Gratis taxatie van munten bij De Bevelander Met flinke korting naar Pietje Bell 2 Vandaag 10.00 uur 1 Duthler Goes VITA tijdschrift uitgeven? Racer maakt mini bike nog groter Zuidarnerifcaans Rectificatie Kustmarathon Kilo cocaïne KOM OOK! feestelijke opening Berichtenpagina voor Valentijn Jongeren gaan in gesprek met gemeente Goes spoelt aan bij Kamperland Scholenstrijd om handbalbeker jL-* DI9TWLER 4.99 Willem-Alexander opent Delta plaza driedijk europaTuin Eijserwi^^^Optiek Weekkrant voor de Bevelander r -O luegener huls-aan-huiskranten Woensdag 18 februari 2004 wk 08 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Een tramlijn Zeeuwen zien 'Me komme d'r met de naam mie op d'n diek' Verlangen Is die oude munt veel waard of niet? (foto: Frank Husslage) advertentie ’s 01 l 8 - Ó35 443 FEESTJE? www.vitaevenf.nl advertentie s f i Carnaval 19 Regio BreedIIit M&jdalenastraat II 4461 AL Goes tel. 0113 - 213 436 Goes fi af op Mount Ventoux Wat hoop je tijdens de taxatie dag van De Bevelander voorge schoteld te krijgen? Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke Zeskamp Zeilarrangementen GOES - In een van de berichten op de Valentijnspagina vorige week in De Bevelander is een vervelende fout geslopen. Daar in werd gemeld dat Vincent Plomp uit Kruiningen een hart onder de riem kan gebruiken omdat hij overspannen is door zijn werk. Dit is echter een mis verstand, immers van overspan nenheid is geen sprake. GOES - Sommige lezers zijn rijker dan ze zelf denken. Drs. Wil van Moll, beëdigd regis- tertaxateur van munten, pen ningen, papiergeld en muntsie- raden komt voor de tweede keer naar het kantoor van De Bevelander om munten, pen ningen en papiergeld van le zers gratis op waarde te schat ten. Op donderdag 26 februari neemt hij in het kantoor van deze krant aan de Fruitlaan 4c in Goes de door lezers meege brachte waar onder de loep. De Middelburgse taxateur is geen onbekende in het munten- VLISSINGEN - Bioscoop Cinecity in Vlis- singen vertoont de film Pietje Bell en de Jacht op de Tsarenkroon zaterdag op nieuw. Hoofdrolspeler Quinten Schram woont de speciale voorstelling bij. Lezers van deze krant kunnen met de bon elders in dit blad voor een spotprijs naar de film. In plaats van zeven betalen zij slechts vier euro. Quinten Schram speelde Pietje Bell in zowel de eerste als tweede film. Zaterdag is hij er zeker bij. Zijn fans kunnen hem om een handtekening vragen. "Meestal kom ik de zaal in en dan kan het publiek vragen stel len", legt de jeugdige artiest uit. "Soms wil len ze wel een handtekening, maar dan moe ten ze wel een papiertje hebben. Maar ik kan wereldje. Afgelopen zomer maakte hij al heel wat lezers blij met de eerste taxatie-actie. Die krijgt nu dus een vervolg. De Bevelander sprak met Van Moll over zijn werk. Op 19 augustus 2002 verwoest te een brand het oude gebouw. In het pand was, behalve kas sa's, winkel en filmzalen, ook het hoofdrestaurant van het the mapark Waterland Neeltje Jans gevestigd. Waterland Neeltje Jans is een educatief themapark rondom de Deltawerken en met name de stormvloedkering dat in de afgelopen jaren uitgroeide tot een attractiepark. Directeur Bert van de Hoef van Waterland Neeltje Jans is zeer tevreden over het nieuwe Deltaplaza. "Samen met Rijkswaterstaat, de gemeente Veere, architect Zee- lenberg en bouwbedrijf Roos zijn we er in geslaagd om deze voorziening binnen een jaar te realiseren. De gasten van Water land Neeltje Jans kunnen nu ge bruik maken van grote filmza len, het restaurant en de winkel. De tijdelijke voorzieningen kunnen daarmee worden opge ruimd, we zijn nu eindelijk let terlijk uit de brand." De twee mannen en nog meer mini bike hobbyisten zijn re gelmatig te zien in de regio zo als op de Kapelse Dag in Ka- pelle, Ovezande, op Koningin nedag in Kwadendamme, Aag- tekerke en Heinkenszand. Het gen. In de Zeeuwse bodem worden ook veel oude munten gevonden. Vaak weten de be zitters niet of er waarde aan een oude munt zit en zo ja, hoe hoog die is. Verder hoop ik op penningen en medailles uit fa miliebezit of van bedrijven De lezers kunnen