Alfa Romeo GT vraagt om levenslicht Avensis succes in eigen land Vakantie een Citroen Helft nieuwe auto’s met airco Opel Speedster ’Performance car’ *win y II I I 1 Colofon: 7 De Goese Merkendealers e.o.: Mastercolors Veldhoven Alfa Romeo wakkert het sportieve gevoel nog maar eens aan met de nieuwe GT. Het model is door zijn extravagantie zonder meer begerenswaardig. De nieuwkomer staat op hetzelfde platform als de 156 en vraagt om eens lekker op de staart te worden getrapt. Nou, daar heeft ie geen hekel aan kunnen we na een kennismaking zeggen. Zowel de twee- liter benzine- als de 1.9 common rail dieselmotor harmoniëren prima met de GT. Uiteraard voelt de 3.2 liter (van de GTA) zich het beste thuis in de GT, die leverbaar wordt vanaf 30.995 euro. Voor de 3.2 liter moet twaalf mille meer worden neergeteld. Interieur Motoren - ),- ),- I ),- a ),- ),- ),- ),- ),- ),- - Q Alfa Romeo blijft steeds met sportievelingen verbazen. Binnenkort staat de sportieve GT bij de dealer. Alfa GT: weinig glas versterkt de sportieve uitstraling. De Europese Toyota Avensis is al meteen een succes in Japan. ALFA ROMEO CITROEN Auto Adria Autobedrijf Blankestijn Auto Dagevos Autobedrijf van Fraassen Autobedrijf de Jonge Autobedrijf Melse Goes Autobedrijf Moolenaar Autobedrijf van Oeveren-Vervaet Autobedrijf van Strien Autobedrijf Tramper AutoTeam Goes Krabbendijke Auto Sturm Auto Ventura Auto v. d. Vliet Auto Vermeulen Autobedrijf Zwartepoorte Chrysler Jeep Hop Goes De Groene-Goes Eurocar Goes Garage Sjaak Sonke PTA Goes Renault Autocentrum Goes www.goesemerkendealers.nl Toyota is verrast door het Avensis-suc- ces in eigen land. De in Engeland ge produceerde Avensis is sinds 6 okto ber in Japan op de markt. In de eerste maand mochten de dealers 4.500 Avensis-modellen noteren. Dat is de helft meer dan verwacht. De reden van het succes gaat volgens Toyota schuil in de combinatie van uitste kende Europese en Japanse eigen schappen. Auto's worden steeds luxer en veili ger. Denk aan cruise control en airco. Dat laatste is momenteel standaard op 47 procent van alle nieuwe auto,s. In 2000 was dat nog veertig procent. Ook ABS, elektrisch bedienbare ramen en dubbele airbags behoren steeds meer tot de standaarduitrusting van de auto. Deze gegevens ontlenen we huis-aan-huiskranten Zuid in samenwerking met de Merkendealers Goes e.o. en verschijnt, als bijlage bij de Bevelander, iedere 14 dagen huis- aan-huis op Zuid- en Noord-Beveland in een oplage van 41.000 exemplaren. Lithografie: Mastercolors Veldhoven Opmaak: voorwielaandrijver laat letterlijk met zich spelen zonder dat je het gevoel krijgt dat je de machine niet meer onder controle hebt. Het VDC stabiliteitssysteem moet dan ook ge zien worden als een veiligheids voorziening. Ingrijpen gebeurt steeds gepast. de Aston Martin DB7 GTA en de Ferrari 360 Challenge. De Speedster kwam als beste allrounder uit de strijd. De organisa tie van de verkiezing berustte bij het Britse magazine Car. Het mag duidelijk zijn dat de Alfa-in- genieurs zich op alle fronten hebben mogen uitleven tijdens de ontwikke ling van de GT. Ze hebben dat gedaan naar eer en geweten en met de hand op het Alfa-hart. Eindredactie: Frank Husslage Postbus 5 4460 AA Goes 0113-274000 Fax 0113-274010 Druk: Wegener Grafische Groep Enschede Advertentieverkoop: H. P. Mallekote Fruitlaan 4C, 4462 EP Goes 0113-274000 Fax 0113-274010 Redactiecommissie: