Kerstconcert hoogtepunt van het jubileumjaar Zeeuwse Koorschool Muziekprijs voor jonge talenten EMM bleef ook in moeilijke tijden bestaan, al 125 jaar lang WIJ HEBBEN 'M! m II FUTSAL HET WETEN WAARD VOETBAL TENNIS I I I I I I I I I i i I I De Tweern houdt kerstmarkt voor weeshuis Kenia Aannemers van Reimerswaal r www.de-bevelander.nl Bloemisterij Wisse klopt FC Havenzicht Rijdende auto vliegt in brand blijven scoren www.RI I fcL.' PRIJZEN SLAG I Pagina 7 de Bevelander Woensdag 17 december 2003 5 - (advertentie) T ’Mobile* (advertentie) NL 9 B A THUIS IN JE BUURT Noord- en Zuid-Beveland: Praktijk van de dierenartsen M.P.C. Karelse, H.J. van Dijk en P. Stokman wordt waargenomen door: M.P.C. Karelse, 's-Heer Hend- rikskinderendijk 118, Goes, 0113-220656. Praktijk voor gezelschapsdieren Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113- 572756. Zaterdag spreekuur 9.30 - 10.00 uur. Dierenartsen L. Huiskes-Comelisse en M. Berrevoets afwisselend weekenddienst. DIERENAMBULANCE: 0900-7673437. Voor Kloetinge 1 is de winterstop begonnen in welke periode de groep zich zal voorbereiden om het vervolg van deze competitie uiteindelijk nog succesvol af te maken. Voor de overige elftallen zijn er nog volop competitie- en of bekerwedstrijden. Nog een ge volg van het te laat opleveren van het kunstgrasveld. GOES - Al meer dan dertigdui zend mensen bezochten de spe ciale kerstoptredens. De koor knapen van toen zijn grijsaards geworden die nu, een halve eeuw later, kunnen vaststellen dat de jongens van de Zeeuwse Koor school een begrip zijn geworden. Op Tweede Kerstdag is de Ma ria Magdalenakerk in Goes weer afgeladen vol. Het hoogte punt van de feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan van de Zeeuwse Koorschool. De markt is op beide locaties van de school, aan de Evertsenstraat en de Lijnbaan in Goes. Tussen 15.00 en 17.30 uur zijn de zelfge maakte kerstspullen te koop. Ook is er een Rad van Avontuur en kunnen bezoekers prijzen winnen met het trekken van enveloppen. De marktbezoekers kunnen tegen een kleine vergoeding met een paard en wagen of een oude am bulance van de ene locatie naar de andere rijden. Kinderburgemeester Marloes van Trigt overhandigt de volgende dag om 11.45 uur op de locatie Lijnbaan 14, de opbrengst aan Ol ga de Haas. Die neemt na twintig jaar afscheid als maatschappelijke werker bij De Tweern. De Haas reist in februari naar Kakanga in Kenia om persoonlijk het geld aan het weeshuis te geven. GOES - De ruim driehonderd leerlingen van de speciale basis school De Tweern in Goes ver kopen donderdag 18 december zelfgemaakte kerstspulletjes op de kerstmarkt van de school. De opbrengst gaat naar een wees huis in Kenia. KORTGENE - Een honderdja rige is al iets bijzonders, een 125-jarige helemaal. De Ko ninklijke Harmonie EMM uit Kortgene viert volgend jaar 11- 12-13 juni dit speciale jubileum. GOES - Wie vormen het meest talentvolle jeugdige muzikale duo in Zeeland? Een antwoord op die vraag komt op 26 maart wanneer de Vereniging Vrien den van het Zeeuws Orkest de Muziekprijs voor jonge ama- teur-musici uitreikt. De in schrijving voor deze prijs is af gelopen week geopend. vlak voor kerst het programma op andere plaatsen. "Om het concert in Goes te ontlasten", legt Heijblok uit. Dit jaar is