op de taxa tiedag behalve munten, pen ningen en papiergeld ook me dailles en oude prentbriefkaar ten meebrengen. De taxatie- Onderwerpen die tijdens de door de gemeente Goes georga niseerde jongerenmiddag aan bod kunnen komen zijn school, werk, uitgaan, veiligheid, zorg, voorzieningen en evenementen. Eric Holm, bekend van het jeugdprogramma Beng van Om roep Zeeland, presenteert de bij eenkomst. Op het programma staan ook twee workshops. De ene works hop is gericht op jongerenparti cipatie. In de tweede workshop wordt een voorbeeldproject ge toond. Tegen het einde van de middag is een jeugddebat ge pland. Naast praten en discussie is er ook plaats voor ontspanning en amusement met theater, toneel, muziek en dans. Zo zijn er op tredens van de breakdancegroep van Janvier Dance Masters uit Middelburg en Roel Felius en is er een theatervoorstelling van de Amsterdamse theatergroep Im- proVisie. Jongeren die meer willen weten over de bijeenkomst kunnen bel len met Dini Osté van de afde ling Welzijn, 249746. E-mailen GOES - Goese jongeren tus sen twaalf en zeventien jaar kunnen op donderdag 26 fe bruari in theater De Mythe in Goes praten met de gemeente. Het is de bedoeling dat de jeugd eigen onderwerpen voor gesprek aandragen. Het mes snijdt aan twee kanten: jonge ren voelen zich serieus geno men en de gemeente krijgt zicht op wat de jeugd bezig houdt. GOES - In het artikel over het Zeeuwse sportgala dat vorige week in De Bevelander stond, is ten onrechte gemeld dat de eer ste Kustmarathon door Dynami ca en Delta Sport was georgani seerd. De organisatie lag en ligt echter in handen van de stichting Marathon Zeeland. KAMPERLAND - Een niet alledaagse vondst vorige week op het strand de Roompot bij Kamperland. Op de hoogwaterlijn trof fen wandelaars een pakket met een kilo cocaïne aan. Waarde van het spul: zo'n vijftigduizend euro. Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draaimolens Kalanchoë NEELTJE JANS - Prins Wil lem-Alexander komt dins dag 4 maart naar Neeltje Jans om daar het nieuwe multifunctionele ontvangst- gebouw Deltaplaza van Wa terland Neeltje Jans te ope nen. FABRIEKSVERKOOP VERLICHTING Prijzen v.a. 2,50. A. Fokkerstr. 79 Goes (naast BP) ’s Zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur 1 "Waar ik stilletjes op hoop is dat de lezers in hun kastjes en laatjes gaan kijken of er oude munten of bankbiljetten in lig- Aan dit toernooi doen zeven scholen. Het gaat om Jan van Schengenschool, OBS de Rei ger en de Wegwijzer uit Hein kenszand, De Leeuwerik uit Lewedorp, Don Bosco uit 's- Heerenhoek, De Berenburcht uit Baarland en de Mgr. Heyli- gersschool uit Kwadendamme. Van 9.00 tot 17.30 uur spelen de verschillende groepen in verschillende categorieën Tus sen de wedstrijden door kun nen de kinderen zich laten schminken en een button laten maken. Het whoznext team van Hand balvereniging Orion houdt ook wedstrijden om de penaltybo- kaal. De jongens- en meisjes teams uit de groepen 7 en 8 mogen na de gewonnen finale meedoen met de schoolhand- balfinale in mei. dag op 26 februari is van 10.30 tot 16.00 uur. Aanmelden kan bij Willem van Moll, van maandag tot en met zaterdag, liefst tussen 18.00 en 21.00 uur, 0118-612443. Mailen kan ook: wmoll@mail.hzeeland.nl. omdat die mijn persoonlijke belangstelling hebben." Oude munten zijn soms veel geld waard. Is oud papiergeld ook waardevol? Jazeker. Allereerst raad ik de le zers aan eens goed te kijken of ze nog verlopen papiergeld van Nederland, België en Duitsland hebben. Voordat het papiergeld wordt beetgepakt wil ik de le zers op het hart drukken om hun papiergeld vooral niet te vou wen. Dat vouwen is meestal de sastreus voor de waarde. On langs vond iemand bij het oprui men van een zolder een aantal ongevouwen honderd gulden biljetten uit de vijftiger jaren. Hij vouwde ze heel lichtjes om ze veilig te stellen. Gevolg: de handelswaarde terug van tegen de tweehonderd euro per stuk naar nog geen vijftig." Een middagwandeling langs het strand levert wel vaker vreemde vondsten op. "Aan de Zeeuwse kust spoelen wel meer zakjes drugs aan", zegt