R. Strating, P. de Jonge en M. J. Smits Bezorging: 0800-0231231 Op de Autosalon van Genève zag de GT het kunstlicht. Het moet ons van het hart dat ie onder het levenslicht beter tot zijn recht komt. Dat vonden ook onze medeweggebruikers wat we mogen opmaken uit de overmatige be langstelling. De nieuwkomer is een Alfa pur sang en straalt aan alle kanten het sportieve gevoel van het merk uit. Ui teraard heeft ie trekjes van de 147 en de 156, natuurlijk is er aan de voor- Als we denken aan een ruime gezins auto, komen meteen vakantie gevoelens naar boven. Daarom is het niet geheel onlogisch dat Citroen een speciale uitgave van de Berlingo Multispace op de markt brengt in sa menwerking met Eurocamp. Onder de naam Petit Paradis heeft deze organi satie zestig vakantiebestemmingen geselecteerd speciaal voor ouders met baby -of peuter. En daar moet je na tuurlijk comfortabel en veilig naar toe kunnen rijden. De Citroen Berlingo Multispace Petit Paradis heeft stan daard een comfortpakket met ABS, EBD en zijairbags. De prijs van de auto begint bij 16.390 euro als 1,4i en is er ook als 1.6 16V en met twee diesels. Kopers krijgen een Petit Paradis waardevoucher van 200 euro. In Groot-Brittannië is de Opel Speeds ter Turbo uitgeroepen tot Performance Car of the Year 2003. Het model liet 38 concurrenten uit de klasse van de sportwagens achter zich. Onder de deelnemers bevonden zich Het interieur heeft een hoog 147-ge- halte. Belangrijkste aanpassing is de 'verzilvering' van de wijzerplaten. Ver der zien we in de door ons gereden modellen veel leer (optie). Het meu bilair is uitstekend instelbaar en kan ook laag worden gepositioneerd. Iets wat helemaal past bij het karakter van de auto. De ruimte is binnen prima en dat is ongetwijfeld mede te dan ken aan de wielbasis van 2,60 meter. Sportief rijden kan ook comfortabel zijn. Dat geldt niet alleen voor chauf feur en passagier maar ook voor de passagiers achterin, al moeten die niet al te veel uit de kluiten gewassen zijn. De GT wordt leverbaar met de 2.0 JTS 165 pk en 3.2 V6 240 pk benzine- kant weer geen fatsoenlijk plekje voor de nummerplaat én vanzelfsprekend zijn de vormen ook weer lekker Alfa. De naar achter aflopende lijnen wor den geaccentueerd door de kleine ramen. De kont van deze sportieveling onderscheidt zich mede door zijn fraaie smalle achterlichten. Het laag liggende onderstel is perfect op zijn plaats bij de GT, die normaliter op 16 inch wielen staat. aan een onderzoek van het bureau CAP Vehicle Data. Een ander aardig cijfer uit het onderzoek is: 89 procent van alle modellen af-fabriek is uitge rust met ABS, in 2000 was dat nog 69 procent, en stuurbekrachtiging verovert fiks terrein in auto.s. Verder zitten dubbele voorairbags duidelijk in de lift. motoren en de 1.9 JTD 150 pk sterke common rail-dieselmotor. Later volgt er nog een 1.8 liter 140 pk benzine versie en een heuse GTA. Rationeel gezien hoefje natuurlijk niet persé te kiezen voor de sterkste uitvoering al rijdt die wel super. Ook met de diesel kun je uitstekend uit de voeten. Jam mer, dat het geluid van die uitvoering een beetje te wensen over laat. Je wilt immers (laten) horen datje in iets spor tief rijdt. Nou, over het rijden hebben we absoluut geen klagen. De auto stuurt als een scheermes en heeft een uitstekende wegligging. De •i..> l ■W - Ws -.. w- TOYOTA id. 3

Bevelander | 2003 | | pagina 45