. De extra kosten die ze hebben moe ten maken lopen inmiddels tegen de 2000 euro. KAMPERLAND - Fotograaf Cas Donker beziet de wereld graag vanuit een bijzonder perspectief. Sinds kort gebruikt hij de heli kopter en heeft hij zijn thuisbasis in Kamperland waar hij zowel nationaal als internationaal actief is op het gebied van de lucht-, bedrijfs-, reis- en natuurfotografie. Het resultaat van zijn inspan ningen wordt toegepast voor onder andere productpromotie, deco ratie, exposities, beurzen en websites en ter illustratie van bijvoor beeld technische studies. CEDE Photoservices werkt bij voorkeur vanuit een helikopter, maar zonodig maakt Donker ook vanuit een vliegtuig grootbeeldopnamen, die vervolgens haarscherp worden afgedrukt. Of het nu vijftig meter of duizend meter hoog is. Ook maakt CEDE Photoservices lucht-video-opnamen. CEDE Photo services is gevestigd aan de Ripstraat 27 in Kamperland, 0113- 373955. DONDERDAG Goes, Wijkgebouw De Spinne, Seniorenbingo, 13.30 uur.* Vertrouwen kwijt Het vertrouwen in hun mede mens, dat zijn ze kwijt. Mis schien wel voorgoed. Hun ver trouwen in de rechtstaat? Praat ze er niet van. Ondanks hun ei gen inspanningen en die van het Tros tv-programma Opgelicht, is de dader niet gepakt. "Hij is zelfs nooit verhoord," verzucht Rik. "En hij kan gewoon door gaan met waar hij mee bezig was." euro. Deze waardecheque kan De Meij besteden bij Brugman Keu kens en Badkamers aan de badka mer van haar dromen. "Ik kon het in eerste instantie niet geloven. Je hoopt natuurlijk altijd datje een prijs wint, maar hier had ik nooit van kunnen dromen", aldus de gelukkige winnares. Dwangbevelen Op Omroep Zeeland was in fe bruari te zien hoe Lianne in een loods een deel van de administra tie van Daem vond. "Het lag vol met afschriften, aanmaningen en dwangbevelen," vertelt ze. "De politie kwam kijken, maar nam niets mee, omdat het onderzoek al was afgerond." Daem vertok begin 2004 naar België, waar hij werd opge spoord door het programma 'Op gelicht'. Het openbaar ministerie gaat de zaak nu overdragen aan de Belgische justitie. "Als we ge luk hebben heeft iemand zich daar over een half jaar ingele zen", baalt Lianne. Het echtpaar wijzen doet. Wel geeft hij aan dat fraude inderdaad een lage re prioriteit bij de politie heeft en dat onderzoeken in dat soort zaken veel tijd kosten. "Mensen hebben vaak het beeld dat wij naar de verdach te toegaan, daar alles in beslag nemen en dan de gedupeerden terugbetalen. Zo werkt het niet. Wij doen uitsluitend on derzoek naar strafbare feiten." Dat aangiftes bij de Zeeuwse politie niet altijd worden aan genomen, ontkent Van Mou- rick ten stelligste. beschikt de Zeeuwse politie volgens hem over voldoende kennis. GOES - Boos is niet het goede woord om de gemoedstoestand van Rik en Lianne Stenhuis te omschrijven. Woest past beter. Het Middelburgse paar werd vorig jaar opgelicht door het kozijnenbedrijf Daem uit Goes. De twee gingen zelf op onder zoek uit, verzamelden bewijs materiaal en wisten de eige naar zelfs op te sporen. Tever geefs. Bijna een jaar na dato zit de verdachte - geraamde schade in totaal een half mil joen euro - veilig en wel in België. Rik Stenhuis: "Fraude heeft geen prioriteit. En de politie heeft het van het begin af aan onderschat." Inmiddels is de stichting een zoektocht begonnen naar drie locaties net buiten de binnen stad. Deze dependances moeten niet alleen ruimte bieden aan de tachtig mensen die nu in Huize den Berg wonen, de nieuwe lo caties kunnen ook een wijkpost voor zorg en dienstverlening worden. Op 'witte plekken' in Goes, waar faciliteiten als een buurtwinkel, huis- en tandarts en fysiotherapie ontbreken, bie den de nieuwe locaties van De Zuidwester uitkomst. "Onze be woners kunnen bijvoorbeeld een winkeltje runnen", stelt Berg. "En we kunnen logeerplaatsen bieden. Bovendien hebben we van de verdachte. Tevergeefs. "Als er toen was ingegrepen, hadden we misschien nog wat van ons geld gezien." beper- een huisarts, een tandarts, en be- wegings- en fysiotherapeuten in huis, waarvan ouderen iri de wijk gebruik kunnen maken." (Vervolg van voorpagina) Volgens stichting De Zuidwes ter, waar Huize den Berg onder valt, is er maar één optie. "Zo snel mogelijk