er ook een concert op zondag 21 Voorwaarde is dat ze lessen vol gen op een muziekschool of bij een particuliere muziekdocent. Wie een muzikale vakstudie doet mag niet meedoen. Alleen duo's kunnen zich inschrijven. Er zijn twee categorieën waarin de duo's om de Muziekprijs strijden. Er is een groep voor duo's van twaalf tot en met vijftien jaar en een ca tegorie van zestien tot en met twintig jaar. Tijdens de finaledag op 26 maart in de Kloveniersdoe len in Middelburg laten zes duo's gebeurtenis is de rondgang van EMM bij de opening van het nieuwe gemeentehuis op zater dag 31 januari 1953, de voor avond van de Ramp. Door de le ge straten stormde het toen al zo hard dat de muzikanten nauwe lijks op de been konden blijven en de muziek uit de lessenaartjes waaide. In 1954 verkreeg EMM het predikaat koninklijk en een jaar later was het eerste optreden van de muziekvereniging in uni form. In de oude tijd was het voor dragers van een kunstgebit soms een hele toer om goed te kunnen blazen, vooral omdat de kunstgebitten van toen nog niet zo'n perfecte pasvorm hadden als tegenwoordig. Ko Hollebrands tekende dan ook grappige voor vallen op. Zoals de bugelist die ergens moest blazen. Een pianist speelde enige maten voor en wachtte tot de bugel inviel. De cel van Westen zullen om beur ten het koor dirigeren en het or gel bespelen. Kaarten zijn te re serveren via 0113-250184 of klerck.etienne@cs.com. dorp." Het boekje over EMM komt in april 2004 uit. De man reed op de Viaductweg, hij keek in zijn spiegel en zag tot zijn ontzetting vonken uit de achterzij de van zijn voertuig slaan. Hij zet te direct zijn wagen aan de kant en zag dat die al in lichterlaaie stond. De gewaarschuwde brandweer bluste de auto en zette de weg tij delijk af vanwege ontploffingsge vaar van de gastank. De oorzaak van de brand is niet bekend. GOES - In de futsalcompetitie bracht Bloemisterij Wisse in de eerste klas de spanning volledig terug door koploper FC Haven- zicht/Sandee met 5-4 te verslaan. De aannemers konden zestien punten aan hun totaal toevoegen, dit ten koste van het team van bak ker Bunt Trendz special gifts. "Ik ben heel trots op ons team, voor het eerst uitkomend in poule-A en dan al maanden op de hoogste plaats staan, dat is toch fantas tisch", aldus een tevreden Kees van Belzen captain van dit team. Nummer twee Las Vegas Automa ten, behaalde ook zestien punten. Hierdoor blijft het verschil tussen deze koplopers drie punten. De derde van de poule, hoveniersbe drijf Paardekooper, moest genoe gen nemen met een verlies van 10 -14. Deze averij liepen ze op tegen het team van Sita Recycling Servi ces. De derde plaats wordt nu in genomen door het team van slage rij de Baar/ Meermarkt Tax. Er moet wel bij vermeld worden dat de teams die de eerste drie plaat sen bezetten een wedstrijd meer hebben gespeeld dan de andere teams in deze poule. Uitslagen: Heren poule-A: Las Vegas - Zwaar Transport Zeeland 16-8; Rob Jacobs Mannenmode - Slagerij de Baar/ Meermarkt Tax 10-14; Aannemingsbedrijf Rei merswaal - Bakker Bunt/ Trendz 16-8; Paardekooper - Sita Recy cling Services 10-14; Hapro/ Roompot/ Orisant - Sponsorzoe kers 14-10. Steakhouse de Lachende Koe- competitie: Zer Oirts - Melse 2 wielers 12-4; Het Toppunt - De Setters 7-9; Smash - Belleza An gels 1-15; Trijers - No Nonsens 14-2; t.v Yerseke - The Volunteers 16-0; De Bevelanders - De Racket Girls 8-8. Damessponsor competitie: TMF Belting Systems - Traas 12-12. APOTHEEK: Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. 