Convenant Nieuw levensavontuur begint in huwelijksboot over aanpak thuisgeweld 8 14 DAGEN feest BIJ DE UITGEBREIDE GAMMA IN GOES boek geschreven? I STE0TEL Zuidamerifcaans Weekkrant voor de Bevelanden Tentoonstelling fruitteeltmuseum Shovel overrijdt twee Russen Politie lost reeks EHBO Goes van inbraken start nieuwe In Zeeland op cursus SPD verandert naam in MEE Earra Zwaar gewonde bij ongeval Kinderen kijken vogels in MEC Ongeluk A58 driedijk 70% KORTING ei EijsemoHs Optiek Kr ujegener huis-aan-hulskranten Woensdag 21 januari 2004 wk 04 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 021 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Dronken biecht- beheren de vader en slimme Vroone in Kapeile zuster Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Door Ad Roos (foto: Jaap Wolterbeek) De Avontuur krijgt in zijn lange bestaan een nieuwe functie. advertentie UITVERKOOP advertentie (foto: Jaap Wolterbeek) Het Veerse Meer kan op veel fronten beter. advertentie Naam: Adres: Telefoon s’avonds: Telefoon overdag: van 4 t/m 7 februari a.s. Wil graag dit Valentijnscadeau geven aan: Naam: Adres: Telefoon s’avonds: Omdat: (schrijf in een zin de reden op) t r 23 Nieuws Regio Breed Uit Magöalenastraat II 4461 AL Goes tel.0113-215436 Vader en zoon Elie van Rooij danst zich vrij met meditatie Shirts v.a. 35,- GOES - Justitie, politie en hulpverlenende instanties in Zeeland tekenen vandaag een convenant waarin de justitiële aanpak van thuisgeweld en de dader- en slachtofferhulpverle- ning gestructureerd wordt. Hoewel vrouwen zich net zo goed te buiten gaan aan huise lijk geweld, richt het traject zich vooralsnog op meerderja rige mannen. MIDDELBURG - De Sociaal Pedagogische Dienst Zeeland heet voortaan MEE Zeeland. GOES - Heeft u iemand die u bijzonder aardig vindt, die het eens verdient om uit gebreid in het zonnetje gezet te worden? Het project Dader Hulpverlening is bedoeld om het geweld achter de voordeur, ofwel het thuisge weld, te stoppen, recidive te voor komen en de dader duidelijk te maken dat zijn gedrag gewoon niet kan. In het convenant staat een moge lijk scenario beschreven. De dader huiselijk geweld kan zichzelf aan melden, als bijzondere voorwaar de voor een voorwaardelijk sepot of als onderdeel van en rechterlijk vonnis. Ervaringen elders in het land hebben uitgewezen dat ‘een stok achter de deur’, bijvoorbeeld in de vorm van een voorwaarde lijk sepot de grootste kans op suc ces biedt. Is er sprake van een dui delijk geval van thuisgeweld, dan wordt er op het politiebureau al in dringend met de man gesproken. Het kan ook via een indicatie van de reclassering in het kader van een vroeghulprapportage. (Lees verder op pagina 23.) De politie greep de inbreker in de nacht van donderdag op vrijdag in Zevenbergen in de kraag. De man was druk bezig een woning daar te doorzoeken op kostbaarheden. Op het bureau bekende de Ber genaar sinds oktober ook in andere huizen in Goes, Tholen, Krabbendijke, Middelburg en Zevenbergen te hebben inge broken. Het lijkt er op dat de man sa men met anderen werkte. En kele uren later arresteerde de politie een tweede verdachte, ook een inwoner van Bergen op Zoom. Justitie deed verder op meerdere plaatsen huiszoe kingen. Het onderzoek naar de twee is nog in volle gang. De verdach ten zitten in afwachting van dat onderzoek voorlopig nog vast. GOES - Met de aanhouding van een 22-jarige man uit Bergen op Zoom denkt de politie tientallen inbraken in Zeeland en West-Bra-, bant te hebben opgelost. GOES - Het Veerse Meer is een prachtig natuur- en recreatiege bied maar het kan op veel fronten beter. Dat is de eindconclusie van de gebiedsvisie voor het Veerse Meer. Zo moeten er meer voor zieningen voor watersporters ko men, meer wegen en fietspaden en meer natuur. De visie leidt uit eindelijk tot een plan van aanpak. Op gebied van de watersport valt nog veel te verbeteren, staat in de visie. Zo moeten volgens het rap port meer mogelijkheden komen om boten te