De Ramayana is spectaculaire voorstelling van theaterschool Sprookjesachtige rattenvanger Echt Antwaarps Teater is baas boven baas roept jeugdherinneringen op Muzikale West-Vlaming speelt in Heinkenszand Myosotis! heeft alleen een rode draad Piekweekend Schotse folk met trio Fine Friday PODIUM CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST Vele stijlen bij optreden Vocaal Ensemble met rockbeloftes 4 Woensdag 4 februari de Bevelander Pagina 15 Zaterdag (foto: Ben van Duin) uur. 9 9 Drugsbaron Barrillo is van plan een coup te plegen tegen de pre sident van Mexico. El Mariachi en de corrupte CIA agent Sands moeten de coup zien te verijde len. Gitarist en herrieschopper De wey Finn (Jack Black) doet zich voor als zijn huisgenoot Ned (Mike White) en begint met les geven op Horace Green. Als hij de kinderen van groep zeven iets klassieks hoort spelen, is hij vastbesloten om de muzi kantjes om te vormen tot een spetterende rockband. Waar gebeurd verhaal van een groep vrouwen die naakt pose ren voor het goede doel en daardoor internationale be roemdheden worden. In de jaren ‘70 was Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? een beroemde televi sieserie. Vier jaar lang kwam er slechts om de maand een nieuwe aflevering, over de dwaaltocht van een stel kinderen uit Hame- Chantal Janzen en René van Kooten schitteren in de musical Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? (foto: Roy Beusker) len en hun vier vrienden Lid- wientje, Bertram, Hildebrandt en Aernout. De musicalbewerking door het theaterbureau van Albert Vertin de en Roel Vente heeft een ijzer sterke cast. Zo zet Chantal Jan zen, bekend van Saturday Night Fever, een lieve dansende Lid- wentje Walg neer, die hartstoch telijk smacht naar René van Kooten (Aïda) als Bertram Bie- renbroodspot. De enige speler uit de originele televisiecast is Loeki Knol. Zij speelt een dertig jaar ouder ge worden Lidwina Walg, die haar dochtertje voor het slapen gaan vertelt hoe het was. Hoe de kin deren van Hameien door de rat tenvanger werden weggelokt en De Brabantse cabaretier is ge zegend met veel talent en is goed van de tongriem gesne den. Hij is vaker aangesproken op zijn loensende ogen dan op de kuiltjes in zijn wangen. Maar Weijers heeft daar geen proble men mee: “Ondanks een afge plakt oog en het haar in een scheiding, ben ik vrijwel nooit gepest op school. Bovendien had ik altijd mijn woordje wel klaar. Ik kijk niet scheel, ik kijk selectief. Ik heb een heel geluk kige jeugd gehad. Mijn vader zei altijd: Guido, als je huilt, rollen de tranen over je rug.” In zijn eerste theaterprogramma Oxymoron bracht hij in hoog tempo een stand-up-achtig ver haal over twee jeugdvrienden. In Myosotis! heeft Weijers geen verhaal, maar wel een rode draad. “Een maand voor de eer ste try-out had ik nog maar één grap, uit een oud schoolschrift je. Over stoer zijn in de klas en dan zeggen: ‘Ik wil miljonair worden, net als mijn vader. Die wil dat ook.’ Bij mijn eerste try- out, in Amsterdam, kwam ik dan ook op met de zin: ‘Ik heb nog geen begin.’ Daaruit ont stond het thema, keuzes maken, beslissingen nemen.” Volgens de cabaretier nam hij de belangrijkste keuze van zijn leven op 1 januari 2000. Toen besloot hij aan Cameretten mee te doen. Op dit grootste caba retfestival won hij met overtui ging de publieksprijs. Weijers gelooft dat zijn podiumdrang voortkomt uit een lichte veront- prins Rama. De voorstelling lijkt een Bollywood filmspek- takel, vol muziek, dans en ma gische verrassingen. De Ra mayana is gemaakt door het zelfde team als de voorstelling van vorig jaar ‘Adam, Eva en zovoort’. Clara Linders is ver antwoordelijk voor de tekst, Hedwig Duykers maakte de choreografie, de muziek komt Het Echt Antwaarps Teater be staat al twintig jaar en heeft een eigen theater in Antwerpen. Daar spelen ze het hele jaar door. De theatergroep boekt veel succes met het Antwerps dialect dat voor een extra ko misch accent zorgt. De komedie Baas Boven Baas gaat over het makelaarskantoor waardiging. “Ik stoor me aan mensen die laconiek doen over veel dingen. Iemand die niet even naar de prullenbak loopt, of vijf eurocent al niet eens meer opraapt. Over dat er een cultuur schijnt te bestaan dat je niet naar Frans Bauer mag lui steren als je de Volkskrant leest of de Telegraaf niet mag lezen als je Nova kijkt. Mensen be ginnen al te lachen als ik Tkea’ roep. Ik vind dat een fantasti sche winkel.” Guido Weijers speelt Myosotis! Februari om 20.15 uur in het Vestzaktheater in Vlissingen. Kaarten kosten 13,50 euro. Sanders Hewitt. Daar komt een belangrijke functie vrij, waarin iedereen geïnteresseerd is. Vier collega’s komen in aan merking en ieder van hen vindt zichzelf natuurlijk het meest ge schikt. Blijven de vrouw en drie mannen vrienden, collega’s of worden ze eikaars vijanden? Kaarten voor Baas Boven Baas van het Echt Antwaarps Teater kosten veertien euro en zijn ver krijgbaar bij het gemeentehuis, telefonisch via 01 13 551552 of via www.podiumreimerswaal.nl De voorstelling is op vrijdag 6 februari om 20.00 uur in Ons Dorpshuis in Kruiningen. De West-Vlaming Willem Ver- mandere verzorgt een sfeervol concert in De Stenge. (foto: Patrick De Spiegelaere) Het VES maakte twee cd’s, die ook na het optreden in het kerk je te koop zijn. Het optreden in de kerk in Waarde op 7 februari begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn ver krijgbaar via 0113 551552 of www.podiumreimerswaal.nl. Het trio bestaat uit,violiste An na-Wendy Stevenson, Kris Dre- ver op gitaar en zang en Nuala Kennedy op fluit en zang. De band ontstond door een weke lijkse jam-sessie in Sandy Bel l’s, de bekendste folk pub van Edinburgh. Het trio veranderde de ontspannen en informele stijl van drie vrienden die samen muziek maken in een meer pro fessionele versie. De optredens na het uitbrengen van het de buutalbum Gone Dancing in 2003 waren een groot succes. Het optreden van Fine Friday in het Arsenaaltheater op 8 febru ari begint om 15.00 uur. Kaarten kosten tien euro. Het VES, bestaande uit twaalf mannen, zingt uitsluitend a ca- pella. De leden genieten van het zingen en willen dat genot delen met het publiek. Het en semble zingt liedjes in allerlei stijlen uit verschillende tijden. Het loopt uiteen van Schubert tot Springsteen en van Badings tot de Beatles. WAARDE - Het Vocaal En semble St. Laurens (VES) treedt 7 februari op in de Ne derlands Hervormde Kerk in Waarde. Première Dagelijks 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Zaterdag 24.15 uur. Once Upon A Time In Mexico Dagelijks 16.15, 18.45 en 21.45 uur Shouf Shouf Habibi Zaterdag 24.15 uur. Zondag 18.45 uur. School Of Rock Dinsdag 13.45 en 19.00 uur. The Pianist Het verhaal begint met de Duitse bezetting van Warschau en volgt dan bijna mechanisch de vernie tiging van de Joodse bevolking. Dadelijks 13.45 uur. Niet op dinsdag. Fighting Fish A-Ken is naar Rotterdam geko men om de dood van zijn broer, welke verbonden was aan een Chinese bende, te wreken. Dit blijkt echter niet zo eenvoudig te zijn. Donderdag 20.00 uur. Van God Los - Moviezone Geweldige acteurs