270620. Spoedeisende zaken op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden is de apo theek bereikbaar voor spoedrecepten. VERLOSKUNDIGEN: Gemeente Goes: Van vrijdag 20.00 uur tot en met zondag 20.00 uur, Maud de Win ter, tel. 0113-224099. Bij geen gehoor of langdurig in gesprek de alarmcentrale Vlissingen bellen: 0118-414444. TANDARTSEN: Spreekuren zaterdag- en zondagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur, P.F.M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, 06-53257131. Tandartsen de Pijlers uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit, Tel. 0113-220034. SOS TELEFONISCHE HULPDIENST ZEELAND: Dag en nacht bereikbaar 0900-0767. APOLLO '69 ('s-Gravenpolder) Zaterdag: Spui 1 - Apollo 1 (14.30); Bevelanders A1 - Apollo Al (11.15). HUISARTSEN: Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, 's-Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785. Van 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Heinkenszand en omgeving: Patiënten van J A. Fortrie/C.T. Miermans. Van vrijdag 17.30 uur tot maandag 08.30 uur: J.A., Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel.0113-563074. DIERENARTSEN: Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendij ke: De praktijk van dr A. Mosselman, dr B.J. Boer, M.A.R. van den Boomgaard en dr W. Verboom wordt waargenomen door: B.J. Boer, 0113-313050. KLOETINGE Zaterdag: Kloetinge 5 - VCK 5 (15.00); Kloetinge 6 - Rillandia 4 (15.00); Kloetinge Al - Walcheren Al (14.30); Kloetinge A2 - Dauwendaele A2 (14.30); Kloetinge B2 - Dauwendaele B2 (14.30); Kloetinge Cl - SSV'65 Cl (12.45); Kloetinge C2-Robur C2 1115); Kloetinge C3 - Duiveland Cl (11.15); Kloetinge D1 - Zeelandia-Middburg Dl (10.00); Kloetinge D5 - Rillandia Dl (10.00); Kloetinge F4 - Hansweertse B. F2 (9.00); Kloetinge MCI -SC Welberg MCI (11.15). SSV '65 (Goes) Zaterdag: SSV '65 B1 - Terneuzense Boys BI (11.15 beker); SSV '65 Dl - Clinge Dl (10.00); SSV '65 D2 - DFS D2 (10.00). YERSEKE Zaterdag: Yerseke 1 - SKNWK 1 (14.30); AS WH 3 - Yerseke 2 (14.30); Yerseke 6 -Wolfaartsdijk 4 (12.45). WEMELDINGE Zaterdag: Wemeldinge 1 - Bevelanders 1 (14.30); Wemeldinge 2 - S.P.S. 2 (14.30). WOLFAARTSDIJK Zaterdag: Wolfaartsdijk 1 - Colijnsplaatse Boys 1 (14.30); Wolf aartsdijk dames - Meeuwen dames 3 (11.00); Wolfaartsdijk B - Koewacht B (11.15 uur beker). G.O.E.S. Zaterdag: Luctor 69 B1 - Goes Bl 13.00); zondag: Goes 1 - Zier- ikzee 1 (14.30). SAMSUNG E-700 Zeeuwse Muziekschool Schou- wen-Duiveland, Tiny van de Wijd- even, trompettist bij Het Zeeuws Orkest, Carlo Nabbe, concert meester bij Het Zeeuws Orkest en dirigent Zeeuws Jeugd Orkest en Kees Cijsouw, muziekmedewer ker bij de PZC. Duo's kunnen zich nog inschrijven tot 21 februari. Meer informatie over het regle ment en de inschrijfformulieren is in te winnen bij A. Vaandrager, 0118-636316 of M. Bogers, 0118- 628863. h KAPELLE - Een 31-jarige auto mobilist uit Oostburg kreeg vo rige week in Kapelle de schrik van zijn leven toen tijdens het rijden zijn auto spontaan in brand