een politiewoordvoerster. "Maar zo'n groot pakket met cocaïne is wel heel bijzon der." Naar de herkomst van de ver dovende middelen kan de po litie voorlopig alleen maar gissen. De drugs is vermoe delijk overboord gegooid en aangespoeld. Na onderzoek is de cocaïne vernietigd. Het vergt veel tijd, geduld, vak manschap en doorzettingsver mogen om een mini bike zelf te maken én er mee te kunnen rij den. Willem Visser, automon teur, en Jan Willem Huisstede, onderhoudsmonteur, hebben elkaar in deze gemeenschappe lijke hobby gevonden. Visser is er al jaren mee bezig "De mini bikes zijn ook wel kant en klaar te koop, maar zelf maken en er mee rijden dat is het helemaal. Je werkt van niets naar iets. Ik heb er nu een in drie jaar tijd in elkaar gezet." De mannen werken van voor beelden en maken veel onder delen zelf. "Het motorblok is van een Puch Maxi, wel opgevoerd tot zeventig cc. Het gewicht is on geveer vijfendertig kilo. Er zit ten geen versnellingen op, wel bijzonder goede remmen. Het gaat om snelheid en perfectie." Een garage om de mini bike te stallen is niet nodig demonstreert Willem Visser. (foto: Dennis Rijsbergen) hem natuurlijk ook op zo'n popcornbakje zetten." Quinten is door de deelname aan de film een echte bekende Nederlander geworden. "Ge lukkig kan ik nog wel gewoon over straat. Ik word niet heel vaak herkend, maar soms draaien mensen zich om en dan zie je ze den ken 'die ken ik ergens van'. Dat is wel leuk." Quintens moeder regisseerde de films waar hij in speelde. "Ik weet nog niet of ik in nog meer films ga spelen. Ik weet wel dat mijn moeder geen Pietje Bell 3 gaat maken. Maar ik heb nog tijd genoeg om erachter te komen wat ik wil. Ik ben pas elf jaar." Op paginavan deze krant staat een bon afgedrukt. Vul deze in en neem hem zaterdag mee naar Cinecity. Alleen zo bent u zeker van een supergoedkoop kaartje. vrijdag 20 fob. 10.00-22.00 uur zaterdag 21 feb. 10.00-22.00 uur zondag 22 feb. 10.00-18.00 uur ZEELANDHAUEN - GOES over uw hobby, of voor uw vereniging ^Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand is op woensdag 25 februari het jaarlijkse schoolhandbal- toernooi. HEINKENSZAND - Het zijn trekpleisters op evenementen, de mini bikes. Een heuse mo torfiets maar dan in het klein, bereden door volwas sen kerels met dubbelgevou wen knieën, dat wel. De klei ne motorfietsjes worden steeds populairder. Willem Visser uit Heinkenszand is vast van plan de mini bike nog groter te maken. Quinten Schram (midden) schittert in Pietje Bell en de Jacht op de Tsaren kroon. Zaterdag is hij aanwezig tijdens de vertoning in Vlissingen. (foto: pr) 'JxjBEVV. EXjXJ is volgens Visser de bedoeling want je zit met dubbelgevou- nog meer dorpen warm te ma- wen knieën. In Ovezande riep ken voor de mini bike races en de speaker vorig jaar: 'De wed de racecompetitie verder uit te strijd wordt ingekort wegens breiden. kramp bij de deelnemers.' Ja, "De mini bikes trekken altijd dat kan gebeuren." veel bekijks. Voor meer informatie over de Vooral kinderen vinden het mini bikes: 0113-562868, prachtig. Het is vaak lachen 563973 of 622621 advertentie 's 2 www.europatuin.nl GOES, NIEUWE RIJKSWEG 2D, 0113-215395. i 1 A 5 F Duthler Goes mode voor dames, heren en kids, teens baby’s Lange Vorststraat 6- 8 tel. 0113 - 217269 - donderdag koopavond Mooie vetplant past in ieders interieur! potmaat 17 cm excl. sierpot noordlond 3 heinkenszand 0113-561942 IeWEHT, FUH 8. EHTEHTMINMENT O® HET EVENEMENT VOOR TUIN EN DIER Van prachtige aangelegde tuinontwerpen, tuinmaterialen, hoveniers, bloemen, bollen, planten, machines en gereedschappen tot huisdieren, paarden, dressuur, vee- en landbouwmachines, veekeuringen, terrasjes, stands met eten en drinken, demonstraties en shows. ■w WSafltSl Duthler blijft je verrassen Infomrte 0113-223883 of WWW.SANDSTARS.NL 4 vraag naar onze unieke mogelijkheden. drukkerij uitgeverij www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE de Bevelander op woensdag 18 t/m zaterdag 21 februari 2004 ontvangen de eerste 50 kopende klanten een leuke verrasssing Q

Bevelander | 2004 | | pagina 1