in deze snel le, ruwe en geniale gangster film. gebaseerd op het optreden van de Bende van Venlo. Vrijdag 19.30 uur, zaterdag 22.00 uur, maandag en dins dag, 20.00 uur. Wilbur Wants to Kill Himself In een kil en druilerig Glasgow beschouwt Wilbur liefde als een ondraaglijke last. Maar als hij zijn leven wil beëindigen, begint het pas! Donderdag 13.30 uur senioren, donderdag en vrijdag 20.30 uur. Als 2 druppels water Tijdens de Tweede Wereldoorlog raakt Hennie Ducker verstrikt in een web van illegale activiteiten na een ontmoeting met de ver zetsstrijder Dorbeck. De mannen lijken 'als twee druppels water' op elkaar, waardoor er een persoons verwisseling plaatsvindt. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.45 uur. Mona Lisa Smile O Julia Roberts speelt een profes sor kunstgeschiedenis, een zelf bewuste dame die haar vrouwe lijke studenten stimuleert hun eigen mogelijkheden te ontdek ken en dat is zeer ongebruike lijk in de jaren vijftig. Zaterdag 24.15 uur. The Texas Chainsaw Massacre Vijf jongeren zijn getuige van de zelfmoord van een meisje. In het eerstvolgende dorp zoeken ze hulp. Daar worden ze slacht offer van een gestoorde man met een kettingzaag die hen van het leven wil beroven. Dagelijks 13.30, 18.45 en 22.00 uur. The Last Sumarai De wegen van twee krijgers, ka pitein Nathan Algren en Sa moerai Katsumoto kruisen el kaar, als kapitein Algren wordt ingehuurd om Japans eerste dienstplichtige leger te trainen. Dagelijks 13.45 en 19.00 Calender Girls O Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Pietje Bell O Nieuwe avonturen van Pietje Bell en zijn kornuiten. Dagelijks 13.45 en 20.30 uur. Lord Of The Rings: The Return Of the King Frodo (Elijah Wood), de kleine hobbit, moet de Ring in de vuurzee van Mount Doom wer pen, om de legers van Sauron te stoppen. Woensdag 14.00 uur. Knorretjes Grote Film 5+ - kinderfilm Winnie de Poeh en zijn vrien den gaan op zoek naar Knorret je, die weggelopen is. Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Finding Nemo Nederlands gesproken O Een spetterend onderwater- spektakel over clownvis Marlin en zijn zoon Nemo. Maandag 22.00 uur. Sneak Verrassingsfilm voor de lief hebber. Vrijdag 22.00 uur, zaterdag 19.30 uur, zondag en woensdag 20.00 uur. Capturing the Friedmans De kijker moet voor rechter spe len in deze documentaire, die de getuigenissen in een omstreden rechtszaak over vermeend kin dermisbruik in twijfel trekt. HEINKENSZAND - In het kader van Borsele Cultureel treedt Willem Vermandere op 13 februari op in De Stenge in Heinkenszand. VLISSINGEN - NoCode en Stichting Juister houden vrij dag 6 februari een try-out in De Piek in Vlissingen. Zater dag 7 februari spelen de rock bands Plaeto en Tacker op het concertpodium. Vermandere groeide op in muzi kale sferen. Zijn vader speelde klarinet en zelf begon hij al heel jong in de dorpsharmonie Sint Cecilia. Ondanks zijn studies Grieks en Latijn was hij meer geïnteresseerd in gitaar en klari net. De West-Vlaming studeer de later godsdienst-wetenschap- pen in Gent en gaf drie jaar les in Nieuwpoort. Naar eigen zeg gen was dat drie jaar teveel. Nu schrijft hij teksten en maakte hij al tien cd’s. Het optreden van Vermandere in De Stenge op 13 februari begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn verkrijgbaar via 0113 311999. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Kill Bill Huurmoordenaar 'The Bride" wordt op haar eigen bruiloft neergeschoten door haar op drachtgever Bill en zijn hand langers. Als ze bijkomt, na vier jaar coma, is ze vastbesloten om wraak te nemen. - Dagelijks 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Niet op zondag en dinsdag 19.00 uur. Zaterdag 24.15 uur. Welcome To The Jungle Beck (The Rock), de 'trouble shooter' heeft als opdracht Tra vis (Sean William Scott) te red den uit een slepend avontuur in Brazilië. Première Dagelijks 16.15, 19.00 en 21.45 uur. Something's Gotta Give O Harry Sanborn (Nicholson) is een eeuwige vrijgezel die af spraakjes maakt met vrouwen onder de dertig jaar. Een week end met zijn laatste verovering Marin (Amanda Peet) eindigt on verwachts met hartklachten. Ma- rin's moeder gaat Harry verzor gen en dan blijkt dat Harry ook vrouwen van zijn eigen leeftijd heel aantrekkelijk kan vinden. Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? speelt op 10 februari om 19.30 en 11 februari om 15.00 uur in de Stads schouwburg in Middelburg. Kaarten kosten dertig euro, voor kinderen tot twaalf jaar 26,50 euro. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf acht jaar. Roadmovie on the Road is een film en rockshow tegelijk. De experimentele rock van NoCode wordt samengevoegd met de filmexperimenten van Stichting Juister. De voormalig zanger/gitarist van City to City, Sandro van Breemen, richtte de band Plaeto op. De groep maakt stevige rock, afgewisseld door melodie en melancholie. Plaeto groeide uit tot de rockbelofte van 2004. Een goede concurrent voor die titel is de nieuwe band van Eric Corton, Tacker. Corton werd be kend als presentator op Yorin. Het afgelopen jaar toerde hij door heel Nederland met een rockabillytrio. Roadmovie on the Road op 6 fe bruari begint op 21.30 uur, de toegang is gratis. De rockavond op 7 februari met Plaeto en Tacker begint om 22.00 uur, kaarten kosten zeven euro. de weg terug naar huis moesten vinden. Naast Lidwientje en Bertram krijgen ze daarbij hulp van stadsomroeper Hildebrandt en poortwachter Aernaout. Voor het naar jeugdherinnerin gen hunkerende publiek zijn de makers zo dicht mogelijk bij het origineel gebleven. Zij die de se rie niet kennen, zien een soepel lopend sprookje, gepresenteerd met lekkere liedjes, mooie tek sten en prachtige kostuums. DONDERDAG Vlissingen, Vestzak'99, Droog Brood met Scènes voor de mensen, cabaret, 20.15 uur. Goes, 't Beest, Bonheur, La ten wij aanbidden, 20.30 uur. WOENSDAG Vlissingen, café Popeye, Co pycat, live on stage, 22.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg. Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer?, theatermusical, 15.00 uur. VLISSINGEN - Fine Friday is één van Schotlands beste tra ditionele trio’s. De groep speelt 8 februari in het Arse naaltheater in Vlissingen. van Erik de Reus en de regie is in handen van Theo Ham. De Jeugdtheaterschool speelt De Ramayana zaterdag 7 fe bruari in De Mythe in Goes. De voorstelling begint om 15.00 uur. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 6,50 euro, volwassenen tien euro. Ge schikt voor kinderen vanaf zes jaar. Dagelijks 21.45 uur. 24.15 uur. Underworld Al eeuwenlang zijn de vampiers en lycans, weerwolven met el kaar in oorlog. Selene als Death Dealer is belast met het oprui men van de lycans. Ze ontdekt dat de lycans een nieuw ras wil len creëren, om zo de genade klap uit te kunnen delen. De twintigjarige Ap (Mimoun Oaïssa) een in Nederland gebo ren Marokkaan probeert zijn plek te vinden in de Nederland se samenleving. GOES - Een verhaal dat be staat uit Harry Potter, Super man, Romeo en Julia, de Bij bel en Lord of the Rings. Een verhaal dat kinderen laat hui veren, grote mannen laat hui len en