vloog. Vijf decennia geleden begon een traditie met een kerstoptre- den voor de kinderen van Don Bosco, herinnert Evert He ijblok, de directeur de er van meet af aan bij was en volgend jaar er mee stopt. Het derdejaar zong het koor in de Maria Mag dalenakerk, sindsdien is dat de vaste prik op Tweede Kerstdag. De koren die de Zeeuwse Koor school in de loop der jaren heeft voortgebracht worden ge roemd in binnen- en buiten land. Optredens over de hele wereld, in beroemde concertgebouwen en kathedralen. In Goes kunnen mensen voor niets van dat be faamde jongenskoor genieten. "Het kerstconcert is altijd vrij toegankelijk geweest", vertelt Heijblok. "Zodat iedereen met kerst naar ons toe kan komen. Ook diegenen die niet in de ge legenheid zijn om een kaartje te betalen." Het concert is volgens Heijblok toegespitst op de gemiddelde muziekliefhebber. Dus geen musicologische hoogdravende stukken. Omdat het kerstcon cert in de jaren zeventig al meer mensen trok dan dat er in de kerk pasten, zingt het koor ook Aan de wedstrijd kunnen alleen jonge in Zeeland wonende zang ers en muzikanten meedoen. december in de RK kerk in 's- Heerenhoek. Dat begint om 15.30 uur. Ook het concert in Goes begint om 15.30 uur. Heijblok en zijn opvolger Mar- werd gegeven op 28 februari 1880 onder directie van de heer Sanderse." Een onderwijzer op Kortgene was vermoedelijk een van de oprichters, maar de op richting kan ook tot stand geko men zijn via de Rederijckerska- mer. "Dat moet ik nog precies zien vast te stellen." De eerste notulen dateren pas van 1905, want een manco in de geschiedschrijving vormt het ontbreken van de notulen over de eerste zesentwintig jaar. "Jam mer dat die er niet zijn", betreurt Hollebrands. "Via het archief ben ik toch veel te weten gekomen over optredens die er waren voor 1905. Bovenal blijkt de sterke band met het Oranjehuis, de ge boorte van Wilhelmina in 1880 en haar kroning in 1898." Ook bij andere gebeurtenissen gaf EMM acte de présence, zoals bij allegorische optochten in Co- lijnsplaat en Middelburg (1901). De leden namen deel aan solis tenconcoursen. Een memorabele EMM staat voor Eendracht Maakt Macht en door de jaren heen is gebleken dat de naam uit stekend bij de Kortgeense mu ziekvereniging past. In het kader van de feestelijkheden vroeg het bestuur aan Cees van Damme en Ko Hollebrands om een boekje te maken over EMM. Samen ver diepte het duo zich in de geschie denis van de muziekvereniging. "Het is een hele speurtocht ge worden, boeiend en interessant", zegt Hollebrands. De oprichting vond plaats in 1879. "Om de juis te datum te achterhalen, zit ik nog in de archieven van Goes en Middelburg", vertelt Holle brands. "Maar het eerste concert brave man begreep dat niet, en na voor de derde keer voorgespeeld te hebben draaide de pianist zich om op zijn kruk en riep: "Hé, zou je niet eens een lapje spelen?" Spittend in de archieven en het verleden bracht ook andere zaken aan het licht. "Het was een hele prestatie om mensen te vinden die 's avonds wilden repeteren als je bedenkt dat ze de hele dag, soms wel twaalf uur, moesten werken. Zeker als je bij een boer werkte. Het moet een grote in spanning geweest zijn om dan toch aan muziek te doen", re specteert Hollebrandse de muzi kanten van het eerste uur. Een