ontruimen, plat gooien en opnieuw opbouwen", stelt Berg. Daarbij blijven de monumentale panden wel be staan. Hans Zevenbergen overhandigt W. de Meij een cheque van vier duizend euro. (foto: pr) "Ik kan niet tegen onrecht," zegt Joke Poortvliet. "Toen ik in de krant las wat de familie Stenhuis was overkomen, heb ik meteen contact gezocht." Poortvliet runt het bedrijf samen met haar man en hun twee zoons. De zaak bestaat al dertien jaar. Ze ziet het gesjoe mel van malafide ondernemers als Daem met lede ogen aan. "Ze stunten met hele lage prijzen, gaan failliet en verdwijnen spoorloos of beginnen een maand later onder een andere naam. Dat geeft de he le branche een slechte reputatie." Ze is trots op de goede naam van haar eigen bedrijf. "Ik wil mijn klanten recht kunnen aankijken als ik ze later tegenkom. Wij vra gen nooit een aanbetaling, bij ons hoefje pas bij de montage te beta len. Als je eerlijk zaken doet, is dat haalbaar." Om de familie Sten huis te helpen nam Poortvliet ook contact op met haar toeleveran ciers. Ook zij reageerdén enthou siast. "Glashandel Melieste uit Goes levert het glas tegen een hele mooie prijs, bouw- en houthandel De Jong uit 's Heer Arendskerke verstrekt de vensterbanken gratis en Wielemaker uit Middelburg zet gratis twee grote afvalcontainers voor de deur." Poortvliet kan mo gelijk ook iets voor de andere ge dupeerden van Daem betekenen. "Zo laag als voor de familie Sten huis kan ik maar één keer gaan, maar misschien kunnen we iets doen met kortingen op bijvoor beeld de profielen of de montage. Ik wil dat per geval bekijken." Mensen die aantoonbaar door Da em gedupeerd zijn, kunnen con tact opnemen met Joke Poortvliet, telefoon 0113-613395 of via www.fppoortvliet.nl. Vorig jaar mei deed het echtpaar Stenhuis een aanbetaling van tienduizend euro aan de firma Daem voor nieuwe kozijnen. De kozijnen werden nooit geleverd en de eigenaar van het bedrijf verdween met het geld. Hun geld en dat van vele andere par ticulieren en toeleveringsbedrij ven. Rik en Lianne Stenhuis zijn niet bepaald dom of bui tengewoon naïef. De firma Da em werd hen door een bekende aanbevolen. Rik: "Achteraf vraag je je natuurlijk af hoe je zo stom kon zijn, maar je denkt, dat overkomt ons niet." Al vrij snel na de aanbetaling voelden Rik en Lianne nattig heid. Daem liet niets meer van zich horen, een ander bedrijf van hem ging failliet. In september waren ze het zat. Ze filmden een gesprek waarin de eigenaar hen allerlei beloftes deed en gingen ermee naar de politie. Lianne: "We dachten dit is klip en klaar. Volgende week pakken ze hem op." Maar niets was minder waar. "De politie vond het geen bewijs", zegt Rik. "Niet vol doende bewijs, daar kan ik nog wel mee leven, maar géén be wijs..." Het werd nog gekker. Lianne kon via de fabrikant aan tonen dat hun kozijnen nooit be steld waren. Ze ontdekten dat Daem bezig was te verhuizen en waarschuwden de politie. Er ge- beurde.niets. Vervolgens traceer den ze de nieuwe verblijfplaats Slapeloze nachten Rik voelt zich in de steek gela ten. "Je zit aan alle kanten vast, alle stappen kosten geld." Slape loze nachten hebben ze er nog steeds van. Rik Stenhuis: "Kijk, dat geld, daar komen we uitein delijk wel overheen, mede dank zij de firma Poortvliet. Maar dat Daem gewoon door kan gaan, dat vind ik onverteerbaar." Ondanks alles zijn ze niet van plan het op te geven. "Ze gok ken er misschien op dat we het bijltje er bij neer zullen gooi en," zegt Lianne grimmig. "Maar we gaan net zo lang door tot hij gepakt wordt." Garantie Is de nieuwbouw klaar dan mo gen de tachtig bewoners weer terug naar de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat. Aangezien de hele operatie in ieder geval vijf jaar in beslag neemt, denkt Berg dat de meeste bewoners dan al zo aan hun nieuwe plek gewend zijn dat ze niet naar Huize den Berg terug willen keren. "Maar alle huidige bewoners krijgen de garantie dat ze terug mogen." Door de hele operatie krijgt De Zuidwester meer plaatsen voor wonen en dagbesteding. Nu hebben de locaties in Goes in totaal 105 bewoners, straks zijn dat er 150. Een deel van die ex tra plaatsen kan ingezet worden om de enorme wachtlijsten in West-Brabant op te lossen, al dus