oude vrouwen laat dro men. In India bestaat zo’n verhaal. Jeugdtheaterschool Zuid-Holland speelt 7 febru ari in Goes De Ramayana. Het verhaal is ontstaan uit mondelinge overleveringen, die waarschijnlijk op histori sche feiten berusten. De Ra mayana staat bekend als één van de hoogtepunten uit de we reldliteratuur. Het verhaal heeft grote invloed gehad op de Indiase schilder- beeld houw-, literaire kunst en dans. Voor Hindoes heeft dit helden epos een godsdienstige beteke nis. Het verhaal speelt zich af in Ayodha. Daar is het feest, want prins Rama wordt tot ko- ning gekroond. Om duistere redenen wordt hij verbannen en begint prins Rama aan een reis vol gevaar en wonderlijke gebeurtenissen. Uiteindelijk leidt zijn tocht naar het eiland Lanka, waar de duivel met tien koppen woont, Ravana. Door dat Rama zich volledig in het avontuur stort, ontdekt hij wie hij is en wat hij wil. Hij leert vliegen, maar ook met beide voeten op de grond terug te ko men. De Jeugdtheaterschool Zuid-Holland stimuleert kin deren en jongeren theater deel van hun leven te maken. De De Jeugdtheaterschool Zuid-Holland speelt in De Mythe in Goes het beroemde en spannende In diase verhaal de Ramayana. VRIJDAG Vlissingen, De Piek, Nocode Yes You Did. 21.30 uur. Vlissingep, St. Jacobskerk, Piazzolla, klassiek, 20.15 uur. Vlissingen, Vestzak'99, Paul Passchier, Fluiten in het don ker, 20.15 uur. Kruiningen, Ons Dorpshuis, Ruud de Rid der met blijspel Baas Boven Baas, 20.00 uur. MIDDELBURG - De kinderen van Hameien worden door de Rattenvanger meegelokt naar een andere wereld. Een sprookjesachtige wereld waar in vloerkleden vliegen, dwer gen geheimen hebben, prinsen strijden om de hand van prin sessen en waarin ijsheksen wel heel gemene trucs uithalen. De musical Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? speelt op 10 en 11 fe bruari in de Stadsschouwburg in Middelburg. school geeft onder andere to neellessen, leert de leerlingen zelf voorstellingen maken en laat ze kunsteducatieve projec ten organiseren. Samen met presentator en stand-up comedian Narsingh Balwantsingh spelen veertig leerlingen van de Jeugd theaterschool de spannende avonturen van de goddelijke DINSDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer?, theatermusical, 19.30 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Johannes Kemkens, De Heerser, 20.15 uur. ZONDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Chinees Circus Hebei, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Der Zigeunerbaron, de Roemeense Staatsopera Timi soara, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Fine Friday, Folk, 15.00 uur. ZATERDAG Wissenkerke, dorpshuis Onder de Toren. Paul Passchier, Fluiten in het donker, 20.00 uur. Vlissingen, De Piek, Plaeto Tacker, rock. 22.00 uur. Goes, De Mythe, De Ramayana. Jeugdtheater school Zuid-Holland. 15.00 uur. Goes, 't Beest, Stuur- baard Bakkebaard, 21.00 uur. Waarde, Ned. Hervorm de Kerk, Vocaal Ensemble Sint Laurens, 20.00 uur. KRUININGEN - Het Echt Antwaarps Teater speelt op 6 februari de voorstelling Baas Boven Baas in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Vorig seizoen had het Vlaamse gezelschap veel succes in Kruiningen met hun grappen en grollen. VLISSINGEN - Meer dan 350 keer speelde hij door heel Ne derland zijn succesvolle voor stelling Oxymoron. En nu heeft hij een nieuw program ma. Guido Weijers speelt op 13 februari zijn nieuwe show Myosotis! in het Vestzak theater in Vlissingen. 11 -- 14 Voorpremière Door Denise Veldsink la

Bevelander | 2004 | | pagina 15