van de kenmerken van EMM is dat door alle goede en moeilijke tijden heen de club bij elkaar bleef. "De saamhorigheid van de ze mensen maakte dat mogelijk. En dat blijft. Het korps is spring levend en verweven met het De geschiedenis van Harmonie EMM kent memorabele momenten, zoals de opening van de tramlijn Wolphaartsdijk-Goes op 18 mei 1927. (FOTO: PR) Door dit resultaat blijft FC Haven zicht nog op de eerste plaats, maar heeft met één wedstrijd meer ge speeld slechts twee punten voor sprong op Kloetinge/Matisse en Bloemisterij Wisse. Halverwege de competitie is de strijd om het kam pioenschap nog steeds open. Aan de staart van de ranglijst versloeg Messina/C1000 in een rechtstreeks duel FC Barbé met 5-1 en schuift op naar de middenmoot. In de tweede klas won Restaurant de Landbouw royaal van Café 't Kom pas (8-2) en nam Rojas Tankers ook tegen FC Total de punten mee (2-3). In de derde klas eindelijk weer eens een winstpartij voor In- tersport dat Kloetinge 3 met de cij fers 10-6 het nakijken gaf. Leider Kloetinge 4 stoomde ook deze week door ten koste van Fabery de Jonge (9-3) en heeft nu acht punten voorsprong op nummer twee, Del ta Mossel 2. Delta NV tekende voor de verrassing van de week en versloeg Rabobank Heinkenszand met dubbele cijfers: 10-5. Uitsla gen: 1ste klas: FC Barbé - Messina 1- 5; Korenbeurs - Nationaal 3-0; Decokay De Verfbron Sandee/Havenzicht 5-6; FC Ha venzicht - Bloemisterij Wisse 4-5. 2de klas; De Landbouw - 't Kom pas 8-2; FC Total - Rojas Tankers 2- 3.3de klas: LW/Meijer - Kloetin ge 6 4-4; Intersport - Kloetinge 3 10-6; Slagerij Krijger - LW/Meijer 2 5-2; Keuringsdienst - Delta Mos sel 2 4-6; Kloetinge 4 - Fabery de Jonge 9-3; Delta NV - Rabobank 10-5.Stand: Kloetinge 4 9-27; Del ta Mossel 2 10-19; Rabobank 9- 18; Fabery de Jonge 9-16; Slagerij Krijger 10-14; Kloetinge 6 8-10; Intersport 8-10; LW/Meijer 9-10; Kloetinge 3 9-10; Delta NV 9-9; LW/Meijer 2 10-9; Keuringsdienst 10-9. GOES - In de heren-sponsor- competitie die wordt gespeeld in de tennishal aan de Verrij n Stu- artweg was het de poule-A die afgelopen weekend in actie kwam. Nummer een van deze poule, het team van aanne mingsbedrijf Reimerswaal, maakte ook deze competitiedag geen fout. gedurende een kwartier hun talent horen. De finalisten worden geko zen tijdens de voorselectie op za terdag 13 maart. De winnaars van de Muziekprijs krijgen achthon derd euro. Dat geld moeten ze wel besteden aan de beoefening van muziek, dus aan instrumenten, lessen, het meedoen aan concour sen of de aanschaf van bladmu ziek. De jury bestaat uit Mathieu Meijs, algemeen directeur van de Zeeuwse Muziekschool, Ellen gard Jensen, regiodirecteur Eterij De Schotte uit Yerseke heeft het derde elftal van voetbal vereniging Yerseke in het nieuw gestoken. Dat betekent naast een nieuw tenue ook nieuwe trainingspakken en sporttassen. (FOTO: PR) Het jaarlijkse kerstconcert van de Zeeuwse Koorschool is in een halve eeuw tijd uitgegroeid tot een tra ditie. (FOTO: PR) 1. t.Ü Door Leon Jansens I tot een half jaar gratis sms-en* H f Prijs i.c.m T-Mobile 225 abonnement. 30,- p.m. ind. 225 minuten bellen' De nieuwste Samsung nu voor O euro! Wees er wel snel bij want op is op... I o -Mobile- Geen aansluitkosten twv 52,50 en A

Bevelander | 2003 | | pagina 7