MOB I EL De nieuwe Land Rover Freelander bij Auto Ventura Nog even de occasionshow.... De Opel Vectra Station Wagon in de showroom bij AutoTeam De Renault Mégane Coupé-Cabriolet est arrivé! 11 Exact 50 jaar na de introductie van de eerste Opel stationcar introduceert het merk met de 'Blitz' in het logo zijn nieuwe grote combi op basis van de Vectra. Twee weken geleden werd hij bij AutoTeam geïntroduceerd. De Vectra familie is compleet: na de limousine, de GTS en de Signum is daar nu de Station Wagon. In heel veel landen bezit hij nog steeds de naam waar mee hij 50 jaar geleden mee is geboren, nl. CarAvan. Men doelde toen op de combinatie Car and Van. Toen heette hij ook nog geen Vectra, maar Olympia Rekord. De voorlaatste in de Mégane-reeks kwam wat achter aan. Ik heb u daarover al in september ingelicht. De opmerkelijke Coupé-Cabriolet is bij Automobielbedrijf Centrum Goes gearriveerd. Renault heeft voor zijn Ca briolet gekozen voor een vast dak. Dat levert eigenlijk twee compleet verschillende auto's op. De Coupé is voorzien van een glazen dak. De koepelvorm in combi natie met zijn fors uit de kluiten gewassen en domi nante achterste heeft de uitstraling van een coupé uit vroegere tijden. De Freelander, de goedkoopste en ongelooflijk succesvolle Land Rover is van binnen en van buiten gefacelift. Hij is te bewonderen bij Zeelanddealer Auto Ventura aan de Amundsenweg in Goes en verkoopadviseur Duncan Kanis wil u de diverse modellen heel graag laten zien. Half november organiseerden de Goese Merkendealers hun najaarsshow. Ik meldde al dat er bijna tweehon derd auto's werden verkocht. Zo'n nieuwe auto is weer een mijlpaal, zeker als het je eerste auto is B EVE LAND JC J Alle Land Rovers hebben nu min of meer dezelfde chique neus en de Freelander lijkt nu inderdaad nog meer op zijn grote broer, de Range Rover. De dubbele koplampen ver springen en zitten nu achter helder glas. Daardoor verbeterde zijn licht opbrengst met 70%. Niet alleen zijn neus, maar ook de achterkant werd compleet gerestyled. Ook de zwarte wielkasten en de verticale bumpers zijn nieuw en onderstrepen zijn stoere uiterlijk. De cockpit werd veel minder Spartaans en werkt duidelijk stijlvoller zonder dat de rustieke charme van een Land Rover werd aangetasten het misstaat helemaal niet om in driedelig grijs met Vestigingsmanager Wouter van de Guchte gaat graag op de foto bij de nieuwe grote aanwinst. O z az I un co O az az O O Q De nieuwe Vectra Station Wagon loopt samen met de Vectra Sedan en de Signum van de band in de nog maar twee jaar jonge fabriek in het Hessische Rüsselsheim. Hij treedt met zijn uitnodigende maten in de voet sporen van zijn voorganger, de Omega. Omdat de Station Wagon op de bodemplaat van de Signum staat, heeft hij een wielbasis die 13 centi meter langer is dan van de Sedan en komt daarmee op 283 centimeter. Met zijn totale lengte van 4.82 m komt de jongste spruit heel dicht in de buurt van de lengte van de Omega. 4.90 m). Ik heb hem al in Frankfurt aan een uitgebreid onderzoek onderworpen en ik was daar al zeer onder de in druk van zijn enorme maten. De 1.06 m brede laadvloer kan van 118 cm naar 205 cm worden verlengd en de inhoud varieert van 205 tot 1800 liter. Daarin kan 610 kilogram aan spullen geladen worden. Vier benzinemotoren en drie diesel- krachtbronnen heeft hij tot zijn be schikking. De instapprijs voor de 1.8 liter ben- zine-uitvoering is 25.495,- en voor de 2.0 liter DTI is dat 27.495,- de Freelander naar het theater te gaan. De stoelen werden verbeterd en ge ven duidelijk meer steun. Er zijn drie carrosserievarianten: een vierdeursen een tweedeurs met hard- en softtop. Nieuw is de Sport met een verlaagd koetswerk en 18 inch wielen. De Freelander is eigenlijk een SUV, maar misschien wel de enige is zijn soort die gewoon het terrein in kan, ook al heeft hij geen lage gearing. Er zijn twee benzineversies: de 1.8 li ter viercilinder met 117 pk en de 2.5 liter V6 met 177 pk. De 2.0 liter viercilinder turbodiesel heeft 112 pk, heeft een koppel van 260 Nm bij 1750 toeren en is van BMW afkomstig. Maresh Boel was op zoek naar zijn eerste auto. De bijna 21 -jarige design- engineer bij Fokker Services in Woensdrecht moet elke dag op en neer. Er wordt druk gecarpoold, maar het vervoer van en naar de werkplek is vaak een probleem. Als hij een cur sus moet volgen na zijn werk, is er geen vervoer meer en van de basis naar Kloetinge is met openbaar ver voer een crime. De behoefte aan een eigen vervoermiddel werd daardoor met de week groter. Op de occasionshow kon Maresh kij ken en vergelijken, want 432 auto's op één locatie komt niet zo heel vaak voor. Na een avondrondje had hij een aantal auto's in optie. Na enig wik ken en wegen viel de keus op een donkerblauwe Mazda 323 GLX uit 1995 met slechts 65.000 kilometer op de teller,die door Automobielbedrijf Blankestijn, de Seatdealer voor de re gio was ingebracht. De striptease duurt exact 22 seconden en het complete dak verdwijnt in de kofferruimte. De Mégane CC is in te genstelling tot zijn voorganger een echte vierzitter geworden. Hij werd 33 centimeter langer. Met alle verster kingen, die bij een cabriolet altijd nood zakelijk zijn, is hij met 1520 kg ruim tweehonderd kilo zwaarder geworden. Het 78 kilogram zware dak laat in Cabrioletvorm nog 190 liter koffer ruimte over.( als Coupé 490 kg). De Maresh had niets in te ruilen en op vrijdagavond was het moment supreme: het tekenen van het -a verkoopcontract. Naast het halen van het rijbewijs is zo'n moment iets dat je je hele leven niet meer vergeet: je bent nu zelf eigenaar van een auto. Negentien auto's konden directeur Taco Blankestijn en zijn verkoop adviseur Stefan Inghels opschrijven in de drie dagen van de occasionshow van de Goese Merkendealers. Eén daarvan was de Mazda 323 GLX voor Maresh Boel. "Ik had het gevoel dat er een nieuwe auto werd afgeleverd," vertelt de trotse eigenaar,"Er werd veel aan dacht besteed aan de uitleg over de auto. Ik kreeg bovendien nog een lak- stift en een fles champagne mee. Het was al met al een feestelijke happe ning!" Op de foto overhandigt Stefan Inghels de sleutels aan Maresh Boel. Mégane CC wordt net als zijn voor ganger weer bij de firma Karmann in Osnabrück gemaakt. Hij weet zich daar vergezeld van de Mercedes CLK, de Volkswagen Golf Cabriolet en de Audi A4 Cabriolet. De CC is voorlopig leverbaar met de 1.6/ 115 pk en de 2.0 liter/ 136 pk benzinemotoren. Nieuw is dat de CC met de 1.9 liter dCi die 120 pk heeft, verkrijgbaar is. De instapprijs bedraagt 26.395,-.

Bevelander | 2003 | | pagina 49