Berg. »ens- Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, acryl op linnen en papier van An- neriet Ruijten, woensdag en donderdag van 13.00- 18.00 uur, vrijdag van 13.00-18.00 en 19.00- 21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en 13.00- 16.00 uur, t/m 10 april. KAPELLE Gemeentehuis, plein 1, geweven stof van Cathrien de Leeuw van Weenen-Geuze, maandag en woensdag van 9.00- 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00-13.00 uur en donderdag van 9.00-18.00 uur, t/m 16 april. GOES 't Artistieke Hoekje, Korte Kerkstraat 14, glaskunst van Rinus Rentmeester, sieraden en schilderijen van Gerjanne Wiersum, schilderijen van Marian Zwartepoor- te, keramiek en brons van Claartje Mol, keramiek van Anita Goedegebuure, donderdag van 10.00- 20.30 uur, vrijdag van 10.00-17.30 uur, zater dag 10.00-17.00 uur, t/m 29 april. Ambachts- centrum, Kattendijkse- dijk 27, foto's van Frank Bollebakker, woensdag en zaterdag van 13.00- 17.00 uur, t/m mei. Lunchcafé 't Stadhuis, schilderijen van Rachel Daniëlse, t/m 3 april. Serviceflat De Schakel, 's-Gravenpolderseweg 9, olieverf en aquarellen van Hanneke Goetheer, t/m mei. Beschutte oase De tachtig bewoners verhuizen in principe tijdelijk naar de nieu we locaties. Als deze ingrijpen de verhuizing achter de rug is, begint de sloop en herbouw van Huize den Berg zelf. De archi tect heeft grootse plannen. Zo blijft het terrein weliswaar een beschutte oase voor de bewo ners, maar de hekken verdwij nen. De binnenplaats wordt een openbare ruimte waar Goesena- ren kunnen wandelen of even op een bankje kunnen zitten. Verder zijn er plannen voor huisjes op het terrein waar ou deren of studenten kunnen wo nen. Filosofie achter deze open stelling is dat de verstandelijk gehandicapten meer onderdeel van de maatschappij worden. "Wel blijft de toegang tot de ge bouwen van Huize den Berg ge- NIEUWDORP/ MIDDEL BURG - Voor de familie Sten huis uit Middelburg, slachtoffer van de Goese kozijnenoplichter, is er toch nog iets gpeds uit alle ellende voortgekomen: kunst- stofmontagebedrijf EP. Poort vliet uit Nieuwdorp biedt het ge zin nieuwe kozijnen tegen kost prijs aan. De kozijnen worden gratis gemonteerd door het be drijf. Ook de toeleveranciers van Poortvliet dragen hun steentje bij. ZATERDAG Kapelle, Vroonlandse- weg, 35e Kapelleloop, 14.45 uur.* Goes, Maria Magdalenakerk, Singels- straat, kerkdienst oud- katholieke gemeen schap, 10.30 uur. Co- lijnsplaat, zaal naast N.H. kerk, Havelaarstraat 34, paasmarkt, 10.00- 16.00 uur. E U RO PAÏU I N alle seizoeqen groen Goes, CBR, Verrijn Staurtweg 18, Opfris- avond theoriekennis rij bewijs, 18.00-21.00 uur. 's Heer Arendskerke, Tehuis Poelwijck, Slot- straat 15, Verkoping Ro de Kruis van handwer ken, 14.00-16.00 uur.* Goes, Buys Ballotcolle ge, Bergweg 4, Thema- avond voor ouders van verstandelijk gehandi capten op leeftijd, 20.00 uur* Goes, Motel Goes, Anthony Fokker- straat 100, Vergadering Vereniging Van Compu tergebruikers, 19.30 uur. VRIJDAG Lewedorp, Café-pension De Goede Verwachting, Avondruilbeurs, 18.30 uur Yerseke, zorgce- trum Vredelust, Dam straat 68, paasmarkt, 13.30-16.30 uur. 's- Heer Abtskerke, N.H. Kerk, optreden Interna- tionaal Collectief Oude Muziek, 20.00 uur. baar ministerie. Zelfs aangifte doen van een financieel eco nomisch delict kan al een pro bleem zijn, zo blijkt in het programma. "We hebben een aantal slachtoffers gevolgd bij hun zoektocht naar rech't", vertelt Koopman. "Aangifte van hetzelfde delict lukt in ve le gevallen bij het ene politie bureau wel en bij het andere niet. Soms wordt de aangifte wel geaccepteerd, maar volgt er geen onderzoek." Woordvoerder van Politie Zeeland, J. van Mourick, wil niet reageren op de beschuldi gingen dat de Zeeuwse politie weinig met aangebrachte be- WOENSDAG Goes, kantine van de Betho, kledingbeurs, 19.30-20.30 uur. ZONDAG Ellewoutsdijk, Kerkje, Meezingmiddag, 14.30 uur* Goes, Westerkerk, Kerkdienst mensen met verstandelijke king, 10.00 uur. DINSDAG CBR, 0” Woensdag 31 maart 2004 de Bevelander Pagina 15 Door Bettie Hollestelle Uk: *31 113 218 164 5 wmuxnduaswxAJt.aMii. GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 01 13-215395, DONDERDAG ÉN VRIJDAG KOOPAVOND F M

Bevelander | 2004 | | pagina 15