Provincie Zeeland WISSE V Herwaardering Staats- Spaanse linies Ontheffing voor jacht op smienten, kolganzen en grauwe ganzen Op zoek naar een fiets? Afwijkende bediening sluizen Veere Vergadering Provinciale Staten Schelde Nieuwsbrief Sluiting kantoren De GROOTSTE van Zeeland! :2 RIOLERING VERSTOPT? ■■Officiële Mededelingen Woensdag 17 december 2003 Pagina 5 De Bevelander Milieu INSTALLATIEBEDRIJF O; Jeremiasse 7 0113-227072 9 9 4 r Gedoogbeschikking Scheepswerf Reimerswaal BV Compleet vernieuw de showroom Vergunning ontgronding Groen project ’t Sloe, deel gebied Galghoek-Zuid Saneringsplan Veer- weg 42 te Kamper land Ooit was Zeeuwsch-Vlaanderen een bijna complete vesting. In de periode van 1568-1648, de Tachtigjarige Oorlog/Opstand, werden door de strijdende partijen meer dan 100 vestingwerken aangelegd. Deze zijn in kaart gebracht en inmiddels is een visie opgesteld die richting geeft aan het herstel en ontwikkeling van dit ruimtelijke erfgoed. Ontwerp-vergunning Stortplaats Noord- en Midden-Zeeland B.V. Informatierubriek van de Provincie Zeeland. nr. 51/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 02 infocentrum@zeeland.nl Onze hogedrukmachine staat voor u klaar! TWEEWIELERS B.V. Van der Spiegelstraat 54 4461 LN Goes telefoon 0113-216063 B B Bike, Nieuws Abdij 9 ■i Maar we blijven bescheiden! www.fietsplezier.nl nieuwe kledingshop Koga Miyata Fitness Gedeputeerde Staten van Zee land hebben dinsdag 9 december 2003 ontheffing verleend voor de jacht op smienten, kolganzen en grauwe ganzen. Vanaf 11 decem ber mogen deze dieren onder voorwaarden worden bejaagd. De bejaging dient ter ondersteuning van anders te treffen verjaag- inspanningen. Zo moeten grond gebruikers of jagers die van de ontheffing gebruik willen maken ook op andere wijze proberen de dieren te verjagen. Alleen dan kunnen zij aanspraak maken op schadevergoeding. De ontheffing past binnen het landelijke en pro vinciale faunabeleid. De ontheffing voor het bejagen van de soorten is verleend aan de Faunabeheereenheid Zeeland. Hierin participeren de ZLTO, de Koninklijke Nederlandse Jagers- vereniging, de Federatie particu lier Grondbezit, Natuurmonumen ten, Stichting het Zeeuwse Land- schap en Staatsbosbeheer. De ontheffing geldt alleen voor scha- degevoelige akkerbouwgewas sen, vollegronds groenteteelt en grasland dat na 1 augustus 2003 is ingezaaid. Op meerjarig gras- Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een gedoogbe schikking aan Scheepswerf Reimerswaal te Hansweert ver leend om - vooruitlopend op het van kracht worden van de milieu vergunning - het veranderen en in werking houden van de inrichting Kaai 1/Kaai 85 te Hansweert toe te staan. Het gedoogverzoek en de ge doogbeschikking liggen van 19 december 2003 tot en met 23 december 2003 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. In de periode van 24 december 2003 tot 5 januari 2004 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7, Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. land en akkerland waarop geen gewas staat mag geen gebruik worden gemaakt van de onthef fing. Bovendien zijn rond een aan tal natuurterreinen bufferzones aangewezen waar de ontheffing niet gebruikt mag worden. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Veerweg 42 te Kamperland ernstig is en hebben met het saneringsplan van Garage Van Halst te Kamperland ingestemd De ontheffing ligt ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Groene Woud 1 in Middelburg. Van 25 december tot 5 januari 2004 ligt de ontheffing ter inzage in het documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. In die periode zijn de kan toren van de provincie gesloten. In de eindejaarsperiode - van 24 december tot 2 januari - gelden afwijkende tijden voor de bedie ning van de sluizen in het Kanaal door Walcheren bij Veere. Woens dag 24 december is er bediening tot negen uur 's avonds. Alle andere dagen is de bedie- ningstijd tussen negen uur ’s mor gens en vijf uur ’s middags. Voor de beide kerstdagen en nieuw jaarsdag geldt bovendien dat de bediening telefonisch moet wor den aangevraagd bij de centrale sluiswacht in Vlissingen. De aan vragen moeten uiterlijk twee uur tevoren worden gedaan. De be- dieningstijden voor de sluizen in Vlissingen en voor de bruggen over het kanaal blijven volgens de gangbare regeling. De beschikking ligt van 18 de cember 2003 tot en met 24 de cember 2003 en van 5 januari 2004 tot en met 3 februari 2004 ter inzage