onderhouden, te repa reren en te stallen. En er zou on derzocht moeten worden of ook andere vormen van waterrecreatie op het meer mogelijk zijn. Verder dient er een betere bewegwijzering te komen. Naast uitbreiding van fietspaden wint het gebied ook meer aan waarde door het aanleg gen van wisselpunten, waar recre anten hun auto kunnen parkeren en fietsen kunnen huren. Een ander belangrijk speerpunt is de kwaliteit van het water in Het Veerse Meer. ‘Die is niet om over naar huis te schrijven’, staat in het rapport. ‘Het doorzicht van het water is slecht en de algenbloei staat her haaldelijk onbekommerde recre atie in de weg.’ De aanleg van een YERSEKE - In het huwelijksbootje stappen kan voortaan letterlijk in de gemeente Reimerswaal. De Zeeuwse klipper Avontuur is door de gemeente officieel als trouwlocatie aangewezen. Het schip dat in 1914 van de werf op de Roodevaart bij Moerdijk rolde, kan vijftig passagiers meenemen. Bruidsparen hebben twee opties. Ze waterdoorlaat in de Zandkreekdam is een goede stap in de richting, stelt het rapport. Verder is het noodzakelijk om het waterpeil het hele jaar door even hoog te hou den. Natuur en landbouw kunnen hand in hand gaan. Om boeren kunnen aan boord in de haven van Yerseke het nieuwe avontuur aangaan of al varend op de Oosterschelde. In het laatste geval kan de ambtenaar van de burgerlijke stand het huwelijk alleen voltrek ken op het gedeelte van de Oosterschelde dat tot het gebied van Reimerswaal behoort. kansen te geven om bijvoorbeeld enerzijds een minicamping te be ginnen en anderzijds nieuwe na tuur aan te leggen moet de ruilver kaveling goed verlopen. Een grondruilbank, adviseert de visie dan ook. Verder zou de landings baan van vliegveld Midden-Zee- land ietwat gedraaid moeten wor den. En aan de verkeersproblemen door recreatiedrukte in Wolp- haartsdijk en Arnemuiden moet een einde komen. Voor inwoners van het gebied zijn er verschillende informatiedagen. Op 22 januari is er een van 19.30 tot 21.30 uur in De Griffioen in Wolphaartsdijk. Op 4 februari is er een bijeenkomst in De Pompweie aan de Bemhard- straat in Kortgene. Dit jaar begin nen al de eerste verbeteringen rond het Veerse Meer. KAPELLE - Historische we tenswaardigheden, anekdotes en fotopanelen van de monu mentale bomen in de gemeente Kapeile, die zijn allemaal te zien en te lezen op de tentoon stelling in het Fruitteeltmuse um in Kapeile. De expositie loopt tot en met zaterdag 21 fe bruari. De foto’s van de meest in het oog springende bomen in de gemeen te Kapeile zijn gemaakt door Christa Breure. De opnames maakte ze in verschillende sei zoenen. Zo heeft ze de enorme beuk in Eversdijk vereeuwigd, maar ook de oude lindeboom aan de Weg naar het Stomme Kruis, de bomen op de begraafplaats in Wemeldinge en die rond de kerk van Kapeile. In het museum kunnen bezoekers van alles te weten komen over bomen en de dieren die er in en om leven. Dat via informatiep anelen, opgezette dieren en gelui den. Ook zijn er miniatuur fruit- leiboompjes te zien en doorge zaagde boomstammen waarin de leeftijdsringen goed zichtbaar zijn. Bij het museum kunnen belang stellenden ook een routebeschrij ving krijgen die fietsers langs de meest bezienswaardige bomen voert. Het museum aan de Bieze- lingseweg IO in Kapeile is open van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot l7.00 uur. Voor meer informatie: 0113-344904. De cursisten leren onder andere reanimeren. De cursus bestaat uit dertien lesavonden van 19.30 tot 21.30 uur in het Sint Willibrord College aan de Fruitaan 3 in Goes. Wie zich wil aanmelden kan dat doen bij L. Elenbaas, 0113-213141 of via jaap.elen baas© 12move.nl of www.ehbog- oes.nl. GOES - EHBO Goes begint op maandag 2 februari de oplei ding Diploma Eerste Hulp. Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. Een deskundige legt de kinderen uit waaraan je de verschillende vogelsoorten kunt herkennen. Samen met hem bekijken ze de vogels die de achtertuin van het centrum aandoen. Wie niet zijn eigen verrekijker heeft meege nomen, kan er een van het cen trum lenen. De activiteit is voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname kost een euro. Het MEC is te vinden aan de Katten- dijksedijk 23 in Goes en te be reiken op 0113-252628. NIEUWDORP - Bij een be drijfsongeval aan de Mon- acaweg bij Nieuwdorp zijn donderdag twee Russen ge wond geraakt. Ook dit jaar houdt De Bevelander een Valen- tijnsactie waarbij stille liefdes en grote vriendschappen centraal staan. Als u iemand in uw omgeving heeft die speciale aandacht verdient, of u heeft in stilte iemand lief maar u wilt dat nu kenbaar maken, laat het ons dan weten door deze bon in te sturen. De meest in het oog springende wensen en liefdesui tingen maken kans op een prijs. Een jury be oordeelt de inzendingen en onze adverteer ders geven cadeautjes weg. Dus vul die bon in en verras uw dierbare. Stuur de bon op naar: Redactie de Bevelander, postbus 5, 4460 AA in Goes. LET OP UITERLIJK 6 FEBRUARI MOET DEZE BON IN ONS BEZIT ZIJN KRUININGEN - Brandweerlie den van het korp*^ uiningen zijn zondag op de AtywJij Kruin- ingen uren lang bezig geweest om vlees dat uit een gekantelde vrachtwagen waS gevallen, op te ruimen. Op de snelweg ontston den ellenlange files. MEE Zeeland helpt mensen met een lichamelijke of verstandelijke handicap en chronisch zieken. Hoewel de dienst nu een andere naam heeft, verandert er niets voor de mensen die van de diensten van de voormalige SPD gebruik ma ken. Zo helpt MEE met het aan vragen van aanpassingen in de wo ning, biedt hulp bij opvoeding en geeft juridische adviezen. MEE heeft het hoofdkantoor aan de Singelstraat 9 in Middelburg. Voor meer informatie: 0118- 615051. MIDDELBURG - Bij een aanrij ding vrijdag in Middelburg heeft een 24-jarige man uit ‘s-Graven- polder zwaar hersenletsel opgelo pen. De man wilde de voetgangers- oversteekplaats aan de Londense- kaai oversteken, richting de Sé- geersstraat. Hierbij werd hij ge schept door een automobilist uit Vlissingen. Het slachtoffer kwam enkele meters verder op de grond terecht. Een ambulance bracht hem naar het ziekenhuis in Vlissingen. Zijn situatie bleek echter zo ernstig dat hij later naar een meer gespe cialiseerd afdeling in een Antwerps hospitaal is vervoerd. De politie zoekt getuigen van de aanrijding. m.u.v. nieuwe collectie en nu wilt u het uitgeven... vraag naar onze unieke mogelijkheden. 8 Cxj 5 z o o 3 Een shovel reed over beide mannen heen. Hoe dat heeft kunnen gebeuren, is de poli tie nog niet duidelijk. Een van de slachtoffers brak zijn benen op verschillende plekken. Ook zijn collega raakte ernstig gewond aan een been. Beide zijn overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Bij het ongeval bleken nog twee mannen betrokken te zijn. Ook zij dreigden te worden overreden maar door tussen de wielen te rol len, wisten ze de zware ban den te ontwijken. De Ar beidsinspectie onderzoekt het voorval. De slachtoffers krijgen steun van Slacht offerhulp. Telefoon overdag: GOES - Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden (MEC) in Goes houdt op woensdag 28 januari een win- tervogeltelling voor kinderen. Door nog onbekende oorzaak raakte de chauffeur van de vlees- wagen zondagochtend de macht over het stuur kwijt. De vrachtwa gen kantelde en de lading beland de op het wegdek en in de berm. Lange tijd was de noordbaan van de A58 helemaal gestremd. Politie leidde het verkeer bij Waarde van de snelweg. Automobilisten kon den via de Oude Rijksweg hun weg weer vervolgen. Pas rond 19.00 uur was de A58 he lemaal opgeruimd. De chauffeur van de vleeswagen kwam er zon der kleerscheuren vanaf. www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE DE BEVELANDER Marconistraat 11, Goes, www.gamma.com i ''A. 'W drukkerij uitgeverij i 2x zo groot en compleet I vernieuwd! I I noordlund 3 heinkenszond 0113-561942 in cxi LU UJ 0 LU O 0 0 g UJ 0 z 1 - Veerse Meer kan beter a 1 a/j

Bevelander | 2004 | | pagina 1