bij de directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Van 24 december tot 5 januari liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. Verder ligt de beschikking van 18 december tot en met 3 februari ter inzage in het gemeentehuis van Noord-Beveland, Voor straat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 uur en 13- 15 uur en (na telefonische af spraak 0113-377362) in de avonduren. den zoals hiervoor genoemd mogelijk gemaakt. (artikel 29 en 39 Wet bodembe scherming). Inmiddels al weer twee jaar gele den is het Belvedereproject Valorisering Staats-Spaanse Linies gestart. Het project heeft raakvlakken met ruimtelijke orde ning, recreatie en toerisme, cul tuurhistorie en archeologie. De linies liggen in het grensge bied van Zeeuwsch-Vlaanderen en kunnen als symbool voor de ont staansgeschiedenis van Neder land worden gezien. Zeeuwsch-Vlaanderen vormde de buffer tussen de kern van de Republiek der Nederlanden en de gebieden die in handen waren van de Spanjaarden. Forten, schansen en redoutes werden aangelegd door beide partijen. Voor het verbinden van forten en steden werden verdedigingslinies van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN ‘s Gravenhage. De beschikking treedt 4 februari 2004 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning inge volge de Ontgrondingenwet ver leend aan de gemeente Borsele voor het uitvoeren van ontgron- dingswerkzaamheden ten behoe ve van de realisering van het aangelegd. Om deze linies te ver dedigen paste men een destijds gebruikelijke techniek toe: onder water zetten. De kracht van de zee was zo groot dat de zaak nauwelijks viel te controleren. Veel cultuurland ging verloren en grote gebieden raakten onbe woonbaar. In de loop der tijden zijn de linies grotendeels uit het zicht verdwe nen. De vestingsteden zijn als zodanig nog wel herkenbaar zo als Hulst en Aardenburg. Van de forten en schansen zijn er nog vijftien redelijk tot goed als voor malig militair object te herken nen. Het voor zover als mogelijk in oude glorie herstellen van de linies is een omvangrijk plan. Bij Ten opzichte van het ontwerp is het besluit gewijzigd in die zin, dat in de motivering van Ijet be sluit de overwegingen van gede puteerde staten zijn weergegeven met betrekking tot de bedenkin gen, die naar aanleiding van het ontwerp-besluit werden inge diend. Tevens is een voorschrift opge nomen ter bescherming van de in het betrokken gebied aanwezige archeologische waarden. Groenproject ’t Sloe, deelgebied Galghoek-Zuid. dat herstel kan rekening gehou den worden met de ontwikkeling van de ecologische hoofdstruc tuur en het waterbeleid. Zo lenen de geulpolders rond Aardenburg zich door hun lage maaiveldlig- ging goed voor waterberging. De liniedijken kunnen door herprofile ring een markante vorm krijgen met een bloemrijk talud en een ‘natte’ voet aan de kant van het voormalige inundatielandschap. In de Braakmanzone kunnen grote natuurkernen verbonden worden door een natte as in de vorm van een natte zone aan de voet van de voormalige liniedijk. Door het toegankelijk en zichtbaar maken van de restanten van de linies komt ook het toerisme in beeld. Er kunnen vanuit de vestingste den wandelroutes worden uitge zet die leiden langs de linies. Voor Hulst en Oostburg zijn voor- beelduitwerkingen gemaakt. In het Integraal Omgevingsplan dat in 2006 gereed moet zijn, zal vanzelfsprekend ook rekening gehouden worden met de Staats- Spaanse linies. Het hele project past goed bin nen het 10-puntenplan voor de Zeeuwse cultuurhistorie, ‘Toe komst voor het verleden’. Veel van de objecten staan daar in genoemd als archeologisch monument en de herstelmaat- regelen, reconstructie, het plaat sen van informatieborden etc. hebben een nauwe relatie met Van 18 december 2003 tot en met 29 januari 2004 kunnen belanghebbenden tegen voor noemde vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Gelijke bevoegd heid komt toe aan de vergunning houder voor zover betreft de aan de vergunning verbonden voor schriften. Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17-20 uur. De vergunning wordt op 30 janu ari 2004 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont- Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. actiepunten uit het 10-punten plan. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden ver kregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Stortplaats Noord- en Midden-Zeeland B.V. voor het veranderen en in wer king hebben na die verandering (revisie) van de stortplaats voor niet-gevaarlijk afval Noord- en Midden-Zeeland te Nieuwdorp. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 18 december 2003 tot en met 24 december 2003 en van 5 ja nuari 2004 tot en met 14 januari 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en van 24 december tot 5 januari liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. De stukken liggen tevens ter inza ge in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein kenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Deze maand verscheen nr. 37 van de Schelde Nieuwsbrief van het Schelde Informatiecentrum. Het kwartaalblad houdt over heden en het bedrijfsleven, maar ook belangstellenden op de hoog te van het wel en wee van de Westerschelde en de Schelde aan beide zijden van de grens. In nummer 37 staat een interview met gedeputeerde Thijs Kramer over zijn rol binnen het Bestuurlijk Overleg Westerschelde. Daar naast worden de eerste effecten van de verdieping van de Wester schelde genoemd en is er een artikel gewijd aan een Natuur- herstelproject in Vlaanderen, nl Ketenissepolder. De vaste rubrieken gaan dit keer over een boek over de Wester schelde, de zwartkopmeeuw, die helemaal niet zo Zeeuws is als wordt gedacht en een interview met een medewerkster van Grenzeloze Schelde. De nieuwsbrief kan gedownload worden via www.scheldenet.nl. Aanmelding voor een gratis abon nement is mogelijk door een berichtje aan Schelde Informatie centrum, Postbus 8039, 4330 EA Middelburg, tel. 0118- 672293, e-mail: info@schelde- net.nl. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den totW. Beilo (0118-631981). Belanghebbenden kunnen tot en met 27 januari 2004 tegen de gedoogbeschikking een be zwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 februari 2004 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 18 december 2003 tot en met 29 januari 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786). Van 24 de cember 2003 tot 5 januari 2004 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 te Mid delburg. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. De stukken liggen ook ter inzage in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Opvragen De visie Staats-Spaanse linies, 278 pagina’s, inclusief voorbeeld- routes en cd met animaties kan tegen betaling van 12,50 wor den opgevraagd bij het Infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Vrijdag 19 december vergaderen Provinciale Staten. De openbare vergadering wordt zoals gebrui kelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg en begint om 10.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken van de Statenvergadering lig gen ter inzage bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). De kantoren van de provincie zijn gesloten van 25 december 2003 tot 5 januari 2004. Maan dag 5 januari zijn de kantoren vanaf 9.00 uur weer geopend. Wel dient rekening gehouden te worden met een vervroegde sluiting, 15.30 uur, in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. In verband met inventarisatie is het Informatiecentrum op maandag 5 januari nog geslo ten. Een ieder kan tot en met 15 janu ari 2004 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 7 januari 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631071). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ónt- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Van 5 januari 2004 tot en met 27 januari 2004 liggen de stuk ken ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water. De maatregel is tot stand geko men nadat de Tweede Kamer in het najaar van 2002 heeft beslo ten dat de jacht op smienten, kol en grauwe ganzen weer moest worden geopend. In overleg met de meest betrokken partijen - waaronder de land- en tuinbouw organisaties, de jagersorganisa- tie, een aantal natuurbescher mingsorganisaties en de betrok ken overheden - is een beleid opgesteld waarbij een evenwicht is gevonden tussen belangen van de bescherming van overwinte rende dieren en die van de land bouw. Daarbij zullen verspreid over Nederland gebieden worden aangewezen waar de ganzen en smienten ongestoord kunnen overwinteren. Buiten die gebie den zal de jacht worden ge opend. Vooruitlopend op dit beleid is voor het seizoen 2003/ 2004 de jacht onder voorwaar- U belt voortaan voor een kapotte syfon of een lekkende kraan naar: ZUIDWEG We komen eraan 0113-216806 (216524) r-r-

Bevelander | 2003 | | pagina 5